Skocz do zawartości

Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1


Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiam się nad zestawem kina domowego do filmów i muzyki.
Godziny szukania doprowadziły mnie do wytypowania poniższego sprzętu:

 

Amplituner Denon AVR-S660H
Zestaw kolumn Wilson MoviX 5.0
Wilson SUB-12 HGL White

Zestaw ten będzie podłączony do projektora i komputera.
Zastosowanie dźwięku do filmów, muzyki, gier i czasem radia.
Zależy mi aby wypełnić pomieszczenie w rozmieszczeniu głośników 5.1.
 
Proszę o ocenę czy do 8.500 PLN jest warty ten zestaw do zakupu czy w tym budżecie idzie coś lepszego kupić w dzisiejszych czasach?
Kwotę można nadszarpnąć jeśli będzie warto dopłacić do naprawdę czegoś lepszego w tym budżecie.

Edytowane przez asnex
Aktualizacja cen i tematu
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sub w 90% do filmów. Do 3.4 tysia kupił bym taki (myśle, że z muzyką też sobie fajnie poradzi):

 

https://www.klipsch.pl/p450,klipsch-r-115sw-czarny.html

 

Ja bym kupił tanszy amplituner wielokanałowy i oddzielny do muzyki :) Jeśli było by mi do filmów niezbędne wielokanałowe.

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

No tak, ale wielokanalowy amplituner 5.1 to max jaki chce miec u siebie. Dolby Atmos nie jest wymagane bo glosniki na suficie nie beda montowane wiec.
Jesli chodzi o uzytek to filmy beda w 70% uzywane na tym sprzecie i 15% muzyka, 15% gry.
Wiec jesli nie te glosnik kolumnowe to jakies lepsze konkretnie mozna zaproponowac z uzasadnieniem ?

2 godziny temu, Arnold napisał:

Moim zdaniem sub w 90% do filmów. Do 3.4 tysia kupił bym taki (myśle, że z muzyką też sobie fajnie poradzi):

 

https://www.klipsch.pl/p450,klipsch-r-115sw-czarny.html

 

Ja bym kupił tanszy amplituner wielokanałowy i oddzielny do muzyki :) Jeśli było by mi do filmów niezbędne wielokanałowe.

Jaka wedlug Ciebie jest przewaga tego suba co zaproponowales w porownaniu do tego co ja wynmienilem ?

5 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ja bym kupił suba za 1500 a dołożył do frontów i centralnego.

Centralny na wypasie musi być bez gadania.

A konkretny model moglbys wymienic ktory warto kupic jako alternatywa przewyzszajaca to co wymienilem z konkretnym uzasadnieniem ?
1000 PLN w te czy wefte nie gra roli mi. Wazne zeby audio spelnialo swoje zadanie

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, asnex napisał:

Jaka wedlug Ciebie jest przewaga tego suba co zaproponowales w porownaniu do tego co ja wynmienilem ?

15 cali sub, Pasmo przenoszenia  18Hz - 125Hz, Moc wyjściowa    400W/800W (RMS/MAX)

Jak raz posłuchasz muzyki na wzmacniaczu, amplitunerze wielokanałowym, a potem na stereo to zrozumiesz czemu wielokanałowy nienaadaje się do słuchania muzyki. Ja to zrozumiałem po 12 latach na Yamaha 5.1 amplitunerze, którego modelu nie pamiętam. Obecny Denopn z sygnaturki nie ma jeszcze miesiąca i po przesiadce z Yamaha R-N303D stwierdzam, że Yamaha to dno.Czystośc dźwięku na Denonie, jakośc stereo i moc po prostu zniszczył Yamahe, a wcale nie jakośc strasznie droższy od tej Yamahy ten Denon obecnie. Cociaz nową ta Yamahe teraz ciężko dorwac, ale ten denon rok produkcji 2018 :)

Link to post
Share on other sites

 

17 godzin temu, jakub1t napisał:

 

 

@asnexciężko będzie wybrać coś lepszego z uzasadnieniem przez internet.

To musisz sam wybrać bo to Ty będziesz słuchał tego w pokoju a nie my.

Hierarchia wyboru głośników jest taka.

1.centralny -ten z górnej półki bez gadania bo to on gra pierwsze skrzypce.

2.fronty te byłoby fajnie żeby były trójdrożne z głośnikiem mid-range , dużo wynie to na cenę ale warto (ważne żeby nie było "dziury" w odsłuchu)

3.satelitki z TANNOY są super.

4.sub on nie będzie tworzył sceny ale też ważne żeby nie był jakiś "zamulony"

Na tym można utopić majątek ale wg takiego schematu wybieraj sprzęt.

 

Tak jak napisałem CENTRALNY TOP.

I wcale nie musi to być w komplecie no chyba że tak chcesz.

