Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

6 minut temu, login1969 napisał:

Czy to znaczy tej karty nie zamontuję w tej płycie i płytę muszę  zmieniać?

Złącze PCIe od 1.1 do 4.0 jest ze sobą kompatybilne. Karta będzie korzystała z magistrali 3.0 x16, jednak w praktyce nie będzie to znaczące ograniczenie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Karta będzie korzystała z magistrali 3.0 x16, jednak w praktyce nie będzie to znaczące ograniczenie. 

Dokładnie. "Normalne" GPU nie mają z pciex 3.0 większych problemów. Problem pojawia sie w konstrukcjach mocno pociętych typu Radeon RX 6500 które korzystają z PCIex x4. Wtedy zjazd z gen 4 na 3 powodowałby sporą stratę na wydajności. Na szczęście w Twoim przypadku ta zależność nie zajdzie.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zoltan2 napisał:

Wyzywanie kogoś od cebulaków jest nie na miejscu. Lekko pisząc.

Wypraszam sobie, dla mnie to komplement :D

IMO czasem warto poczekać. Swego czasu miałem już w koszyku 6700xt za 3200zł, ale dałem na wstrzymanie i po niecałym pół roku kupiłem 6800 za 2700. Teraz ceny nie spadają tak szybko ale nawet te 10% ceny w pół roku z powyższych wykresów... Jeśli ktoś ma niezbyt starą i wciąż wydajną kartę, a nie lubi przepłacać, to czas gra raczej na korzyść. A jak ktoś wymienia co generację na topowy model to i tak kupi na premierę, bo pieniądze nie grają roli.

Link to post
Share on other sites

Niektórzy mają ucieche z samego faktu "kupiłem taniej niż mogłem tydzień temu" i Ch*j komu do tego. Sam osobiście mam z góry do dołu wydyndane czy na sprzęcie za kilka kafli urwę pare stówek, ale prawda jest taka, że parę stówek tu, parę tam i akurat się zbierze na wagon fajek cnie. Naturalnym jest więc rozeznanie czy zaraz nie wpadną obniżki albo jakiś inny cyber frajder bon dla nauczyciela xmass edition gacha zniżka xkom promo, ale to nie o tym był przytyk...

 

Przytyk był do tych wiecznie czekających, bo tacy też są, co to mlaskają i obracają w paluchach "noo panie jakby to było pisiont złoty taniej to bym cztery kupił a tak to nje". i skończonych januszy targujących się na OLXsie o 2,50zł zniżki na bluzce za piątaka (taaa, oni żyją).

 

Ten psychol znowu sie odpalił, dostał bonk i życie toczy się dalej. Dziękuje można sie rozejść xd

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Ja zawsze ubolewam nad tym, że ludzie potrafią tak łatwo pozbawić się możliwości wypowiedzi. Można mieć inne zdanie, można umiejętnie "sączyć jad" i być ~nieprzyjemnym ale jednocześnie wciąż przestrzegać zasad tu panujących. No szkoda po prostu, bo wierzę że każdy potrafi wnieść coś do dyskusji :/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś chciałeś ode mnie odkupić 4080 za circa 5k cebulionów... Może teraz się skusisz na jakąś nówkę po MSRP - niby ma być coś tam dostępne za 4999? Do (złożonego już/ w końcu? :) ) 7800X3D będzie jak znalazł :D 

 

Link to post
Share on other sites

Ooo, w końcu AMD w rozsądnej cenie! 

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-7900-xtx-drops-below-e900-in-germany-for-the-first-time

 

7900 XTX w całkiem przyzwoitej wersji (Hellhound) taniej niż najszybsze 4070S (Strix, TUF z OC, Suprim). Jeśli ten trend się przeniesie na inne sklepy i inne modele to Nv będzie musiała zareagować. 7900 XTX nie może być alternatywa cenowa dla kart z segmentu ~4070. Wtedy zaś będę mógł pomyśleć o leoszej karcie Dżołki, ale ten 4080/S musiałby jeszcze tak z 200$, potaniec - a mam przeczucie, że gdy to się w końcu stanie to już Blackwell będzie na wyciągnięcie ręki :/

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Rebelmind napisał:

W środę, 15:00.

Wiem, bo będę wtedy chory leżał :D

 

Będziesz polował na superke ?

 

2 minuty temu, Rebelmind napisał:

 

za darmo bym nie chciał :D

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, r1023 napisał:

 

Będziesz polował na superke ?

 

 

za darmo bym nie chciał :D

To tak trochę jest jak z telefonami, ktoś jest fanbojem iPhone i nigdy nie zmieni na samsunga i vice versa. 

Dla mnie amd czy nvidia nie ma znaczenia. Teraz zmieniam na amd i myślę że będzie git. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Kawabonga napisał:

To tak trochę jest jak z telefonami, ktoś jest fanbojem iPhone i nigdy nie zmieni na samsunga i vice versa. 

Dla mnie amd czy nvidia nie ma znaczenia. Teraz zmieniam na amd i myślę że będzie git. 

 

A to trzeba być fanbojem zeby nie miec zastosowania dla takie sprzętu? Po co mi karta bez cuda i obsługi optixa? A w grach bez porządnej obsługi RT, DLSS i FG? Dla mnie karty AMD to półprodukt, do mojej pracy się średnio nadają a do grania też im trochę brakuje. No może tak jak @Rebelmind pisze że na sprzedaż ale nie wiem czy miałbym sumienie komuś to sprzedać :D

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, r1023 napisał:

 

A to trzeba być fanbojem zeby nie miec zastosowania dla takie sprzętu? Po co mi karta bez cuda i obsługi optixa? A w grach bez porządnej obsługi RT, DLSS i FG? Dla mnie karty AMD to półprodukt, do mojej pracy się średnio nadają a do grania też im trochę brakuje. No może tak jak @Rebelmind pisze że na sprzedaż ale nie wiem czy miałbym sumienie komuś to sprzedać :D

Najważniejsze że jesteś świadomy do czego wykorzystujesz kartę. 

Miałem 3 generację nvidi, później 2 amd, teraz znowu Nvidie mam .

Dla moich potrzeb nvidia jest za droga i nie mam potrzeby dopłacać. 

Link to post
Share on other sites

AMD robi produkty tańsze i o niższej funkcjonalności, są to jednak pełnoprawne produkty. Jednym to odpowiada, innym nie. Jak dla mnie to nawet karty intela mają większą użyteczność, tylko ja nie tylko gram, gry to ledwie dodatek. 

 

Pamiętam reklamę Dacii z kosiarką, tak to AMD reklamuje raytracing i AI w nvidii :)


 

Tylko akurat ja potrzebuję tej kosiarki xD

 

 

 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

I recenzji jak nie było tak nie ma. Nie spieszy sie nam Nvidia z super duper 4080 :D

 

Może po premierze kumpel wreszcie kupi sobie jakąś używkę 4080 nie super bo od 2 miesięcy jęczy i stęka że drogo ;) Mistrzowie OLX i Lolegro może zjadą do 3500zł za sensowne używki. 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, joker5513 napisał:

Mistrzowie OLX i Lolegro może zjadą do 3500zł za sensowne używki

otoz-nie-tym-razem_2016-10-24_07-28-39.j

 

Ostatnio widziałem outlety 4080, czyli karty po zwrocie za 4200 z groszami. Na takie ceny kolega powinien się nastawić. 

38 minut temu, joker5513 napisał:

I recenzji jak nie było tak nie ma

nvidia ponoć przesunęła je na dzisiaj. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...