Skocz do zawartości

Amplituner (do 5.000 PLN) + Kolumny (5.000 PLN) + Subwoofer (3.000 PLN) i finalnie ZESTAW KINA Domowego 5.1


Recommended Posts

1 godzinę temu, GreQonE napisał:

dobrej klasy amplituner nie będzie odstawał znacząco w jakości od amplitunera stereo bądź wzmacniacza stereo

Kiedyś mówiło się i kilka razy spotkałem się z tym, że jest to w połowie prawda iż amplituner by zagrał dobrze w stereo musi być już drogim sprzętem. Tu pojawia się akcja gdzie wzmacniacz stereo 1/3 wartości danego amplitunera zagra od niego lepiej ale będzie to już bardzo bliski pułap.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, ALF napisał:

Tu pojawia się akcja gdzie wzmacniacz stereo 1/3 wartości danego amplitunera zagra od niego lepiej ale będzie to już bardzo bliski pułap.

 

No jednak w amplitunerze 7.2.4 np. sterujesz kilkoma ekstra kanałami, dodatkowy DAC który przetwarza formaty przestrzenne, przełączniki HDMI i inne rzeczy które kosztują, naturalna kolej rzeczy

 

W tym momencie mam Onkyo RZ50 i po wystrojeniu z Odyssey czy jak tam to się nazywa cieżko byłoby znaleźć matchujący sprzęt wśród wzmacniaczy stereo który zagra podobnie dobrze, myślę że trzeba by szukać w budżecie ok. 5k

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2022 o 17:31, ALF napisał:

Kiedyś mówiło się i kilka razy spotkałem się z tym, że jest to w połowie prawda iż amplituner by zagrał dobrze w stereo musi być już drogim sprzętem.

Dlatego wydaje mi się, że jeśli ktoś chce mieć jedno i drugie lepiej kupić średniej klasy amplituner i do tego końcówkę mocy np. emotiva.  Jak ktoś kupuje już top pod kino to i tak powinien iść w procesor dzwięku.  

Asnex pochwal się czy już twój Monolith  dotarł, jakie są wrażenia i do jakich doszedłeś ustawień. Ja się bawię już trzeci dzień i powiem, że  gdyby się ktoś zastanawiał to sprzęt jest wart każdej złotówki. Zrezygnowałem jednak z pozbycia się SB3000 i spróbuję połączyć te dwa suby  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mam spięte razem amplituner i wzmacniacz. Dwa różne subwoofery? ciekawe nie powiem, jeśli mają zbliżone parametry to czemu nie?. Sądząc po tych sprzętach masz olbrzymie pomieszczenie odsłuchowe to można się bawić.

Link to post
Share on other sites

No i chyba to jest narozsądniejsze rozwiazanie by spiąć ampli ze wzmacniaczem bo ceny nowych ampli są dość wysokie a tych z wyższej półki to masakra a taką emitovę można dobrać pod siebie i tu tak naprawdę tylko ampli jest ograniczeniem (ilość preout) bo wzmiacniacz można dobrać pod dwa, trzy lub więcej kanałów. Jaki zestaw masz u siebie ? Jesteś zadowolony? Mnie i tak czeka wymiana ampli także dobrze wiedzieć. Pomieszczenie mam 37m2 i jest otwarte na kuchnię także trzeba trochę mocy żeby stworzyć  ciśnienie (docelowo mam plan przeniesć się do dedykowanego pokoju ale tam jest kilka m2 wiecej). Mocno biłem się z myślami czy nie zamienić tego svsa na drugiego Monolitha ale to są dwa zupełnie inne suby i właściwie nie wiem. który dźwięk mi bardziej pasuje. Monolith to taki lew który potrafi stworzyć niesamowitą głębię (także przy bardzo niskich poziomach głośności) co najlepsze jest przy tym wszystkim czysty kiedy trzeba potrafi ryknąć, uderzyć ale nie brumi, sapie. Svs z drugiej strony to dynamit i ku mojemu zdziwieniu w okolicach 30hz potrafi uderzyć mocniej niż Monolith to uderzenie czuje się dosłownie na klatce, nie potrafi jednak tak zjeść jak monolitch który przy 15hz dmucha powietrzem i rozciągnąć tak ładnie dzwięku kiedy jest taka potrzeba.  Wiem, że wcześniej nie zalecano łaczć subwooferów zamkniętych i otwartych ale jakiś czas temu nastąpiła rewolucja w tym temacie i można to zrobić przy pomocy ogólnodostępnej aplikacji. Wydaje mi się, że taki połaczenie może być strzałem w dziesiętkę ale to zabawa na dłuższy czas. Dziś ma przyjść kabel do drugiego suba a później będę się bawił. Temat rzeka:)  