 

I musisz posłuchać kilka klas cenowych czy będziesz słyszał różnice. 

No i ten amplituner ma tylko 75W na kanał...

Szału nie ma zbytnio.

Więc porównaj ile zalecanej jest do głośników.

Ja bym brał taki co ma 95-100W na kanał 

Ogólnie ten DENON to gniot :D

Ten zdecydowanie lepszy

 

https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-nr696-wielka-moc-175-w-4k-wifi-11845011863

Ogólnie ten DENON to gniot :D

Ten zdecydowanie lepszy

 

https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-nr696-wielka-moc-175-w-4k-wifi-11845011863

 

 

Poza tym dlaczego DENON?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Poza tym dlaczego DENON?

Czemu nie Denon, co masz do Denona?

Oczywiście mówimy o wielokanałowym, a nie stereo jak mój z sygnaturki, chociaż może jakieś A:E do tego sprzetu. Dla mnie gra fenomenalnie w stereo, oczywiscie są mocniejsze modele itd, ale ten mój w 2018 w premierę kosztował 2 razy tyle co teraz.

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

No ten akurat wolałbym dołożyć do ONKYO te pare stówek no ale to nie ja będę słuchał. 

Bez jakiegokolwiek uzasadnienia nie ma sensu to twoje zdanie bo to tak samo jakby ktoś powiedział kupując samochód z salonu, że woli kilka tysięcy dołozyć do BMW, a inny chce Mercedesa bez żadnego uzasadnienia bo co bo BMW?? Bezsensu.

Ja natomiast zanim kupiłem tego Denona z sygnaturki słuchałem w Melomanie (Lublin) ONKYO 3 razy droższego czy nawet jakiś na T chyba TEAC też prawie 4 razy droższy na kolumnach moich, które sprzedają u nich. Denon wygrał mimo, ze nie grzeszy ceną i ma 85W przy 4 omach czy jak się to pisze. Wszystko kwestia odsłuchu, ale zapłacić 10 tysi za wzmacniacz stereo i nie czuć różnicy w odsłuchu uważam tez za bezsens i to nawet podłączyli kolumny też około dychy para i tez Denon grał ładniej za 2,5 tysia.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Arnold napisał:

Tak jak nie ma sensu pisanie, że ja bym dołożył do ONKYO bo tobie gra lepiej.

No dobrze, to może być cokolwiek, nie musi być ONKYO, to był jedynie przykład.

Faktycznie dziwnie wyszło ale nie o to mi chodziło.

Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to że właściciele DENONÓW zawsze będą ganić tych ONKYO to tak samo jak XBOX vs PS4 no i nie pogadasz :D

 

A mnie akurat filmy bardziej podobają się na YAMAHA ale z racji tego że już wydałem na ONKYO to już mam jak mam. 

Szkoda mi pieniędzy. 

Amplituner kupuje sie raz na kilkanaście lat. To samo głośniki.

 No chyba że portfel gruby to można sobie zmieniać.

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Czemu dziwnie :roll:

Głównie chodzi o centralny , mało go używa . Chyba , że nie umiem ustawić lub coś nie tak działa . Sprzęt z drugiej ręki . Wcześniej miałem plastikowy zestaw jvc i jeśli chodzi o przestrzeń to było tam dużo lepiej . 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, jakub1t napisał:

Głównie chodzi o centralny , mało go używa . Chyba , że nie umiem ustawić lub coś nie tak działa . Sprzęt z drugiej ręki . Wcześniej miałem plastikowy zestaw jvc i jeśli chodzi o przestrzeń to było tam dużo lepiej . 

No dobra a masz dźwięk ustawiony przez kalibrację czy jak 

Link to post
Share on other sites

Ni e nie kalibrowałem . Mogę chyba nawet mikrofon kalibracyjny podłączyć , ale  mniejsza z tym więcej muzyki słucham jak filmów oglądam . A muzykę elektroniczną to nawet fajnie rozkłada na wszystkie głośniki "music enhancer" czy coś takiego . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Widzę temat się ładnie rozwinął. Podoba mi się. Wchodząc do dyskusji jako autor chciałbym zaznaczyć, że nie znam się na sprzęcie audio i jestem amatorem więc chciałbym zaczerpnąć rady od osób doświadczonych, które mają dużo większy zakres wiedzy niż mój stąd dotychczas poświeciłem swój czas na przeszukanie internetu i wpadło mi w oczy Denon. Markę kojarzę z młodości bo dość popularna była wtedy, Yamaha kojarzy mi się z drogim sprzętem jak Apple więc ją zdyskwalifikowałem. Nie chcę stereo tylko dźwięk 5.1. Jeśli amplituner będzie mieć 7.1 to tylko jako dodatek którego na dzień dobry nie będę używać. Zależy mi na WiFi, bluetooth i nowym sprzęcie a nie sprzed 10 lat. Nie mam pojęcia nic o omah, watach więc to zostawiam Wam dla decyzji a dlaczego postawiłem na tego Denona? Spełniał w specyfikacji moje wymagania. W realu nie mam pojęcia jak to będzie grać ale oczekuję, żeby to był efekt woow. Nie chcę żadnego sponsoringu sklepowego co by tu wcisnąć mi co nie schodzi z półek tylko chcę rzetelną opcję podpartą uzasadnieniem dlaczego konkretny model jest warty zakupu. Nic nie mam do żadnej firmy ale chcę wydać rozsądnie te 8 tysięcy PLN aby mi bawiły uszy jak i każdemu kto będzie słuchać efektów z takiego sprzętu. Więc jeśli alternatywy są adekwatne do zakupu innego sprzętu jestem otwarty jak najbardziej do wybrania lepszego sprzętu niż ten, który ująłem na wstępie. Mimo mi będzie jeśli wymieniany i proponowany sprzęt będzie spełniał moje oczekiwania.

