Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przez tego Covida na świecie chyba wszyscy kupują sprzęty do grania, PS5 co ludzie pozamawiali we wrześniu, a mieli dostać na premierę w listopadzie mogą dostać nawet w styczniu, czyli w dzisiejszych czasach "premiera" jest tylko dla szczęśliwców, albo dla tych co chcą dopłacić extra.

Link to post
Share on other sites

Polecam maść na wasze bóle. Jak juz wspomnialem nigdy zakupow na hura nie robie teraz znudzilo mi sie czekac juz 8 tygodni bez kompa. Staram sie bez potrzeby nigdzie jie ruszac (covid) i zwyczajnie dluzylo mi sie. 2080ti kupilem 2 lata temu tez dopiero po ustabilizowaniu sie dostepnosci w sklepach. Kupowac drugi raz turinga lub jakis szmelc na przeczekanie nie chcialo mi sie. Zreszta po co sie wogole tlumacze. Kogos boli to bolec bedzie. Moglem sie w ogole nie przyznawac. Tak btw wystawiam ja dzisiaj i daje glowe ze nawet po uwzglednieniu juz mojej pierwotnej straty kilka stowek bym spokojnie przytulil.

 

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam maść na wasze bóle. Jak juz wspomnialem nigdy zakupow na hura nie robie teraz znudzilo mi sie czekac juz 8 tygodni bez kompa. Staram sie bez potrzeby nigdzie jie ruszac (covid) i zwyczajnie dluzylo mi sie. 2080ti kupilem 2 lata temu tez dopiero po ustabilizowaniu sie dostepnosci w sklepach. Kupowac drugi raz turinga lub jakis szmelc na przeczekanie nie chcialo mi sie. Zreszta po co sie wogole tlumacze. Kogos boli to bolec bedzie. Moglem sie w ogole nie przyznawac. Tak btw wystawiam ja dzisiaj i daje glowe ze nawet po uwzglednieniu juz mojej pierwotnej straty kilka stowek bym spokojnie przytulil.

Dlaczego sprzedajesz ?

Edytowane przez shady1991
Link to post
Share on other sites

Powinno byc gdybym wystawil ja dzisiaj. Niesprzedaje, po co mialbym to robic? Zasuwalem po karte pol Polski, chce sie nia nacieszyc.

 

Sprzedam ja pewnie jak w koncu xkom zrealizuje moje zamowienie na jakas z kart Asusa. Moze czesc kosztow "przeplacenia" wtedy odzyskam. Albo i nie... To tylko kasa, a kasa jest do zarobienia

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dajcie mu już spokój, popełnił człowiek duży błąd sprzedając turinga za wcześnie i za tanio, musiał przepłacić za nowe GPU bo skoro siedzi w domu to chyba chce w coś pograć. Sam nie popieram handlu z Januszami i spekulantami (a tfu na nich) ale to całkiem można zrozumieć... jak z giełdą - zaryzykował i stracił więc nie potrzebne mu są osądy nad głową. A GPU jednak każdy chciałby mieć podczas covida. 

 

Po prostu 2020 jest rokiem beznadziejnym i straconym dla wielu branż... Adapt or surrender - główne zasady roku 2020. 

Link to post
Share on other sites

Powinno byc gdybym wystawil ja dzisiaj. Niesprzedaje, po co mialbym to robic? Zasuwalem po karte pol Polski, chce sie nia nacieszyc. Sprzedam ja pewnie jak w koncu xkom zrealizuje moje zamowienie na jakas z kart Asusa. Moze czesc kosztow "przeplacenia" wtedy odzyskam. Albo i nie... To tylko kasa, a kasa jest do zarobienia

Spoko, sam czekam na nią więc pomyślałem że dziś już sprzedajesz to coś może nie tak z tymi kartami :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Sam nie popieram handlu z Januszami i spekulantami
 

I o to w tym wszystkim się rozchodzi. Nvidia po raz pierwszy od dawna poczuła oddech AMD na plecach i fajnie wyceniła karty. Fanboye jednak zamiast poczekać grzecznie na karty ze sklepu w normalnej cenie to wolą finansować januszerską patologię. W obecnej sytuacji wątpię żeby RTX 3070 nawet w sklepach były poniżej 3k pln, przecież i tak się sprzeda w parę minut więc sklepy policzą sobie  np. 30% marży i jeszcze przez parę tygodniu lub miesięcy będą sobie obracać waszymi pieniędzmi z preorderów. W sumie to takie prawa rynku, towar jest tyle wart ile ktoś jest w stanie zapłacić. Duża tu zasługa samej Nvidii która ogłosiła premierę chyba zaraz po rozpoczęciu produkcji, podaż nowych kart jest żenująco niska przy napompowanym popycie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

[...]

 

Dla tego ja stwierdziłem "pass" na Ampere. A 3080 w 2160p dałaby mi srogiego boosta. Ale i tak przecież nie ma za wiele ciekawych gier ostatnio więc... generację można przeczekać nim po premierze next-genów wyjdą nowe tytuły. Grzecznie hajsik czeka na lokacie aż wyjdzie Hopper. 

Link to post
Share on other sites

A czy Ty pojąłeś, że joker właściwie zgodził się na warunki sprzedaży i tym samym poklepał janusza po plecach, że mu drożej kartę sprzedał? :D

Poklepanie janusza po plecach nie wyklucza bycia człowiekiem złośliwym i upewnienia się, że transakcja została (a właściwie to czy zostanie) wpisana w rocznej deklaracji PIT-36.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie było żadnej umowy sprzedaży tylko zapłata w formie gotówkowej i przekazanie sprzętu to żaden donos nic nie da. Sprzedający powie że sprzedał kartę w cenie zakupu i jak mu to udowodnisz że tak nie było? Inaczej sprawa ma się jeżeli transakcja odbyła się przez np. allegro.

