Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

FPS'y, wykresy, zamiatanie jednych i drugich to wszystko ...uj. Bo pograne póki co mają ludzie którzy chcą kupić nową kartę za normalną cenę. Jedne miały premierę chyba tylko na preordery za pół roku albo po cenie 150-200%, a drugie nie wiadomo ile będzie dostępnych i jak będą działać w realu.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Dokładniejsze cienie na tablicy rejestracyjnej kosztem połowy klatek na sekundę :D Po prostu ciężko się oprzeć

 

 

A moja curka studiuje prawo

 

coś zapiekło ? podałem bardziej realny wynik po prostu dla 3080 niż ten z marketingu AMD

Link to post
Share on other sites

Mnie nic nie piecze, nie skumałem tylko po co wrzuciłeś tego posta jakbyś oczekiwał poklepania po plecach. Każdą kartę można podkręcić i podnieść limity dlatego testy i porównania robi się na ustawieniach domyślnych, chyba że napisano inaczej.

Abstrahując już od procentowych różnic w wydajności to żeby teraz wygrać rynek wystarczy mieć dostępne karty w normalnej cenie. Tylko tyle i aż tyle. Niestety przeczuwam że z AMD będzie tak samo jak z Nvidią, chociaż na szczęście dużo osób się zraziło sterownikami do Navi i być może nie kupi RDNA2 za żadną cenę :)

Bardzo mi się podoba model sprzedaży EVGA, sprzedają swoje karty bezpośrednio klientom. Trzeba się zapisać do kolejki, oczywiście z limitem 1 karty na 1 adres. Jak karta jest już gotowa do odbioru to dostajesz powiadomienie i masz 8 godzin żeby kupić kartę. I wtedy dopiero potwierdzasz, płacisz i za 1-2 dni masz RTXa w domu. Jeśli się rozmyślisz to wylatujesz z kolejki i kolejna osoba ma szansę kupić. Proste, przejrzyste i uczciwe.

https://www.evga.com/products/productlist.aspx?type=0&family=GeForce+30+Series+Family

Link to post
Share on other sites

Nie, referenty AMD robi szafir a karty referencyjne sprzedaje każdy AiB ze swoją nakleją. 


 

 

We just learned the dimensions of all 3 cards thanks to SAPPHIRE, they list the products already, they're selling Reference design;

RX 6800 XT and RX 6900 XT
Dimension: 266.7(L)X 119.75(W)X 49.75 (H)mm
267 x 120 x 50mm (2.50 Slot)

RX 6800
Dimension: 266.7(L)X 119.75(W)X 39.75 (H)mm
267 x 120 x 40mm (2.00 Slot)

A gdyby się ktoś zastanawiał czemu nvidia nie założyła mlcc w swoich kartach.

 

Bo zabrakło, AMD wykupiło wszystkie, 6800xt na zdjęciu

 

tPSLdFp.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, referenty AMD robi szafir a karty referencyjne sprzedaje każdy AiB ze swoją nakleją. 

 

A gdyby się ktoś zastanawiał czemu nvidia nie założyła mlcc w swoich kartach.

 

Bo zabrakło, AMD wykupiło wszystkie, 6800xt na zdjęciu

Ale tu nie chodzi które sa lepsze bo oba sa ok w zaleznosci od zadania, tylko maja być takie jakie mają i koniec. 

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

RT już wiadomo, że jest na poziomie Turinga natomiast odpowiednik DLSS po stronie AMD będzie słabszy a raczej będzie działać gorzej.. 

AMD nie ma żadnych dodatkowych jednostek, które mogą zając się DLSS. NV w swoich kartach ma jednostki tensor, które działają tylko przy DLSS.

Pomimo tych różnic coraz bardziej obstaje za tym, że oferta AMD będzie lepsza ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Eee tam, mnie ta dostępność zarówno nv jak amd to oblata koło pasa. Ja tam nie muszę mieć wszystkiego zaraz po premierze. Tym bardziej, że posiadając gpu gen, czy nawet dwie do tyłu spokojnie można funkcjonować.

Poczekam, zobaczę jak ludzie przetestują, czy nie ma jakiś problemów sprzętowo-programowych i wtedy na spokojnie dobiorę do potrzeb. :)

 

 

E:

a właśnie pojawił się nowy test 3dmark dx rt i w odróżnieniu od dotychczasowego w RT jest cała (tak cała :D) scena.

Ciekawe jak sobie poradzą tutaj nowe radeony? No i jak się to będzie miało do wydajności konkurencji?

 

New 3DMark DXR test pits AMD vs Nvidia in a pure ray tracing fight to the death

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Eee tam, mnie ta dostępność zarówno nv jak amd to oblata koło pasa. Ja tam nie muszę mieć wszystkiego zaraz po premierze. Tym bardziej, że posiadając gpu gen, czy nawet dwie do tyłu spokojnie można funkcjonować.

Poczekam, zobaczę jak ludzie przetestują, czy nie ma jakiś problemów sprzętowo-programowych i wtedy na spokojnie dobiorę do potrzeb. :)

 

Ja od ponad roku planowałem kupić kompa pod koniec 2020, więc mi dostępność nigdzie nie lata, a jest kluczowa.

Link to post
Share on other sites

Ja od ponad roku planowałem kupić kompa pod koniec 2020, więc mi dostępność nigdzie nie lata, a jest kluczowa.

Kto normalnie kupuje sprzęt komputerowy pod koniec roku??? Sezon przedświąteczny to okres NAJWIĘKSZYCH podwyżek jakie mają planowo miejsce w ciągu roku. Black Friday - w krajach, które faktycznie urządzają obniżki tego dnia (a nie jak morele: +20% tydzień przed BF, -15% na BF i PROMOCJA!) - to ostatni dzwonek na zakupy w ciągu roku (po normalnych cenach).

Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy na BF w tym roku będą jakieś realne promocje na nowy sprzęt. Wydaje mi się że zbyt krótko od premiery i zbyt dużo desperatów potrzebujących na już żeby ceny jakoś znacznie spadły. Raczej wietrzenie magazynów z poprzednich generacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...