Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Budżetówki w jakże niskiej cenie 1000 złotych będą w przyszłym roku. Podobnie jak RTX 3050Ti.

Szkoda że nie ma oficjalnych komunikatów na ten temat, bo jesli początek 2021 to jestem w stanie zaczekać ale jeśli połowa roku... to nie dam rady.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma 1k cebuliona na kartę to trzeba kupić według stanu na dziś 1660Super i nie jęczeć. Do FHD w bieda 60Hz i ciętych ustawieniach wystarczy. W tym budżecie na więcej i tak nie ma co liczyć. Te kartty raczej kolosalnie na wartości nie tracą więc najwyżej po kilku miesiącach pod młotek i kupujemy co tam nowego wyjdzie za 1k zł. I tak nie będzie to nic ciekawego :)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś coś słyszał o tym czy AMD wypuści jakiś budżetowy model za 1000-1500zł? Czy nie ma co czekac i trzeba brac zotac 1660 super twin fan (za 1059zl)? póki jeszcze jest? Bo ceny windują w oczach.

Na bank będą rx 6500 XT oraz 6600 XT.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma 1k cebuliona na kartę to trzeba kupić według stanu na dziś 1660Super i nie jęczeć. Do FHD w bieda 60Hz i ciętych ustawieniach wystarczy. W tym budżecie na więcej i tak nie ma co liczyć. Te kartty raczej kolosalnie na wartości nie tracą więc najwyżej po kilku miesiącach pod młotek i kupujemy co tam nowego wyjdzie za 1k zł. I tak nie będzie to nic ciekawego :)

Czyli AMD napewno nie wypuści czegoś co zdeklasuje 1660S w tym segmencie cenowym?

PS: Nie jęczę, tylko pytam więc nie musisz rżnąć cwaniaka, co do "cebulionów" to nie wiem czy chciałeś ze mnie zadrwić czy masz taki styl pisania. Nie potrzebuję komputera do szpanowania tylko na miarę moich potrzeb, pieniądze lokuję gdzie indziej np. w tym roku muszę jeszcze wsadzić jakieś 50k gotówki w dom, oczywiście mógłbym wziąć potężnego PC na raty albo i nie raty i być kozakiem na forum, ale to nie moja bajka.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Oj tam zaraz cwaniaka - to już sobie pożartować nie można :)

 

Prawda jest brutalna, ale zawsze kupowanie kart w tym segmencie jest zawsze jednym wielkim kompromisem i chodzeniem na ustępstwa. Jeżeli mówimy oczywiście o graniu w triple A. Do CS'a czołgów itp. dobrze że są karty w takim budżecie.

 

Nie chciałem z Ciebie szydzić a jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Oj tam zaraz cwaniaka - to już sobie pożartować nie można :)

 

Prawda jest brutalna, ale zawsze kupowanie kart w tym segmencie jest zawsze jednym wielkim kompromisem i chodzeniem na ustępstwa. Jeżeli mówimy oczywiście o graniu w triple A. Do CS'a czołgów itp. dobrze że są karty w takim budżecie.

 

Nie chciałem z Ciebie szydzić a jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

 

Od 4 dni mam spaloną kartę graficzną i siedzę na antycznym laptopie, i co najlepsze nie bardzo odczuwam braku tej karty- właśnie taki ze mnie gracz ostatnio się zrobił, dwoje dzieci, żona, budowa, mikro firma (i wszystkie problemy z nią związane) i dzień się kończy. A druga sprawa że wymagający się zrobiłem z wiekiem ( w kwestii fabuły, rozgrywki itp) i mało która gra mnie interesuje, a na klony od ubisoftu nawet nie patrzę. PC ma mi posłużyć do league of legends i do cyberpunka w tym biednym 60fps i 1080p- dla mnie to wystarczająco i dlatego szukam karty za 1000 zł :) poza tym i tak pewnie kupie PS5 w 2021 choćbym mógł przy niej posiedzieć godzine tygodniowo..

