Skocz do zawartości

Lemmingi, czyli zbiorczy temat o kopaniu kryptowalut


Recommended Posts

W dniu 19.05.2021 o 20:25, DarkSideOfTheMoon napisał:

Poza tym spadek wartości akcji powoduje znaczny wzrost RENTOWNOŚCI wydobycia :) 

 

W tej chwili jedna 3090 kręci 20$ dziennie :)

 

W tej chwili to 3x 3090 nie dadzą Ci 20$ xD

 

Ja chciałem pokopać na mojej RX580 XFX XXX xXxXX (wincyj iksów) OC+ ale ona do kopania się nie nadaje... W ogóle nie reaguje na podkręcanie pamięci czy to 2000MHz czy 2200MHz, jedynie w momencie wrzucenia timingu 2 wzrasta zauważalnie wydajność z 22 do 26-27Mhs. Wtedy jednak jest niestabilna i potrafi wywalić sterownik w losowym momencie. Włączony tryb "compute" na radłonie.

 

Mam jednak wrażenie, że też nie ma co patrzeć na obecną cenę, bo mi wychodzi obecnie zysk na poziomie 1,4$ dziennie, ale coś tam wykopiesz i tak. Wystarczy czekać na kolejny skok waluty i wtedy znowu wartość wzrośnie kilkukrotnie. Jak kopałem 4 lata temu, to w 1,5 miesiąca wykopałem wtedy krypto o wartości na tamtą chwilę 150$. Z tego wyszło ok. 1000$ ostatnio, gdy bitcoin skoczył :) 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Topnieje jak u wszystkich..ja trzymam, liczę, ze to jeszcze nie koniec hossy. Jest paru rzekomo znających się na rzeczy analityków,  którzy twierdzą,  że typowego dla końca hossy dużego i gwałtownego wzrostu cen jeszcze nie było i że wieloryby nie sprzedają swoich pozycji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Player1 napisał:

Topnieje jak u wszystkich..ja trzymam, liczę, ze to jeszcze nie koniec hossy. Jest paru rzekomo znających się na rzeczy analityków,  którzy twierdzą,  że typowego dla końca hossy dużego i gwałtownego wzrostu cen jeszcze nie było i że wieloryby nie sprzedają swoich pozycji. 

 

Każdy kto byłby w stanie przewidzieć jak będzie nie byłby analitykiem tylko sam by zarabiał na tych przewidywaniach. Nie że analitycy są do niczego, ale to trochę takie "educated guessing".

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, FeX napisał:

Ja chciałem pokopać na mojej RX580 XFX XXX xXxXX

No do AMD rx580 8gb trzeba wgrać bios i wtedy 30.5 mh/s ethash wyciągnie, ale i tak przy 130w da to może 1.7$ zysku dziennie z karty nie licząc platformy. To na jednej karcie mało się opłaca kopać.

21 godzin temu, Player1 napisał:

Topnieje jak u wszystkich..ja trzymam, liczę, ze to jeszcze nie koniec hossy

Ja sprzedaje na bieżąco, sprzedawałem już w lutym po 5k,w marcu po 6k, kwietniu po 7k zł, w maju po 14k zł, teraz jak nakopie to za 8k zł sprzedam też, już się odrobiłem, wychodzę z założenia że w każdej chwili może to paść na pysk i wtedy będą kopał i trzymał do następnej górki. Chyba, że nawet na prąd się nie nakopie.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, wrobel_krk napisał:

No do AMD rx580 8gb trzeba wgrać bios i wtedy 30.5 mh/s ethash wyciągnie, ale i tak przy 130w

Ze zmodowanym biosem i obniżonym vcore i napięciem zasilającym mój radziu bierze 95 W. Inna sprawa, że kopanie 1 kartą to takie trochę dla sportu, parę stówek się nazbiera, ale szału nie ma.

Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Ja sprzedaje na bieżąco

Ja sprzedałem niewielką część w lutym/marcu, a resztę ciułam i czekam na odbicie od dna...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym tylko ja kupiłem 3060ti za 2250 i 1660 super za 1300zl, zacząłem kopać w styczniu

Nie liczę nawet tego że karty są droższe niż kupiłem

Z ciekawości sprawdziłem z Nicehash jeszcze, pierwsze wykopki spieniezac zacząłem 17 stycznia, czyli pewnie już z 10-14 dni kopałem, potem nanopool, potem ethermine i w sumie zostaje przy ethermine

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Nie liczę nawet tego że karty są droższe niż kupiłem

Niby tak ale w przypadku krachu ich cena też mocno zapikuje w dół.

Jeśli zacząłeś w styczniu to faktycznie może zaczynać się już zwracać. Dzisiaj kursy się odbiły, ciekawe co przyniesie jutro.

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, zbiku90 napisał:

Dzisiaj kursy się odbiły, ciekawe co przyniesie jutro.

Ja widzę sporą korelację musku Muska, oraz rządu Chin z sytuacją krypto.

 

Poniżej masz " mocno uproszczone" wykresy. 

https://coinmarketcap.com/watchlist/

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

Ja widzę sporą korelację musku Muska, oraz rządu Chin z sytuacją krypto.

No jasne,  majowe spadki to w głównej mierze efekt zmasowanej kampanii dezinformacyjnej. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wodego napisał:

Ja tam trochę dokupiłem. Ceny dobre, to okazja do kupowania. Przecież ne będę dokupował jak wysoko stoją.

 

Co prawda po zakupach jeszcze bardziej zleciały, ale nie raz było się na minusie;)

 

 

Jesteś na minusie jeśli sprzedasz na minusie ;)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się szybkiego odbicia a tu wygląda na to, że prędzej obstawiam teraz kolejne spadki. Dobrze, że zbiega się to z premierą nowych GPU bo kupią je gracze (tym bardziej, że mają mieć ulepszone ograniczenie w kopaniu). Ja swoje drobne trzymam do kolejnej hossy o ile w ogóle będzie ;)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Dzejson_ napisał:

Spodziewałem się szybkiego odbicia a tu wygląda na to, że prędzej obstawiam teraz kolejne spadki.

Ano nie wygląda to dobrze,  ale trzeba zmienić papmersa i trzymać, a jak ktoś na wolne środki to dokupić w dołku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, login1969 napisał:

Raczej dalej w dół.

No chyba że do góry... przynajmniej patrząc na aktualne wykresy BTC i ETH :P Nie żebym dawał sobie rękę uciąć za jakiekolwiek prognozy i szacunki, po prostu mam nieco krypto w worku i trochę życzeniowe myślenie w związku z tym, ale niezależnie od tego nie brakuje, wydawałoby się poważnych osób, które zgodnie twierdzą, że analiza techniczna analizą techniczną, wskaźniki wskaźnikami, a zachowania inwestorów zachowaniami inwestorów i że pomimo majowych spadków hossa jeszcze na dobre się nie zaczęła a wysyp negatywnych newsów, jakie widzieliśmy ostatnio nie zmienia, zasadniczo, nie zmienia nic w zakresie fundamentalnych zalet/wartości dobrych, tj. wartościowych, coinów, za którymi stoją mające prawdziwe zastosowanie produkty i usługi.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Kurde niech to w końcu jebnie :D Wymieniłem wszystko na BTC, parę dni później na Tether i te wahania kursu mi źle działają na zdrowie. Chyba nie nadaję się jednak do giełdy, wszystko było pięknie dopóki rosło, zysk wzrastał wykładniczo, teraz jestem praktycznie w punkcie wyjścia ze stycznia.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, zbiku90 napisał:

później na Tether

Skoro wymieniłeś wszystko na stablecoina to wahania BTC czy innych krypto, niebędących stablecoinami, już cię chyba nie interesują. No chyba, że czekasz na duży spadek, żeby wymienić USDT na BTC czy ETH.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...