Link to post
Share on other sites

@asnexno więc kryteria wyboru Ci wypunktowałem.

To że Ampli ma 7.2 to tylko o nim dobrze świadczy.

Grają głośniki, nie amplituner.

Ważne żeby miał wszystkie certyfikaty najnowsze THX podstawa. Bez tego szkoda brać.

Można na to wydać dużo więcej kasy niż zakładane 8000.

Kupisz to na lata bo jak już to poskladasz na samą myśl o wymianie zrobi Ci sie niedobrze.

Więc trzeba posłuchać.

YAMAHA i ONKYO idą w najnowsze technologie i potrafią naprawdę sporo kosztować ale tu jak kupisz to już zawsze będzie fajnie grało. 

Ale nie chce faworyzować nic bo zaraz ktoś napisze inaczej :P

MARANTZ ceny zmiatają z podłogi a fajny AV zaczynają się od 6000

I pamiętaj stąpasz po cienkim lodzie bo można na tym przepuścić majątek.

Więc zbyt drogich sprzętów nie słuchaj hah

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Krecik, tego masa jest na czym się nie znam. Pisanie o wszystkim to pisanie o niczym. Wiem, że jest sporo w ofercie obu firm jak i konkurencji ale to nie na tym polega aby dać jakiś tam ogół. Temat ma na celu określenie konkretnego sprzętu a nie polecenie firmy. Przykład jest taki.

Kowalski pyta jaki konkretnie kupić samochód który mało pali do 5 tysięcy. To Ty krecik piszesz, kup toyote lub mazdę. Ja bym napisał konkretnie jakbym się znał. Kup gościu Hondę Civic lub ticO na gaz. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

@asnex

No toż przecież Ci pisałem że fajnie jakby AV miał 100W na kanał.

Więc z automatu to już masz klasę wyżej niż wybrałeś a kasy widzę niedużo więcej .

Kupisz to na lata. 

A głośniki to już sam musisz wybrać bo mnie sie będzie podobać a To  nie. 

Głośniki ma tu do sprzedania gościu z forum. Dali. Super będą. Będzie Cie stać na nie ?

Może być drogo :roll:

 

@asnexja bym skompletował sobie głośniki a nie kupował z jednej firmy całości.

Ale wtedy nie będą wyglądały identycznie. 

Piszesz sie na takie coś?

Ja mam np. Wharefedale Centralny z serii 9. 

Dla mnie grają świetnie.

Ale jak patrzę teraz w ceny to gruby hajs za nie wołają.

Taki centralny za 1500zł byłby idealny.

Można i 3500 dać.

No mnie np. nie stać 

To już z amplitunerem masz 7000 a gdzie reszta ? 

Dlatego musisz sam wybrać.

Ja bym kupił AV nowy a po fronty rozejrzał się w komisie Hi-Fi i wybrał coś ze smaczkiem.

A potem powoli kupił resztę.

Też pytanie czy te 8000 to max. 

Serio można na tym nieźle odpłynąć.

Możesz też kupić te co wybrałeś.

AV jakiś lepszy 

A sub tańszy bo taki za 3500 to już naprawdę wypas jest.

A to nie będzie grało tylko głośniki.

Głośniki za 5000 a sub za 1500 zagrają dużo lepiej niż głośniki 3000 a sub 3500.

 

Widzisz różnicę? 

@asnexnajważniejsze żeby Tobie się podobało. Może ten zestaw głośników gra fajnie dla Twojego ucha, ja nie wiem.

Ale jeśli to Twój pierwszy sprzęt nie kupuj nic na oko.

To pewne.

Poszukaj Studia Hi-Fi jedź z kobietą i będziesz miał rozeznanie.

W Media Markt tych większych mają pokój do odsłuchu. 

Z internetu nie posłuchasz sprzętu.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
  • asnex zmienił tytuł na Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...