Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

Miałem godzinkę żeby ją odkurzyć, to machnę małą R E C E N Z J Ę :facepalm: 

 

Są dwie zatoki 3,5 cala, jedna w górnej części a druga w standardowej. Po zdjęciu panelu widać miejsce na stację dysków jakby front był inny.

 

dsc05152jykyq.jpg

 

Poza plastikowymi zaślepkami od zatok 5,25 są też wewnętrzne metalowe, które wsuwają się na taki przyjemny "klik", do tego dla pewności można je dokręcić

 

dsc05154jfk26.jpg

 

przycisk od resetu jest przy lampkach na środku panelu, włącznik na górze, obok zatoki na stację dyskietek. Wykonanie militarne.

 

dsc05155fujaf.jpg

 

 

Mobotray jest wysuwany, przykręca się go za pomocą sześciu śrub. Dołączona maskownica pasuje do większości starszych płyt pod p3/starsze k7, montowana na śrubę, ma wszystkie oznaczenia. Zaślepki do nieużywanych slotów montuje się bez śrub, na wcisk.  Jeszcze większą ciekawostką jest to, że można tu zamontować zarówno ATX jak i AT (!). Otwory są pozaznaczane literami, a na środku mamy legendę. Na froncie blachy jest ramka która przykrywa głośnik i umożliwia beznarzędziowy montaż wentylatora 80mm. Na takie dwa jest jeszcze miejsce u góry z tyłu, ale tam już nie ma ramek.

 

dsc051568ojm1.jpg

 

20220518_185250d0klw.jpg

 

Tutaj fajnie widać oryginalny kolor po zdjęciu naklejki "pc-cooling.de" Nie doszukałem się żadnego pęknięcia, nie wiem kiedy, ale na 100% podejmę się wybielania frontu.

 

dsc05151g5jlh.jpg

 

Pomijając pożółknięcie, stan jest w zasadzie wzorowy. Nie znalazłem ani jednego ogniska rdzy.

Zalety widzicie sami. Wady - jest jedna dość poważna - żeby zdjąć boczny panel, trzeba nie dość że zdjąć pokrywę górną, to jeszcze zsunąć ten panel na całej długości. Czyli gdy buda stoi jak na zdjęciu poniżej to by się nie dało bez odsuwania, bo przyblokowałaby mnie ściana.

Nóżki można przekręcać - mogą być rozstawione na boki lub "chować się" pod obudową. Są demontowalne.

 

dsc051589rjj2.jpg

 

Ostatni detal, dla mnie wyjątkowo istotny - data opuszczenia linii produkcyjnej 8-)

 

20220518_184200j2kee.jpg

 

 

Edytowane przez dulu1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta odsuwana góra akurat mi się podoba, mam tak samo w tym moim zestawie z Abitem, u mnie jeszcze jest to na kluczyk więc wystarczy otworzyć i już mam dostęp do dysku. Ok w normalnej budzie można pościągać boki albo bok o ile przykręci się tylko z jednej strony ale prędzej będę chciał coś przerzucić na dysk niż zmienić konfigurację. Oczywiście chcąc coś pogrzebać wewnątrz trzeba i góre ściągnąć jak i bok ale nie ruszałem tego od X czasu więc dla mnie nie ma to znaczenia :D No i plus taki, że u mnie nie trzeba całej góry zsuwać. Co tu niby trzyma na górze całość, że trzeba zsunąć do końca, bo nie widzę nic takiego?

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Nie chciałem się pozbywać 7zx zanim nie zdobędę 7zxr. Ta druga wisiała na allegro od jakiegoś czasu, pytałem sprzedawcy i twardo nie chciał schodzić poniżej 180zł. Pomyślałem że zrobię eksperyment. Spróbuję zgonić 7zx za 130. Jak się uda to od razu kupuję 7zxr, jak nie pójdzie to mi szkoda. Poszła w pół dnia.

 

dsc05170znkfu.jpg

 

W przeciwieństwie do tamtej, ta ma rewizję 1.0, czyli normalnie ciągnie fsb133. Data recenzji na anandtech - listopad 2000.

Teraz kwestia doboru procka. Na razie założyłem A1000AMS3B. Myślałem że fajnie no bo pierwszy procesor który przebił barierę 1GHz, ale później sobie przypomniałem że to przecież athlon na slot był pierwszy. Poza tym, nie ma wersji 133 więc trochę szkoda. Przedtem myślałem żeby założyć 1400 bo mam na fsb 133, ale trochę słabo bo on już jest z 2001. Wtedy bardziej by pasowało do herculesa 8500. No ale dalej - w tym roku były już athlony XP.

Także kombinować można w wiecznie, a jak to się skończy to i tak będzie zależeć od tego co będę miał a co nie (Lian li PC60 może być cholernie ciężka do zdobycia w sensownych pieniądzach). Najbardziej mi wadzi ten thermaltake bo śliniłem się na niego rok, myślałem że jest z 2001 roku ale to chodziło o zwykłą wersję, nie z plusem. Ta jest z 2002.

