Skocz do zawartości

Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1


Recommended Posts

9 minut temu, asnex napisał:

Nigdzie nie podałeś jakie to ma specyfikacje

Dali Zensor 7 

  

W dniu 20.10.2022 o 21:51, dodo napisał:

Wraz z Denon AX1500 i sub-em E12F ....

 

9 minut temu, asnex napisał:

mruczy w salonie. 

  

W dniu 20.10.2022 o 23:39, dodo napisał:

teraz zajmują mi tylko miejsce w biurze. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Cześć,

Krótki update tematu nad którym pracowałem dość sporo aby rozwikłać największe zagadnienia co kupić żeby spełnić oczekiwania.
Mimo podpowiedzi w temacie jakie uzyskałem jestem każdemu wdzięczny za dodane ziarnko sugestii i informacji zawartych w temacie.
Postanowiłem podnieść poprzeczkę w górę bo stwierdziłem, że warto (redukcje cen adekwatne do jakości) i finalnie projekt kina domowego na podstawie nowych podzespołów prezentuje się następująco:

Amplituner: Denon AVR-X2800H DAB [4800 PLN]

+ Zestaw głośników:
2 Kolumny Dali Oberon 7 [4800 PLN]
1 Subwoofer DALI E-12 F [2800 PLN]

Okablowanie 12AWG Gauge OFC (oxygen free copper) CL3, CL2 (100m) [275 PLN]
Końcówki 12 wtyczek typu Banan 24K Gold Plated 4mm [75 PLN]

I do tego skromnego zestawu planuję dorzucić jeszcze:
2 tylnie głośniki Dali Oberon 3 [2500 PLN]
1 centralny głośnik Dali Oberon Vocal [1500 PLN]

Informacje zawarte mają na celu wspomóc dobór i wybór dla pozostałych osób szukających czegoś dla siebie z wyższej półki aby przewyższyć swoje oczekiwania z miłym zaskoczeniem.
Budżet jak widać został sporo nadciągnięty w porównaniu do założenia ale nie żałuję. Efekt robi to wyczekiwane "woow" nawet teraz.
Gdy tylko skompletuję brakujące głośniki (czekam na adekwatną cenę) to wrzucę następnego posta jak wygląda komplet. 
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla osób udzielających się w temacie i cenne wskazówki. ;)
 

Edytowane przez asnex
interpunkcja
Link to post
Share on other sites
  • asnex zmienił tytuł na Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1

Jest mega moc i ten efekt powyżej oczekiwań.
Polecam każdemu taki zestaw jaki udało się skomponować dzięki naszej wspólnej komunikacji.
Dodam od siebie z doświadczenia, nie żałujcie dodatkowej gotówki na lepsze polecane alternatywy w sprzęcie (odniesienie do zakupionego już przeze mnie sprzętu w porównaniu do pierwszego mojego posta w temacie).
Warto dołożyć aby cieszyć się dźwiękiem jakiego nie można sobie wyobrazić a można usłyszeć i być miło zaskoczonym.
Także z radością mogę oznajmić, że ten temat może posłużyć jako poradnik dla osób poszukujących coś konkretnego na wyższym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Zamiast E-12 F można było wziąć SVS SB-1000. Dźwiękowo w muzyce i kinie pożera tego Dali, ma lepszy wzmacniacz, również 5 lat gwarancji i jest mniejszy przy tym samym rozmiarze przetwornika oraz sporo tańszy.

Edytowane przez ALF
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, ALF napisał:

Zamiast E-12 F można było wziąć SVS SB-1000. Dźwiękowo w muzyce i kinie pożera tego Dali, ma lepszy wzmacniacz, również 5 lat gwarancji i jest mniejszy przy tym samym rozmiarze przetwornika oraz sporo tańszy.


Rozsądna propozycja lecz niestety spóźniona jak dla mnie.
Już jestem po zakupie suba więc poszukujący w przyszłości docenią Twoją propozycję z pewnością.
Mimo tego gdybym ja miał wciąż wybór dołożył bym do wyboru wersji PRO tego suba co zaproponowałeś ;)

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, asnex napisał:

Już jestem po zakupie suba więc poszukujący w przyszłości docenią Twoją propozycję z pewnością.

Jak kupiłeś przez internet z odbiorem osobistym możesz oddać w 14 dni. Skoro polecają lepszy i tańszy ja bym oddal :) Chyba, ze kupiłeś w sklepie.

