Skocz do zawartości

Zdalny dostęp P2P do kamery IP


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wodego,

Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam pewien prywatny obiekt gdzie chciałbym zamontować kamerę aby mieć do niej zdalny dostęp (do podglądu).

Jedyny internet jaki mogę tam zamontować to mobilny, a co za tym idzie uzyskanie tam stałego niezmiennego IP i cała zabawa z tym związana byłaby mocno problematyczna.

 

Na rynku są kamerki które oferują ponoć dostęp do podglądu przez P2P, (czyli w teorii wystarczy dostęp do hotspot'u wifi)

https://allegro.pl/oferta/kamera-ezviz-c3t-wifi-fullhd-1080p-mikrofon-karta-12405259733

 

Jak to działa w praktyce? rzeczywiście jest do tego dostęp 24/h? 

 

Czy oprócz EZVIZ któryś z budżetowych producentów oferuje coś podobnego? (chodzi mi o sam podgląd, bo zdaję sobie sprawę że za przechowywanie w chmurze trzeba już zabulić).

Wiem że HiK ma coś takiego, ale umówmy się że to nie mój budżet i nie moje potrzeby.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Momentos, to każda budżetowa kamerka IP ma możliwość zdalnego podglądu przez aplikacje :o? no to się zatrzymałem widocznie w epoce kamienia. :->

 

Tylko informacji na ten temat w specyfikacjach jest jak na lekarstwo, wolałbym żeby nie był to jakiś noname którego aplikacja kuleje.

Możecie coś polecić do 300zł? ten Ezviz do czegoś się nadaje?, widze jakieś tp-linki :D nawet nie wiedziałem że robią kamerki...:rotfl:

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak, każda kamera ma podgląd przez aplikację. Rzeczywiście, czasem nie ma info jaka to apka na stronie. Jak kupować kamerę, to oczywiście jakiejś firmy, a nie "super kamera 2MP full HD". Sąsiad kupił jakąś "no name" i jak moja widzi ze 12 sieci, to jego w tej samej lokalizacji góra dwie i to często zrywa połączenie z jego własną siecią, gdzie router ze 3m dalej. Nie da rady jej używać.

 

300zł to spoko budżet, można przebierać. W tej cenie kupiłem obrotową z zoomem optycznym, obsługuje ją apka iCSee. Nie polecę jakiejś kamery, bo nie testowałem iluś modeli, żeby się wypowiadać. Dla mnie ważny jest protokół ONVIF.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Popatrz na kamery Imou Bullet 2 4MP albo Cruiser 4MP . Są to jedne z najlepszych opcji w swoich cenach. Imou jest podmarką Dahua który jest jednym z największych dostawców monitoringu. Te kamery Imou mają całkiem przyzwoity obraz, używają H265 (ale nie przez ONVIF), mają anteny MIMO, a aplikacja ImouLife (PC, Android, iOS) jest całkiem ok i cały czas rozwijana. Sam prywatnie używam Bullet 2 4MP i tylko raz mi się zawiesiła po aktualizacji firmware, reset do fabrycznych rozwiązał sprawe. Obraz jest całkiem przyzwoity jeżeli w kamarze za 250-350 ktoś nie spodziewa się jakości obrazu z serialu CSI.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Momentos, to każda budżetowa kamerka IP ma możliwość zdalnego podglądu przez aplikacje :o? no to się zatrzymałem widocznie w epoce kamienia. :->

 

Tylko informacji na ten temat w specyfikacjach jest jak na lekarstwo, wolałbym żeby nie był to jakiś noname którego aplikacja kuleje.

Możecie coś polecić do 300zł? ten Ezviz do czegoś się nadaje?, widze jakieś tp-linki :D nawet nie wiedziałem że robią kamerki...:rotfl:

 

 

 

no właśnie teraz jest odwrotnie niż było kiedyś , mieć dostęp do kamery przez przeglądarkę www , dodatkowo żeby obsługiwała serwer ftp , pop  i działała z zewnętrznym oprogramowaniem np:IP Cam Viewer Pro bez żadnych aplikacji od producenta to już jest "pro" , reszta działa i loguje się przez chmurę , serwer producenta pada nie masz podglądu , nagminne w tańszych urządzeniach , dodatkowo dochodzi "jakość" tych aplikacji ...  nie generalizuje ale miałem styczność kiedy Dahua do domu "przerobiła" się na Imou , same problemy.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, o co chodzi z tą "odwrotnością niż było kiedyś"? Moja kamera działa na IP Cam Viewer i innych programach do kamer IP, dostęp mam z przeglądarki, chmury nie używam (płatna), wolę zapis na domowy serwer. Czy moja kamera jest "pro"? Kosztowała niecałe 300zł, a modele poniżej 200zł też mają takie możliwości, więc widocznie są "pro".

