Skocz do zawartości

Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1


Recommended Posts

26 minut temu, asnex napisał:

Dodo, na co lepszego się chcesz przesiąść?

 

Na nic, nie wiem ile musiałbym wydać aby faktycznie różnice usłyszeć, sprzedaje bo nie używam, małe dzieci itp. 

Oglądnąłem na nich kilka filmów, posłuchałem trochę muzyki i teraz zajmują mi tylko miejsce w biurze. 

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, asnex napisał:

Elegancko. A czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z tym 100W na kanał?

Jak to wygląda w praktyce? Głośnik ma dostawać prądu 100W czy to moc głośności. To jakieś minimum standardów dzisiejszych? 

omy, nie mam pojęcia co to i czy wyższe wartości są lepsze czy mniejsze? Czego one głownie dotyczą?

 

Nie ma czegoś takiego jak moc głośności. Zwiększenie głośności dwukrotnie, czyli o 10dB, wymaga dziesięciokrotnie więcej mocy. Zwiększenie głośności czterokrotnie, czyli o 20dB, wymaga stukrotnie więcej mocy. I tak dalej. 100W to taki standard i w gruncie rzeczy jest to dość dla większości głośników. Przy normalnym odsłuchu wykorzystasz ułamek wata, a przy nieco głośniejszym kilka watów. Żeby poszło 100W na kanał, musiałbyś puścić naprawdę głośno. Kolejne 100W to raptem 3dB głośniej, więc nie ma co się zastanawiać nad 20W w te czy wewte. Jakbyś miał wielkie i prądożerne kolumny oraz chciałbyś szaleć, musiałbyś się rozglądać za wzmacniaczami 500W-1000W, a te kosztuję kupę kasy. Dla normalnego, domowego stereo 100W jest ok. Inna kwestia, że producenci ów 100W różnie lubią podawać. Czasem zawyżają, czasem nie podają, dla jakiej impedancji mierzyli.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

@KaristerPrzy moim Denonie z sygnaturki producent podaje inną mocn na wyjściu dla 4 ohmów, a inną dla 8, ale o tym nic nie piszecie bo to nie wazne mam wrażenie, wazne, żeby pisało, że ma na wyjściu 100W :P Mi się nie chce produkowac jak wy sie już produkujecie tylko nie zwracacie uwagę na kluczową rzecz.

Tak dla mojego Denona to wygląda:

 

 
Cytat

 

Moc wyjściowa 8 omów (20 Hz - 20 kHz, T.H.D. 0.07%)

50 W

Moc wyjściowa 4 omy (1 kHz, T.H.D. 0.7%)

85 W

 

 

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Arnold napisał:

@KaristerPrzy moim Denonie z sygnaturki producent podaje inną mocn na wyjściu dla 4 ohmów, a inną dla 8, ale o tym nic nie piszecie bo to nie wazne mam wrażenie

 

Oczywiście uważnie czytałeś post i nie przegapiłeś tego fragmentu:

 

7 godzin temu, Karister napisał:

Inna kwestia, że producenci ów 100W różnie lubią podawać. Czasem zawyżają, czasem nie podają, dla jakiej impedancji mierzyli.

?

 

 

Dla doprecyzowania: pisałem o 100W mocy ciągłej dla standardowych 8 Ohm obciążania. Tyle że to to i tak nie znaczenia, bo niewiele ona mówi o sprzęcie. Dla przeciętnych głośników i 50W, i 150W będzie ok, o ile nie zamierzasz nagłaśniać koncertu. Ponadto impedancja kolumn 4 Ohm czy 8 Ohm to kolejna niewiele znacząca liczba na papierze., bo jest podawana dla danej częstotliwości (zazwyczaj 1kHz). W praktyce dla innych dźwięków może ona spadać nawet do 1 Ohma. I nie, nie znaczy to, że będzie ona przez to łatwiejsza w napędzeniu i przyjaźniejsza wzmacniaczowi. Wręcz przeciwnie. Dlatego kupowanie sprzętu po watach i Ohmach na papierze nie ma sensu.