Link to post
Share on other sites

@asnex Jeśli mogę coś zasugerować, to nie kupuj Oberonów 3 jako tylne surroundy. To są kolumny podstawkowe które się montuje jako fronty w małych pomieszczeniach czy ograniczonych miejscach. Jako kolumna efektowa 3ki nie mają większego sensu, nie wykorzystasz ich "potencjału", przerost formy nad treścią. Oberon1 jest kolumną wystarczającą na surroundy. Różnice w cenie wykorzystaj na coś innego, choćby dobre wino do filmu ;) albo lepsze kable do frontów np: Dali Connect RM230C (sam korzystam i są dość "naturalne" w brzmieniu)

 

Pozdrawiam.
 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dali jest ok jednak można było za tą kasę złożyć do kina znacznie lepszy zestaw. Monolith robi wyprzedaż magazynu w europie i wyprzedają sprzęt dosłownie za pół darmo. Nie wiem jakie masz warunki lokalowe ale wziąłbym 5x 

Monolith Encore T6 Tower Speaker i centrala i cały front wsadził za ekran transparentny, jeśli masz tv jako centrał 
+
Suba 
Monolith V2 15in THX Select Certified Powered Subwoofer 1000 Watt ewentualnie dwie sztuki 12 cali gdzie już przy jednej pietnastce masz trzęsienie ziemi. Pierwszy zestaw wychodzi 10546 zł czyli jeszcze tysiąc  złotych zostaje ci by w przyszłości dołożyć końcówkę mocy na front do denona (Emotiva A3) dorzucasz atmosa i masz prawdziwe kino w domu z najlepszym miejscem na sali;) Tego suba  E 12  obowiązkowo bym zwrócił bo ludzie mieli po dwa  a i tak sie przesiadali na co innego. SVS jest przereklamowany i za drogi.  
Nie wiem jak będę stały oberony 3 ale jeśli będziesz miał kanapę tuż za ścianą wymieniłbym je na oberon on-wall wiszą na ścianie, potrafią zagrać, wbrew pozorom mają moc i ładnie wyglądają. 
Amplituner ok.
Edytowane przez Michur
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Widzę, że temat wciąż się rozwija. 
Cieszę się, że pojawiają się kolejne konkretne alternatywy i jestem przekonany, że na pewno je docenią następcy.
U mnie w salonie ogólnie układ salonu wygląda jak poniżej:

Kliknij w ten + aby otworzyć fotkę salonu.

Jak na razie postawiłem na Dali i mimo, że mam 2 przednie kolumny i suba to efekt przerósł moje oczekiwania za wyżej wymienione koszta.
Zakupu dokonałem na Amazonie i problemów ze zwrotem jak i gwarancją wiem, że nie będę mieć z doświadczenia i mimo propozycji jakie dotychczas otrzymałem (za co jestem niezmiernie wdzięczny) zostanę wciąż przy zestawie z Dali.

Jeśli bym miał zakupić suba od SVS to jest ich aż tyle, że kusiło by mnie na wybór SVS SB-4000 przez co zdyskwalifikowałem wersję 1000 i 1000 Pro.
Odnośnie kolumn Monolith wszystko pięknie i kusi lecz musiałbym wysmarować dodatkowo podatek i pewnie cło + problemy z gwarancją lub zwrotem jeśli coś by w razie padło.
Lubię kupować zabawki ze sprawdzonego źródła dlatego postawiłem na Amazon.
System śledzenia cen i powiadomień na tyle robi robotę, że spokojnie mogę wyczekać aż cena dobije jaka mnie interesuje zwykle aby na pizze jakąś jeszcze zostało z reszty8-)
Natomiast sub od Monolighta też bym chciał 15" od razu ale te ceny rażą. 
Nie mam ograniczeń w domu bo własnościowy dom bez sąsiadów więc chciałbym sobie pozwolić na najwyższą półkę jeśli by mnie budżet nie ograniczał.
Jestem kolosalnie zadowolony z aktualnych głośników i nie planuję ich zwracać bo jak wyżej ująłem przewyższyły mi moje wymagania więc kilka lat będą robić u mnie robotę.
W przyszłości natomiast jeśli będę planował update, będę miał na uwadze w priorytecie polecane produkty jakie zostały tu wymienione.
Odnośnie kabla, kupiłem 100m szpulę i sobie rozcinam długości.
Świetnie mieć coś markowego ale kable za ponad 400 euro wierzę, że nie ukażą mi różnicy dźwięku w porównaniu co mam aktualnie zamontowane.
Jak już ktoś kiedyś wielokrotnie wspomniał i nawet tu na forum, że sprzęt audio to rzeka wydatków to miał w pełni rację.
Dlatego czasem trzeba określić budżet najlepiej aby nie popłynąć z kilkunastu tysięcy na kilkadziesiąt :D

Aktualnie używam projektora na 80" do filmów, gier jako główny obraz wszystkiego lecz planuję zrobić update w przyszłym roku na LG OLED77C16LA C1 77".
Kupując Oberona 3 już myślę na zapas aby wyposażyć pokój gościnny tymi głośnikami gdy skończą swoją rolę u mnie w salonie jak przyjdzie czas na kolejny update sprzętu audio więc zostanę przy nich w planach do zakupu Oberona 3.

