Skocz do zawartości

Lemmingi, czyli zbiorczy temat o kopaniu kryptowalut


Recommended Posts

5 godzin temu, Pawel7 napisał:

Gdzie teraz warto kupować BTC/ETH? Używałem czasem XTB do handlu akcjami, ale na krypto mają zbyt wysokie prowizje. Z czego warto korzystać i gdzie teraz najlepiej trzymać swoje waluty?

Binance jest chyba najpopularniejszy przy dość dużej dostępności krypto. Jak siedzisz cały czas przy kompie to ustawiasz sobie cenę kupna, daje ci dźwięk jak uda ci się kupić, sprzedajesz za trochu więcej, kupujesz za mniej i się bawisz. Jak lubisz boty to masz np. Mudrex który jest powiązany z Binance.

 

Edytowane przez krakow2000
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Przy zakupie na koniec roku wpisujesz sobie w odpowiedniej rubryce PIT-38 jako koszt. W przyszłym roku (i tylko w przyszłym, nie można tego rozbić na 5 lat jak większość kosztów!) jak wymienisz z powrotem na fiat to możesz sobie ten koszt odliczyć. Jeśli nie wykorzysta się go w roku bieżącym lub następnym to koszt przepada.

Jeszcze raz żeby była jasność, stablecoiny to też kryptowaluty (tylko powiązane kursem do "zwykłej" waluty, ceny złota, ceny ropy itp.) i podlegają prawnie tym samym zasadom. Przy wymianie z powrotem na PLN, EUR czy USD trzeba zapłacić 19% dochodowego.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, zbiku90 napisał:

Nie, moja zabawa na giełdzie to standardowe "taniej kupię, drożej sprzedam".

Moja też, ale zastanawiam się nad alternatywną dla obligacji, bo nawet tzw. obligacje 500+ nie dają tyle co BlockFi dla USDT, a przy tym wypłata odsetek następuje co miesiąc, choć trzeba zapłacić 19% od zysku...

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Player1 napisał:

Moja też, ale zastanawiam się nad alternatywną dla obligacji, bo nawet tzw. obligacje 500+ nie dają tyle co BlockFi dla USDT, a przy tym wypłata odsetek następuje co miesiąc, choć trzeba zapłacić 19% od zysku...

To nie lepiej ci użyć BOT-a?? Podatek od tych stacków i tak zapłacisz, to co zarobi BOT też zapłacisz a spokojnie wyjdziesz na miesiąc 10-15% tego co zainwestowałeś. Wbrew pozorom dobrze ustawiony BOT może dobrze zarobić, jak nie chcesz stawiać na kompie, chmura czy malina to zawsze możesz kupić płatnego, też bdb działają a jak jest hossa to 20%+ miesięcznie bez niczego wyciągają. Bot na bieżąco ci zarabia... też alternatywa dla giełdy, zarobi znacznie mniej niż byś sam brał ale zarobi.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Player1 napisał:

Zupełnie nie ogarniam tematu, nie wiem na ile boty są skuteczne. 

Najprostszy a zarazem Polski jest https://intralogic.eu/ , polak jest właścicielem, mają grupę na syfbooku, support polski, czat polski. Możesz kopiować ruchy innych, kosztuje 100 zł na 2 miesiące, całkiem dobry i łatwy w obsłudze a z racji supportu PL i grupy syfbook ktoś cię może z supporu za rączkę przeprowadzić. Naprawdę prosty i daje realne zarobki. Darmowe jest 5 coinów na tablicy (5 transakcji na raz), możesz zobaczyć w rankingu kto jakie statystyki wyciąga, ile w danym miesiącu zarobił, jaki ma zysk w 24h, tydzień, miesiąc, wylicza ci średni roczny zysk itd. Ten ci polecam bo jest polski i łatwy w opanowaniu no i najtańszy z dostępnych botów bo za 50 zł miesięcznie masz wpełni działającego bota bez ograniczeń 24/7.

O botach dużo by pisać, sam obecnie używam cryptohoppera ale to bot raczej dla graczy 2000 USDT+ a większość mówi 3000 USDT+ bo abonament trogi. Sprawdź sobie Intralogic, poczytaj o nim. Tutaj jest ich grupa, adminem jest właściciel bota https://www.facebook.com/groups/252560075240185 . Aby nie było, BOT korzysta z API więc nie ma dostępu do twoich pieniędzy (będzie nimi składał zlecenia kupna i sprzedawał ale nic więcej nie zrobi z nimi), nic ci nie zginie ani nie ukradnie z giełdy.

