Skocz do zawartości

Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1


Recommended Posts

5 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Poszukaj Studia Hi-Fi jedź z kobietą i będziesz miał rozeznanie.

W Media Markt tych większych mają pokój do odsłuchu. 

Ekspercie :P odsłuch w salonie, markecie, a w domu to tez przepaśc niesamowita. W domu zawsze zagra inaczej :)

Poza tym np. w Lublinie w obu MediaMarketach te saloniki do odsłuchu zlikwidowali jeszcze z rok zanim świat usłyszał o pandemii.

Link to post
Share on other sites

@Arnoldja tam nie wiem , propozycja tylko że dobrze było by posłuchać a nie w ciemno kupić. O to mi chodziło :P

@Arnoldto zaproponuj mu coś a nie tylko sie wyśmiewasz :)

Poza tym co źle napisałem jak dotąd? 

Czym się ma kierować?

Że chłopa chciałem naprowadzić co jak mniej więcej trzeba w jakiej kolejności patrzeć? Czy co ? :menda:

 

Bo jak na razie to napisałeś jedynie "co masz do DENONA" 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

@Arnoldja tam nie wiem , propozycja tylko że dobrze było by posłuchać a nie w ciemno kupić. O to mi chodziło :P

@Arnoldto zaproponuj mu coś a nie tylko sie wyśmiewasz :)

Poza tym co źle napisałem jak dotąd? 

Czym się ma kierować?

Że chłopa chciałem naprowadzić co jak mniej więcej trzeba w jakiej kolejności patrzeć? Czy co ? :menda:

 

Bo jak na razie to napisałeś jedynie "co masz do DENONA" 

Z niczego i z nikogo się nie na śmiewam.

 

Nic nie napisałem,ze coś zle napisałeś :D

 

Ja jak kupowałem pierwsze kolumny podłogowe pojechałem do Mediamarketu i pół dnia odsłuchiwałęm miedzy Pure Accoustics, a Magnat i wybrałem te pierwsze. Przywoze do domu i szok. Gdzie to brzmienie uciekło ? :P Mam coś nie tak z pokojem, z uszami czy nie wiem co :D

 

Dlatego teraz pojechałem do Melomana w Lublinie i zapytałem sie czy mozna wypozyczyc i jak mi sie spodoba to dopłącę różnice? Zgodzili sie, za miesiąc wzieli 200 zł.

 

Po tygodniu przelałem im na konto reszte. Też u nich odsłuchałem na sztuce z ekspozycji Denon i moje kolumny z sygnaturki mieli.

 

Jeszcze też na dźwięk wpływa kabel między wzmacniaczem / amplitunerem, a kolumnami. Ja zainwestowałęm w te niemieckie z końcówkami Banan Klotz. Przynajmiej na przód lewy i prawy tez bym doradzał autorowi.

Link to post
Share on other sites

Panowie ja nie z Polski niestety aby sobie pozwolić na odsłuch w MediaMark czy tego typu podobnie. Pisząc temat miałem na myśli godne polecenia modele, które były testowane przez osoby które godnie by poleciły taki sprzęt. Ja gdybym został zapytany o monitoring czy cokolwiek na czym się znam to bym bezpośrednio dostosował komponenty pod klienta stąd polecanie ogółu czym mam się kierować jest mało pomocne w wyborze takiego sprzętu. Jestem wdzięczny za rozszerzenie tematu ale każdy czytający ten temat kto znajdzie się w mojej sytuacji z poprzednich wypowiedzi wciąż nie wynika co konkretnie kupić mimo tego, że moje oczekiwania od sprzętu zostały opisane dokładnie. Będę bardziej wdzięczny jeśli będą polecane konkretne modele sprzętu wraz z głośnikami. Okolice 8 tysięcy złotych to nie mała kwota i nie problem kupić bubel dlatego chcę te pieniądze wydać rozsądnie w coś co będzie tego warte. Tysiąc dodatkowy jeśli mam wydać to nie problem. 2 tysiące to mogę stwierdzić, że to już wystarczający będzie budżet w którym planuję się zamknąć maksymalnie. Chcę aby ten temat również służył innym użytkownikom szukającym tego co ja więc chciałbym aby ten temat oprócz tego, że jest i będzie rozbudowany służył pomocą konkretną co będzie wymienione. Nie interesuje mnie system 2.0. Główny priorytet to 5.1. Nie musi być 7.1 D. ATMOS bo za tym cena gdzie w górę a mi to nie potrzebne więc proszę o ujmowanie sprzętu, który ma w sobie zestaw głośników do obsługi 5.1.