Nawiązując do głośnika centralnego do zestawu wciąż jestem przekonany do Dali Oberon Vocal.
W przyszłym roku będę chciał zrobić jakoś dodatkowy zakup głośników o jakich wspomniałeś Michur czyli Dali Oberon On-Wall 2 Speakers  jako dodatek boczny.
 

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze, że jesteś zadowolony.  Taki zestaw jak masz zupełnie na to pomieszczenie wystarczy ale zawsze moze być lepiej;) Miałem tego suba  E 12 dosłownie przez chwilę,  był ok i tylko tyle mogę o nim powiedzieć. SB 4000 to bardzo dobry sub i zamknięte suby mają fajne precyzyjne mocne uderzenie a ten SB także w kinie pokaże klasę. Jednak jeśli nastawiasz się na kino lepszy w tej cenie będzie SVS PB 3000, który ma niższe zejście i zapewni bardziej sejsmiczne doznania.

Co do Monolitha to drugiej takiej okazji nie będzie 15 cali jest za 1000 euro. Ja go kupiłem jeszcze za 1200 ale doszedłem do wniosku, że nie ma co czekać bo czekałem na obniżkę modelu 13 cali o mocy dwóch kilowatów i się zwyczajnie wyprzedał. Teraz zastanawiam się czy nie dobrać drugiego. Ten monolith roznosi SVS PB 3000 (który kosztuje ponad dwa razy wiecej) a w niższych częstotliwościach Monolith  daje więcej decybeli niż topowy SVS 16 PB Ultra, który kosztuje u nas niedorzeczne 17k. Jest przy tym konkretny w punkt nie jak np. Klipsh. Monolith sprzedaje bez pośredników,  sprzęt mają domyślnie tani ale nie znaczy, że zły bo niczym te urządzenia nie odstają a w swoim przedziale cenowym nie mają sobie równych. Robią także procesory dzwięku stosowane w naprawdę konkretnych kinach i to świadczy o tym , że mają dobre topowe produkty i zaplecze technologiczne. Właściwie to w zastosowaniach kinowych ciężko znaleźć konkurencję zwałszcza w europie bo w USA masz firmy typu JTR , HSU czy normalne ceny Paradigm. To u nas zwyczajnie svs jest tak drogi, polecam wejśc na amerykańską stronę SVSa i porównać sobie ceny tu i tam i zrobić to samo na stronach Monolitha. Przepłacamy i to dużo. Cła w Monolith nie masz to jest wyprzedaż magazynu w europie.  Model 10 i 12 cali są znacznie lepsze od tego Dali E12, cena pierwszego jest dużo niższa a drugiego prównywalna.

Co do surroundów to wszystkie głośniki  powinny być takie same a najlepiej jak wszystkie są takie same. Nie polecam dawać bocznych tylko pójść w Atmosa i efekt będzie  znacznie lepszy. Ten denon chyba i tak maks obsłuży 5.2.2. wiec jak zrobisz 7.1 to już będzie bez atmosa. Tv jak największy przy tej odległości to minimum 85 cali i to kosztem tego, że nie bedzie to oled. Rozmiar zrobi swoje ma być efekt kina, tu nie ma co porównywać gdybym miał wybierać rozmiar czy super czerń.  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Michur napisał:

Miałem tego suba  E 12 dosłownie przez chwilę,  był ok i tylko tyle mogę o nim powiedzieć.

 
U mnie już śmiga Subwoofer DALI E-12 F już ponad tydzień i szczerze mam pełne zadowolenie zwłaszcza, że udało mi się go zakupić za jedyne  [2800 PLN]. 
Była promocja na którą czekałem i w tej cenie ciężko go wyrwać mając takie efekty dźwiękowe jakie serwuje.
Oferta Monolighta jest świetna jak widać ale na Subwoofera od nich musiałbym wysmarować prawie jeszcze raz tyle chcąc zakupić 15''.
Nie biorę niższych rozmiarów pod uwagę bo zależy mi zawsze na dopasowaniu najwyższej oferty od producenta, tak zwanego ich top produktu. 
Dali zaoferował mi swój top za 2800 PLN a Monolight życzy sobie tyle co za same 2 kolumny lub sam Amplituner czyli 4800PLN. Różnica jak widać to 2 okrągłe klocki co mi nie po drodze żeby przewyższać swój zachwyt ze 150% na 300% gdzie początkowy budżet tematu zakładałem na jedyne 8000 PLN na całość zestawu 5.1 :D

 

Amplituner: Denon AVR-X2800H DAB oferuje mi zestaw głośników w układzie 5.1,     5.2.2  i     7.1  więc pierwszy jaki wyszukałem amplituner to porażka w porównaniu jaki zakupiłem więc będę wdzięczny jeśli zapoznasz się kolego w pełni z tematem od początku ;)