 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.12.2022 o 10:45, Michur napisał:

Dziś ma przyjść kabel do drugiego suba a później będę się bawił. Temat rzeka:)  

 

Dużo bawiłem się z integracją głośników niskotonowych jak zamieniałem audio w aucie i powiem Ci, że ciężko przebić muzykalność suba zamkniętego, znacznie łatwiej również go wystroić.

 

W domku mam 2x REL T9i bodajże i nie mogę narzekać, jest naprawdę przyjemnie, fajnie uzupełnia pasmo frontów

 

Miałem też największego Klipscha, ale "ostrość" z jaką grał męczyła ucho strasznie, do tego wadliwy był włącznik

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się suby zamknięte w muzyce radzą sobie lepiej. Rel to suby typowo pod muzyke ten svs też jest bardzo w punkt. Klipsch ma kluchowate suby tam jest 15 cali ale one są mocno ociężałe pod kino ok ale w muzyce słabo. Ten monolith bardzo ładnie potrafi w  muzyce zagrać i tu było moje zdziwienie odzywa się kiedy trzeba i potrafi  uderzyć w punkt bez przeciągania nie jest to poziom SB 3000 ale jest bardzo dobrze.  Trochę się w subach pozmieniało bo możesz charakterystykę konstrukcji otwartych zmieniać basfleksem dodatkowo tu już są dość duże moce i jest czym poruszyć membranę. Monolith 13 ultra ma 2kW mocy przy membranie 13 cali. Szybkości mu nie brakuje. Jeszcze kilka lat temu takie konstrukcje nie istniały a napewno nie dla Kowalskiego. Przy topowych konstrukcjach właściwie niezależnie czy wybierzesz suba zamkniętego typu JTR RS1 czy otwartego masz to co najlepsze z obu światów niskie zejście oraz szybkość. Przy wielkich subach np 18 cali membrana bardziej drga niż się mocno wychla ale jak wspomniałem taki sub musi dostać sporo mocy. 

Edytowane przez Michur
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

Tak czytam ostatnie dwie strony tematu odnośnie subów - nigdy nie myśleliście, żeby suba zrobić customowego?
Ostatnio szukałem svs sb1000 dla siebie ale za kwotę nowego kupiłem p2d2-15, wzmacniacz polskiego producenta a wyliczoną obudowę na 28Hz zrobił mi stolarz materiałem, który pasuje do pozostałych mebli (biały połysk). Potem strojenie Audyssey i jestem zadowolony, niestety porównania do gotowych subów nie mam.

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Arzyk napisał:

Tak czytam ostatnie dwie strony tematu odnośnie subów - nigdy nie myśleliście, żeby suba zrobić customowego?