 

serwer producenta pada nie masz podglądu - przez pół roku nie zauważyłem. Jak prąd padnie (a straszą tym), to też nie będziesz miał podglądu. Poza tym producenci nie utrzymują własnych serwerów.

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wodego napisał:

Nie wiem, o co chodzi z tą "odwrotnością niż było kiedyś"? Moja kamera działa na IP Cam Viewer i innych programach do kamer IP, dostęp mam z przeglądarki, chmury nie używam (płatna), wolę zapis na domowy serwer. Czy moja kamera jest "pro"? Kosztowała niecałe 300zł, a modele poniżej 200zł też mają takie możliwości, więc widocznie są "pro".

 

serwer producenta pada nie masz podglądu - przez pół roku nie zauważyłem. Jak prąd padnie (a straszą tym), to też nie będziesz miał podglądu. Poza tym producenci nie utrzymują własnych serwerów.

 

skoro piszesz o swojej kamerze to napisz model którego używasz , i fajnie by było jakbyś napisał które tańsze modele mają funkcjonalność o której pisałem bo akurat potrzebuje taką kamerę a nawet kilka , tyle że nie spotkałem się ostatnio żeby jakiś producent się chwalił takimi możliwościami w sprzęcie do "domu" , jedynie chyba Edimax.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Po co zaśmiecać temat spieraniem się która "pro" kamera jest lepsza bo można z nią używać aplikacji z pro w nazwie. Pendzel_3 zakładał parametry kamery: niedroga do 300zł i komunikacja przez internet ze zmiennym adresem ip. Tylko kamery z dostępem przez usługę producenta będą widoczne przez internet o zmiennym adresie (bez dodatkowych kosztów), jemu nie jest potrzebny dostęp przez interfejs www w kamerze, płacenie za serwer ftp do którego kamera miała by dostęp czy stawianie DVR/NAS które finansowo też nie spełnia parametru cenowego. Po co te propozycje bez propozycji "pro" kamer bo one to mają i kiedyś to były czasy. Tutaj potrzeba całkiem dobrej kamery do zastosowania prywatnego z dostępem przez aplikacje producenta który jest na tyle duży i znany, że raczej nie padnie a co za tym idzie jego serwery też będą działać.

 

16 godzin temu, cyna76 napisał:

nie generalizuje ale miałem styczność kiedy Dahua do domu "przerobiła" się na Imou , same problemy.

A ja miałem styczność z wersją alfa gry i uważam, że to gniot ale miliony ludzi po latach tak nie uważają. Ogarnij się człowieku i jak już nie generalizujesz to przynajmniej bądź na bieżąco.

 

6 godzin temu, wodego napisał:

serwer producenta pada nie masz podglądu - przez pół roku nie zauważyłem. Jak prąd padnie (a straszą tym), to też nie będziesz miał podglądu. Poza tym producenci nie utrzymują własnych serwerów.

Tak serwery Dahua/Hikvision/Tp-Link padną i nie będziesz mieć podglądu. Jak prąd padnie (a podobno tym straszą na forach) to nie będziesz miał podglądu bo kamera nie będzie działać.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, LordAnpu napisał:

Po co zaśmiecać temat spieraniem się która "pro" kamera jest lepsza bo można z nią używać aplikacji z pro w nazwie. Pendzel_3 zakładał parametry kamery: niedroga do 300zł i komunikacja przez internet ze zmiennym adresem ip. Tylko kamery z dostępem przez usługę producenta będą widoczne przez internet o zmiennym adresie (bez dodatkowych kosztów), jemu nie jest potrzebny dostęp przez interfejs www w kamerze, płacenie za serwer ftp do którego kamera miała by dostęp czy stawianie DVR/NAS które finansowo też nie spełnia parametru cenowego. Po co te propozycje bez propozycji "pro" kamer bo one to mają i kiedyś to były czasy. Tutaj potrzeba całkiem dobrej kamery do zastosowania prywatnego z dostępem przez aplikacje producenta który jest na tyle duży i znany, że raczej nie padnie a co za tym idzie jego serwery też będą działać.