Edytowane przez Karister
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Arnold napisał:

@KaristerPrzy moim Denonie z sygnaturki producent podaje inną mocn na wyjściu dla 4 ohmów, a inną dla 8, ale o tym nic nie piszecie bo to nie wazne mam wrażenie, wazne, żeby pisało, że ma na wyjściu 100W :P Mi się nie chce produkowac jak wy sie już produkujecie tylko nie zwracacie uwagę na kluczową rzecz.

Tak dla mojego Denona to wygląda:

 

 

 

A które kolumny domowego sprzętu masz na 4ohm ?

Pokaż :D

 

Wszelakiej maści domowe sprzęty mają 8ohm. Od jakichś 25 lat.

Sprzęt car-audio ma 4.

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Karister napisał:

 

Oczywiście uważnie czytałeś post i nie przegapiłeś tego fragmentu:

 

?

 

 

Dla doprecyzowania: pisałem o 100W mocy ciągłej dla standardowych 8 Ohm obciążania. Tyle że to to i tak nie znaczenia, bo niewiele ona mówi o sprzęcie. Dla przeciętnych głośników i 50W, i 150W będzie ok, o ile nie zamierzasz nagłaśniać koncertu. Ponadto impedancja kolumn 4 Ohm czy 8 Ohm to kolejna niewiele znacząca liczba na papierze., bo jest podawana dla danej częstotliwości (zazwyczaj 1kHz). W praktyce dla innych dźwięków może ona spadać nawet do 1 Ohma. I nie, nie znaczy to, że będzie ona przez to łatwiejsza w napędzeniu i przyjaźniejsza wzmacniaczowi. Wręcz przeciwnie. Dlatego kupowanie sprzętu po watach i Ohmach na papierze nie ma sensu.

No czytałem, ale jakoś umknęło :)

 

Co do reszty skoro to tylko zapiska na papierze to wychodzi na to, że nie ma sensu na cokolwiek co podaje producent zwracać uwagę w kwestii technicznej specyfikacji bo to tylko czarna czcionka na papierze i można kupić wszystko aby tylko wlascicielowi ladnie brzmialo. Taki ja wyciągnąłem wniosek z twoich i w ogóle wypocin tutaj.

 

Dalej w sumie nie wiem po co go namawiacie na wzmacniacz wielokanałowy, który ma na wyjściu 100W. Mój ma 85W i co nie da rady z kolumnami, które miały by działac z wyjściem wzmacniacza 100W. Da rade tyle, że jakbym chciał napieprzać prawie namkasa to kolumny moga spalić wzmacniacz, ale to tez tylko teoria wyssana z mlekiem matki mozna powiedziec :P

28 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

A które kolumny domowego sprzętu masz na 4ohm ?

Pokaż :D

 

Wszelakiej maści domowe sprzęty mają 8ohm. Od jakichś 25 lat.

Sprzęt car-audio ma 4.

No nie każdy kupuje kolumny za 1500 jedna. Niektórzy kupują takie za 5000 i droższe i takie myśle, że moga mieć 4 ohmy i kupują do domu. Nigdy nie wiadomo może wygram 500 mln w Euro w Lotto i co powiesze sobie takie zakrąglone jak na koncercie i jak pierdykne to chałupa się posypie :P:P:D  :D:banan:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Arnold napisał:

Co do reszty skoro to tylko zapiska na papierze to wychodzi na to, że nie ma sensu na cokolwiek co podaje producent zwracać uwagę w kwestii technicznej specyfikacji bo to tylko czarna czcionka na papierze i można kupić wszystko aby tylko wlascicielowi ladnie brzmialo. Taki ja wyciągnąłem wniosek z twoich i w ogóle wypocin tutaj.

 

Bardzo dobrze wyciągnąłeś. Póki ktoś nie dobiera wzmaka za stówkę do kolumn za kilka koła lub odwrotnie, mocy będzie dość, a reszta to już subiektywne odczucia co do jakości dźwięku. Każdego roku spędzam kilkadziesiąt godzin na odsłuchach w salonach audio i nigdy nie zdarzyło mi się, abym wybrał sprzęt po cyferkach czy wykresach. Albo odsłuchy, albo zakup kota w worku. I tu mowa o słuchawkach. W przypadku głośników, gdzie pierwsze skrzypce gra akustyka, będzie to czysta loteria. Obecnie buduję dom, właśnie pod kątem pokoju audio, i projekt zacząłem od symulacji komputerowej u akustyka, żeby odpowiednio dobrać proporcje ścian. :P Przecież wstawienie jakichś głośników do jakiegoś pokoju to będzie czysty random dźwiękowy. Nie da się przewidzieć efektów bez pomiarów. Ludzie spędzają miesiąc na forum z pytaniami, co kupić, a olewają najważniejszą kwestię, czyli akustykę pomieszczenia właśnie. Bez tego po prostu zagra. Jakoś. Jak, to się okaże już po zakupie. Pechowo trafi na spadek -20dB przy 50Hz w miejscu odsłuchu i pozamiatane.

