Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

W większości płyt gigabytye z tamtego okresu, wyższa rewizja oznaczała głównie usunięcie układu creative, usunięcie portu amr lub isa, oraz pozbycie się dual biosa. Czyli generalnie kastracja. Jak dorwałem te płyty to się właśnie zdziwiłem że to rev5, bo wcześniej dużo o nich szukałem i byłem pewny że tylko rev 1.0 ma isa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

Coś chciałem modzić z radiatorami, zastanawiałem się nad innym procesorem, ale ostatecznie zdałem sobie sprawę że te wentylatorki idealnie pasują na fabryczny radiator od p3 : )

20211113_013922arkqu.jpg

20211113_124115g8k6h.jpg

 

Chciałem rozbudować sobie tego testbencha, żeby był tak jakby "jednobryłowy". Szukam jakiegoś małego zasilacza, który miałby znajdować się pod płytą. Najpierw myślałem o sfx, bo są taniutkie. Później odkryłem coś takiego jak "flex atx", ale one poniżej stówki nie schodzą, a chciałem raczej budować ten zestaw ze śmieci. Pytanie - jakie jeszcze komputery miały "płaskie" zasilacze? Wiem że nowsze delle usff takie miały, ale one już nie miały wtyczki atx :/

Edytowane przez dulu1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem w czym problem :-> Przecież taki kompaktowy zasilacz spokojnie do 30-40zł kupisz. Szukaj po frazie TFX. Od 200W w górę już coś znajdzie, a tu i tak nie będzie potrzeba mocniejszego. Coś ten deseń:

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hec-250fp-2rg-250w-11251073193

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-tfx-aopen-fsp200-60sav-200w-240x85x70mm-10813887413

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, buszi napisał:

Nie rozumiem w czym problem :-> Przecież taki kompaktowy zasilacz spokojnie do 30-40zł kupisz. Szukaj po frazie TFX. Od 200W w górę już coś znajdzie, a tu i tak nie będzie potrzeba mocniejszego. Coś ten deseń:

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-hec-250fp-2rg-250w-11251073193

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-tfx-aopen-fsp200-60sav-200w-240x85x70mm-10813887413

myślałem o nich, ale może jednak jest coś o jeszcze mniejszej grubości  : ) Ponadto, chciałem żeby całość jakby leżała na tym zasilaczu, więc robi się też problem z wentylatorem.

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Miałem taki pojemnik na dokumenty w domu - mniej więcej seledynowy. I pamiętam, że dla mnie on zawsze był zielony. Ale nieważne kogo bym spytał - to każdy odpowiadał że jest niebieski. Tak czy siak - za 7zł z wysyłką to fajnie się buduje kolekcje, a do 7zx`a pasuje. No to jeszcze tylko ze 2-3 lata i będe miał komplet trzech kostek.

20211118_185023tjkfx.jpg

20211118_1851060kkbu.jpg

20211118_123932gsk3k.jpg

 

 

 

Pierwszy raz zamówiłem kompa dla jednej części. Oczywiście poniszczony codegen :D

 

20211118_161255fljav.jpg

20211118_185413rzjri.jpg

20211118_1853531ijgm.jpg

 

I jakoś wcale mi nie przeszkadza że le 8-)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jakiś plan trzeba mieć, bo gdybym nie miał planu to mógłbym jakiś kolejny zestaw motać co 3 miesiące. Tylko po co mi to, skoro w zasadzie to i tak nie będę tego jakoś specjalnie używał. Dlatego nie mam tak jak cooger, że patrzę na najlepsze fanty pod względem stabilności itd. A to coś co bym chciał złożyć, że części są zgodne wiekowo, to serio może kilka lat zająć :P A i taka uwaga na wszelki wypadek - w żadnym wypadku nie ściągałem tego asusa ze względu na kolor, po prostu wydawał się dość rzadkim modelem, do tego nic z serii 6xxx nie miałem 8-)

 

A właśnie, @cooger  - mieliśmy kiedyś taką pogadankę o 440bx. Z czego tak właściwie on słynie?

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Przyszła dźwiękówka na podmianę układu. Tym razem duuuuużo taśmy kaptonowej żebym znowu go nie usmażył %-)

Oczywiście przy poprzednich zabawach zerwałem pad. I jak połączyłem kabelkiem po wlutowaniu to się okazało że przez niego mi nie chce działać - półsekundowa próbka dźwięku cały czas się jakby zapętlała, z kabelkiem wszystko było ok.