 

Nie zaśmiecam tematu napisałem że praktycznie każda kamera którą teraz kupi będzie konfigurowalna przez aplikację z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu kupiłem jakieś chińskie taniochy bodajże Inqmega na Ali za kwotę 80zł sztuka. Spodziewałem się że będą robić za atrapy, bo założyłem że ta chmura i dostęp on-line to pic na wodę w takiej taniosze. Potrzebowałem czegokolwiek, nawet straszaka - żeby zniechęcił potencjalnych wandali. Ale o dziwo działa to to dzisiaj, także jak śmigam na urlop mam podgląd/sterowanie online w apce na telefon czy przeglądarce. Oczywiście model biznesowy opiera się na subskrypcji miesięcznej/rocznej za zapis wideo w chmurze, ale nie trzeba płacić za podgląd na żywo czy oczywiście zapis na sd. Także jak czuję się potrzebę "bezpieczeństwa" można sobie pakiecik kupić. Podejrzewam że większość tanich kamerek IP właśnie działa na podobnej zasadzie. Pytanie tylko czy producenci umożliwiają bezpłatny podgląd czy każą sobie za wszystko bulić dodatkowo.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za wypowiedzi, przynajmniej "coś" wiem już w temacie bo byłem całkowicie zielony.

Waham się pomiędzy "bulletem" a obrotówką, ale to już takie moje bardziej wewnętrzne rozterki, od typu będzie zależało jej umiejscowienie.

Zakupie i cokolwiek by to nie było dam znać co to za wynalazek i jak się sprawuje.

 

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, cyna76 napisał:

skoro piszesz o swojej kamerze to napisz model którego używasz

ESCAM QF558. - nie proponowałem jej w tym temacie, ponieważ autor nie potrzebuje obrotowej kamery z zoomem. Pisałem, że dla mnie kamera ma mieć protokół ONVIF, dzięki czemu można ją wykorzystać na różne sposoby. @Pendzel_3 tego protokołu raczej nie potrzebuje, ale już tanie kamery mają takie możliwości.

 

nie spotkałem się ostatnio żeby jakiś producent się chwalił takimi możliwościami w sprzęcie do "domu" - bo kamera nie ma takich funkcji po wyjęciu z pudełka i włączeniu przez zwykłego człowieka. Trzeba to odpowiednio skonfigurować i jeszcze sprzęt posiadać (NVR, NAS). Masz protokół ONVIF - masz możliwości.

 

5 godzin temu, LordAnpu napisał:

Po co zaśmiecać temat spieraniem się

To nie jest spieranie się, tylko informacje, które mogą się przydać przy wyborze kamery. Jedna osoba pisze, że zaawansowane funkcje to tylko w drogich kamerach, a ja informuję, że tanie już to od dawna posiadają.

 

(producent) który jest na tyle duży i znany, że raczej nie padnie - tanie kamery mało znanych firm często działają na tych samych aplikacjach, co te droższe. Producent nie utrzymuje własnych serwerów przy każdej fabryce, tylko korzysta z serwerów zewnętrznych. Serwery są płatne, więc nikt je za darmo nie utrzymuje.

 

Tak serwery Dahua/Hikvision/Tp-Link padną i nie będziesz mieć podglądu - podgląd mam też nie korzystając z dedykowanej aplikacji, ale mniejsza z tym.

 

5 godzin temu, 40rozbojnik napisał:

Pytanie tylko czy producenci umożliwiają bezpłatny podgląd czy każą sobie za wszystko bulić dodatkowo

Nie słyszałem o płatnym podglądzie. Płatny serwer (przez miesiąc free) jest po to, żebyś miał podgląd nagrań z przeszłości. Ale po co płacić? Wkładasz kartę SD i masz dostęp do wewnętrznego zapisu z kamery. Przecież to ma chyba każda kamera.

7 minut temu, pendzel_3 napisał:

Zakupie i cokolwiek by to nie było dam znać co to za wynalazek i jak się sprawuje.

Przed zakupem napisz co wybrałeś, może ktoś jakieś uwagi napisze w stylu: "tej nie bierz, bo nie ma tamtego".