BUDOWA Sprzętu 

TV nie OLED?
No tutaj się w pełni z tym nie zgodzę.
Plan zamiany projektora tylko i wyłącznie na OLEDA jest ze względu uzyskania bogatych kolorów więc nic innego nie biorę pod uwagę jak już upatrzony TV od LG tylko i wyłącznie z opcją OLED. 
Mając bliżej kanapę z boku od ekranu i 2 fotele na wprost ekranu nie kupię nic innego niż mam już w planach. 
Jeżeli chodzi o ustawienie ATMOS to mam również w planach dorzucenie dodatkowych głośników bocznych jak wcześniej ująłem lecz na obecną chwilę priorytet jest na stworzenie 5.1 potem a na końcu 7.1. 
To plany jakie aktualnie posiadam.
Gwarantuję Ci, że przy tym zestawie przy takim pomieszczeniu nagłośnienie jest fenomenalne w porównaniu do tego co miałem kiedyś (jedynie Marshall Woburn 2).




 

Link to post
Share on other sites

Fajnie, że jesteś zadowolony ale nie naginajmy rzeczywistości.

4 godziny temu, asnex napisał:

Nie biorę niższych rozmiarów pod uwagę bo zależy mi zawsze na dopasowaniu najwyższej oferty od producenta, tak zwanego ich top produktu. 

bardzo ciekawe bo ten dali jest w dolnej części hierarchi produktów dali:

https://www.dali-speakers.com/en/products?series=subwoofers

Generalnie dali nigdy nie błyszczało w subach i ten e12 f nie ma startu do tego co Ci zaproponowałem:

Dali e12f Pasmo przenoszenia - 28 - 190 Hz +/- 3dB Maksymalna moc wzmacniacza, [RMS] - 220 Watt cena 2800

Monolith V2 10 THX  - 20~200 Hz +/- 3dB Maksymalna moc wzmacniacza, [RMS] - 500W RMS  cena 2180zł

Monolith V2 12 THX     jest jeszcze lepszy i kosztuje 3007 zł waga 52 kg dwa regulowane bassrefleksy natomiast dali waga niecałe 12kg tutaj nie ma czego porównywać. Wjedz sobie na dowolne forum audio video i zapytaj o zestawienie tych  subów.

 

4 godziny temu, asnex napisał:

Monolight życzy sobie tyle co za same 2 kolumny lub sam Amplituner czyli 4800PLN.

Nie wiem o czym mówisz bo nie proponowałem CI amplitunera od Monolitha (wręcz pochwaliłem tego denona) natomiast kolumna z wooferem 3x6,5 cala od Monolitha kosztuje  1142 zł więc nie wiem jak ci te 2800 wyszło..... test kolumny " value " to "Exellent" przy czym wtedy para kosztowała 800 USD ale dla Ciebie nadal drogo...:

https://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/monoprice-monolith-encore-t6/conclusion

4 godziny temu, asnex napisał:

Amplituner: Denon AVR-X2800H DAB oferuje mi zestaw głośników w układzie 5.1,     5.2.2  i     7.1  więc pierwszy jaki wyszukałem amplituner to porażka w porównaniu jaki zakupiłem więc będę wdzięczny jeśli zapoznasz się kolego w pełni z tematem od początku ;)

Przecież napisałem, ze jak zrobisz 7. 1 to atmos wypada wiec dlaczego zarzucasz mi nieznajomość specyfikacji? Każdy kto choć trochę ogrania dzwięk powie CI że lepiej mieć atmosa niż dwie dodatkowe kolumny w surround więc pewnie jeszcze musisz to tego dojerzeć;)

 

4 godziny temu, asnex napisał:

No tutaj się w pełni z tym nie zgodzę.
Plan zamiany projektora tylko i wyłącznie na OLEDA jest ze względu uzyskania bogatych kolorów więc nic innego nie biorę pod uwagę jak już upatrzony TV od LG tylko i wyłącznie z opcją OLED. 

Z moich doświadczeń z LG mogę tylko powiedzieć, że firma bardzo szybko wprowadza nowości niestety są one często niedopracowane a wszystkie produkty LG które miałem po jakimś czasie padały. Nie wiem może to się zmieniło ale unikam tej firmy jak ognia a miałem jeden z topowych tv z wygaszaniem sterefowym .  Masz 4 metry to Tv a chcesz brać 77 cali. Sory ale dla mnie to okienko efekt kinowy bedzie żaden ale widzę, że masz swoją niezachwianą wizję. Powiem Ci tylko tyle byś otworzył się na sugestie bo możesz oszczędzić sporo kasy. Teraz patrzę na 120 cali z odległości 5,5 metra i to jest mało..... Tu masz kalkulator odległości: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

i nie wiem o jakich kolorach mówisz jak przeciętny QLED daje za******y obraz jedyne o co bym powalczył do HDR (i to też nie kosztem rozmiaru).

 

4 godziny temu, asnex napisał:

Jeżeli chodzi o ustawienie ATMOS to mam również w planach dorzucenie dodatkowych głośników bocznych jak wcześniej ująłem lecz na obecną chwilę priorytet jest na stworzenie 5.1 potem a na końcu 7.1. 

