Skocz do zawartości

Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1


Recommended Posts

15 godzin temu, Michur napisał:

Faktycznie tak super działa? podobno teraz to jest top jeśli chodzi o kalibrację.

Potwierdzam, jak na razie (ok. 1-2 msc) jest super!

13 godzin temu, Michur napisał:

Wracając do svsa to w swoim zauważyłem szumy.

 

Mam dwa Rel T9i już kilka lat, jeden od nowości nieco szumi tak w ramach ciekawostki, niemniej nie jest to na tyle uciążliwe jak u Ciebie

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No i super może sobie kiedyś takie Onkio sprawię a już na pewno coś z Dirac bo kalibracja i akustyka to połowa sukcesu. Audyssey ciągle poprawiam chociaż ostatnio oglądałem jak prawidłowo to skonfigurować i mam wrażenie, że robiłem to źle bo zwyczajnie puszczałem procedurę i tyle.  Mój svs poza szumem wydawał jeszcze dzwięki jak stary modem, średnie to było a szkoda bo brzmiał fajnie i gdyby nie to i polityka samej firmy oraz skala problemów jaką odkryłem w poszukiwaniu problemu podobnego do mojego stał by drugi w salonie. Ale nie ma tego złego zacząłem szukać rozwiazania i trafiłem na monolitha którego fartem wyrwałem jak na europejskie warunki w tym segmencie za dosłownie pół darmo (cena już skoczyła prawie dwukrotnie). 

Edytowane przez Michur
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Mój SVS nic a nic nie szumi, po naprawie gwarancyjnej też cisza w tym temacie. Wczoraj odpaliłem Blade Runner 2049, dżizas przez ponad dwa tygodnie zapomniałem już jakie mój SB ma pier#olnięcie w filmach a zwłaszcza w tym gdzie audio robi mocną robotę, czułem aż w klatce piersiowej. Jednak dobrze grający sub w kinie to podstawa. Co do szumienia elektroniki to miałem u siebie kiedyś na testach Arcam bodaj model 550 i niestety on szumiał a żeby było śmieszniej to tylko jak przechodził w tryb czuwania. Kolega zaś ma SVS-a Micro i szumi mu cały czas na tyle, że w nocy słychać w pokoju obok... reklamował już w sklepie, wymienili mu na drugi i też szumi. Walczy teraz o zwrot kasy.

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.12.2022 o 13:48, ALF napisał:

Jednak dobrze grający sub w kinie to podstawa.

Dokładnie :) W USA poza dobrym basem dodają jeszcze ButtKicker pod fotel, kanapę. Przjerzałem trochę tematów jest to fajne rozwiązanie niestety nie tanie, można zamiast tego dołożyć drugiego suba pod kanapę.  Powstały do tego specjalne dostosowane płaskie konstrukcje. Można tez wstawić 4 JTRy  i dom sam cały chodzi:rotfl:

 

 

Co do kolegi i jego jego svs micro to jest tam dokładnie ten sam wzmacniacz co w sb 3000.  Nie ma się co z nimi szczypać dobrze wiedzą co sprzedają.  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.12.2022 o 13:48, ALF napisał:

Mój SVS nic a nic nie szumi, po naprawie gwarancyjnej też cisza w tym temacie. Wczoraj odpaliłem Blade Runner 2049, dżizas przez ponad dwa tygodnie zapomniałem już jakie mój SB ma pier#olnięcie w filmach a zwłaszcza w tym gdzie audio robi mocną robotę, czułem aż w klatce piersiowej. Jednak dobrze grający sub w kinie to podstawa. Co do szumienia elektroniki to miałem u siebie kiedyś na testach Arcam bodaj model 550 i niestety on szumiał a żeby było śmieszniej to tylko jak przechodził w tryb czuwania. Kolega zaś ma SVS-a Micro i szumi mu cały czas na tyle, że w nocy słychać w pokoju obok... reklamował już w sklepie, wymienili mu na drugi i też szumi. Walczy teraz o zwrot kasy.

 

Gdy doszedł mi sub Monolith to miałem podobny problem z szumem w spoczynku od suba Dali jednak kabel to drugie tyle ile redukuje szum. Skusiłem się o zakup 2 kabli i dwóch subów. Zrobiłem testy i mix. Okazało się, że jeśli dopasujesz właściwy kabel do suba to nie robi Ci szumu. Właściwy =lepszy i droższy. W moim przypadku rozwiązania były 2. Zostawić Dali z droższym kablem bez szumu lub używać normalny kabel z Monolith bez szumu. Oczywiście lepszy głośnik nie zrobi szumu ale kabel ma również wpływ na to. Mowa tu o najlepszej ofercie ze strony szwedzkiej firmy Supra.

 

Informacja z drugiej beczki.