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wodego napisał:

Nie słyszałem o płatnym podglądzie. Płatny serwer (przez miesiąc free) jest po to, żebyś miał podgląd nagrań z przeszłości. Ale po co płacić? Wkładasz kartę SD i masz dostęp do wewnętrznego zapisu z kamery. Przecież to ma chyba każda kamera.

Też nie słyszałem, ale nie siedzę w temacie. Pomysł wydaje się absurdalny, ale mimo wszystko warto sprawdzić, czy przypadkiem takie idiotyzmy nie stały się rzeczywistością. A co do SD i zapisu to tak, takie opcje powinna oferować każda kamera. W każdym razie moje 2 taniochy sprzed 4 lat tak właśnie działają.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wodego napisał:

nie spotkałem się ostatnio żeby jakiś producent się chwalił takimi możliwościami w sprzęcie do "domu" - bo kamera nie ma takich funkcji po wyjęciu z pudełka i włączeniu przez zwykłego człowieka. Trzeba to odpowiednio skonfigurować i jeszcze sprzęt posiadać (NVR, NAS). Masz protokół ONVIF - masz możliwości.

Dzisiaj nawet kamery za 150zł mają ONVIF który działa zaraz po wyjęciu z pudełka i połączeniu do sieci. Przy ONVIF do samego podglądu jeżeli ktoś nie potrzebuje nagrywania wystarczy VLC w telefonie/komputerze ale nadal musisz znać adres zewnętrzny kamery, aplikacje producenta są poprostu dla niektórych wygodniejsze w użyciu bo robią to automatycznie.

 

4 godziny temu, wodego napisał:

Tak serwery Dahua/Hikvision/Tp-Link padną i nie będziesz mieć podglądu - podgląd mam też nie korzystając z dedykowanej aplikacji, ale mniejsza z tym.

To był sarkazm. Ja też osobiscie wole i używam kamery poprzez ONVIF które są połączone do NASa, a aplikacja producenta robi tylko za szybki podgląd. Znacznie bardziej wole proste i szybkie Synology SS niż SmartPSS od Dahua czy IVMS od Hikvision.

 

Popatrzyłem na ten ESCAM QF558 i podoba mi się 5x zoom optyczny ale zapewne tak jak w IMOU pomimo tego, że reklamują h265 to zaimplementowali ONVIF S a nie T i h265 po ONVIF nie działa. Do tego po zamówieniu trzeba czekać miesiąc chyba, że się mieszka w chinach, do ceny trzeba doliczyc cło i opłate za oclenie, a gwarancja jest do bramy a potem się nie znamy. Ale ogólne parametry ma fajne.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, LordAnpu napisał:

i h265 po ONVIF nie działa

Zgadza się.

Z pół roku temu tą kamerę kupiłem za 64€. Cena jest końcowa, nic się nie dopłaca. W tym sklepie kupuję często. Długo idzie? Mi się nie śpieszy. Gwarancja? Zamówiłem dwa czujniki, jeden nie działał, to zwrot pieniędzy za ten zepsuty.

Link to post
Share on other sites

No i dobra Panowie, jeden fuckup za mną, 

zamówiłem coś takiego ( z tym że na allegro za ok 250zł):

https://overmax.pl/overmax-camspot-4-9-pro-obrotowa-kamera-zewnetrzna-ip

 

Wczoraj przyszła a dziś rano jest już w paczkomacie na drogę powrotną... :-> głównie z mojego powodu o czym niżej.

 

Po pierwsze to nie jest żadne 2,5k ale mniejsza o to, a po drugie (co jest moją winą) nie zauważyłem, że posiada kompresji H.265 co jest istotne w moim przypadku gdybym kiedyś jednak zdecydował się na chmurę, a lecę na mobilnym dostępie.

 

Zasugerowałem się tym, że jest to istniejąca firma która rebranduje chińczyka i ma jakiś support.

Nie mają w ofercie obrotówek z H.265 a na takową się zdecydowałem wiec niestety będę szukał czegoś innego.