Chyba nie wiesz co to jest Atmos

 

 

4 godziny temu, asnex napisał:

Gwarantuję Ci, że przy tym zestawie przy takim pomieszczeniu nagłośnienie jest fenomenalne

Jeszcze raz. Fajnie że jesteś zadowolony to jest klucz do całej zabawy ale jeżeli można mieć lepiej za te same pieniądze nie rozumiem dlaczego zaprzeczać pewnym oczywistością, domyślam się, że to euforia pozakupowa inaczej ciężko to wytłumaczyć.

Edytowane przez Michur
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Michur napisał:

Generalnie dali nigdy nie błyszczało w subach


Patrząc na ranking najczęściej kupowanych subów widać, że jest na 14 miejscu rankingu:
KLIK na ranking
Jest bardziej zanana firma DALI niż Monolith o której nie miałem pojęcia dopóki o niej wspomniałeś.
 

 

5 godzin temu, Michur napisał:

bardzo ciekawe bo ten dali jest w dolnej części hierarchi produktów dali

Zgadza się, trafiłeś w samo dno rozwalając system, że najwyższa klasa z Dali warta ponad 15 tysięcy PLN nie równa się do Monolith top produktu za dosłownie niecałe 5000 PLN. Teraz biorąc pod uwagę czym się kierowałem to wziąłem 3 opcje do wyboru:

Dali C-8 D
Dali E-9 F
Dali E-12 F

Spośród tej trójki wybrałem najlepszy z nich Dali E-12 F, który znajduje się w rankingu.
Teraz prostując kwestię nie brałem pod uwagi kolejnych produktów jakie były pozostałe (mój błąd).
I tu mogę jedynie sprostować, że patrzyłem nieświadomie na wachlarz oferty ze średniej półki. 
Porównując ceny obu najlepszych produktów przyznaję Ci rację, że Monolith jest bardziej warty zakupu niż oferta Dali.
W pełni popieram, że jeśli ktoś planuje kupić Dali to korzystniej wyjdzie zakupując produkt tańszy i lepszy od Monolith.
 

5 godzin temu, Michur napisał:

nie wiem jak ci te 2800 wyszło


Mam już zakupione 2 kolumny Dali Oberon 7. Ich koszt to 4800PLN.
Nie brałem pod uwagę żadnych kolumn od firmy Monolith bo nie porównywałem ich jakościowo jeszcze.

 

5 godzin temu, Michur napisał:

Nie wiem o czym mówisz bo nie proponowałem CI amplitunera od Monolitha

Miałem na myśli sam koszt suba 15" (jednego głośnika) to kolejny wydatek rzędu wartości amplitunera o wartości 4800PLN czyli drugie tyle na sam sub.
Mimo, że to top firmy Monolith (ostatecznie stwierdzam, że warto).
Potwierdzam, że koszt jest ogromny to 3krotnie mniejszy od Top Dali z oferty.
Na tej płaszczyźnie Monlith wypada dużo lepiej, w pełni popieram.
 

 

5 godzin temu, Michur napisał:

Przecież napisałem, ze jak zrobisz 7. 1 to atmos wypada wiec dlaczego zarzucasz mi nieznajomość specyfikacji?

Więc tak, zapraszam Cię do linku poniżej do nadrobienia zaległości i zapoznania się ze szczegółami:
KLIK

Albo ja źle rozumiem poprawność i się mylę co przyznam o ile się mylę albo nie zrozumieliśmy się poprawnie...
Specyfikacja dotyczyła budowy amplitunera na ilość kanałów jakie obsługuje.

 

5 godzin temu, Michur napisał:

produkty LG które miałem po jakimś czasie padały


Miło będzie jeśli podzielisz się czy to były produkty z wyższej półki (lub jakie dokładnie), które ludzie sobie chwalą a Ty na nie narzekasz czy to był jakiś pic z dolnej półki.
Zaciekawiłeś mnie swoją teorią o wypalaniu pixeli, które już są mało popularne w OLEDACH z górnej półki jak poprzednich edycji, które to miały początki w kiełkowaniu tej technologii.
Poza tym jeśli coś takiego ma miejsce zwrot na gwarancji nie jest problemem dla mnie jeżeli trafi się wadliwy produkt fabrycznie a defekt okaże się po 4 latach gdy gwarancja jest na 5 lat.


