Skocz do zawartości

Recommended Posts

A postaw se system od nowa :) Nie wiem....na lapie mam system prawie dwa lata i praktycznie z żadną grą nie miałem problemów  - w kwestii wyjścia do pulpitu. Jakaś mi się tam trafiła uparta, że nie dało rady przełączyć, ale nie pamiętam tytułu. Jak nie wina sterowników, to gdzieś jakiś babol w systemie. 

Link to post
Share on other sites

 

Pytanie do użytkowników Stixa 3090 OC - używacie podpórki do GPU? Czy może karta jest na tyle sztywna że jej nie wygina, tylko co z płytą? Jeśli lepiej zastosować to co polecacie? 

Karta montowana w obudowie Phanteks Enthoo Luxe

 

 

RTX 3090 STRIX siedzi u mnie na benchtable, a na dniach wlatuje pod blok wodny i do docelowego konfigu, także tutaj nie pomogę. Niemniej RTX 3080 STRIX siedzi w innym konfigu chwilowo na air i ma problemu, to jest wzmocniona konstrukcja i póki co ani kilku moich znajomych mających 3080 / 3090 STRIX, nie odnotowało problemu.

Link to post
Share on other sites

:rotfl:  

Fakt, za dużo ich tu nie ma   :rotfl:

Ale jak widać odzew jest, a będzie ich coraz więcej, wliczając mnie  8-)  :):jupi:

Niemniej RTX 3080 STRIX siedzi w innym konfigu chwilowo na air i ma problemu, to jest wzmocniona konstrukcja i póki co ani kilku moich znajomych mających 3080 / 3090 STRIX, nie odnotowało problemu.

Spróbuje i zobaczę jak będzie, w razie czego trzeba będzie się zaopatrzyć. Wodować nie planuję...

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

 

Pytanie do użytkowników Stixa 3090 OC - używacie podpórki do GPU? Czy może karta jest na tyle sztywna że jej nie wygina, tylko co z płytą? Jeśli lepiej zastosować to co polecacie? 

Karta montowana w obudowie Phanteks Enthoo Luxe

 

 

poszukaj w sieci podpórki która Ci sie spodoba i ją kup albo wykombinuj we własnym zakresie, klocki lego itp.

Link to post
Share on other sites

Jak u was z działaniem rtxów 3070? Miałem gaming x trio i strix. Miał ktoś może taki problem że mu obraz wywalało? Monitor jakby gasł? Bo mi się to na obu zdarzyło, a wcześniej na rtxach 2000 nie miałem takich problemów.

u mnie tez wszystko w porządku, jedynie piknięcia w biosie miałem dziwne po starcie kompaale wyeliminowałem je i jest teraz ak należy

Link to post
Share on other sites

No niestety. Takie są obecne realia (ceny). Mój 30/10/20 wyniósł ok. 8145zł (1810 euro przy średnim kursie 4,50). W dzień premiery ceny oscylowały w granicach 1640 euro. Kurs był w granicach 4,56 - koszt całkowity 7478zł. Przy powszechnym braku dostępności, kto usilnie będzie chciał mieć tę kartę, po prostu ją kupi. Nawet gdyby miała kosztować i 10k. 


9k za akrte wartą 4k max XD

A jak to obliczyłeś?

Edytowane przez marko22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby karta byłą dostępna w cenie FE, to jest to opłacalny zakup (dla mnie). Aktualna wycena, od 9 do 10k, trochę boli jak wiesz że tego tysiaka, lub więcej, dajesz zarobić Januszom. Jak ktoś bardzo potrzebuje - kupi, jak ktoś bardzo chce i może - to też dopłaci. Pisanie "9k za kartę wartą max 4k" to mocną gimbazą zalatuje. Jeszcze kilka miesięcy temu, jak potrzebowałeś dużo pamięci, buliłeś za Quadro 20 albo 30k, albo Titana za kilkanaście tysięcy brałeś. Teraz za ułamek tej ceny możesz to mieć. Tam gdzie ty widzisz wydanie 9k ktoś inny widzi oszczędność 10k. Z resztą, jak kupiłbyś ją dopiero w cenie 4k to znaczy że jej nie potrzebujesz i tyle. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dla gracza 3090 nie ma większego sensu - lepiej za 4,2k kupić Strixa 3080 i solidnie pogonić - wydajność wyjdzie bardzo blisko :) 24GB GDDR6X niestety swoje pewnie kosztuje i stąd cena. Jak ktoś to wykorzysta to jak najbardziej kartta swojej ceny warta.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dla gracza 3090 nie ma większego sensu - lepiej za 4,2k kupić Strixa 3080 i solidnie pogonić - wydajność wyjdzie bardzo blisko :) 24GB GDDR6X niestety swoje pewnie kosztuje i stąd cena. Jak ktoś to wykorzysta to jak najbardziej kartta swojej ceny warta.

Też jestem graczem i wolę jednak jeszcze solidniej pograć mając te +/- 20% wydajności więcej niż na RTX 3080 (RTX 3090 STRIX z OC i limitem na 480W vs RTX 3080 STRIX z OC i limitem na 450W) w rozdziałce z której korzystam. No, a jeśli chodzi o dodatkowy VRAM - to jak najbardziej przyjemnie :)

 

Więc to wszystko kwestia perspektywy i tyle. Swoją drogą znam kilka osób które RTX 3090 brały tylko i wyłącznie do gier. Szczerze mówiąc też bym go brał nawet gdyby mi GPU tylko do tego celu było potrzebne. Top to jednak top, tu nie ma kompromisów, czynnik ceny pomijam bo nie dopłaca się tylko i wyłącznie za dodatkową wydajność, a wręcz cenowo RTX 3090 na tle czy to RTX 2080 Ti czy TITAN RTX wypada bardzo atrakcyjnie no, a że stoi za więcej niż RTX 3080 no to stoi i tyle.