 

- na plus

bezproblemowa aplikacja dedykowana (więc bez reklam), konfiguracja prosta i działają wszystkie funkcje kamery choć nie zdążyłem tego przetestować mocniej, rozdzielczość 2288x1288px, jakoś nagrania w dzień określam na: "taka se" :),  jak komuś wystarczy H.264 i "taka se" jakość to można rozważyć zakup. Zaznaczam, że wielkiego porównania nie mam ale wiem jak wygląda obraz z kamer HIKVision no to tam jest jednak nieco lepiej przy podobnych rozdzielczościach. No ale jak to mówią, za te pieniądze... i tak dalej. :)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć spokój - kup kamerę firmy z ukorzenioną już pozycją na rynku. W branży cctv trochę lat już siedzę i naprawdę nie ma co się łudzić że coś tańszego od hikvision lub dahua/bcs będzie lepsze. Przede wszystkim nie ma ryzyka, że aplikacja nagle przestanie być rozwijana. Kupując taką oryginalną kamerę (nie chińczyka "bez licencji", jak to nie raz można na ali spotkać - kamera niby taka sama jak np. dahua, ale "bez naklejki" i proszą aby nie update'ować softu hahah) nie masz problemu potem z zaadaptowaniem tego do NVRa lub NASa. W przypadku no-name musisz często sam pokombinować, bo nie zawsze skorzystanie z onvif przebiega bezproblemowo.

Przede wszystkim jeśli chodzi o stabilność - warto kupić coś "markowego". Jeśli natomiast priorytetem jest budżet - licz się z tym że najprawdopodobniej dołożysz potem swoim czasem.

Dahua(BCS), Hikvision są na rynku od wielu lat. Mogę też jeszcze polecić Novusa.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, karpior napisał:

W branży cctv trochę lat już siedzę i naprawdę nie ma co się łudzić że coś tańszego od hikvision lub dahua/bcs będzie lepsze.

 

Uwaga nie tyle o sofcie bo soft P2P mnie mało interesuje, ale o jakości obrazu. Pamiętam jak na pewnym spotkaniu z Panem z Hikvision przechwalającemu się, że mają taki super sprzęt 'for the money' podłączyliśmy jak to się mówi 'zwykłego chińczyka' (tylko dobrze wyselekcjowanego). Trochę mu mina zrzedła jak się okazało, że tańszy sprzęt ma znacznie lepszą jakość obrazu w kiepskim oświetleniu od tego markowego Hikvision. Natomiast Dahua znana jest z tego, że wcześniejsze modele sprzedaje komukolwiek pod jego logo.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, karpior napisał:

Dahua(BCS), Hikvision są na rynku od wielu lat

W takim razie poleć koledze jakąś obrotową kamerę BCS (trzeba wspierać polskie firmy). Może być najtańszy model, bo nawet tanie modele tej firmy są dobrej jakości.

 

Ps.

Obejrzałem na YT film pokazujący obraz z tej kamery Overmax. W nocy obraz mydło bez ostrości, przy zapalonym sztucznym świetle niewiele lepiej. W dzień nie było testu.

Edytowane przez wodego
Ps
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce kamere z bardzo dobrym obrazem to niech szuka takiej z matrycą Starvis od Sony i jak najmocniejszym procesorem ale takie kamery normalnego producenta będą drogie. Za 300zł nie znajdziecie kamery z idealnym obrazem i z resztą wymagać autora tematu, przy takiej cenie trzeba iść na kompromisy. Porównajcie sobie obrazy z kamer z przedziału od 500-1500 to zobaczycie, że różnica jest niewielka biorąc pod uwagę dopłatę (a przy 150-400 praktycznie żadna). Tylko kamery przemysłowe o odpowiednim przeznaczeniu w oświetlonych pomieszczeniach lub za dnia na zewnątrz będą miały obraz o jaki wam chodzi, ale cena będzie szła w tysiące za sztukę i taka kamera nie bedzie miała połączenia z internetem (dla bezpieczeństwa nie wiem czy ktoś by tego chciał) i aplikacji tylko będzie wymagała DVR/NVR producenta albo jeżeli będzie miała ONVIF to NVR/NAS/PC.

Edytowane przez LordAnpu
Link to post
Share on other sites

Coś kolega @karpior nie umiał polecić kamery BCS, pewnie google nie działało. W takim razie ja znalazłem najtańszą obrotową za 2500zł. Że cena jakaś nie tego? Nie ma problemu, przecież w TV reklamują 20-sto lecie jakiejś firmy pożyczkowej. Tak więc bierzta, nie marudźcie:)

 

Błędem jest zakładanie, że każdy potrzebuje super jakości obrazu z kamery. Tak samo telefonu flagowca z czołowym procesorem, albo grafiki RTX3090. Obraz z kamery ma być dobry, a nie 8k w 60 klatkach. Na działkę przy altance kamera za 5 tys? Bo ogórki podbierają?

