Skocz do zawartości

Lemmingi, czyli zbiorczy temat o kopaniu kryptowalut


Recommended Posts

Ja kopie od połowy stycznia na 3060ti(2250zl) + 1660 super(1350zl) i już prawie za darmo mam 3060ti po odjęciu kosztu prądu, gram i programuje na kompie też.  Kupowac karty do kopania trzeba było we wrześniu, najpóźniej w styczniu. We wrześniu 1660super były i po 1000zl, a 3080 od Januszu za 4k. Tylko kto to wiedział;)

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, FeX napisał:

Skoro się nie znasz na motoryzacji i jeździsz z mechanikiem to jeszcze będziesz potrzebował radcę prawnego przy umowie :D

Ja się ze @zbiku90 w barterze wymienię. Motoryzacja to moja wielka pasja (choć już wyrosłem ze slicków i lawet) :) i chętnie pomogę, w zamian za wciąż logiczne/rzeczowe odpowiedzi, na coraz mniej logiczne pytania w tym wątku :jupi:

 

6 godzin temu, Krzysztof Miś napisał:

Kochani, chciałbym w przyszłości złożyć koparkę kryptowalut, bo to dochodowy interes.

Ucieszyłem się, że temat wydzielono z wątku o kartach Ampere, choć tematy są rzeczywiście w dzisiejszych czasach nierozłączne.

Mam w związku z tym prośbę o trzymanie się tematu, bo w przeciwnym razie moja koparka będzie musiała mielić skrypty odsiewające plewy od ziaren w tym i innych wątkach na tym szacownym i wieloletnim forum.

Postaram się w sposób rzetelny odpowiedzieć, na wszelkie Twoje pytania. Na tyle, na ile pozwoli mi na to moja pobieżna wiedza w tym zakresie. 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Czy ma sens wystartować z przygodą kopalnianą z dwiema kartami RTX 2080\RTX2080S opartej na płycie Asus ROG Strix X570-F Gaming?

Pytam jako kompletny amator i bardzo proszę o rzeczową odpowiedź. Chciałbym, na ten moment, zminimalizować kompletnie koszty początku takiej przygody z koparkami i wykorzystać to co mam w tej chwili w domu. Komputer, który miałby kopać "leży odłogiem" w tej chwili przez prawie 12 h i to ten czas chciałbym przekierować na zarobek.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Czy ma sens wystartować z przygodą kopalnianą z dwiema kartami RTX 2080\RTX2080S opartej na płycie Asus ROG Strix X570-F Gaming?

Pytam jako kompletny amator i bardzo proszę o rzeczową odpowiedź. Chciałbym, na ten moment, zminimalizować kompletnie koszty początku takiej przygody z koparkami i wykorzystać to co mam w tej chwili w domu. Komputer, który miałby kopać "leży odłogiem" w tej chwili przez prawie 12 h i to ten czas chciałbym przekierować na zarobek.

Jeżeli miałbym traktować pytanie w sferze egzystencjalnej to nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Jeżeli zaś w stricte zarobkowej to musiałbyś wycenić, ile jest warta godzina Twojej pracy, czy lubisz skręcać śrubki i mieć trochę funu.

Na poniżej stronie masz orientacyjny przychód z poszczególnych kart z poborem mocy (kosztem):

https://whattomine.com/gpus?cost=0.2&button=

W miarę precyzyjnie można szacować dzienny przychód na poziomie 9$. W koszcie masz prund, swoją pracę, przewalutowania.

 

Zostawiam również prosty tutorial, jak rozpocząć zabawę. 

 

 

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Czy ma sens wystartować z przygodą kopalnianą z dwiema kartami RTX 2080\RTX2080S

Jeśli już masz te karty to jak najbardziej,  póki kurs eth wysoki kopanie jest opłacalne,  choć za rogiem czekają zmiany techniczne w obrębie blockchaina,  które mogą sprawić,  że kopanie na gpu przestanie się opłacać. 

Link to post
Share on other sites

Mój leciwy Ojciec też sobie buduje swój rig. Status na gozinę 15:30

 

- 2 spalone płyty.

- 2 płyty z pogiętymi pinami.

- 2 procesory w koszu.

- 3 spalone zasilacze.  

- 2 3070 nie dają znaku życia 

W bonusie 2x dziennie muszę się łączyć teamViewerem bo coś sp******i.

Do tego uparł się na Niceshash 51 Mh/s na każdej "żywej" 3070 i 200W  :jupi::jupi::jupi:

 

Co potrafi zrobić z człowiekiem praca w korpo IT i projektowanie płyt głównych tego nie wie nikt :x

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

2 spalone płyty.

