Skocz do zawartości

Lemmingi, czyli zbiorczy temat o kopaniu kryptowalut


Recommended Posts

8 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

3 Gh/s

No nieźle! To masz w tym tygodniu nieźle żniwa. Mój stary rx 580 już odkopał swoją cenę zakupu z małą górką.

8 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

inwestycyjnie koncentruję się obecnie na Chia

Gdzie kupujesz?

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Player1 napisał:

Ło Panie, to ty widzę górnik i farmer pełną gębą.

Ja bym to nazwał przekleństwem Ojca z branży IT (korpo).

Ja lubię cyferki (finanse) bo nie wzbudzają we mnie żadnych emocji. Nienawidzę prowadzić firm z branży IT bo jak mi jakiś powie, że ma problem z IOS (Cisco) to nie bardzo wiem jak reagować. O innych moich nietrafionych pomysłach nie będę się tu wypowiadał :) 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

bo nie wzbudzają we mnie żadnych emocji

W taki razie nadajesz się do inwestowania w krypto i na giełdzie ogólnie,  bo tu emocje grającego często są jego najgorszym wrogiem. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Hej, natrafiłem na atrakcyjne oferty kart graficznych na Allegro. Oczywiście firma z Chin i wysyłka również z Chin co budzi wątpliwości biorąc pod uwagę cenę tych kart.

Przykładowo rtx 2060 kosztuje ok. 2300zł, rx590 ok. 1700zł.

Firma nie ma żadnych opinii.

Karty mają być nowe i firmowe. Żadne noname.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez mario5508
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

+ ryzyko :) 

No tak, jeśli w PL już nie wiadomo czy kupując "nowe" masz faktycznie nowe to z ChRL to ryzyko rośnie minimum 10-krotnie. O gwarancji też można zapomnieć tym bardziej że....

W dniu 15.05.2021 o 20:38, mario5508 napisał:

Firma nie ma żadnych opinii.

Ogólnie wchodzenie teraz w kopanie to moim zdaniem o wiele za późno (źródło: moje wizje), rynek się może załamać zanim sprzęt się zwróci, wiele wskazuje że szczyt już za nami. Czego sobie i wszystkim graczom z serca życzę, ja krypto i tak zamierzam trzymać ostro do kolejnej bańki :D

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Ogólnie wchodzenie teraz w kopanie to moim zdaniem o wiele za późno (źródło: moje wizje), rynek się może załamać zanim sprzęt się zwróci, wiele wskazuje że szczyt już za nami. Czego sobie i wszystkim graczom z serca życzę, ja krypto i tak zamierzam trzymać ostro do kolejnej bańki :D

To taka ciekawostka:

 

ERG Autolykos$15.33

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

ERG

W sensie polecasz zakup czy raczej wydobycie?

 

14 godzin temu, zbiku90 napisał:

wiele wskazuje że szczyt już za nami

Eee tam.

14 godzin temu, zbiku90 napisał:

wchodzenie teraz w kopanie to moim zdaniem o wiele za późno

Z tym się zgadzam. Ten pociąg już odjechał.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Player1 napisał:

W sensie polecasz zakup czy raczej wydobycie?

Ten pociąg już odjechał.

Kiedyś dawno temu, dokładnie raz w życiu poleciłem komuś zakup akcji pracowniczych, obiecując zwrot z kapitału na poziomie 100%, o 40% się pomyliłem i od tego czasu nigdy tego nie robię.

Zgadzam się z tym, że pociąg (po mojemu winda) już odjechał. Co nie zmienia faktu, że ja swoich kart nie sprzedam. 

 

Jak spojrzysz na https://whattomine.com/gpus drugim najlepszym źródłem kopania jest ERG (WALUTA W 100% SPEKULACYJNA !!! )

Pewne jest to, że ten rynek się załamie jak i prawdopodobne jest to, że dziura po ETH zostanie czymś zastąpiona przy dużo mniejszej rentowności

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

że dziura po ETH zostanie czymś zastąpiona przy dużo mniejszej rentowności

No jasne, górnicy nie wyłączą swoich koparek, ani nie sprzedadzą za bezcen. W pierwszej kolejności będą szukać innych algorytmów, na których można kopać, nawet jeśli nie będzie to tak rentowne jak w tej chwili ether.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Player1 napisał:

No jasne, górnicy nie wyłączą swoich koparek, ani nie sprzedadzą za bezcen. W pierwszej kolejności będą szukać innych algorytmów, na których można kopać, nawet jeśli nie będzie to tak rentowne jak w tej chwili ether.