Mając dwie kolumny Dali Oberona 7 mam problem bo ciągle ale to ciągle na lewej kolumnie jest dźwięk nie do zniesienia ponieważ mi powoduje takie brzmienie dziwne jak zwarcie (podobny dźwięk do obcinania paznokci szczypcami gdy tniesz paznokieć lub podobny dźwięk uzyskasz gdy klamerka spadnie Ci z linki od prania i spowoduje dźwięk KLIK jakby zwarcie prądu walące w głośnik. Czasem można usłyszeć taki dźwięk jak masz głośniki włączone a ktoś odpala gdzieś tam światło i taki pstryk. Mi ten dźwięk się pojawia gdy mam podłączone wszystko do kompa i uruchamiam np. Ekranową klawiaturę aby myszką wpisać coś na ekranie. To się dzieje gdy w systemie coś robię, jest cisza na ekranie a po minucie uruchomię klawiaturę ekranową i jest ten beznadziejny pstryk. Im głośniej dam głośnik tym większe walniecie tego dźwięku. Coś typu spięcie ale nie mogę tego określić typowo spięcie. Charakterystyczny dźwięk. Mam nadzieję, że każdemu się kojarzy taki dźwięk. Gdy zjadę z urlopu to nagram to i wrzucę Wam na forum. Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem.

 

Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Czy to wina kabla podłączonego pomiędzy głośnikiem a amplitunerem?

Banany mam podłączone tylko od strony głośników a od strony amplitunera sam kabel.

Jeśli ktoś miał już taki sam przypadek z tym elektro-mikro przycięciem dźwięku, proszę o radę jak zniwelować tą usterkę...

 

Link to post
Share on other sites

U mnie subwoofer szumiał nawet bez podłaczonego kabla.  Co do subów zamieniałeś miejsca podłaczenia w ampli? (masz dwa wyjścia na subwoofery) Suby jak masz podłączone ? LFE w dali  i czerwone wyjście w monolith? oba suby masz podłączone jednocześnie?  ile db masz na ampli i jaką moc na subwooferach? 

Jeśli chodzi o Oberon 7. Jak masz podłączony komputer?z komputera hdmi do ampli i od ampli hdmi do tv?

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

U mnie to wygląda tak:

Rzutnik - HDMI kabel -> Amplituner - HDMI kabel -> PC.

 

(Nie mam jeszcze telewizora).

Głośniki Dali Oberona obie przednie kolumny podpięte nie generują szumu tylko jest to elektryczne takie pstryknięcie typu uderzenie batem o podłogę tylko z lewego głośnika. 

Nie mam pojęcia co jest powodem.

Próbowałem podłączyć amplituner do kompa kablem koncentrycznym aby tam dźwięk był przenoszony lecz bez efektu. Wciąż ten sam problem.

 

Mile widziane pomysły jak to rozwiązać.

Link to post
Share on other sites

Może masz walnięty amplituner na którejś końcówce mocy? podepnij sprzęt pod inne gniazdka zasilania  z uziemieniem (bez kompa na jednej linii np.) , nie wiem może inną listwę antyprzepięciową, sprawdź kolumny na innej jednostce centralnej (amplituner, wzmacniacz)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 31.12.2022 o 13:44, asnex napisał:

jest to elektryczne takie pstryknięcie typu uderzenie batem o podłogę tylko z lewego głośnika. 

Nie mam pojęcia co jest powodem.

No to sprawdź. Zamiana głośników miejscami. Dalsze podpowiedzi po wykonaniu zadania.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, ALF napisał:

Może masz walnięty amplituner na którejś końcówce mocy? podepnij sprzęt pod inne gniazdka zasilania  z uziemieniem (bez kompa na jednej linii np.) , nie wiem może inną listwę antyprzepięciową, sprawdź kolumny na innej jednostce centralnej (amplituner, wzmacniacz)

Ten dźwięk tylko się pojawia gdy używam dźwięków z komputera. Gdy uruchamiam klawiaturę ekranową, jakiś film z YouTube po wygarnięciu ciszy w tle jak ma rozpocząć się start audio wtedy pojawia się to uderzenie jakby zwarcie elektrostatyczne na głośniku. Gdy używam amplitunera wraz z głośnikami przez bluetooth nie ma żadnych problemów. Tylko wychodzący dźwięk rozpoczyna się tym pstryknięciem elektrostatycznym po wyjściu z ciszy gdy przechodzi w audio wydalanego dźwięku. Przed wydaleniem pierwszego dźwięku jest to zwarcie o ile mogę tak to nazwać poprawnie. Gdy tylko wrócę pod koniec tygodnia do domu to wtedy zacznę to testować na rożne sposoby. 

Całość sprzętu jest podłączona do listwy, która nie ma wpływu na taką udrękę. Jest to listwa Belkina więc to bym odrzucił z podejrzeń.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Krótki update tematu.

