Skocz do zawartości

[OGÓLNY] W co obecnie grasz?


Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

20230226223029_1.thumb.jpg.019b6e9153670cc16d39ffaa1703bdbb.jpg

 

Pograłem wczoraj kilka godzin w demo Wo Long: Fallen Dynasty i zapowiada się całkiem solidny soulslike. Walka mega satysfakcjonująca i przy tym dość dynamiczna. Przypomina ona coś co było w Sekiro czyli głównym celem jest rozbicie postury przeciwnika, dzięki czemu możemy zadać przeciwnikowi krytyczny cios który kasuje sporą część paska zdrowia przeciwnika. Kilka takich udanych akcji i po walce. W grze do dyspozycji mamy kilka typów oręża od szybkich mieczy po ciężkie włócznie i buławy. Każdą z nich zupełnie inaczej się walczy, do tego dochodzi całkiem rozbudowana magia która bywa przydatna. Poziom trudności ciężko ocenić, zwykli przeciwnicy raczej nie stanowią większego wyzwania jak się nauczy parować ciosy co innego z bossami :D Pierwszy rozłożył mnie chyba kilkadziesiąt razy, pierwsza faza easy można ją spokojnie przejść bez leczenia. Cuda zaczynają się w drugiej fazie, nie wiem albo trafił mi się jakiś problem z parowaniem ataków albo nie potrafię idealnie trafiać w punkt bo mało kiedy udało mi się zrobić to idealnie. Raz byłem o włos od wygranej ale ostatecznie mnie dojechał i dałem sobie spokój, spróbujemy w pełnej wersji. :P

Jedyną obawę jaką mam to w kwestii pecetowego portu. Demo było praktycznie 1:1 przeniesione z konsoli łącznie z mapowaniem klawiszy znanym z playstation a także opcje graficzne były strikte konsolowe. Sama gra również dość mocno zjadała pecetowe zasoby, mimo iż oprawa wizualna nie jest jakaś wybitna. Wiadomo w wersji demo różne cuda się zdarzają i rządzą się one swoimi prawami, może być to również dalekie od finalnej wersji jednak pewne obawy są. Fani serii Nioh będą się tutaj świetnie bawili ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nigdy nie grałem w żadną część więc jest to moje pierwsze podejście, po 3 godzinach zabawy stwierdzam, że gra urywa pupę. Jest świetna.

tlou-i-l-2023-03-28-20-42-57-044.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-19-35-28-142.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-19-57-28-703.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-19-59-54-070.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-20-05-47-974.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-20-07-50-832.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-20-15-45-732.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-20-16-17-799.png

 

tlou-i-l-2023-03-28-20-16-53-996.png

E/ Od strony technicznej nie jest tak źle a przynajmniej u mnie, żadnego wypłaszczenia się nie było, mało kiedy dropnie czy szarpnie. Mój cpu ma niezły stress test tutaj, ciekawe bo nawet nie łapie się do minimalnych wymagań ale gra chodzi przyjemnie na ultra. Największy minus to budowanie shaderów - u mnie trwało to prawie 30 minut, myślałem, że skisnę... jeszcze w żadnej grze nie czekałem tyle mając ją odpaloną by w ogóle zagrać :wariat:, Całe szczęście, że to tylko raz się robi i chyba nie zmienię sterowników na inne póki nie skończę gry.

 

Wsiąkłem.

Edytowane przez ALF
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na steamie widzę na czerwono aż z głównej zdjęli %-) Ja sam obadam jak cena trochę spadnie, porównamy z konsolowym odpowiednikiem :P Z tym buforowaniem shaderów to ja nie wiem po co to teraz jest :P Pierwszy raz zobaczyłem takie coś w Hogwarts Legacy a teraz okazuje się że to będzie jakaś norma przy każdej grze....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ALF napisał:

technicznej


pcmr nawet po 10 latach nie jest w stanie udźwignąć tej gry z ery ps3.
 

2 godziny temu, ALF napisał:

Wsiąkłem


A przecież jeszcze miesiąc temu nie lubiłeś rimejków i nie chciałeś za nie płacić. :> 

9 minut temu, rafal12322 napisał:

to ja nie wiem po co to teraz jest


po to aby gra co chwilę nie cięła. Może to zrobić przed grą lub w trakcie. 
 

 

.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@up: TLOU jest ma mojej shortliście do ogrania, pewnie za rok albo dwa, jak ogram przynajmniej część zaległości i cena spadnie do znośnego poziomu. A obecnie u mnie na tapecie The Ascent. Przepięknie graficznie prezentujący się RPG w cyberpunkowym klimacie. Obecnie do kupienia za ok. 30 zł. Grzech nie ograć.

 

Edytowane przez Player1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, rafal12322 napisał:

Z tym buforowaniem shaderów to ja nie wiem po co to teraz jest :P Pierwszy raz zobaczyłem takie coś w Hogwarts Legacy a teraz okazuje się że to będzie jakaś norma przy każdej grze....

W HL wyłączyłem to modem i gra wczytuje się raz dwa, nie zauważyłem też spadku wydajności w związku z blokadą buforowania shaderów.

 

11 godzin temu, MiK napisał:

pcmr nawet po 10 latach nie jest w stanie udźwignąć tej gry z ery ps3.

Pff! :D przecież to remake z ps5 napakowany graficznymi współczesnymi ficzerami, na innym silniku do tego wyglądający obłędnie... obawiam się, że trochę przesadziłeś :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, grzech1991 napisał:

A co daje to buforowanie shaderów?

 

Szadery to małe programy odpowiedzialne przede wszystkim za grafikę. Załóżmy, że na ekranie pojawia się wystrzał. W tym momencie do akcji wchodzi wspomniany szader. Aby zadziałał musi być zbuforowany/skompilowany wcześniej lub w trakcie gry. Gdy skompilujemy go w trakcie gry, potrafi to zaburzyć jej działanie co objawia się czkawką lub mikro przycięciami. Plaga obecnych gier. Więc teoretycznie lepiej to zrobić przed grą.

 

Twórcy różnie sobie radzą z tym problemem. Najbardziej podatny jest Unreal Engine 4. Szkadery te są bardzo wrażliwe na konfiguracje sprzętowe. Sterowniki, procesory, gpu. Dlatego nie da się tego zrobić z wyprzedzeniem u twórcy gry. Każdy ma inny sprzęt, więc każdy buforuje u siebie. 

 

Co ciekawe jest to domena tylko pecetów. Typów konsol jest stała i określona liczba. PS4, PS5, XboX itp itd. Więc twórcy mogą to zrobić u siebie, ponieważ każdy ma taką samą PS5 ze sprzętowego punktu widzenia patrząc. 

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...