Niewątpliwie jest to temat dla ambitnych bo co by nie mówić to trzeba mieć trochę zacięca by to sensownie zrobić a w innym przypadku to loteria. Ja tego monolitha wyrwałem za delikatnie ponad tysiąc euro naprawdę wątpię bym zbudował takiego suba w tych pieniądzach. Pomijając już jak to ostatecznie by brzmiało (a pewnie by nie brzmiało by tak jak z fabryki) to zwyczajnie ciężko uzyskać cenę za podzespoły jak w przypadku produkcji masowej. Ponadto mam 5 lat gwarancji i kilka ficzerów w subie których pewnie sam bym nie zrobił bo była by to możliwie najprostsza konstrukcja. Swego czasu śledziłem takie wątki i wydaje mi się, że DIY ma sens w przypadku nietypowych konstrukcji: https://forum.audio.com.pl/topic/83426-projekt-perun/

Osobiście szybciej szedłbym w coś takiego:

 

Edytowane przez Michur
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.12.2022 o 10:45, Michur napisał:

Jaki zestaw masz u siebie ? Jesteś zadowolony?

Zestaw oparty na już nie pierwszej świeżości Marantzie. SR5008 + PM-KI PL. Oba po delikatnych modyfikacjach. SR ma zmienioną płytę główną z hdmi z wyższego modelu 7x a Pearl na lepszym trafo, poprawionym okablowaniu i zdjętym kagańcem zabezpieczeń.

 

Od wielu lat nic nie zmieniam a to świadczy tylko o jednym - jestem zadowolony z brzmienia ale w głowie rodzi się pomału wymiana samego ampli na coś z nowymi ficzerami.

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.12.2022 o 14:13, ALF napisał:

Od wielu lat nic nie zmieniam a to świadczy tylko o jednym - jestem zadowolony z brzmienia

I o to chodzi w tej zabawie. 

W dniu 15.12.2022 o 17:19, GreQonE napisał:

Cierpiałem jak przeciągałem kartą wynosząc RZ50

Konkretny sprzęt, pewnie porównywałeś go z denonem 3800 jakie były argumenty za Onkio?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Michur napisał:

pewnie porównywałeś go z denonem 3800 jakie były argumenty za Onkio?

 

Szczerze mówiąc nie porównywałem, wynika to z specyfiki mojego użytkowania, odnośnie sprzętu zawsze wymagam żeby obsługiwał wszystko to co na pudełku (xD)

 

Kilka lat temu, wchodząc w zestaw kina domowego przerobiłem bardzo dużo sprzętów:

Harman Kardon - zawieszanie się, nie działający sleep, paskudny serwis

Yamaha - dźwięk sztosik, OSD jak z lat 90tych przełącznik HDMI który był wadliwy nie pozwalał na użytkowanie sprzętu (wada ogólna wszystkich modeli wtedy - dźwięk z radia internetowego potrafił przebijać na inne wejścia, cicho bo cicho, ale było)

Denon - kompletnie nie podpasował mi dźwięk, OSD też toporne, testy krókie

Marantz - tylko odsłuch w salonie, nie podpasował mi dźwięk

 

No i finalnie Onkyo - paskudny wygląd przez zielony wyświetlacz (kto co lubi, mi nie pasuje), dość toporne OSD, ale do przeżycia, bardzo fajny dźwięk, fajny processing dźwięku przestrzennego, aplikacja mobilna, wsparcie Tidal (co wtedy nie było częste) no i w końcu WSZYSTKO DZIAŁA JAK NALEŻY, bez zawieszania, restartów czy innych fakapów

 

Dlatego od tamtej pory raczej trzymam się już jednej marki, może kiedyś przyjdzie czas na zmianę, natomiast to jeszcze nie ten moment :)

 

Na dobrą sprawę to cała zmiana z RZ820 była podyktowana tym że przydało mi się dodatkowe złącze HDMI 2.1, jako że posiadam szajsunga z tylko jednym takim złączem (i oczywiście złącze 2.1 nie ma ARC..)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