 

No i fotki na niebiesko. Siadła by tutaj ta długa dźwiękówka miro zamiast fm10, ale też ciężko - ktoś jakiś czas temu zapłacił za nią 500zł %-)

 

dsc051785vkqy.jpg

 

dsc05179otjkj.jpg

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yo, listen up here's a story
About a little guy
That lives in a blue world
And all day and all night
And everything he sees is just blue
Like him inside and outside

 

Blue (Da Ba Dee)

 

;)

 

P.s. zostaje 1200c ;)

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ale mnie du*a piecze że nie wygrałem mayi, ehh..

 

Do tego zachciało mi się monitora 4k który nie ma d-sub. Ani nie działa na nim prawidłowo przejściówka d-sub na dvi, ani d-sub na hdmi. Chyba muszę ogarnąć sobie jakiś stary monitorek 15 cali co by się w szafie mieścił, bo te adaptery to katorga

 

nieważne

 

Kojarzycie jak karta jest uszkodzona w taki sposób, że podczas wyświetlania 3d w losowych momentach pojawiają się takie jakby trójkątne płaszczyzny? Pokazałbym, ale strasznie ciężko to złapać na zdjęciach. Tak czy inaczej, w przeszłości trafiałem już na karty z tym uszkodzeniem.

Kilka dni temu coś chciałem sprawdzić na swoim testbenchu i odpaliłem go z Asusem V7700. I właśnie te artefakty zaczęły się pokazywać. Myślę sobie - trudno, akurat ten minerałek nie jest jakoś specjalnie rare. Dosłownie 4 dni później trafiłem za bezcen V7700 Deluxe, czyli 64MB vramu i złącze do tych pseudo googli VR. To już ciekawszy kąsek, patrzyłem po archiwum i nie mogłem się doszukać. Pomyślałem że akurat będzie na zastępstwo tamtego asusa. No ale podpinam go i widzę dokładnie te same artefakty. Pech?

Podpinam ti500, (bo ona akurat miała złącze DVI a było mi potrzebne) - i w mniejszym stopniu, ale też te artefakty się zaczęły pojawiać. No to wtedy już pomyślałem że nie ma takich przypadków. Odpaliłem na innym setupie z athlonem XP pod win XP - i się okazało że jednak wszystkie karty są sprawne.

 

Tylko teraz mam zagwozdkę, co u diabła może powodować w moim testbenchu artefakty, które jednoznacznie kojarzą się z uszkodzeniem karty? jak podpiąłem mx400 to już tego nie było.

 

Druga sprawa - co te google do kart asusa dawały? jak to działało? :P

Link to post
Share on other sites

1. Sterowniki (grafiki, chipsetu), jakieś ustawienia dodatkowe (sideband addressing, fast writes).
2. Miałem tnt2 ultra od asusa z okularami. To są okulary polaryzacyjne - klatki wyświetlają się na przemian dla lewego i prawego oka. 3D zadziała tylko na dobrym CRT - minimum to 100Hz, najlepiej 120, wtedy efektywnie każde oko będzie widziało 60kl/s, co jeszcze da się wytrzymać. 3d działało i w d3d (3dmark - lecący helikopter robi wrażenie) i w OpenGL (np. Quake, Quake2). Okulary działające na tej samej zasadzie dołączała też ELSA do swoich kart, i sterowniki od Elsy działają też z Asusem - są lepsze, mają więcej ustawień i lepszą kompatybilność z grami





Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

dsc06280gxf6w.jpg

 

Nie wiem czy się nie dogadali na etapie projektowania czy co, ale po zdjęciu radiatora ukazuje się coś takiego

 

20221004_193709asda8.jpg

 

Martwi mnie obecność topnika dookoła układu, ale laminat nie jest nigdzie przypalony, karta działa prawidłowo...

Edytowane przez dulu1
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Miałem już odpuszczać niesprawdzane ale się nie powstrzymałem, do tego na zdjęciu sprzedawcy miała odpięty wentylator czyli czerwona lampka się zapala. 49zł, więc za napis ELSA ktoś by to odkupił dla samego chłodzenia. Podpiąłem pod bencha na pentium 3 i zero obrazu. Wątpiłem, ale podłączyłem do seta na athlonie xp.

 

Zero artefaktów, a co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło - wentylator chodzi jak nowy.

 

dsc06426ppfag.jpg

Edytowane przez dulu1
  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I to jest fajna karta :D 

Czy zdejmowałeś z niej chłodzenie? Ja próbowałem zdjąć z mojej 9700 i niestety jest jak przyspawane :D

Glut robiący za pastę chyba powiązał się z rdzeniem na dobre... a chciałem wyciąć ramkę z rdzenia żeby karta nie zdechła.

 

Powiedz co w końcu zrobiłeś z bloczkiem wodnym? :) 

Edytowane przez Odoo22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...