 

5 godzin temu, Michur napisał:

Tu masz kalkulator odległości

Dzięki, skorzystałem z niego również rok temu przy montażu projektora po wprowadzce na nową chatę i 3 lata temu przy ustawieniu rzutnika z dalszej odległości również. ;)

 

 

5 godzin temu, Michur napisał:

Chyba nie wiesz co to jest Atmos

Chyba się nie zrozumieliśmy. Odpowiedź tkwi w linku jak powyżej uwzględniłem to ;)

 

 

5 godzin temu, Michur napisał:

i nie wiem o jakich kolorach mówisz jak przeciętny QLED daje za******y obraz

Sporo się naoglądałem testów i porównań odnośnie QLED VS OLED i są podzielne zdania. Ja widzę różnicę, że OLED jest lepszy i przy tym zdaniu pozostanę. Znajdzie się mnóstwo osób popierających to ale i będzie sporo twierdzących, że QLED lepszy.
To już kwestia gustu. 
Ja od lat uwielbiam Samsunga ale przy TV został zdyskwalifikowany bo LG wypadł na moje oko lepiej niż Samsung z którego mam sporo sprzętu w domu i sobie go chwalę z wyjątkiem TV gdzie LG jest lepszy.
 

 

5 godzin temu, Michur napisał:

domyślam się, że to euforia pozakupowa inaczej ciężko to wytłumaczyć.

Zgadza sie, można tak to nazwać. Cieszy mnie dużo a jeszcze więcej może zniechęcić jeśli koszta się mnożą co zacząłem poważnie rozważać przez fakty jakie uświadomiłeś mi z ostatnich postów bo podszedłem do tego poważnie aby odesłać Suba Dali i zamówić Monolith 15" za te kolorowe 4800 PLN'ów.

1) Jak się odniesiesz do porównania kolumn głośnikowych Dali Oberon 7 vs oferta Monolith ?
2) Potrzebuję głośnika centralnego i głośników tylnich, jak wspomniałem mam w planie kupić Dali Oberona 3 i centralny Dali vokal.
Masz coś lepszego w podobnej cenie do zaproponowania może? 

Edytowane przez asnex
Update
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Michur napisał:

Fajnie, że jesteś zadowolony ale nie naginajmy rzeczywistości.

bardzo ciekawe bo ten dali jest w dolnej części hierarchi produktów dali:

https://www.dali-speakers.com/en/products?series=subwoofers

To co u jednych dół klasowy u innych top %-)

Pamiętajmy że potrafią i 30 tysięcy głośniki kosztować a kable 300zł za metr 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, asnex napisał:

Patrząc na ranking najczęściej kupowanych subów widać, że jest na 14 miejscu rankingu:

Nie wiem czego ten ranking ma dowieść? Mogę tylko powiedzieć, że w Polsce najpopularniejsza jest skoda ale z nieznanych mi przyczyn nie jest obiektem moich westchnień;)

9 godzin temu, asnex napisał:

Zgadza się, trafiłeś w samo dno rozwalając system, że najwyższa klasa z Dali warta ponad 15 tysięcy PLN nie równa się do Monolith top produktu za dosłownie

Ciężko mi się domyślić o co Ci chodzi ale można się zdziwić prównując paramety topowych subów dali z tym monolih. To jest bardzo dobra firma ale robi produkty z różnej póki niekonieczne nastawione na to byc mieć najwyższe parametry w swojej klasie. Oberony jak i niższe modele subwooferów to seria dla Kowalskiego a nie topowe subwoofery gdzie połowę ceny płacisz za jakość wykończenia i metkę. Nie jest to też firma nastawiona na kino a jej systemy do zabudowy  to kosmos cenowy. 

Ten 15 calowy  Monolith to nie jest top od Monolith. Tu masz stronę amerkańską: https://www.monoprice.com/category/audio-video/speakers/subwoofers

 

Co do Atmosa to wybacz ale przestałem czytać bo zobaczeniu nagłówka "atmos z telefonu" komputronik to nie jest najlepsze miejsce do czerpania wiedzy o audio video. Domyślam się, że to całe zamieszanie  i niewiedza wynika z nadużywania terminu atmos oraz dodawania głośników, które zapewniają odbicie dzwięku od sufitu do soundbarów czy  tworzenie konstrukcji typu Klipsch Dolby Atmos R-625FA. Otóż atmos to fizyczne głośniki sufitowe a nie głosniki  sorround  ja mówisz. Klipsch 625FA zapewnia atmosa ale to są półśrodki. Twoje oberon 7 nie mają takiej możliwości a jak zrobisz te 7.1 to nie będziesz miał Atmosa bo zajmiesz dwa ostatnie kanały, które są przeznaczone na głośniki sufitowe. W 5.1.2 pierwsza cyfa to surround, druga subwiofer, trzecia sufitowe atmos. I na Twoim apmlitunerze można zrobić maks 5.2.2 czyli możesz dołożyć jeszcze jednego suba. 

 

9 godzin temu, asnex napisał:

Miło będzie jeśli podzielisz się czy to były produkty z wyższej półki

Z tego co pamiętam posiadałem tv serii Infinia jeden z nielicznych na tamten czas tv full led z wygaszaniem strefowym (pamiętam że  solidnie nadwyrężył mój budżet). Padł po okresie gwarancyjnym tak samo jak dwa inne topowe telefony  tej firmy które posiadałem. Nie jestem odosobniony w opinii co do jakiści produktów tej firmy, która jak by nie było jest bardzo innowacyjna.