O charakterze brzmienia powinny decydować kolumny i akustyka, nie DAC, wzmacniacz czy ampli. Jeśli elektronika wpływa na dźwięk, to jest IMO skopana. Mój poprzedni Schiit Asgard 2 bardzo audiofilsko szumiał, a streamer Advance Acoustic jeszcze bardziej audiofilsko obcinał pasmo powyżej 10kHz. Komuż taki ciepły dźwięk mógłby nie przypaść do gustu? :P Po latach nareszcie grają głośniki i słuchawki, a grajaca elektronika = kosz z automatu. Jedyny wyjątek to EQ/DSP, które do tego służą i wpływają na dźwięk tak, jak się tego chce, a nie przewidział sobie producent. To Wszystkim polecam z jednego prostego powodu - wówczas wymiana kolumn czy słuchawek nie oznacza rocznego maratonu po salonach audio w celu wymiany całego toru.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Karister napisał:

O charakterze brzmienia powinny decydować kolumny i akustyka, nie DAC, wzmacniacz czy ampli.

 

Powinny, niemniej z elektrycznego punktu widzenia jest to nie do zrobienia, można poprawiać w nieskończoność, ale nigdy nie odtworzymy idealnych warunków dla elektroniki do zagrania "idealnie", bo to by to właśnie znaczyło, że coś gra "idealnie" :)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, GreQonE napisał:

Powinny, niemniej z elektrycznego punktu widzenia jest to nie do zrobienia

 

Jest do zrobienie i do zmierzenia. Polecam ASR. Nie jest problemem znaleźć elektronikę audio, która jest neutralna dźwiękowo i ma świetne parametry pracy: bez zakłóceń, bez odjechanej w kosmos impedancji wyjściowej i z szumami znacznie poniżej progu słyszalności. Do tego zazwyczaj to nie jest ta z górnej półki cenowej. Bo wzmaki za 50k "grają" właśnie dzięki zaoraniu sygnału, który otrzymują.

 

3 godziny temu, GreQonE napisał:

nigdy nie odtworzymy idealnych warunków dla elektroniki do zagrania "idealnie", bo to by to właśnie znaczyło, że coś gra "idealnie"

 

Odtworzymy idealnie (wystarczająco dobrze) w kontekście nieimponujących możliwości ludzkiego słuchu. Odbiór dźwięku jest jednak subiektywny i wielu ludziom ów szumy i "dodatki" od elektroniki po prostu wpadają w uszy. Vide wzmacniacze lampowe. Idealnie odtworzyć cyfrowe audio nie jest problemem, ale to idealnie nie każemu pasuje.

Link to post
Share on other sites

Powtórzę może jeszcze raz: ASR. ;) Tam mierzą ludzie, którzy od paru dekad robią w roli elektroników i programistów, na sprzęcie za dziesiątki i setki tysięcy. To są osoby, które rozwijały i rozwijają świat audio, tworząc podzespoły do tychże sprzętów. Ciężko się nie ubawić, widząc 50Ohm na wyjściu słuchawkowym dedykowanego wzmaka za 10k od Sennheisera. Pewnie audiofilsko wykrzywia pasmo przenoszenia. :D 

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Odebrałem swojego SVS-a z serwisu i znów potrzeba około dwa tygodnie grzania by grał poprawnie heh

 

E/ dobrze, że mieli przetwornik na magazynie w Anglii bo byłem informowany, że jest szansa, że może go nie być i trzeba będzie ściągać z Ameryki a czas naprawy przeciągnie się do 3-4 miesięcy jako, że paczka szłaby zwykłą pocztą i drogą morską... Pacjent to SB-2000 Pro w czarnym lakierze, słuchałem muzyki i zaczął charczeć i trzeszczeć po około 2 latach od kupna, połowa głośności na wzmacniaczu zwykły rock nic ciężkiego, oczy moje jak 5 zł i koniec. Cewka dostała pewnie, serwisanci coś mówili o wadzie ukrytej. W samym serwisie stało trochę do naprawy SVS-ów, Klipsch-ów i chyba jakieś Paradigm-y. To raczej mój ostatni zakup czegokolwiek od SVS-a. Następnym razem postawie na Rel-a.

