Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

1 godzinę temu, Krzysko napisał:

Gdzieś te Kingmax'y dorwał :O

34zł z wysyłką na allegro - ktoś wystawił jakoś o 1 w nocy

 

A jakiś czas temu ktoś tu wrzucał kupkę ramu na złom z takim kingmaxem z czerwonymi IC - licytowałeś to? Bo jakoś za 30zł poszło

Ponawiam prośbę o ten radiator, jakbyście poszukali gdzieś w gratach czy zobaczyli na allegro/olx to dajcie proszę znać - dam 20 + wysyłka %-)

 

asdadcascxvrjak.jpg

 

Od roku mam w pudełku 2 takie same wentylatory 50mm i mi chodzi po głowie żeby zrobić taką lornete na p3/slot a. Nie wiem po co, ale dlaczego nie %-)

Nawet oplocik dałem żeby był bardziej wiejski tuning

 

20211022_012158kcky9.jpg

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Tu ma koleś w złomie jakiegoś PII, nie wiem czy chłodzenia są kompatybilne z PIII ale może puści za jakiś grosz?

https://www.olx.pl/d/oferta/czesci-komputerowe-CID99-IDC4YMS.html

 

A w tym złomie chyba nawet PIII jest o ile dobrze widzę? Też można zagadać.

https://www.olx.pl/d/oferta/czesci-komputerowe-stare-zabytki-CID99-IDHPxTT.html

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, buszi napisał:

może akurat koleś ma na zbyciu

Ano ma, i to nawet taki jak chciałem : )

 

 

 

 

Udało się uruchomić miro, pomógł nieco sterownik do opti (jakiś z 2019 roku znaleziony w sieci, fanowski). Żeby układy na karcie były wykrywane poprawnie, musi być ona z dość dużą siłą wygięta w stronę dołu płyty.

 

20211025_022619vvjg2.jpg

 

Każdy by pomyślał, że to problem ze slotem. Ale nie. Sprawdzałem to na dwóch płytach i dwukrotnie sprawdzałem kontakt miernikiem - problem był jest gdzieś na samej płytce. Następnie zauważyłem że karta "łapie" po dociśnięciu układu opti. Chwile nawet podziałała bez dociskania. Ostatecznie nie mogłem znaleźć które nóżki nie łączą, zacząłem się bawić hotem i chyba kompletnie przegrzałem układ. Teraz jak wpadnie jakaś karta z tym układem to będę ostrożniejszy przy wylucie.

 

A kiedy nazywałem ten temat "relacje z psucia" to nie miałem tego na myśli dosłownie, no ale jak widać los to wziął na poważnie i narobiłem bałaganu %-)

 

 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

A czy coś przeżyło spotkanie z Tobą? :P

przeżywa generalnie wszystko, dopóki nie wezmę w łape hot-aira %-)

Jak naprawiałem ds-xg to wylutowałem kodek z vortexa i działało. Wczoraj z kolei, zauważyłem że ta niebieska płyta która mi padła ma ten sam model kodeka, więc również wylutowałem i wspawałem do vortexa i również działa. Także się da %-)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

GA-7ZX drugie podejście. Wyciągnięta z kolejnego złomu, lekko odkurzona, podłączona - działa. Ale tym razem dopóki nie wytestuje jej porządnie to nie będę jej czyścił dokładnie, może ona też mi wyzionie ducha w ciągu godziny (tfu) %-) . Ta płyta to ta sama rewizja co wcześniej, czyli ona również nie obsługuję FSB 133.

 

20211027_153228dkk1g.jpg

 

Poza tym same śmieci, chociaż trafił się kolejny athlon 1400. Pomyślałem że już mam jednego wiec go zgonie. Tymczasem:

 

20211027_153240dnk1n.jpg

 

To na serio jest takie widmo? Czy to zwykły przypadek że nigdzie nie mogłem go znaleźć po archiwach? Macie taki? :co:

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, buszi napisał:

Chciałem napisać czy to czasem nie powinien być XP 1600+ tyle, że to nie był jeszcze XP :D

Trafiłeś więc najwyższy model Thunderbirda z tego wynika.

Czy widmo? Na allegro nie widzę :P Czy warty jakiś większy pieniądz? Raczej nie, bo nawet na ebayu stoją takie za 20 EUR.

no, tylko masz na myśli a1400ams3c? czy a1400ams3B ? bo o to się rozchodzi :)

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...