 

Nie kupować najtańszych, omijać no name i przede wszystkim oglądać na YT jaki obraz dają.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

Nie siedzę 24/7 na forum, wybaczcie :co:

Chcę jedną rzecz wyjaśnić - nie polecam tanich kamer IP, obrotówek za 300zł i tym podobnych z jednej przyczyny - wykonałem już kilkadziesiąt instalacji, za które odpowiadam/odpowiadałem pod względem udzielonej gwarancji i ew. późniejszego serwisu, i z tego powodu zakładam rozwiązania sprawdzone.

Raz uruchomiona instalacja nie wymaga potem podjazdów do klienta "bo kamera przestała działać, słabo widać, przerywa obraz etc".

A zdarzają się sytuacje gdzie dzwoni do mnie "przyszły klient", który właśnie kupił jakieś tanie dziadostwo i szuka pomocy jak to doprowadzić do porządku.

To samo podejście wyznaję w sieciach komputerowych, mostach bezprzewodowych, światłowodach i szeroko rozumianej telewizji, wliczając instalacje zbiorcze na trzycyfrową liczbę lokali/mieszkań. Nie postawię np. routingu zbudowanej sieci na routerze Xiaomi, i nie założę nikomu obrotówki za 300zł.

Gdybym instalował zarobkowo takie sprzęty to bym po prostu na paliwo nie zarobił żeby poprawiać usterki i bolączki tego sprzętu.

(to było podsumowanie jeśli chodzi o zarabianie na tym)

 

Hobbystycznie często trafiają do mnie różne wynalazki i owszem - ja spokojnie jestem w stanie sobie to uruchomić, zdiagnozować różne problemy i pogodzić się z pewną ułomnością taniego sprzętu. Troubleshooting jako taki w tych branżach lubię i pozwala to też niejako rozwinąć się pod kątem dedukcji i logicznego myślenia.

Nie wrzucam wszystkich tanich chińczyków do jednego wora, zdarzają się oczywiście fajne rzeczy ale trzeba mieć szczęście.

 

Jeśli ktoś jest świadomy tego, że kupując taniego chińczyka oszczędzi pieniążki (często nie małe), ale w razie problemów będzie poświęcał swój czas na rozwiązanie problemu - droga wolna.

Ja jednak polecając coś biorę pod uwagę, że odbiorca może mieć w danej dziedzinie dużo mniejsze doświadczenie.

 

 

Link to post
Share on other sites

W zupełności rozumiem podejście kolegi wyżej, gdybym instalował taki sprzęt zarobkowo również omijałbym noname i nie ma w tym nic dziwnego.

 

U mnie wygląda to nieco inaczej, to ma być prosty podglądacz, z "jako-tako" jakością obrazu, bez zabawy w  rejestratory (chmurę przemyślę, ale najpierw to ja muszę zmienić operatora bo plus ma tam słaby zasięg) początkowo nawet nie zamierzałem kupować obrotówki, ale skusiłem się przez co zamontowałem ją w zupełnie innym miejscu niż pierwotnie zakładałem aby mieć możliwość podglądania całej posesji.

 

Jak już wspominałem zwróciłem tego overmax'a, a zamówiłem kolejny rebranding w zbliżonej cenie, tym razem spod "marki" Sayus model US-9121 ale z 5MPX (2592X1944) i kompresją H.265

Współpracuje to z apką ICSee, jest również dostęp przez https, tutaj podobnie konfiguracja bezproblemowa, wszystkie funkcje działają prawidłowo.

Obraz jest sporo lepszy niż w tym overmax'ie, nie tylko sama rozdzielczość ale ogólnie wydaje mi się sporo lepszy jakościowo już na samym podglądzie. Co do trybu nocnego z IR to ciężko mi się wypowiedzieć, nie mam żadnego porównania. Mogę ew. zgrać coś to sami ocenicie.

Co ciekawe samo opóźnienie przez P2P wydaje mi się nieco mniejsze niż poprzednio.

 

Czy mogę z czystym sumieniem polecić? jeszcze nie wiem, potestuje jakiś czas i postaram się wrócić tutaj z pełnym info.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...