Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ceny zatoczyły koło. W 2018 2080Ti tez kosztowała około 6k prezentując praktycznie identyko wydajność co dzisiaj 3070 :( To się nazywa "progres".

 

Na dzień dzisiejszy ceny nowych kart (z ofert dostępnych na już) przedstawiają się:

RTX 3090 - 13-14k zł

RTX 3080Ti - 9,5-11k zł

RTX 3080 - 9-10k zł

RTX 3070Ti - 6,5-7,2k zł

RTX 3070 - 5,8-6,5k zł

RTX 3060Ti - 5,5k w górę

 

Ceny chore ale jeżeli ktoś jest na ciśnieniu to IMHO jedynie premierowe karty 3080 i 3070 z dopiskiem TI są jako tako do rozważenia - reszta bez sensu.

Fajny nam los zgotowali górnicy na spółkę ze sklepami - niech im kursy i obroty lecą na łeb .... :(

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Za to idealny moment na sprzedaż peceta z RTXem kupionym po normalnej cenie by w skrócie wycofać się z gamingu i zając się życiem (tym bez pixeli z natywnym HDRem).

 

Osobiście musiałoby mnie zgiąć w pół by wydać 10k na GPU. Wolałbym sobie dołożyć do budżetu na nowy samochód czy coś... albo np. kupić konsolę + OLEDa i jeszcze by zostało sporo - np. na minilodówkę wypchaną Grolschem. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

plus tych patologicznych cen graf jest taki że całkiem nieźle uzupełniłem braki w kijaszkach,kołowrotkach i innej drobnicy

i tak po wielu latach przerwy wróciłem do nałogu

przynajmniej moje koty są zadowolone :D

żonka jak by trochę mniej :rotfl:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mufasa napisał:

żonka jak by trochę mniej :rotfl:

To trzeba było ją zaszczepić tematem jak ja swoją, teraz jeździ ze mną i sama ma niezłe wyniki.;)

 

3 godziny temu, Revenant napisał:

Osobiście musiałoby mnie zgiąć w pół by wydać 10k na GPU. Wolałbym sobie dołożyć do budżetu na nowy samochód czy coś... albo np. kupić konsolę + OLEDa i jeszcze by zostało sporo - np. na minilodówkę wypchaną Grolschem.

W rzeczy samej, nie powiem szykuje się na przyszły rok parę tytułów które pewnie chciałbym ograć, ale do tego wystarczy mi w FHD jakiś 2070S/3060. Ceny w końcu muszą spaść, może nie do tych sprzed pandemii ale to co teraz się dzieje to zwykła łojka.

 

11 minut temu, mabrothrax napisał:

Mają, dokłądnie 3 warstwy,

Jeśli to dalej tylko i wyłącznie ograniczenie softem, to nie ma o czym mówić.

Link to post
Share on other sites

Ale co chcesz więcej wiedzieć? Wydaje mi się, że celowo nic o tym konkretniej nie mówią żeby nie ułatwić złamania tych zabezpieczeń - to raczej logiczne. Testy koparkowe potwierdzają, że wydajność jest obcięta dosyć znacznie -> https://wccftech.com/nvidia-rtx-3080-ti-cryptocurrency-hash-rate-limiter-tested-results-inside/

Link to post
Share on other sites

Montaż | test | dobieranie termo-padów pod nowy blok wodny BYKSKI z aktywnym backplate :P dla RTX3090

 

 

  • 00:06 unboxing dwustronnego bloku (BYKSKI)
  • 02:03 narzędzia i termo-podkładki
  • 02:20 demontaż jednostronnego bloku (alphacool)
  • 02:49 demontaż backpleta (alphacool)
  • 04:31 demontaż bloku (alphacool)
  • 07:38 odtłuszczanie powierzchni alkoholem izopropylowym
  • 10:45 sprawdzanie szczelin VRM
  • 11:40 sprawdzanie szczelin VRAM
  • 13:26 test termo-padów 0,5 mm na dławikach i kondesatorach
  • 13:56 test termo-padów 1,0mm na dławikach i kondesatorach
  • 15:33 test termo-padów  1,5mm na dławikach i kondesatorach
  • 16:59 nakładanie termo-padów na dławiki i kondesatory
  • 18:06 nakładanie termo-padów na VRAM
  • 19:39 konfiguracja finalna termo-padów (na TOPIE)
  • 19:42 ściąganie folii ochronnych z termo-padów
  • 21:06 nakładanie pasty TGK na rdzeń GPU
  • 22:15 skręcanie bloku wodnego
  • 25:37 nakładanie termo-padów na VRAM i GPU capsy (backplate)
  • 26:51 konfiguracja finalna termo-padów (na backplate)
  • 26:54 ściąganie folii ochronnych z termopadów (backplate)
  • 27:20 odkryłem dwie dodatkowe śruby mocujące sekcję VRM
  • 27:57 skręcanie aktywnego backplata
  • 29:01 sprawdzenie prześwitów i czy jest prawidłowy kontakt bloku z termo-padami
  • 29:44 przekręcanie terminala łączącego obydwa bloki
  • 30:58 instalacja w komputerze i zalanie
  • 31:09 efekt końcowy z podświetleniem LED RGB
  • 32:00 podsumowanie modernizacji, wynik temperatur pamięci na różnym chłodzeniu

 

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Marucins napisał:

Szalone liczby...

 

https://www.proshop.de/RTX-30series-overview

 

Ciekaw jestem czy ten cyrk zahaczy premierę RTX 4000 a jeśli tak to jak będą się tłumaczyć i ile to będzie trwało?

 

Szalone zapewne są, ale w szczytowym momencie w kwietniu w kolejce na 3080 czekało ponad 3000 osób a teraz 1875. Także powoli, ale idzie ku lepszemu.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy nie kupić teraz RTX 3080 w Proline w tej chorej cenie, pograć sobie na niej miesiąc, a potem odesłać ;) 
Przecież oni nas dymali zaraz po premierze RTX 3xxx, kiedy ceny w niektórych sklepach były jeszcze normalne (choć dostępność była kiepska). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...