Tak na koniec dodam, bot to bot, więcej zarobisz znacznie jak sam będziesz grał na giełdzie ale jak pisałem 10-15% wyciąga spokojnie... jedynym minusem jest to (ja tak mam ustawione), że bot nie sprzedaje mi walut gdy są na minusie (można ustawić, że jak spadnie poniżej 1% to automatycznie sprzedaje abyś nie stracił więcej) więc niekiedy po zakupie taki coin może leżeć 3-4 dni albo i miesiąc, czyli kasa zamrożona. Dużo by pisać, tam na grupie ci dokładnie wytłumaczą jak grać aby zarabiać ciągle nawet jak ci część funduszy zamrozi giełda bo bessa będzie.

Edytowane przez krakow2000
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Można takiego bota puścić na pełnym automacie? Tzn. tak, żeby dokonywał transakcji samodzielnie. Jak to działa,  przyznajesz botowi jakiś budżet i wskazujesz kryptowaluty,  na których ma tradeować?

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Player1 napisał:

Można takiego bota puścić na pełnym automacie? Tzn. tak, żeby dokonywał transakcji samodzielnie. Jak to działa,  przyznajesz botowi jakiś budżet i wskazujesz kryptowaluty,  na których ma tradeować?

bot działa samodzielnie, możesz też ręcznie kupować jak chcesz. Po krótce... giełda np. Binance, masz na niej 1000 USDT, wpisujesz w ustawienia bota, że masz 1000 USDT. Następnie wybierasz osobę którą chcesz kopiować, wprowadzasz ustawienia (możesz skopiować wszystkie ustawienia osoby którą będziesz kopiować), po czym włączasz bota i idziesz spać, on sam sprzedaje, kupuje, dokupuje jak spadnie coin aby uśrednić cenę itd. działa 24/7, jak osoba którą kopiujesz (lub jej bot ustawiony) coś kupi to twój bot też kupuje za taką cenę, jak on sprzedaje to bot też sprzedaje. Pełny automat... tylko jak pisałem, realnie licz 10-15%, jak zarobi więcej miesięcznie od ceny jaką zainwestowałeś to lepiej, bot nie gra całą kwotą jaką mu zadeklarujesz, jak mu pozwolisz to będzie grał ale to większe ryzyko. Więc jak na giełdzie w statystykach widzisz, że ktoś zarobił np. 110% to dopiero jak na niego wejdziesz zobaczysz ile REALNIE zarobił bo bot podaje % od kwoty zainwestowanej a nie zadeklarowanej czyli tego za ile kupił. Więc realnie zysk myślę 10-15% spokojnie. Znajomy gra na Intralogic, 21000 zł to miesięcznie wypłaca 3-4+ tyś. więc wychodzi takie 15-20%

Edytowane przez krakow2000
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, Player1 napisał:

Dzięki,  muszę poczytać nieco,  ale wydaje się to ciekawą opcją,  pewnie zdecyduję się na próbę z niewielką kwotą i zobaczę,  jak to się sprawdza w praniu. 

Intralogic na darmowym, zacznij z 200-300 USDT i zobacz jak będzie działać. Oczywiście na płatnym więcej wyciągniesz ale i na darmowym da radę, id7 to jest właściciel bota, możesz wszystkie ustawienia od niego skopiować.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Player1 napisał:

Bot musi operować USDT czy może np. ETH?

czym mu ustawisz tym będzie grał, pamiętaj jednak, że jeśli osoba kopiowana kupi walutę która jest niedostępna w parze z ETH to tobie bot jej nie zakupi. Jeśli kopiujesz osobę która gra USDT a ty masz ETH to jeśli on kupi za USDT walutę a ta jest dostępna w parze z ETH to bot kupi ci ją za ETH i sprzeda również za ETH. Jednym z "powiedzmy" minusów bota to gra tylko na giełdzie Binance lub Bitbay a ceny na tych giełdach mogą się różnić, niestety nie pokazuje kto gra na jakiej giełdzie ALE bot nie sprzeda ci waluty ze stratą, lecz może się okazać, że kopiowany sprzeda swoją a twoja nie będzie sprzedana bo na drugiej giełdzie będzie zysk minusowy... każda giełda ma swoje wyceny... nie jestem w tym dobry więc... ja gram na Binance.