Będę wdzięczny za wymienione konkretne modele.

Krecik jak uważasz, że centralny jest ważny, to podaj 3 modele alternatywne z za i przeciw, które uważasz za warte zakupu i będzie super bo do tej pory było o wszystkim tyle co o niczym.

Mimo tego, dziękuje za Wasz czas poświecony w temacie.

Czekam wciąż na konkretne propozycje.

Link to post
Share on other sites

@asnexcentralny odgrywa dialogi i wszystko co się dzieje przed Tobą.

Celowo nie piszę przykładów bo to Ty powinieneś wybrać.

AV 5.1 są przestarzałe. 

Bierz taki który ma wszystkie nowe systemy.

Nie patrz na to że 7.2 bo 5.1 będzie działało równie dobrze.

Przynajmniej ja bym tak zrobił dla siebie :menda:

Nadal nie napisałeś co Ci się podoba, czy słuchałeś już czegoś , używałeś

 

2 godziny temu, asnex napisał:

Będę wdzięczny za wymienione konkretne modele

Można tak zrobić ale jak polecę coś z ONKYO to zaraz będzie dlaczego nie DENON :P

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, wodego napisał:

Nie, no skąd. Lecieć samolotem do innego kraju, żeby bawić się w odsłuchy?;)

Nie rozumiem o co ci chodiz?

 

Zawsze się zastanawiałem co za nagłośnienie mają w takich CinemaCity, że tak wszystko brzmi cacy i fajnie naparza w jakichś filmach akcji czy Jurrasicach? :) Czy to sprzet z klasy, że żadnego "Kowalskiego" na to nie stać czy tylko się tak wydaje? :) Chodzi mi o kolumny.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Arnold napisał:

Nie rozumiem o co ci chodiz?

W IE rynek jest tak ubogi, że nie ma  możliwości pójścia do odpowiedniego sklepu/salonu i posłuchać jak sprzęt gra. Autor dostanie na tacy propozycje sprzętu, to i tak prywatnie będzie musiał sprowadzać sprzęt z zagranicy.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wodego napisał:

W IE rynek jest tak ubogi, że nie ma  możliwości pójścia do odpowiedniego sklepu/salonu i posłuchać jak sprzęt gra. Autor dostanie na tacy propozycje sprzętu, to i tak prywatnie będzie musiał sprowadzać sprzęt z zagranicy.

Jak każdy Polak więc po co pisac takie bzdety?

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.10.2022 o 04:01, asnex napisał:

Temat ma na celu określenie konkretnego sprzętu a nie polecenie firmy

Jak zauważyłeś nie jest to proste , po prostu się nie da podać konkretnego modelu . Bo każdy wzmacniacz/głośnik gra inaczej , dodatkowo komplikują to różne kombinacje . Bo głośniki X zagrają gorzej na niż głośniki Y na wzmacniaczu Z  , ale głośniki Y zagrają  lepiej na wzmacniaczu "W" . Kabel zmienisz i już może być odczuwalna różnica .  

Ja mam dwa amplitunery i grają zupełnie inaczej , głośniki  zmieniałem bo mi nie pasowały . Co nie znaczy że innej osobie moja konfiguracja podejdzie . Testowałem też dwa inne wzmacniacze na moim sprzęcie  i widziałem różnice  (stare bez wifi więc też nie doradzę :>)

W dniu 18.10.2022 o 23:58, asnex napisał:

żeby to był efekt woow

 

Jak nie miałeś styczności z takim sprzętem to co nie kupisz to będziesz miał swój efekt . 