 

17 minut temu, Arnold napisał:

Dalej w sumie nie wiem po co go namawiacie na wzmacniacz wielokanałowy, który ma na wyjściu 100W. Mój ma 85W i co nie da rady z kolumnami, które miały by działac z wyjściem wzmacniacza 100W.

 

Do muzyki jest stereo. 2.0 albo 2.2, wedle uznania. W związku z powyższym, jeśli jest to randomowy zakup bez adaptacji akustycznej, polecałbym zestaw 2.2, bo przynajmniej będzie możliwość korekcji fazy na basie. Od biedy 2.1 z opcją rozbudowy. 100W na kanał we wzmaku wielokanałowym to raczej z jednym zerem więcej w cenie. Pewnie podają moc przy obciążeniu tylko dwóch frontowych kanałów - stara sztuczka.

 

27 minut temu, Arnold napisał:

Da rade tyle, że jakbym chciał napieprzać prawie namkasa to kolumny moga spalić wzmacniacz, ale to tez tylko teoria wyssana z mlekiem matki mozna powiedziec :P

 

Za mocny wzmacniacz uszkadza kolumny, a za słaby wzmacniacz uszkadza sam siebie. Tyle że to wciąż trzeba grubo pojechać po bandzie z głośnością i być głuchym na przestery, aby do tego doszło.

 

 

Link to post
Share on other sites

Temat się ładnie rozbudował a ja w między czasie przeszukiwań zdecydowałem, że wybór na zakup padł na Denon AVR-X2800H DAB.
Spełni moje oczekiwania przy zestawie głośników 5.1.
Teraz pozostaje tylko dobór konkretnych głośników i jestem świadomy, że przy takiej składance budżet z tematu zostanie zdecydowanie rozciągnięty o przynajmniej 2 tysiące. Jakieś propozycje jakie głośniki w zestawie 5.1 byście dobrali do tego amplitunera ?

Link to post
Share on other sites

@asnexnooo i to jest AV konkret. A nie tamten na początku. Zresztą sam zobaczysz że było warto. Teraz głośniki DALI od @dadulek

@dodonie ten pierwszy :Psorki edycja telefonem. i nie trzeba suba za 3500 a wystarczy jakiś klipsh który zagra równie pięknie.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

@asnexnooo i to jest AV konkret. A nie tamten na początku. Zresztą sam zobaczysz że było warto. Teraz głośniki DALI od @dadulek

 

No Krecik, wreszcie coś przyznałeś po moich godzinnych wypocinach szukania.
Dla zbadania tych głosników Dali chciałbym konkretnie model dla porównania co mają w ofercie.

@dadulek co tam masz dokładnie za sprzęt z tych głośników ?

Link to post
Share on other sites
Teraz, asnex napisał:

Biorę tylko pod uwagę nowy sprzęt... :D

 

Jak wspomniałem głośniki jeszcze dobrej klasy sie nie starzeją. No ale jak uważasz.

Jakbym był na kupnie to głośniki od DALI to już wysoko mierzą.

Tam to fronty potrafiły kosztować 60 tysięcy złotych za dwie sztuki :]

Na sklepowych nigdy nie uzyskasz takiego poziomu.

Za to sub nowy jak najbardziej.

 

No ale, Twój wybór.

Pytanie w jakim stanie ten sprzęt. Bo jak zniszczony to nie.

Link to post
Share on other sites

Nie mieszkam w Polsce i nie chcę niczego importować z Polski. Wolę zamówić nówkę ze sklepu z gwarancją i mieć spokój z jakimiś przewozami.
Poza tym od zawsze kupowałem nowe sprzęty bo co nowe to nowe nawet jak mam dołożyć trochę siana to nie problem.
Używki raz działają raz nie, albo jak działają dziś to za kilka miesięcy pierdzą i są niedomówienia potem.
Nowe zacznie się sypać to wymiana na kolejną nówkę lub zwrot siana i zakup czegoś lepszego.
 