Edytowane przez krakow2000
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Taki bot kopiujący ruchy jakichś inwestorów przypomina mi kupowanie typów na zakłady bukmaherskie. Czyli nakręcanie ludzi na nie wiadomo jakie zyski a jak przyjdzie co do czego to jest średnio w najlepszym wypadku. No i zabiera moim zdaniem cały fun z zabawy na giełdzie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, zbiku90 napisał:

Taki bot kopiujący ruchy jakichś inwestorów przypomina mi kupowanie typów na zakłady bukmaherskie. Czyli nakręcanie ludzi na nie wiadomo jakie zyski a jak przyjdzie co do czego to jest średnio w najlepszym wypadku. No i zabiera moim zdaniem cały fun z zabawy na giełdzie ;)

No zabiera, to fakt... ale jako pasywny zysk, alternatywa dla naszych lokat 0% jest rewelacyjny. Znacznie więcej zarobisz grając samemu lub znając Bitsgapa i grając na future jeszcze więcej, no ale BOT to ma być taki asystent zarabiania gdzie ty płacisz mu abonament a on odwala za ciebie robotę :) . Co do zysków to jak pisałem 10-15% spokojnie a jak grasz sam na giełdzie to wiesz, że tyle przy dobrej koniunkturze można w jeden dzień zarobić w kilka godzin, czego bot nie ma szans dokonać. Coś za coś... mój rekord to była gra Bitsgapem na future, dla testów, przez jeden dzień grania z bazowych 500 USDT zrobiłem 1300 USDT ale to ze stop loss i 5x lewarkiem :) gdzie moje działania to było tylko przerwanie działania bota LONG w odpowiednim momencie i przełączenie go na SHORT :) minus taki, że musiałem prawie non stop przy nim siedzieć :) - grałem na future bo Bitsgap ma bota w wersji BETA do gry na future.

 

 

 

Edytowane przez krakow2000
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, zbiku90 napisał:

Taki bot kopiujący ruchy jakichś inwestorów przypomina mi kupowanie typów na zakłady bukmaherskie. Czyli nakręcanie ludzi na nie wiadomo jakie zyski a jak przyjdzie co do czego to jest średnio w najlepszym wypadku. No i zabiera moim zdaniem cały fun z zabawy na giełdzie ;)

No wiesz,  nie każdy potrafi skutecznie grać na giełdzie,  w zasadzie to większość chyba nie potrafi,  i nie każdy ma czas , żeby ten temat ogarnąć samemu. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Player1 napisał:

No wiesz,  nie każdy potrafi skutecznie grać na giełdzie,  w zasadzie to większość chyba nie potrafi,  i nie każdy ma czas , żeby ten temat ogarnąć samemu. 

Najlepsze jest to jak zaczynasz i słuchasz "starych wyjadaczy" którzy dają odpowiedzi na twoje pytanie "w co zainwestować" i mówią ci "zainwestuj z X, to ma bdb wzrost"... skorzystałem z takich porad, mam teraz 700 USDT zamrożone od prawie 2,5 miesiąca bo waluta nawet nie chce wrócić do bazowego (no dobra, kilka walut)... gdzie na bocie nigdy tego nie miałem jeszcze. No ale to jak zaczynałem, mądrzejszy o doświadczenie już tego nie robię :)

Edytowane przez krakow2000
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pany i panewki, a jaką macie exit strategy dla ETH? Kiedy przewidujecie koniec hossy? Według różnych prognoz nastąpi gdzieś pomiędzy wrześniem a grudniem bieżącego roku. Co myślicie? Przy jakim kursie zamierzacie sprzedać? 

Link to post
Share on other sites

No cóż, nie może ciągle rosnąć...niemniej "eksperci" zakładają, że ETH osiągnie pułap 8 tys. USD w ciąg bieżącej hossy, na ile to się sprawdzi to zobaczymy za jakieś 4 miesiące. W poprzednim cyklu, którego nie śledziłem, korekt też z pewnością było wiele, ta nie musi zwiastować niczego złego. Ja tam trzymam swoją pozycję na ETH przynajmniej do września. Ewentualnie przy dużym wzroście zacznę wycofywać się po kawałku.

Edit: ostatnie tąpnięcie zafundował nam w dużej mierze pan Musk tweetem o zawieszeniu akceptacji płatności BTC za samochody Tesli.

 

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2021 o 09:31, Player1 napisał:

Panowie, a czy powstaje obowiązek odprowadzenia podatku przy zakupie stablecoinów za PLNy? Myślę o kupnie USDT i wrzucenie go na "lokatę" na BlockFi, który obecnie daje 9,3% w skali roku.

Nie.

W dniu 11.05.2021 o 08:40, Player1 napisał:

Pany i panewki, a jaką macie exit strategy dla ETH? Kiedy przewidujecie koniec hossy? Według różnych prognoz nastąpi gdzieś pomiędzy wrześniem a grudniem bieżącego roku. Co myślicie? Przy jakim kursie zamierzacie sprzedać? 

Ja moje rigi skończyłem budować na poziomie na 3 Gh/s.  ETH chwilowo nie sprzedaję, ale inwestycyjnie koncentruję się obecnie na Chia :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...