 

 

9 godzin temu, asnex napisał:

Cieszy mnie dużo a jeszcze więcej może zniechęcić jeśli koszta się mnożą co zacząłem poważnie rozważać przez fakty jakie uświadomiłeś mi z ostatnich postów bo podszedłem do tego poważnie aby odesłać Suba Dali i zamówić Monolith 15" za te kolorowe 4800 PLN'ów.

Ciesze się, że rozważasz taką opcję bo sub i central to dwa najważniejsze głośniki w kinie domowym a to byłby niesamowity progres nawet gdybyś wziął opcję 12 calową za 3000 zł. Naprawdę miałem tego suba e12 i momentalnie go odesłałem teraz mam SVS Sb 3000 z którego jestem zadowolony a mimo to  wymieniam go na Monolitha 15. Lepszy efekt uzyskasz przy dwóch 15 calowych subach monolitah niż z jednym SVS PB 16 ultra. Różnica jest taka że pierwszy zestaw kosztuje 9,5K a drugi  17k no i w SVS masz aplikację i się możesz pochawlić że masz SVS (który niestety jest bardzo zawodny.....) 

 

 

9 godzin temu, asnex napisał:

1) Jak się odniesiesz do porównania kolumn głośnikowych Dali Oberon 7 vs oferta Monolith ?

Drugich nie słyszałem ale wierzę testowi  z audioholics bo wykonują naprawdę dobrą robotę. Gdyby były w takiej samej cenie brałbym Dali bo zwyczajnie znam tą firmę lepiej jednak tu za 1200 euro mam set z 5 kolum Monolith, które potrafią uderzyć i jestem pewien że w kinie będę grały lepiej niż dobrze, co wiecej wszystkie będą takie same a to jest porządane w kinie. Miałem plan przenieść się z zabawkami do dedykowanego pomieszczenia i szykowałem się wymienić front (teraz mam 4x dali on wall + vokal dali center) i zrobić 7.1.2 gdzie obecne on wall posłużylyby na tył i boki a na przód dołożyć dwa oberon 9. Pewnie miałbym te oberony 9 ale jak postawię takie kolosy w salonie zwyczajie braknie mi ściany na ekran. Teraz on wall są poniżej obrazu. I tu wchodzi firma Monolith za cenę dwóch oberonów mam cały drugi set i 2k  w kieszeni a ten obecny set zostawiam w salonie. Wiadomo, że w muzyce tak nie zagrają jak oberon 9 ale w kinie zrobią swoje. Zastanawiam się tylko czy to jest dobry czas na takie zakupy ale pewnie drugiej takiej okazji nie będzie bo jestem w kontakcie z Monolith i wiem, ze kasują magazyn. A na brytyjskim forum jest duże poruszenie ludzie zamawiają masę sprzętu bo to prawdziwa okazja.

 

 

9 godzin temu, asnex napisał:

2) Potrzebuję głośnika centralnego i głośników tylnich, jak wspomniałem mam w planie kupić Dali Oberona 3 i centralny Dali vokal.
Masz coś lepszego w podobnej cenie do zaproponowania może? 

Centralny od Dali jest bardzo dobry, głośnki bierz z jednej serii, nie powinno się tego mieszać. Generalnie dali jest bardzo ok i seria oberon również ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny także zostań przy tym co masz tylko wymień suba i zastanów się jak postawisz te oberon 3. Jeżeli mają stać na standach bądz odstawać od ścian brałbym on wall bo to są konstrukce do tego przystosowane o bass relfeks jest w szczelinie pomiedzy ścianą a głośnikiem co jest dość innowacyjnym i skutencznym rozwiazaniem, przy tym wszystkim wyglądają  estetycznie a jak w przyszłości dołożysz dwie boczne wszystko będzie ze sobą grało.

1 godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

To co u jednych dół klasowy u innych top %-)

Pamiętajmy że potrafią i 30 tysięcy głośniki kosztować a kable 300zł za metr 

Ale ja tylko mówię, że za te pieniądze można mieć lepszy dzwięk:) Dali nie słynie z konstukcji kinowych i generalnie europejski rynek kina domowego nie ma startu do tego co dzieje się w USA. Gdybym chciał mieć profesjonalne kino od dali pewnie cięzko poniżej 100k byłoby się zamknąć.