 

W skrócie jeden woli brunetki drugi blondynki ,  tylko w sprzęcie muzycznym jest jeszcze większe rozróżnienie . Dlatego nikt Tu Ci nie poda modelu .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do dziś używam Marshall Woburn 2 i jest po 3 latach on dla mnie już za słaby. Gdy wprowadziłem się do innego domu i salon stał się głównym miejscem do oglądania filmów to postanowiłem zakupić konkretny sprzęt a nie tylko oglądać filmy dalej na jednym głośniku pod kablem. Do muzyki nie jest zły ale w filmach te efekty już są brakujące. Dlatego kopię w necie co by wybrać a to nie jest takie proste jak się wydaje. Nawet doradztwo proponuje coś innego niż to co upatrzyłem do tej pory. Przejdźmy do rzeczy. Czy ten subwoofer z pierwszego wpisu w temacie będzie się nadawać do filmów jak i muzyki? Nie mam pojęcia jak to jest z mocą adekwatną dlatego jeśli wybiorę jakikolwiek amplituner to nie grozi to spaleniem się kabli przez wysoką moc ? Bo zauważyłem propozycję suba w podobnej cenie lecz inna firma, dlaczego? Jest lepszy w jakim detalu?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, jakub1t napisał:

95% subwooferów jak i ten ma swój wzmacniacz i własne zasilanie , nie korzysta z amplitunera . Więc żadne kable Ci się nie spalą :)

Elegancko. A czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z tym 100W na kanał?

Jak to wygląda w praktyce? Głośnik ma dostawać prądu 100W czy to moc głośności. To jakieś minimum standardów dzisiejszych? 

omy, nie mam pojęcia co to i czy wyższe wartości są lepsze czy mniejsze? Czego one głownie dotyczą?

Link to post
Share on other sites

Ja to widząc na co patrzy autor posta daję sobie spokój z odpowiedziami bo nie ma to sensu. A przegadywać i opowiadać jak daltoniście o kolorach również.

 

@asnexwybierasz subwoofer który naprawdę fajnie zagra bo kosztuje naprawdę sporo ale co z tego jeśli reszta będzie pierdzieć.

Mnie ręce opadają i jedynie będę obserwował.

To tyle :D

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ja to widząc na co patrzy autor posta daję sobie spokój z odpowiedziami bo nie ma to sensu. A przegadywać i opowiadać jak daltoniście o kolorach również.

 

@asnexwybierasz subwoofer który naprawdę fajnie zagra bo kosztuje naprawdę sporo ale co z tego jeśli reszta będzie pierdzieć.

Mnie ręce opadają i jedynie będę obserwował.

To tyle :D

 

Krecik, tym do tematu nic nie wnosisz. To zapytanie o Suba było po to aby zorientować się czy jakikolwiek sub może współgrać ze sprzętem mocniejszym czy słabszym dla rozeznania. Poza tym ktoś proponując podobny sub nie określił dlaczego podobny lepiej wybrać od tego co wymieniłem. Wymieniając sprzęt upatrzony nie oznacza to, że go mam zamiar kupić jeśli pojawi się lepsza alternatywa. Trąbisz non stop o centralnym. Będzie centralny w swoim czasie. Nie pali się aby on poszedł na pierwszy wybór. Wiem, że Twoje legendy o froncie to świętość dla Ciebie ale będę wdzięczny, jeśli zbędne komentarze zostaną pominięte bo w tym temacie zależy mi aby było coś wniesione co jest sensowne a nie to co wypisujesz. Inni też będą to czytali gdy będą na moim etapie poszukiwania godnego sprzętu do zakupu do salonu mając podobny budżet. Miło będzie jeśli będziesz bardziej pomocny a nie kapryśny.

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

@asnexto nie legendy a hierarchia tego co usłyszysz.

Jeśli tak traktujesz to co pisałem na początku to legendy, no to ziom serio nie ma kompletnie sensu dalsze pisanie wypocin.

 

Na pierwszej lepszej stronie dotyczącej budowy HiFi domowego przeczytał byś to samo...

No ale wg.Ciebie to legendy.

 

Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić czy mówię prawdę. 

A szkoda. 

Powodzenia w zakupach tak czy siak oby sprzęt dobrze służył :D

Link to post
Share on other sites
  • asnex zmienił tytuł na Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...