Skocz do zawartości

Recommended Posts

34 minuty temu, k0zik napisał:

 

Ależ Ty masz fart ;)

Najpierw 6800XT na premierę w ludzkiej cenie, teraz 3080 TUF...

 

 


No właśnie dziwne, bo niby 1 karta na osobę, a sprzedali mi i tego 6800xt i teraz 3080 tuf z premiery :P
No i mam moje januszowe 3080 tuf oc z grudnia w kompie, może puszczę tego po januszowej z grudnia i wyjdzie że zapłaciłem za mojego premierową cenę :P

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, k0zik napisał:

 

Ależ Ty masz fart ;)

Najpierw 6800XT na premierę w ludzkiej cenie, teraz 3080 TUF...

 

 

Ty @k0zikteż niespecjalnie powinieneś marudzić, co? Swojego 6800 XT też masz w bardzo przyzwoitych pieniądzach ;) Swoją drogą ten PowerColor nie był czasem od @mirai99? :D

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, mirai99 napisał:


No właśnie dziwne, bo niby 1 karta na osobę, a sprzedali mi i tego 6800xt i teraz 3080 tuf z premiery :P
No i mam moje januszowe 3080 tuf oc z grudnia w kompie, może puszczę tego po januszowej z grudnia i wyjdzie że zapłaciłem za mojego premierową cenę :P

 

Koniecznie sprzedaj którąś z 3080 po januszowej cenie. Wtedy ja będę usprawiedliwiony sprzedając 6800XT od Ciebie po januszowej cenie ;)

Liczę, że też w końcu dostanę swojego 3080 z mirabelek.

 

14 minut temu, Rebelmind napisał:

Ty @k0zikteż niespecjalnie powinieneś marudzić, co? Swojego 6800 XT też masz w bardzo przyzwoitych pieniądzach ;) Swoją drogą ten PowerColor nie był czasem od @mirai99? :D

 

No dokładnie :]

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Słyszałem na YT taką teorię (podobno jest to informacją od pracownika jednego z Polskich dużych sklepów), że sklepy wcale nie kupowały w ostatnim czasie kart graficznych po cenach z Września / Października, tylko też słono za nie przepłacali. 
Jeśli by tak było, to powinni mieć na magazynie mnóstwo kart po wysokiej cenie zakupu i może dlatego np. X-kom tak niechętnie spuszcza z ceny, a mniejsze sklepy się wzajemnie licują i dziennie np. po RTX 3080 po 500 zł opuszczają. 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, lor3ddr8d napisał:

Słyszałem na YT taką teorię (podobno jest to informacją od pracownika jednego z Polskich dużych sklepów), że sklepy wcale nie kupowały w ostatnim czasie kart graficznych po cenach z Września / Października, tylko też słono za nie przepłacali. 
Jeśli by tak było, to powinni mieć na magazynie mnóstwo kart po wysokiej cenie zakupu i może dlatego np. X-kom tak niechętnie spuszcza z ceny, a mniejsze sklepy się wzajemnie licują i dziennie np. po RTX 3080 po 500 zł opuszczają. 


Ceny z września/października nie istnieją. Wyższe koszty podzespołów a nawet pudełek, taryfy wszędzie itp. Stare MSRP nie istnieje na żadnym poziomie łańcucha dystrybucji.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, lor3ddr8d napisał:

No dobra. Ale czy RTX 3080 za 11 tys w detalu kosztowała w zakupie 10 tys ?  ;) 
Podobno 10% marży miały największe sklepy. Zastanawiam się jaka jest granica obecnych zniżek, tzn. jakie teraz są ceny katalogowe. 


Sprzedaż za 11.000 przy zakupie za 10.000 to by była marża 9.09%, to narzut byłby 10% w tej sytuacji. Częsty błąd.

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, lor3ddr8d napisał:

Zastanawiam się jaka jest granica obecnych zniżek

Mam nadzieję że wkrótce się przekonamy :D 

Ja to już mam tak sprany łeb że z automatu kwalifikuję 3080 za 5k jako dobrą okazję, a to wciąż prawie +50% względem ceny premierowej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Mam nadzieję że wkrótce się przekonamy :D 

Ja to już mam tak sprany łeb że z automatu kwalifikuję 3080 za 5k jako dobrą okazję, a to wciąż prawie +50% względem ceny premierowej. 