 

I tak jak napisałeś, karta warta swojej ceny ale o tym wiedzą osoby które nieco w tematyce sprzętu siedzą albo po prostu mają swoje wymagania odnośnie hardware czy też zajawkę. Naturalnie zazwyczaj natknąć się można na infantylne komentarze, że to czy tamto powinno kosztować tyle, a tyle. Głównie pisane przez osobistości które nigdy w topowy segment nie celują, a wieszczą zawsze najwięcej o jego możliwościach, wartościach etc. Ot co, teoria zawsze nad praktyką, oraz klapki na oczach i jedna jedyna perspektywa mająca korzenie w słynnym filozoficznym nurcie myślowym - "a, po co to komu?" :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Dla gracza 3090 nie ma większego sensu

 

 

Podobnie jak 300 konne BMW do jeżdżenia do pracy. Tylko czy trzeba być kierowcą wyścigowym by znajomi nie pukali się w głowę, że kupiłeś sobie szybkie auto chociaż wolniejszym też dojedziesz do biura?

 

Czasami nie jarzę tych debat co to jest dla kogo. Ktoś chce coś kupić, stać go, cieszy go zakup - to kupuje i nie płacze. Ludzie kupują zegarki po 15k (albo po 150k) bo lubią i co, też komentujecie, że to bez sensu, bo na takim za 59zł też godzinę można sprawdzić?

 

To jest high end, jak ktoś zarabia z użyciem sprzętu to sobie policzy czy mu się to opłaca i kupi, albo nie kupi po użyciu kalkulatora, ale to nie znaczy, że to jest tylko sprzęt dla osób które pracują. W samej Polsce mamy ponad 30k osób zarabiających co najmniej milion złotych rocznie. Serio uważacie, że dla kogoś kto zarabia 100k miesięcznie zakup GPU nawet za 10k zł to jakiś wielki dylemat? A nawet zakładając, że tylko 1% tych osób chce sobie pograć na PC, albo ma dzieci chcące zagrać na PC uzyskujemy rynek 300 klientów którym naprawdę nie chodzi o 2000zł. Ciekawe ile tygodni jeszcze minie zanim liczba wszystkich 3090 które trafiły do polskiej dystrybucji starczy na zaspokojenie takiej liczby zamówień.

 

Zresztą, @gosu przewija się często w temacie i jakoś nie narzeka na brak pracy. Serio uważacie, że on i jego znajomi z EH te PC'ty składają charytatywnie, bo mają taką zajawkę żeby składać zestawy ludziom którzy każdy fps przeliczają na złotówki, czy może raczej robią to dla takich którym nie chodzi o 2000zł na fakturze końcowej i są gotowi nie dość, że wydać na topowy sprzęt, to jeszcze zapłacić specjaliście żeby to złożył w całość i ustawił jak należy? :)

 

EDIT: Widzę, ze sam gosu zdążył wyjaśnić zanim ja nabazgrałem do końca swoją wypowiedź. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

@wojcechu15

 

Nic dodać nic ująć, w punkt.  Co do zamówień to wiele osób chce kompy głownie do gier albo w przedziale 80% gry / 20% praca, czasem odwrotnie albo 50/50 (tak to tłumaczą ;-) ) i tu nie ma szczypania się tylko konkretne topki na konkretnych komponentach gdzie same układy LC to zazwyczaj koszt +/- 7500/8000 zł (tak wygląda świat LC). Dzwoni/pisze człek i daje info, że ma być mega konkret bo taki zresztą jest nasz profil w tej niszy - bez kompromisów. Więc realia są zupełnie inne niż światopoglądy jakie kreują typowe usery w działach komentarzy portali IT. Na szczęście tutaj na forum jest zdecydowana większość ogarniętych ludzi którzy rozumieją takie aspekty.

 

PS. EH składa się z trzech (jedna nieaktywna obecnie gdyż mały junior zawitał na świat) osób, także nie ma "znajomych z EH", stąd coraz więcej na głowie, a czasu coraz mniej na wszystko :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I tu wam panowie trzeba flaszkę postawić :D

Kupuję, bo chcę. Bo mam taki kaprys. Bo lubię. I komentarze - na co to komu - uważam za zbyteczne.

 

Gosu.... A nie masz chęci filii na Benelux otworzyć? :D

Edytowane przez marko22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tu wam panowie trzeba flaszkę postawić :D

Kupuję, bo chcę. Bo mam taki kaprys. Bo lubię. I komentarze - na co to komu - uważam za zbyteczne.

 

Gosu.... A nie masz chęci filii na Benelux otworzyć? :D

Wszystko przede mną :D Tak swoją drogą teraz zerknąłem, że mam PW od Ciebie. Obadam później i odpowiem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomyśl. Ogarnę chłopaków, żeby zamiast piwa pod sklepem, to będą destylat donosić do chłodzenia :D Nie mylić z bimbrem :D I te euro szerokim strumieniem płynące.... Ech... Rozmarzyłem się  :rotfl: Hehe. To z PW już rozwikłałem.  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...