Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

Tak, zamykam z OCZ Flex :P

Ja mam tego chyba 7 sztuk, normalnie niskie zamykam, a na górę kładę te co mają z radiatorami wysoki,

A pytanie to myślałem, że jest o grubość, bo takie Mushkin Ascent ma problem ale w sumie wchodzi tylko zajmuje 4 miejsca %-)

 

ddr21geag4.jpg

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

AH-75 to były wczesne kości DDR od Winbonda i porównaniu do BH-x czy CH-x to raczej wypadają blado. Jak zrobią stabilnie 200 MHz (400 DDR) 3-3-3 1T to będzie dobrze...


A jak idzie ta VData? Wstają na 200 MHz 2-2-2 1T? Bo kości wyglądają ciekawie i to 5B na końcu :)

Edytowane przez luk1999
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, luk1999 napisał:

AH-75 to były wczesne kości DDR od Winbonda i porównaniu do BH-x czy CH-x to raczej wypadają blado. Jak zrobią stabilnie 200 MHz (400 DDR) 3-3-3 1T to będzie dobrze...

 

noo, czyli idzie na złom. Ale ta druga wygląda już konkretniej, chociaż coś z osiągami też jest nie tak. Czy to możliwe żeby kręciła się wyżej na ostatnim timingu 5 niż na 9?

Link to post
Share on other sites

Ax - to rewizja, były od A do C + UTT czyli untested.

Te AH-75 jak i AH-6 to wczesne wypusty i generalnie szkoda czasu na ich szukanie.

Różnica mięczy B, a C to proces wykonania (175vs133), BH nie działają z CL3 więc w sumie tak chyba najłatwiej odróżnić.

UTT to w zasadzie BH-5 ale nie tak dobre ale tutaj nie jestem na 100% pewien.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz widzę takie Elixiry :P Ale ogólnie raczej takie kości nie były zbyt dobre. Same w sobie spoko 466/CL3 więc coś tam potrafią ale nie wiem czy da radę coś w CL2,5 powalczyć chociaż, bo nie znam takich oznaczeń, możesz pogooglować "CT-43", bo oznaczenia rewizji C i tyle mogę powiedzieć.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, buszi napisał:

Pierwszy raz widzę takie Elixiry :P Ale ogólnie raczej takie kości nie były zbyt dobre. Same w sobie spoko 466/CL3 więc coś tam potrafią ale nie wiem czy da radę coś w CL2,5 powalczyć chociaż, bo nie znam takich oznaczeń, możesz pogooglować "CT-43", bo oznaczenia rewizji C i tyle mogę powiedzieć.

Zaskakujące jest wysokie taktowanie przy niewielkiej pojemności. Na co to komu?

Link to post
Share on other sites

Tam gdzie potrzeba wysokiej wydajności? :P Przecież takie kostki były w cholerę drogie więc lepiej kupić było szybkie 2x256 niż zwykłe 2x512 CL3 jakieś paździerze co się ledwko kończyły na 210MHz. I nie zapomniaj, że wtedy kręcąc proca mogłeś jechać na dzielniku 1:1 przy wysokim fsb.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, buszi napisał:

Tam gdzie potrzeba wysokiej wydajności? :P Przecież takie kostki były w cholerę drogie więc lepiej kupić było szybkie 2x256 niż zwykłe 2x512 CL3 jakieś paździerze co się ledwko kończyły na 210MHz. I nie zapomniaj, że wtedy kręcąc proca mogłeś jechać na dzielniku 1:1 przy wysokim fsb.

 

Niestety w wielu zastosowaniach szybka pamięć nie zastąpi większej ilości pamięci. Druga sprawa - jak obsadzisz 3 złącza pamięciami (a to nadal mało dla XP) to raczej wątpliwe jest ustabilizowanie maszyny przy wysokim taktowaniu.

Link to post
Share on other sites

2x256 mało do XP dla gier?

Ja wiem, że dzisiaj jak ktoś składa kompa z DDR1 to obsadza 4x1GB, bo dostaje to w cenie chipsów ale kiedyś? Sam wolałem kupić 2x256 konkretne niż 2x512 ale padaki. Może i jakiś program działał wolniej, może i system startował 5 sekund dłużej ale gry zapierdzielały.

Jak kuzynowi składałem pierwszego kompa to chciał 1GB pamięci, miałem brać 2x512 to nie, bo on sobie dokupi jak uzbiera, zmienił kompa prędzej niż dokupił :P A cisnął bez dual channel chyba ze 2 lata xD

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Ja na początku XP miałem właśnie 2x256 gdzie pod koniec wrzuciłem 2x512, bo więcej i tak bez sensu było dawać do domowego kompa. Nawet dokładać mi się nie chciało, bo już nie było takich modeli na rynku jakie miałem.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, dulu1 napisał:

noo, czyli idzie na złom. Ale ta druga wygląda już konkretniej, chociaż coś z osiągami też jest nie tak. Czy to możliwe żeby kręciła się wyżej na ostatnim timingu 5 niż na 9?

 

22 godziny temu, dulu1 napisał:

sypie błędami już na 185/2.8V na 2225 więc też do kosza leci :P

 

 Na czym testujesz? S754/939/478/462?

 

A jak szły na np. 2-3-2-6 1T? Bo jeśli nic się nie zmienia, to mogą być jakieś wyjątkowo parszywe BH-6. 

 

A tak w ogóle to nie wyrzucaj. Chętnie przyjmę te "do wyrzucenia" za KW ;)

 

21 godzin temu, tomek11 napisał:

Taki ram znalazłem ,dobre to czy szrot?

 

Jednostronne? Miałem gdzieś w pudle dwustronne 400 CL2,5 Elixira 512 MB i robiło toto 240 3-3-3 1T 2,8 (?) V (PI 16M) na s478, czyli przeciętnie. Pewnie mogli sprzedawać lepsze sztuki jako 466 CL3. :D 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, luk1999 napisał:

 

 

 

Jednostronne? Miałem gdzieś w pudle dwustronne 400 CL2,5 Elixira 512 MB i robiło toto 240 3-3-3 1T 2,8 (?) V (PI 16M) na s478, czyli przeciętnie. Pewnie mogli sprzedawać lepsze sztuki jako 466 CL3. :D 

 

Ram jest jednostronny , ale czy to coś polepsza nwm . Nie miałem jeszcze czasu tego ramu potestować..

Kilka mam jeszcze kostek do sprawdzenia , bardziej taka egzotyka no name .. ;)

 

 

WP-20220218-22-57-05-Pro.jpg

 

WP-20220218-23-10-19-Pro.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Te trzy z dolnego zdjęcia wyglądają dość interesująco:

1 - wygląda trochę jak Winbond - sprawdziłbym 2-2-2-6 1T i 2-3-2-6 1T

2 - Micron 5BG - 2,5-2-2-6 1T, a później 2,5-3-3-8 1T. Napięcia tak do 3 V.

3 - Jeśli to jednostronny Aeneon, to 2,5-3-3-8 1T 2,7 V na start i może być dość ciekawie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...