Kupiłem centralny głośnik Dali, nówkę sztukę za 1400 PLN, zrobiłem delikatne przemieszczenie głośników po cięciu mebli aby ładnie wszystko weszło na długość ściany i mnie zaskoczył usunięty automatycznie problem o którym wspomniałem wcześniej, że był jakiś dziwny trzask elektryczny z lewego głośnika.
Podejrzewam, że była to wina kabla, który powodował problem. Kwestia z głowy, wszystko śmiga genialnie.
Odnośnie suba też miałem jakiś dziwny przypadek, że nie uruchamiał się automatycznie przy nawet cichej muzyce i myślałem, że jest to jakiś problem mechaniczny.
Okazało się, że sub sam się dopiero uruchamia gdy dźwięk osiągnie jakieś minimalne granice głośności od danego pułapu bo jeśli jest zbyt cicho to sobie spoczywa grzecznie a basik załącza dopiero przy odpalonej głośniejszej muzyce.
Jedyne co mi pozostało to jeszcze zakupić 2 tylnie głośniki jak cena zostanie zredukowana do moich oczekiwań.
Już zdążyłem nawet zakupić stojaki premium pod tylnie głośniczki.  :D
Wszystko ładnie opublikuję zdjęciami jak tylko zestaw będzie już zamknięty w pełni i nie będzie nic brakować to wtedy wlecą foty jak wygląda to w realu.
Ogólnie zestaw identyczny polecam każdemu kto chce cieszyć ucho genialną jakością dźwięku. ;)
Oczywiście należą się ogromne podziękowania dla użytkowników, którzy podpowiadali w temacie istotne wskazówki i rady na co zwrócić uwagę.
Qpa siana wbita w sprzęt ale podkreślam, że warto dla takiej uciechy. 
Gdy tylko będzie wszystko złożone w pełny zestaw podam podsumowanie kosztów generalnych całego zabiegu na stworzenie kina domowego pod własne wymagania tak na ciekawostkę dla użytkowników planujących podobne projekty w zabiegach ulepszania własnego salonu adekwatnym do jakości kosztem.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Niektóre suby tak mają, w takiej sytuacji z wybudzaniem często pomaga też kabel typu "y" lub zwiększenie poziomu głośności na samym wyjściu lfe a zmniejszenie na ściance wzmacniacza subwoofera aktywnego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.01.2023 o 05:16, asnex napisał:

Odnośnie suba też miałem jakiś dziwny przypadek, że nie uruchamiał się automatycznie przy nawet cichej muzyce i myślałem, że jest to jakiś problem mechaniczny.

Te suby przy automatycznym wybudzaniu i niskiej głośności tak mają. Jak podkręcisz  sygnał przy amplitunerze sub wcześniej wstanie. U siebie mam tryb thx mode i -3dB na ampli.

W dniu 21.01.2023 o 07:11, ALF napisał:

Niektóre suby tak mają, w takiej sytuacji z wybudzaniem często pomaga też kabel typu "y"

Dokładnie takie są zalecenie dla tych monolith chociaż ja u siebie używam pojedyńczych kabli svs i też jest ok. Kiedyś to wymienię może jeszcze jest ukryty w nich jakiś potencjał. 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Kolejne przygody z subwooferem "cenionej i chwalonej marki". Tym razem umarł moduł bluetooth w moim SVS, reset do ustawień fabrycznych, reinstalacja apki i odpięcie od gniazdka - nic nie dało. Sprzedaje to w jasną cholerę mam dosyć.

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Sprawa się wyjaśniła kilka dni po tej przygodzie co w poście wyżej. Serwis SVS odpisał po angielsku, że to wina ostatniej aktualizacji apki i że pracują nad poprawką i bym poczekał chwilę a jak problem nadal będzie się objawiał to wyślą mi nową płytę wzmacniacza z modułem bt do samodzielnej wymiany z dokładną instrukcją co i jak :o. Wyszła nowa wersja tej apki i wszystko działa po bt git. Głośnik nadal posiadam ale byłem już bliski sprzedania.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, ALF napisał:

samodzielnej wymiany

Widać że ten chiński model "gwarancji" robi się coraz bardziej popularny, nie mam finalnie zdania czy to lepiej - bo projektują sprzęty które łatwo serwisować, czy to gorzej - bo oszczedzają na serwisantach oddajac serwis w ręce użytkownika końcowego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coraz to bardziej popularne to jest. Polska Taga Harmony dla przykładu gdzie dostałem od nich kurierem nowy głośnik na gwarancji i sam go wymieniłem w 5 minut. Trochę takie klocki lego bo kilka śrubek a przewody w środku na widełkach większych/mniejszych +/- i jednej kostce wypnij/wepnij. Nie trzeba całego sprzętu wysyłać czy targać do nich, nie jest też narażony na jakieś uszkodzenia w transporcie czy przez sam serwis bo i takie akcje się zdarzały a jedynie przez neta wysyła się zdjęcia i skan gw z numerem seryjnym. To wszystko pod warunkiem, że nie będzie się psuł co jakiś czas i czy nie będzie to jakaś grubsza ingerencja w sprzęt przy objawionej usterce tak jak u Marantza gdzie trzeba było wymienić polutowaną całą płytę ze złączami hdmi.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, jak operacja szybka typu wykręć głośnik/przykręć spowrotem to na plus, raczej odnosiłem się do sytuacji jak w przypadku mojej drukarki od Bambu Labs, gdzie padło łożysku w wentylatorze od płyty głównej, rzęzi niesamowicie.

Żeby go wymienić należy rozebrać pół drukarki, operacja na jakieś 45 minut minimum

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...