Nie wiem jak ~25% może być "prawie 50%".
Cena premierowa jakiegokolwiek porządnego modelu to było 3800-4000zł

Link to post
Share on other sites

Miałem zamówionego MSI Xtrio 3080 za 3360 zł w Morelach to było we Wrześniu. 
A w Listopadzie był już cyrk z kopaniem i dostępnością kart, więc chyba 4799 to nie była normalna cena. 

21 minut temu, mirai99 napisał:

Sprzedaż za 11.000 przy zakupie za 10.000 to by była marża 9.09%, to narzut byłby 10% w tej sytuacji. Częsty błąd.


Masz racje, chodziło mi o 10% narzut ;)

W dniu 18.06.2021 o 20:58, zbiku90 napisał:

Który to już raz w tym roku? Piąty, szósty? Nie wstyd ci się nabierać na clickbaity wciąż?


Nie wstyd, obniżenie wydobycia krypto w Chinach zmniejszyło ceny kart graficznych nawet o 45%
https://www.tomshardware.com/news/china-clampdown-crypto-mining-gpu-prices-plunging

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, mirai99 napisał:

Ceny z września/października nie istnieją. Wyższe koszty podzespołów a nawet pudełek, taryfy wszędzie itp. Stare MSRP nie istnieje na żadnym poziomie łańcucha dystrybucji.

Dokładnie tak. Nikt nie zabrania też sklepom sprzedawać poniżej ceny zakupu ;) 

22 minuty temu, mirai99 napisał:

Nie wiem jak ~25% może być "prawie 50%".

TUF OC był za 3499 w dniu premiery

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Dokładnie tak. Nikt nie zabrania też sklepom sprzedawać poniżej ceny zakupu ;) 

TUF OC był za 3499 w dniu premiery

 

Nie, nie był. Albo inaczej, gdzie niby był?
Próbowałem w kilku sklepach, w Morele ukryty produkt był tylko TUF nie-OC 3850. W X-komie 3869 TUF OC.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, mistela222 napisał:

Konkurs na zakup karty robią

 

Odpowiedzialności karnej za sprzedaż tylko brakuje. Może małym druczkiem napisane...????


A po ile można bylo kupić ? 
Bo widzę, że już sprzedają na OLX: 
 

201430068_971885563651001_6939524537262300268_n.jpg

  • Smutne 1
  • Haha 4
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, lor3ddr8d napisał:

A po ile można bylo kupić ? 

5k  :rotfl::rotfl::rotfl: i to by było na tyle co są warte takie "konkursy" dla prawdziwych graczy. Januszerka pełną parą i to pewnie jeszcze nie ma hajsu żeby to opłacić to za "odstąpienie" chce 2100... %-) no dramat idę bo mi oczy łzawią od cebuli...

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
  • Smutne 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, pendzel_3 napisał:

5k  :rotfl::rotfl::rotfl: i to by było na tyle co są warte takie "konkursy" dla prawdziwych graczy. Januszerka pełną parą i to pewnie jeszcze nie ma hajsu żeby to opłacić to za "odstąpienie" chce 2100... %-) no dramat idę bo mi oczy łzawią od cebuli...

Przypomniałeś mi znajomego który miesiąc temu odstąpił zamówienie gościowi za 3300zł  rtx3080  - był czas odebrania karty osobiście nie wysyłali karty do Polski i gościowi się udało normalnie jak w totolotku.Wiesz w tej cenie kupić kartę i nie odwdzięczyć się w żaden sposób to frajerstwo do potęgi i to uczy na przyszłość,ze lepiej niech przepadnie okazja i firma wystawi kartę za 10000zł niż odstąpić komuś zamówienie.

 

2 godziny temu, lor3ddr8d napisał:

Słyszałem na YT taką teorię (podobno jest to informacją od pracownika jednego z Polskich dużych sklepów), że sklepy wcale nie kupowały w ostatnim czasie kart graficznych po cenach z Września / Października, tylko też słono za nie przepłacali. 
Jeśli by tak było, to powinni mieć na magazynie mnóstwo kart po wysokiej cenie zakupu i może dlatego np. X-kom tak niechętnie spuszcza z ceny, a mniejsze sklepy się wzajemnie licują i dziennie np. po RTX 3080 po 500 zł opuszczają. 