- 2 płyty z pogiętymi pinami.

- 2 procesory w koszu.

- 3 spalone zasilacze.  

- 2 3070 nie dają znaku życia 

Jak??? Co on młotem pneumatycznym tą koparkę składa?

W dniu 17.03.2021 o 14:15, wrobel_krk napisał:

To ja się pochwale, w zespole złożyliśmy koparki na 28 rtx 3070, jeszcze parę kopie na Windowsie

Kozacko, kiedy kupowaliście te 3070 i za jaką cenę?

Link to post
Share on other sites

No to niezła inwestycja, zresztą 28 gpu tej klasy to zawsze byłaby duża inwestycja, niezależnie od sztucznie zawyżonych cen. A powiedz mi taką rzecz: czy zużycie prądu, a raczej jego koszt, można w rozliczeniu podatkowym (chyba pit 38) uznać za koszt uzyskania przychodu? Jeśli tak, to w jaki sposób wykazać wysokość kosztów zużytej na kopanie energii elektrycznej?

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Player1 napisał:

No to niezła inwestycja, zresztą 28 gpu tej klasy to zawsze byłaby duża inwestycja, niezależnie od sztucznie zawyżonych cen. A powiedz mi taką rzecz: czy zużycie prądu, a raczej jego koszt, można w rozliczeniu podatkowym (chyba pit 38) uznać za koszt uzyskania przychodu? Jeśli tak, to w jaki sposób wykazać wysokość kosztów zużytej na kopanie energii elektrycznej?

Według mojej wiedzy nie ma takiej możliwości. Może inaczej, nikt tej drogi jeszcze nie przetarł.  

 

19 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Różne ceny ale tak od 4000-5100 minus vat bo to na firmę

Gratuluję. Ja mam w widełkach 4300-5700 (brutto) 6400-7200 (brutto) za 80" i 9000-9500 za 90' . Za to pudło 3060 Palita mam za 1600 :P

 

Zrobię tutorial jak nie składać koparki, bazując na obserwacji poczynań Ojca. W tej chwili muszę rozpiąć Seasonica i podmienić na nowo przybyłego Corsaira.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

Według mojej wiedzy nie ma takiej możliwości.

To lipa, szkoda,  bo przecież ewidentnie jest to koszt uzyskania przychodu z kopania krypto,  podobnie jak zakup kart i innego sprzętu.  Na mój rozum chyba trzeba by mieć osobny licznik homologowany przez sprzedawcę prądu i mieć osobne rachunki dla niego. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Player1 napisał:

To lipa, szkoda,  bo przecież ewidentnie jest to koszt uzyskania przychodu z kopania krypto,  podobnie jak zakup kart i innego sprzętu.  Na mój rozum chyba trzeba by mieć osobny licznik homologowany przez sprzedawcę prądu i mieć osobne rachunki dla niego. 

Gdybym miał "wspaniałomyślny" plan na rozliczanie się koparek i dodatkowo robił to na skalę przemysłową, z pewnością pochyliłbym się na tym zagadnieniem.

Link to post
Share on other sites

Hej takie mam pytanie do ludzi kopiących kryptowaluty kartami graficznymi. Czy te kryptowaluty nie są całkowicie zależne od producentów kart graficznych? Czemu uważacie, że menedżerowie Nvidii i AMD nie biorą sobie powiedzmy 70% wyprodukowanych kart dla siebie do kopania posiadając tym samym 70% ogólnie wydobyteej kryptowaluty mogąc dowolnie manipulować jej kursem. Czemu uważacie że nie chcieliby tego robić by zostać miliarderami i wydobywać jeszcze więcej pod krzywką: "teraz wszyscy kopią. więc nie ma kart" Oni mogą na tym podwójnie zarobić bo niedobór kart (których część  biorą dla siebie) rekompensują sobie wyższymi cenami. Zdaje się że jesteście całkowicie na łasce jakiś kilku korpo produkujące te zabawki. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, plebs napisał:

Hej takie mam pytanie do ludzi kopiących kryptowaluty kartami graficznymi. Czy te kryptowaluty nie są całkowicie zależne od producentów kart graficznych? Czemu uważacie, że menedżerowie Nvidii i AMD nie biorą sobie powiedzmy 70% wyprodukowanych kart dla siebie do kopania posiadając tym samym 70% ogólnie wydobyteej kryptowaluty mogąc dowolnie manipulować jej kursem. Czemu uważacie że nie chcieliby tego robić by zostać miliarderami i wydobywać jeszcze więcej pod krzywką: "teraz wszyscy kopią. więc nie ma kart" Oni mogą na tym podwójnie zarobić bo niedobór kart (których część  biorą dla siebie) rekompensują sobie wyższymi cenami. Zdaje się że jesteście całkowicie na łasce jakiś kilku korpo produkujące te zabawki. 

