Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia

Recommended Posts

Jak już każdy zakłada swój temat to też założę. W końcu coś ciekawego wpadło bo ostatnio słabo z tym było.

Wstępnie - podziękowania dla @orbik za fioletowego gf3 :D

20211003_151520ttjav.jpg

A tutaj coś na co polowałem niespełna rok, a udało się wyrwać za 20zł i to z odbiorem osobistym  :) najstarsza recenzja datowana na końcówkę 2001 roku, waga - 700 gramów (!). Oczywiście nie trafiłbym na tę ofertę przez normalne wpisywanie haseł w wyszukiwarce, bo nazywała się "cooler vulcan"

20211003_145945bqk8u.jpg

20211003_145617xekqx.jpg

20211003_145625gskyy.jpg

20211003_145602jhj0x.jpg

A jako bonus mniejszy braciszek. Niby nic ciekawego, ale tutaj również zaskoczyła mnie waga tego wiatraczka. O ile się nie myle to jest dedykowany dla GF4.

20210928_192032pqk07.jpg

20210928_192049pujda.jpg

• Lubię to 4

@orbik Dobra - ogarnąłem to ti200. Wyglądało to mniej więcej tak, że zapomniałem że ogranicza mnie procesor (p3-550). Chciałem spróbować tym 3dmarkiem ale nie umiem w te programy, a jeden test miał trwać naście minut czy jakoś tak. Olałem, wróciłem do quake3.

Zwiększyłem rozdzielczość do fhd i to w dalszym ciągu nie zmieniało ilości klatek, więc zacząłem szukać "miejsca graficznego" - i okazało się że w tak starych grach jest coś takiego - przed portalem. Klatki spadły z około 80-90 na 30-40, a zwiększanie zegarów dawało wymierny wzrost wydajności. A co do zwiększania zegarów, to jestem, delikatnie mówiąc, w lekkim szoku. Patrzcie na zegary i FPS. Jakby to powiedzieli samochodziarze - karta zamyka licznik %-) (chyba że jednak coś porąbałem, ale kurde ten FPS rósł równo do góry i to na prawdę nie mało :co:)

20211006_145830kvkft.jpg

20211006_1500132cj5h.jpg

20211006_1504330qjy3.jpg

Edytowane przez dulu1
Teraz, buszi napisał:

Nie ma co się dziwić, OC z 175=>240 to już masz ze 40%. Dzisiaj jak coś kręcisz to o ile? 20? Max pewnie 30.

Wzrost fps mnie w żadnym wypadku nie dziwi, ale stabilne OC z 175 na 265?? :co: ti500 działa na 240 i rewers laminatu parzy, a tutaj jest co najwyżej letni. Chociaż to pewnie przez napięcie.

Niegdyś asusa 7850 kręciłem z 870 w okolice 1200, ale to dalej nie jest aż taki skok

@buszi skoro się bawiłeś w hwbot, to może byś wiedział

https://hwbot.org/hardware/chipset/nforce2_igp/#start=0#interval=20

jakie są zasady żeby dodać wynik do tej kategorii? bo na pierwszym miejscu jest taktowanie nb 217, a ten chipset na moim biostarze normalnie bootuje jak ma coś około 237 o ile dobrze pamiętam - miałbym pierwsze miejsce %-). Z początku myślałem że to chodzi o taktowanie zintegrowanej grafiki, ale oni te wyniki dodawali na dedykowanych.

Godzinę temu, buszi napisał:

To max fsb jest ogólnie. Jak masz takiego cepa to świetna sztuka się trafiła. Nie mówiąc o płycie.

a jak maksymalnie zwiększam mnożnik procesora żeby móc osiągnąć wysokie fsb, to procesor wtedy też ma coś do gadania? bo szczerze myślałem że nie

Ale jak chcesz uzyskać max fsb to przecież dajesz możliwie najniższy mnożnik. Na tej platformie masz po prostu fsb do szyny płyty 1:1 więc cep ma znaczenie, bo najpierw trzeba mieć dobrego cepa by szukać max szyny na mobo.

1 minutę temu, buszi napisał:

Ale jak chcesz uzyskać max fsb to przecież dajesz możliwie najniższy mnożnik. Na tej platformie masz po prostu fsb do szyny płyty 1:1 więc cep ma znaczenie, bo najpierw trzeba mieć dobrego cepa by szukać max szyny na mobo.

Fakt, miałem na myśli najniższy mnożnik. I o to mi chodziło w poprzednim pytaniu - to wysokie fsb mam dla niskiego taktowania procesora a system jest niestabilny, ale normalnie wstaje i mogę zrobić zrzut ekranu. Wtedy miałem taktowanie jakoś 1700-1800 bo mnożnik ustawiałem na 7,5 bodajże