 

Trochę kolejnego szperania w necie i mój typ padł na wybór DALI OBERON 5 (5.1 Speaker Package).
Fakt, cena trochę jest nadwyrężona od zakładanej ale jak ktoś będzie na moim miejscu w tej samej sytuacji do wyboru to ma już przedstawione podpowiedzi jaki sprzęt w budżecie jest do złożenia.

Temat powinien brzmieć:
Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (do 9.000 PLN). ZESTAW DO OCENY.
 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Arnold napisał:

Jedziesz do pierwszego posta edytujesz go wraz z tematem.

Sorry, ale nie kumam tego co tu piszesz :P

W sensie pakietu ze sklepu 5 głośniczków za 2000zł

Tego co na początku wrzucił.

Że lepsze Dali używane od tych Wilsonów czy jak im tam.

@Arnoldprzepraszam, w trakcie jazdy nieraz coś pisze i czasem niechcący sie zatwierdzi

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Lord_Krecitsqa napisał:

W sensie pakietu ze sklepu 5 głośniczków za 2000zł

Tego co na początku wrzucił.

Że lepsze Dali używane od tych Wilsonów czy jak im tam.

Nie no takie 5.0 za 2000 to strach podpinać pod jakikolwiek wzmacniacz i szkoda wzmacniacz nimi katować.

 

Co do używanych kolumn to nawet najlepsze używane to nigdy nie wiesz czy ktoś nie naparzał non-stop na maksa prawie i teraz kupisz, niby fajnie bo porządne i dalej kupe siana warte, ale jak się zepsują to żal ściska tak mocno, że żadne lekarstwo nie pomoże. Dlatego wole przeciętne, ale nowe i sam je katowac.

Edytowane przez Arnold
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Arnold napisał:

Nie no takie 5.0 za 2000 to strach podpinać pod jakikolwiek wzmacniacz i szkoda wzmacniacz nimi katować.

 

 

O to to właśnie.

 

Co do takich DALI np.to nie wiem co trzeba by robić żeby je zarżnąć.

Okna bez szyb w domu.

 

A wiadomo że nowe lepsze zawsze.

Znowu odkrecisz mocniej AV na filmie i zaczną charczeć.

 

Pisałem że można stracić na tym majątek :D

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, asnex napisał:

Biorę tylko pod uwagę nowy sprzęt... :D

Zakup używki też nie jest zły , bo jak wspomniano wyżej niewiele ryzykujesz . Np ja mam sprzęt przy komputerze warty jako nowy około 4-5tyś , a kilka lat temu kosztował mnie chyba z 500-600zł . Kolega kupił głośniki za 6 tyś - nowe około 20 . No i w takim wypadku zmieniasz klocki bezstratnie jeśli dźwięk Ci się nie podoba tak jak ja zrobiłem w kolumnach podstawkowych  . A to że mieszkasz za granicą to chyba niewiele zmienia . Tam nie sprzedają używek ? 

Do tv też kupiłem używany zestaw za ułamek ceny jednego komponentu i wszystko hula już bardzo długo . Także ja nówki nigdy nie kupię bo to dla mnie nie ma sensu . Sprzęt mocno traci na wartości , a technicznie praktycznie się nie zużywa .

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Pytanie w jakim stanie ten sprzęt. Bo jak zniszczony to nie.

 

Jak pytasz o mój - głośniki raczej stały w salonie i ładnie wyglądały, to nie buty.

W przyszłym tygodniu będę miał trochę czasu to zaszaleje i je wystawie na sprzedaż.

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, dodo napisał:

 

Jak pytasz o mój - głośniki raczej stały w salonie i ładnie wyglądały, to nie buty.

W przyszłym tygodniu będę miał trochę czasu to zaszaleje i je wystawie na sprzedaż.

 

Właśnie w tym rzecz. Nigdzie nie podałeś jakie to ma specyfikacje. Zatem czekamy aż określisz co tam Ci jeszcze mruczy w salonie. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • asnex zmienił tytuł na Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...