Edytowane przez Michur
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Michur napisał:

Monolith V2 15 THX

Nowe maleństwo zamówione. 
Koszt 889£ ale warto, mega warto jak za tą cenę.
Jedyny problem jaki mnie teraz dotyka to KOLOSALNY rozmiar tego suba.
Wyliczyłem, że na meblościankę w szerokości mi nie wejdzie (z długości by za dużo wystawał) i będę musiał go ustawić bokiem pomiędzy szafką z meblościanki a kanapą leżącą na wprost okien.
Ustawienie jest bez szału ale godzinami myśli mi nie pozwalały przepuścić takiej okazji.
Sprzęt ma mi dojść pomiędzy 2 a 16 grudnia więc już nie mogę się doczekać.
Gigantyczne podziękowania dla Ciebie Michur, że mnie zmobilizowałeś i przekonałeś do zakupu tego suba.
Starego Dali jestem przekonany, że zwrócę (mam czas do końca stycznia) i w między czasie porównam sobie dźwięki z obu subwooferów.
Kurde ten entuzjazm aż rozpiera do momentu dostarczenia wydebatowanego sprzętu. :D

Mój temat stuknął ponad 10K wyświetleń z czego jestem dumny i mam nadzieję, że kolosalnie będzie przydatny dla nowych nabywców, którzy budują swoje gniazdko z efektami na skromnie mówiąc "wyższym poziomie".
Podsumowując na przyszły rok będę kompletować pozostałe głośniki jak było w planach więc Dali Oberon Vokal centralny + do niego dojdą Dali Oberony 3.

3)  Michur, co myślisz aby kupić na system Atmos głośniki Dali Oberon On-Wall Speakers (Pair) czy DALI Alteco C-1 Loudspeaker White (Pair)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gratulacje Asnex. Poczujesz tą moc;) Sam nie mogę doczekać się swojej sztuki. Oberon on wall są przystosowane do wieszania na ścianie nie na suficie także to odpada (chociaż przy odpowiednim montażu;) Alteco C1 to głośniki do montażu na kolumnie z odbiciem lub na ścianie moim zdaniem szkoda kasy. Osobiście celowałbym w głośnik zamontowany w suficie/na suficie nad głową, jeśli masz płytę gk coś pokroju Phantom h 50. Jak chcesz mniej wydać są ograniczone możliwści montażu rozważyłbym nawet odejście od dali i dobrał coś innej firmy.

Asnex pochwal się zdjeciami jak będziesz miał komplet

W dniu 27.11.2022 o 18:18, asnex napisał:

Kurde ten entuzjazm aż rozpiera do momentu dostarczenia wydebatowanego sprzętu

Jak będziesz  konfigurował suba, podłącz go tak jak dostałeś z pudełka i puść procedurę Audyssey na ampli, póżniej można dołożyć decybeli wg własnych upodobań na ampli bądz subie. Wiem, że z wersją v1 kilka osób miało problem, że niby nie było mocy bo się na wejsciu bawili ustawieniem THX i nie weryfikowali ustawień amplitunera. Później, ktoś nawet nagrał film jak to ogarnął.  Nie wiem ja z wersją v2 ale warto takie rzeczy wiedzieć by odrazu cieszyć się zakupem.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Z ostatniego użycia Audyssey kompletnie byłem niezadowolony ponieważ głośniki kolumnowe mi grały gorzej niż oryginalnie bez tej funkcji. Lewa strona była głośniejsza niż prawa i głos był słyszalny głównie tylko z lewej strony zamiast równocześnie.

Przeraża mnie mankament ustawienia głośnika bo sub nie będzie na wprost ekranu tylko na wprost okien, które są z lewej strony pomieszczenia. Czy to będzie miało jakiś istotny wpływ na te najniższe częstotliwości czy to się będzie rozprowadzać po pomieszczeniu i tak na tyle by były te ciarki przy najniższych częstotliwościach podczas efektów?

Link to post
Share on other sites

Z Audyssey to różnie bywa, wystarczy niewielka przeszkoda fizyczna, szum z ulicy i całą zabawę można wrzucić do kosza. Znam też przypadki, gdzie pomiar robiony z kilku punktów był tak beznadziejny, że uszy krwawiły a robiony na jeden strzał wręcz idealny. W moim Marantzie odpalam kalibrację na statywie ustawionym na wysokości mniej więcej uszu w miejscu odsłuchwym na flat by mi wysokich tonów nie łagodził bo nie lubię mieć przykrytych przetworników cyfrową kotarką co czyni właśnie tryb główny kinowy kalibracji ucinając górne pasmo.

Link to post
Share on other sites

Długi temat, dużo treści natomiast ja tylko dam jedną bardzo istotną (z mojego punktu widzenia naradę) jako że słyszałem większość tych sprzętów.

 

Z opiniami odnośnie systemu audio jest jak z du**ą, każdy ma własną.

Myślę, że jeżeli będziesz chciał dobrze wybrać to trzeba się pofatygować na odsłuch, ciężko wybrać inaczej :)

 

Co do słuchania muzyki na ampiltunerze do kina domowego - słuchałem wzmacniaczy stereo i amplitunerów, dobrej klasy amplituner nie będzie odstawał znacząco w jakości od amplitunera stereo bądź wzmacniacza stereo, różnice przy dobrej klasy sprzęcie są już raczej z kategorii optymalizacji absolutnej gdzie już każdy element audio ma znaczenie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...