Edytowane przez ALF
  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 19.12.2022 o 11:49, GreQonE napisał:

Szczerze mówiąc nie porównywałem, wynika to z specyfiki mojego użytkowania

To Onkyo jest fajne i ma Dirac w zestawie. Faktycznie tak super działa? podobno teraz to jest top jeśli chodzi o kalibrację.

7 godzin temu, ALF napisał:

o raczej mój ostatni zakup czegokolwiek od SVS-a.

Tylko potwierdzasz moje zdanie o SVS fajnie brzmi ale jest to awaryjny sprzęt i nie wart tej kasy którą u nas za niego chcą.  Na wieczne argumenty "best customer service" przytwierdzone jak łatka  do tej firmy  patrzę z uśmiechem. Mojego svsa pożegnałem w weekend, drugi monolith w drodze ;)

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Serwis niby spoko do tego 5 letnia gwarancja to zawsze plus ale mam świadomość, że głośnik już był grzebany w środku i te czasy oczekiwania w przypadku braku na stanie w magazynie to pozamiatane. No ja za swoją sztukę płaciłem coś w okolicy 4200- teraz w takiej samej wersji lakierowanej kosztuje prawie 6 koła, jakaś kosmiczna totalnie z czapy cena. Kompletnie się nie opłaca za te pieniądze bo można ogarnąć Rel HT1205, który będzie zbliżony, pozbawiony jedynie aplikacji i sporo tańszy.

Edytowane przez ALF
Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi te ceny są wyjęte z sufitu a sprzęt mimo, że gra to jest awaryjny. 5 lat gwarancji do mnie nie przemawia bo na gwarancji będą ci wymieniać podzespoły a jak się skończy to masz problem a mnie zabolałoby gdyby sprzęt padł świeżo nawet  po okresie pięcioletnim a czytałem takie historie gdzie psuł się ich topowy sub i to już ładnie czyściło kieszeń i ja naprawdę dwa razy bym się zastanowił czy naprawiać taki sprzęt który najbliższej perspektywie znowu padnie. Swój  stary poczciwy zestaw logitecha Z5500 mam do dziś i służy mi nadal przy secie z kierowicą, ma już tyle lat i nie chce się zepsuć.  Wracając do svsa to w swoim zauważyłem szumy. Dwóch techników svs twierdziło, że wzmaciacze o dużej mocy mają prawo szumieć i nieważne że ja ten szum słyszałem z 6 metrów.... Svs polska przesłał mi oficjalne stanowsko z centrali, że to normalne. Dopiero jak się starłem z samym Ed Mulenem przysłali mi wzmacniacz, łaskawcy.... Miałem zrobić o tym film ale sobie odpuściłem, sprzedałem sprzęt z dokładnym opisem suba. Wzmiacniacza nie wymieniałem (ciekawe czy też szumiał) pozostawiłem to do decyzji nowego właściciela.  Są tacy którym ten szum przeszkadzać nie będzie dla mnie był niekceptowalny zwłaszcza wieczorową porą, był wyraźnie słyszalny. Sub kosztuje teraz 6,5k i moge śmiało powiedzieć że za ceną nie stoi niezawdność (o dziwo monolith nie szumi, jest mocniejszy a zapłaciłem połowę tego co za słabszego rywala Pb3000 i też ma 5 lat gwarancji.  Czyli jednak można. Rel jest spoko ale ja bardziej w kino idę  więc szybciej bym  poszedł w Paradigm. 

 

 

 

Powyżej w 27 minucie ten sam człowiek z kolejnym topowym sb 16 ultra

Poniżej kolejna topowa konstrukcja która padała w secie człowieka który recenzuje sprzęt audio:)

 

 

Ale to wszystko nic bo svs ma "best customer service" ;)

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...