Jest jeszcze jedna ciekawa zmienna :) Takich @zbiku90 będą setki tysięcy. W rozumieniu, że mimo zapaści rynku nie wyczyszczą portfela krypto do 0, licząc że kiedyś ta waluta się odrodzi. Zapaść więc będzie bardzo odczuwalna, jednak nie całkowita

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

mimo zapaści rynku nie wyczyszczą portfela krypto do 0, licząc że kiedyś ta waluta się odrodzi

Ci którzy kupili na górce i zostaną hodlerami, żeby nie stracić (większość) oraz ci nieliczni, którzy traktują krypto jako inwestycję długoterminową, ale to chyba tylko BTC.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego ETH miałoby upaść? Jest jakiś cykl życia takiej kryptowaluty?     

Przecież BTC jest z nami do dziś i w zasadzie nikt już nie mówi o upadku tej waluty. Raz jest warta więcej, raz mniej - ale cały czas jest.

 

Poza tym, czemu uważacie, że już nie warto wchodzić w kopanie? Karty są mega drogie ale jeśli dzisiejsza sytuacja utrzymywała by się przez kolejny rok albo i dłużej, to wciąż się opłaci. A przecież tak na prawdę nikt nie wie kiedy wartość zacznie spadać... czy jednak wiadomo coś?

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, k0zik napisał:

A dlaczego ETH miałoby upaść?

Tego nikt nie sugeruje, ETH ma bardzo solidnie ugruntowaną pozycję i nic nie świadczy o tym, żeby miało ja stracić. 

 

3 minuty temu, k0zik napisał:

Poza tym, czemu uważacie, że już nie warto wchodzić w kopanie?

Bo jeśli myślisz o kopaniu na gpu, to w tej chwili najbardziej opłaca się kopać ETH, ale po 1 na horyzoncie jest EIP1559, która ma znacząco obniżyć gas fees a tym samym wynagrodzenia górników i zapoczątkować przejście na proof of srake,  a po 2 hossa nie będzie trwała wiecznie...wieść gminna niesie,  że zakończy się pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Ale w sumie kto to wie..

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Player1 napisał:

ale po 1 na horyzoncie jest EIP1559, która ma znacząco obniżyć gas fees a tym samym wynagrodzenia górników i zapoczątkować przejście na proof of srake,  a

 

A mógłbyś napisać co to jest ten EIP1559, gas fees i proof of srake ;)

 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, k0zik napisał:

A przecież tak na prawdę nikt nie wie kiedy wartość zacznie spadać

Chyba nie śledzisz kursów na bieżąco co?

11 godzin temu, k0zik napisał:

czemu uważacie, że już nie warto wchodzić w kopanie?

Ze względu na kosmiczne ceny kart i lecącą na pysk wartość m.in. ETH okres zwrotu się wydłuża. Na tą chwilę jeszcze się opłaca ale jeśli trend się utrzyma to jest ryzyko że inwestycja się zwyczajnie nie zwróci.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, k0zik napisał:

A mógłbyś napisać co to jest ten EIP1559, gas fees i proof of srake

Przejście na konsensus proof of stake ("srake" to całkiem zabawna literówka) oznacza, że wynagrodzenie będzie przyznawane nie, jak dotychczas, za wykonywanie obliczeń przy użyciu gpu, tylko za zdeponowanie i zobowiązanie się do przechowywania ETH na wskazanym portfelu, jest to część poprawki EIP1559, której głównym celem jest obniżenie bardzo wysokich "gas fees", czyli opłat za przesyłanie ETH między portfelami (których część trafia do górników), oraz ogólne usprawnienie działania sieci etherium (chodzi też o ilość transakcji na sekundę, którą sieć jest w stanie obsłużyć). W skrócie: w okolicach lipca rentowność wydobywania ETH ma spaść o ok. 30-40%, co stawia pod znakiem zapytania opłacalność kopania na gpu. To oczywiście zależy od kursu, ale zasadniczo ma znacząco obniżyć rentowność kopania ETH na gpu.

A propo kursów: ale leci wszystko (prawie) w dół! Jeszcze wczoraj czytałem, że wieloryby kupiły sporo BTC przy kursie ok. 43 tys. USD. Teraz można brać poniżej 40 tysi, a ether poniżej 3. Z jednej strony jestem lekko obesrany, a z drugiej korci mnie, żeby dokupić...

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Player1 napisał:

W skrócie: w okolicach lipca rentowność wydobywania ETH ma spaść o ok. 30-40%, co stawia pod znakiem zapytania opłacalność kopania na gpu. To oczywiście zależy od kursu, ale zasadniczo ma znacząco obniżyć rentowność kopania ETH na gpu..

 

Czyli przepłacanie dziś 3 - 4 kpln za 3080 w nadziei ze uda się tylko te pieniądze odkopać do końca roku jest raczej nierealne?

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, k0zik napisał:

Czyli przepłacanie dziś 3 - 4 kpln za 3080 w nadziei ze uda się tylko te pieniądze odkopać do końca roku jest raczej nierealne?

Raczej nie. Czas na kupowanie karty pod kopanie był w grudniu zeszłego roku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...