Przekonałem się osobiście bo kilka telefonów wykonałem w tej sprawie,drążyłem kto tak naprawdę rucha nas na cenach i pisałem już to chyba gdzieś.

Ceny są normalne przez kolejno:producent (nvidia) / subvendor - mają dość układów i nie wysyłają wszystko / dystrybutor -nie znacznie podnosi cenę i sklepy które załatwiły ceną rynek na cacy.To wszystko pod pretekstem pseudo covida i górników dwa w jednym.Górnicy są tylko małym dodatkiem na którego wszyscy chcą najwięcej zwalić winę bo przypomnijcie sobie czasy kopania na GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070 Ti i GTX 1060 - czegoś takiego nie było.Mało tego dystrybutor w Niemczech po nie znacznie wyższej cenie chciał mi sprzedać karty pod warunkiem że prowadzę działalność i jestem u nich zarejestrowany więc jasne jak słońce,że za ceny tak absurdalne są odpowiedzialne sklepy.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Tiamina napisał:

Przypomniałeś mi znajomego który miesiąc temu odstąpił zamówienie gościowi za 3300zł  rtx3080  - był czas odebrania karty osobiście nie wysyłali karty do Polski i gościowi się udało normalnie jak w totolotku.Wiesz w tej cenie kupić kartę i nie odwdzięczyć się w żaden sposób to frajerstwo do potęgi i to uczy na przyszłość,ze lepiej niech przepadnie okazja i firma wystawi kartę za 10000zł niż odstąpić komuś zamówienie.

 

Przekonałem się osobiście bo kilka telefonów wykonałem w tej sprawie,drążyłem kto tak naprawdę rucha nas na cenach i pisałem już to chyba gdzieś.

Ceny są normalne przez kolejno:producent (nvidia) / subvendor - mają dość układów i nie wysyłają wszystko / dystrybutor -nie znacznie podnosi cenę i sklepy które załatwiły ceną rynek na cacy.To wszystko pod pretekstem pseudo covida i górników dwa w jednym.Górnicy są tylko małym dodatkiem na którego wszyscy chcą najwięcej zwalić winę bo przypomnijcie sobie czasy kopania na GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070 Ti i GTX 1060 - czegoś takiego nie było.Mało tego dystrybutor w Niemczech po nie znacznie wyższej cenie chciał mi sprzedać karty pod warunkiem że prowadzę działalność i jestem u nich zarejestrowany więc jasne jak słońce,że za ceny tak absurdalne są odpowiedzialne sklepy.


Tak sobie myślę, na pewno stacili sprzedając mi tego TUF'a w cenie z premiery, może po prostu na innych kartach tak duży narzut robią żeby opłacić moją cenę z premiery :P

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Tiamina napisał:

Ceny są normalne przez kolejno:producent (nvidia) / subvendor - mają dość układów i nie wysyłają wszystko / dystrybutor -nie znacznie podnosi cenę i sklepy które załatwiły ceną rynek na cacy


Czyli jednak kłamali ;) No tak, ale jak wystawiali 3070 po 9 tys i ktoś je jednak kupował. 

2 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Zgłosiłem ten proceder bezpośrednio ASUSowi, zaraz typ wyleci z tematu rezerwacji karty. Chamówa cebulacka będzie ukrócona. Jak zobaczycie gdzieś takie aukcje, dawajcie znać :)


On ma dwa ogłoszenia, jedno w Katowicach a drugie Gliwice: 
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4EZvO/

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, lor3ddr8d napisał:

obniżenie wydobycia krypto w Chinach zmniejszyło ceny kart graficznych nawet o 45%
https://www.tomshardware.com/news/china-clampdown-crypto-mining-gpu-prices-plunging

No nie wierzę :o W końcu coś zaczęli robić zamiast tylko mówić. Przepraszam i zwracam honor, nie siedzę ostatnio w temacie i newsy mnie ominęły.

2 godziny temu, mirai99 napisał:

Nie, nie był. Albo inaczej, gdzie niby był?
Próbowałem w kilku sklepach, w Morele ukryty produkt był tylko TUF nie-OC 3850. W X-komie 3869 TUF OC.

Te ceny które podajesz to były wieczorem, już od pierwszych godzin rosły w oczach. Nie pamiętam dokładnie w którym sklepie ale sam widziałem gdzieś za 3499 w parę minut po "premierze". 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...