Chciałbym w sposób barwny odpowiedzieć na ten post, jednak możliwości przyjęcia Ayahuasci, z uwagi na obecność koronawirusa są dość ograniczone.

Nie wiem co biorą menadżerowie Nvidia (sic!), na pewno nie są wystarczająco zamożni by manipulować kursem BTC. W czasach, na których się zatrzymałem CEO zarabiał (pensja, akcje, opcje na akcje) circa 25mln $ rocznie.  Co ciekawe, już w tamtych czasach, odwiedzając nasz dziwaczny kraj, nie leciał tym samym samolotem co jego świta (zastępcy), ktoś zgadnie dlaczego ?

Ja kopię "pod krzywką" (co to w ogóle znaczy ??? ) "Jestem odpadem atomowym", bo na Kaziku się wychowałem. 

@Player1 

1. Można popijać wysokoprocentowy trunek i próbować włożyć procesor niezgodnie z instrukcją. Skutkuje to pogięciem pinów na płycie głównej

Następnie wziąć nowy procesor, płytę i powtórzyć. W jednym przypadku gdy wyjąłem procesor, pin był "przyklejony" do spodu CPU.

2. Można do płyty AsRock H100 BTC+ włożyć procesor kartę graficzną, następnie wpiąć dwa molexy z zasilacza na płytę. Skutkuje sporą ilością dymu, wydobywającego się ze slotu PCI.

3. Nie wiem jak można spalić zasilacze komputerowe. Wiem, że wożę trzy takie w bagażniku :D i zostałem poproszony aby zawieść je do naprawy.

 

Pozwolisz, że nie ustosunkuję się do ostatniego pytania.

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

Pozwolisz, że nie ustosunkuję się do ostatniego pytania.

 

Pozwolę,  ale ciekawym,  bo z tego co czytałem,  wyjście z krypto do fiata oznacza,  że pojawiasz się na radarze US a póki co za krypto można kupić ograniczony zakres produktów. 

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Player1 napisał:

Pozwolę,  ale ciekawym,  bo z tego co czytałem,  wyjście z krypto do fiata oznacza,  że pojawiasz się na radarze US a póki co za krypto można kupić ograniczony zakres produktów. 

CRS / stablecoin

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

Można popijać wysokoprocentowy trunek i próbować włożyć procesor niezgodnie z instrukcją. Skutkuje to pogięciem pinów na płycie głównej

Następnie wziąć nowy procesor, płytę i powtórzyć. W jednym przypadku gdy wyjąłem procesor, pin był "przyklejony" do spodu CPU.

2. Można do płyty AsRock H100 BTC+ włożyć procesor kartę graficzną, następnie wpiąć dwa molexy z zasilacza na płytę. Skutkuje sporą ilością dymu, wydobywającego się ze slotu PCI.

3. Nie wiem jak można spalić zasilacze komputerowe. Wiem, że wożę trzy takie w bagażniku :D i zostałem poproszony aby zawieść je do naprawy.

O kurła,  ale historia,  to się twój tato bawi na bogato.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.03.2021 o 07:09, Player1 napisał:

Pozwolę,  ale ciekawym,  bo z tego co czytałem,  wyjście z krypto do fiata oznacza,  że pojawiasz się na radarze US a póki co za krypto można kupić ograniczony zakres produktów. 

https://bitcoin.pl/polski-stablecoin-plx-a-podatek-dochodowy-od-zbycia-kryptowalut/

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

"Aby wypłacić PLX, wystarczy wprowadzić numer konta bankowego oraz dane odbiorcy, po czym potwierdzić swoją transakcję za pomocą bezpiecznej weryfikacji dwuetapowej." 

czyli ostatecznie i tak dokonujemy wymiany coinów na fiata. To nie oznacza powstania obowiązku podatkowego?

Link to post
Share on other sites

W jakim sensie? Nicehash jest prosty i bezproblemowy,  ale minus jest taki,  że portfel,  na który trafiają wypłaty nie jest do końca twój bo administrator ma nad nim kontrolę. No i mieli włam kilka lat temu, zwrócili coiny właścicielom ale po kilku miesiącach,  kiedy kurs BTC był znacznie niższy. Poza tym kopanie bezpośrednio ETH jest odrobinę bardziej opłacalne. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...