Moim zdaniem spokojnie można założyć, że 6500 XT będzie w najgorszym przypadku na poziomie 5600 XT - czyli i tak szybciej niż 1660S. Cenowo też bym stawiał na okolice 1000 PLN.

@@Rebelmind,

 

Byłoby pięknie :)

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Heh, no to jedziemy na jednym wózku. Z tą różnicą, że ja we własny biznes na razie nie wchodzę, zamiast budowy miałem remont, no i karta mi na razie chodzi - a jakby padła mam na zapas gtx 960. No i zamiast Lola męczę Csgo i Poe :P

 

Życzę Ci zatem, żeby ten Cyberpunk okazał się na tyle "godny", żeby warto było pod niego wymieniać kartę - bo moim zdaniem ostatnia tego typu gra (warta czasu, sprzętu i pieniędzy) to Wiesiek z 2015. Tak to szmelc nam serwują :/

 

Co zaś się tyczy 6500 XT: możesz być pewien, że jeżeli tylko NV wypuści 3050 Ti oraz 3060 - a te planowane są na Q1 2021 - to AMD zaraz wjedzie z małym BigNavi.

Link to post
Share on other sites

Heh, no to jedziemy na jednym wózku. Z tą różnicą, że ja we własny biznes na razie nie wchodzę, zamiast budowy miałem remont, no i karta mi na razie chodzi - a jakby padła mam na zapas gtx 960. No i zamiast Lola męczę Csgo i Poe :P

 

Życzę Ci zatem, żeby ten Cyberpunk okazał się na tyle "godny", żeby warto było pod niego wymieniać kartę - bo moim zdaniem ostatnia tego typu gra (warta czasu, sprzętu i pieniędzy) to Wiesiek z 2015. Tak to szmelc nam serwują :/

 

Co zaś się tyczy 6500 XT: możesz być pewien, że jeżeli tylko NV wypuści 3050 Ti oraz 3060 - a te planowane są na Q1 2021 - to AMD zaraz wjedzie z małym BigNavi.

Oj tak,  Wieśka ograłem już wzdłuż i wszerz 4 razy więc mam dość bo każdy kąt gry znam na pamięć. Hmm 960Ti masz może być mi wynajął? :D Zastanawiam się czy nie łykać teraz tego zotaca 1660 super za 1059... 3-4 miesiące czekać na nowe AMD to trochę za długo...

Link to post
Share on other sites

Tj tak: Twoja kasa = Twój wybór (i NAM powinno być nic do tego). ALE... Ja, będąc na Twoim miejscu, nie brałbym tego 1660S. Nie, jeżeli masz takie a nie inne podejście do grania ORAZ wiążesz jakiejkolwiek nadzieję z Cyberpunk.

 

Ws. gtx 960 (nie było 960 Ti niestety) zapraszam na PW.

Link to post
Share on other sites

bierz najtańszego 1660 (nie S) mozna kupić w okolicach 900 albo i mniej w promocji - tu na odsprzedaży najmniej stracisz a te 3-4 miechy można pograć w solidnych ustawieniach w 1080p - miaem palita dual (2 wentyle) zrobiłem uv i było i cicho i chłodno, a karty nawet w 1440p używałem w 60hz (oczywiście z przyciętymi ustawieniami)

Link to post
Share on other sites

Standardy są trzy na tą chwile - OptiX (nV), DXR (DX12), VKRay (Vulkan).

Standardy są 2: DXR na DX12 i VKRay na Vulkanie. Optix bazuję na dxr i działa na kartach zgodnych z DXR.

AMD potwierdziło że wszystkie gry które wyszły do tej pory na DXR będą działać z włączonym RT na RDNA2 a niedługo pojawi się rozszerzenie do Vulkana z obsługą VKRay bo na chwilę obecną RT w takich grach jak Minecraft czy Wolfenstein youngblood nie będzie działać na RDNA2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...