20211125_212132ffjxt.jpg

 

Prowizoryczny pad zrobiłem z drucika z taśmy floppy i jakimś cudem udało mi się to złapać cyną z obu stron, że się nie rusza. Generalnie ta strona padów wygląda na zdjęciu tragicznie bo przejechałem po niej plecionką ze zbyt wysoką temperaturą (chociaż na każdej innej płytce gdzie czyściłem styki wszystko było w porządku i nic mi się nigdy nie odkleiło)

20211125_214426yjjfi.jpg

 

 

A z tego czegoś wylutowałem sprawny układ

 

20211125_214745ccjj8.jpg

Kondensatory srebrne wrócą tutaj jak kupie jakiś złom, bo nie mam żadnych na stanie. Zanim zacząłem "psuć" kartę, to żeby działała to musiała być cały czas lekko wygięta. Kilkukrotnie sprawdzałem połączenie między pinami i zawsze było, sprawdzałem te piny wykałaczką i żadne się nie ruszały. Może we wnętrzu obudowy układu coś bylo zerwane :co: Tak czy inaczej, teraz działa bez żadnego odginania. Na razie zostawiam na benchu i każdego wieczora będę puszczał muzykę przez tydzień, jak przeżyje to chowam głęboko do pudła bo znowu coś uwale %-)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Przewaliłem cały dział z zasilaczami bez żadnych filtrów i znalazłem prawie taki jakiego potrzebowałem, bo nie wszystko mi w nim pasowało.

Zalety - 35zł, faktyczny format flex-atx, 90W na linii +5 (nie widziałem żadnego innego który miałby więcej niż 60).

Wady - brak molexów, wtyczka od kabla zasilającego na osobnym przewodzie (chociaż to się później przerodziło w zaletę), przewody wychodziły przez górny otwór, a nie bokiem, wtyczka atx24 nieodpinana.

 

zzzfbkgg.jpg

 

Ostatecznie zalety przesądziły nad zakupem, ale potrzebny był wiejski tuning. Blaszkę przy wiązkach przewodów zwyczajnie oderwałem, żeby wyłaziły one bokiem. Obciąłem przewód P4, wtyczkę atx24 zamieniłem na atx20, pozostałem przewody obciąłem. Dolutowałem jednego molexa, chociaż wiem że będzie potrzebne więcej, ale nie chciało mi się póki co, jeszcze mi jedna termokurczka zjechała. A przewód z gniazdem na kabel zasilania puściłem drugą stroną, żeby przechodził przez wnętrze zasilacza (trzeba było go odlutować).

I tak robiłem te pierdółki po 15 minut dziennie w oczekiwaniu na kołki dystansowe, bo coś długo wysyłali.

 

20211129_173500sjk63.jpg

 

20211201_123541r8kia.jpg

 

20211201_1233119uklg.jpg

 

20211201_123516b2k50.jpg

 

Na razie położyłem kawałek kartki na zasilaczu żeby gdzieś zwarcia mi nie zrobiło ze stykami na płycie, (chociaż jest trochę luzu i nie powinno), później jakąś plastikową folię tam dam. Pomysł na przymocowanie gniazda przyszedł znikąd, akurat 2 otwory na płycie były w idealny rozstawie i do tego dokładnie tam, gdzie to gniazdo chciałem umieścić. Co najważniejsze - trzyma bardzo mocno  : )

 

20211201_145335hejkl.jpg

 

20211201_151643x7jgt.jpg

 

20211201_151659njjpq.jpg

 

 

Chodziło w tym o to żeby można to było szybko chować do szafy i żeby nie zabierało miejsca, bo wiecznie mam jakieś graty i kable na biurku %-)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Szokująca wiadomość z ostatniej chwili - xms pro istnieją w Polsce i da się je kupić za sensowne pieniądze %-)

 

20211214_144403vvk1k.jpg

 

A co do sdramów - możliwe że któraś jest uszkodzona, jak będę miał dłuższą chwilę to je sprawdzę, ale są jednostronne i nie wstają na 133 - raczej straszny badziew :/ Tamta pierwsza niebieska co upolowałem jakiś czas temu śmiga legancko 133/2225.

 

@buszi - wiesz może co w tym xms siedzi? bo wklepuje oznaczenie w gugla i nic nie mogę znaleźć :/

 

20211214_14472167kfe.jpg

Link to post
Share on other sites

Wygląda mi to na Samsung, może UCCC? Dasz radę zrobić takie samo zdjęcie ale z lampą?

Są 2 pary kropeczek blisko siebie więc tak bym obstawiał choć nie mogę dostrzec czy na skraju też takie mini kropeczki są jak tu na foto.

 

M368L2923DUN-CCC%20001.JPG

 

Lub Infineon CE-5/6, bo one też mają 4 kropeczki ale wydaje się, że z większym odstępem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...