Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

W dniu 19.01.2022 o 13:29, dulu1 napisał:

mx400, na plus 200MHz na rdzeniu. Chciałbym taką na PCI :P

 

 

 

Jak chcesz coś szybszego na PCI to na allegro widziałem bodajże NVS400. O ile mnie pamięć nie myli to jest to 2x MX440 (oczywiście nie SLI tylko 4 monitory). Jedyny zonk to gosć nie miał do nich kabli a nie chciało mi się szukać czy w ogóle ktoś ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Brakujący tranzystor, kondensator i ścieżkę już zrobiłem, ale to nic nie dało. Nóżki układu sprawdzałem. Póki co dwie rzeczy mnie zastanawiają - temperatura układu i to, że między masą a +5V jest 20 omów (miernik mi pika że zwarcie).

Link to post
Share on other sites

No to musisz szukać na piechotę bo schematu zapewne do tego nie ma. Każdy układ w Google, i któren jest odpowiedzialny za 5V. 

 

 

Może przez to upaliło ścieżkę? 

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, dulu1 napisał:

@cooger nie masz mx300 w podręcznym składziku może?. Podpiąłbyś w wolnej chwili? Normalnie bym po prostu wylutował układ AU, ale po doświadczeniach z miro nie chcę tego robić jak by się okazało że to nie to. Może też @Navier mógłby pomóc?

Kurde nawet na vogonsie mi nikt nie odpisał :(

 

Pod ręką nie mam niestety. Jak masz 20 ohm pomiędzy masą a 5v to raczej na pewno zwarcie. Pytanie gdzie.

 

Z tym C42 co się wydarzyło?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, cooger napisał:

 

Czyli miałem rację.

To było prawie pewne. Ale wolałbym jednak żeby to był kodek %-)

Prawie na pewno wszedłby tam chip od vortexa jedynki, ale szkoda oryginalności.

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, buszi napisał:

7200?

i to DDR c:

 

29 minut temu, buszi napisał:

I nie widzę nigdzie by był podgrzany?

Może cie zaskoczę, ale zdarza mi się czasami kupić coś, co po prostu działa %-)

 

edit: zastanawia mnie tylko jedna rzecz - rzekomo wersja 64MB powinna mieć 183MHz rdzeń/pamięć, a moja ma 166. Ciekawi mnie dlaczego tak jest.

Edytowane przez dulu1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

wg filmu philla, oemy miały niższe taktowanie niż wersje retail, nawet jak miały 64MB tak jak moja. Może spróbuję poszukać biosu od wersji retail albo sam edytuje, bo na pcb nie widzę żadnych różnic.

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...