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

No i wyjdzie, że joker go okradł xD

Dojdzie do tego, że po "złośliwości" sprzedający zgłosi kradzież, a joker będzie bez hajsu i bez karty :D

 

Dajcie już spokój, nie ma co dalej drążyć, każdy napisał co chciał, a teraz może jakieś info dotyczące kart się pojawiło w sieci?

Link to post
Share on other sites

Czy wy się naprawdę dobrze czujecie? Jedni by mnie nabili na pal że miałem czelność kupić sobie kartę za swoje ciężko zarobione cebuliony, jeden namawia żeby ludzi pobj...ć do skarbówki, kolejny mówi że kogoś okradłem :o:roll::?:

 

Mam od niego fakturę z kwotą niecałe 3800zł od Morele. I co dalej? Wyprze się i powie że odsprzedał ją mi jako sprzęt używany 100zł taniej. Będzie moje słowo przeciwko jego słowie - uprzedzając pytania, nie nagrywałem transakcji :o:roll: Poza tym jaką to trzeba być mendą żeby na kogoś w takich sprawach donosić do jakiejś instytucji! PRL głęboko zakorzenił pnącza w waszych ojcach i matkach a widzę następne pokolenie rośnie pełne równie "ciekawych" ludzi. Zawiść aż kipi. Ręce opadają. Jest to mój ostatni post w tym wątku na temat spraw  zakupowo/moralno/finansowo/skarbowych. :sciana:

 

Wracając do tematu kart RTX serii 3XXX - po powrocie do domu zabiorę się za montaż podpórki anty saggingowej. Jest to na tyle misterna konstrukcja że aż wywołała moje zainteresowanie. Karta w sumie aż tak bardzo jej nie potrzebuje - pewnie siedzi w slocie i nie jest aż tak ciężka żeby się wyginać. Podzielę się fotką wykonaną moim ziemniako/telefonem jak skończę.

 

Jeżeli to kogokolwiek interesuje (a po przebiegu wątku przez ostatnie 3 strony to chyba nie bardzo...)wczoraj zauważyłem jeszcze jedną rzecz która mi się nie podoba. Mianowicie jeżeli włączy sie kompa żeby tylko pograć lub tylko np. poprzeglądać internet akustyce nie można za wiele zarzucić jak już wspominałem (przynajmniej w porównaniu do poprzednich kart jakie miałem). Problem jest gdy wyjdziemy z gry i zaczniemy robić coś mało wymagającego. Bios tak ustawia tryb pasywny żeby karta do 40C pracowała bez aktywnego chłodzenia. gdy odpalimy np. przeglądarkę internetową z czymś z akceleracją GPU (youtube np.) i karta jeszcze nie wystygła po grze osiągnie chwilowo np. 42C na chwilę odpala wentylatory na małe obroty żeby zbić do 40. potrafi tak zrobić nawet kilka razy. Bawienie się krzywa w MSI AB nic nie daje, trzeba by pewnie modyfikować BIOS karty a na to się nie dam w życiu. Nie jest to może irytujące bo odgłos nie jest tragicznie głośny ale można to zauważyć. Wybitnie wrażliwi na tym punkcie będą zirytowani. Dobrze chociaż że cewki nie świszczą :)

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Czy wy się naprawdę dobrze czujecie? Jedni by mnie nabili na pal że miałem czelność kupić sobie kartę za swoje ciężko zarobione cebuliony, jeden namawia żeby ludzi pobj...ć do skarbówki, kolejny mówi że kogoś okradłem :o:roll::?:

 

Nie dość, że dobrze się czuję to nawet całkiem dobrze się bawię :D Zrobiłeś co chciałeś, ja nie popieram, ale jedyne co mogę to nakazać Ci biczowanie się porem ;)

Link to post
Share on other sites

A ja tam się cieszę, że taka kicha z tymi kartami ;)

Tak to już bym pewnie lekko przepłacił jakiegoś MSI na fali entuzjazmu, a tak...

 

Głowa ochłonęła, chcąc nie chcąc czekam na premierę do AMD. Gdzieś pewnie na początku karty pojawią się w sklepach i będzie można spokojnie wybrać dokładnie to, co się chce i zapłacić normalną cenę.

A póki co to 5700XT wraz z upscalingiem swietnie daje sobie radę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy wy się naprawdę dobrze czujecie? Jedni by mnie nabili na pal że miałem czelność kupić sobie kartę za swoje ciężko zarobione cebuliony, jeden namawia żeby ludzi pobj...ć do skarbówki, kolejny mówi że kogoś okradłem :o:roll::?:

W takich sytuacjach z ludzi wychodzą cebule i inne janusze. Nie przejmuj się nimi. Masz już karte, jesteś zadowolony i tylko to się liczy.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

No ale chłopak pewnie zarabia na tyle, że te kilka stówek w lewo czy w prawo go nie boli skoro jechał po nią specjalnie kilkaset km.

Pewnie nie potrzebował do tego pożyczki z bociana czy innego prowidenta, nie kupił jej za wasze pieniądze więc przestańcie lamentować. Chciał, kupił, eot.

 

PS. Choć sam nie popieram takich akcji to nie oceniam go.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dajcie już spokój, nie ma co dalej drążyć, każdy napisał co chciał, a teraz może jakieś info dotyczące kart się pojawiło w sieci?

 

Pozwolę sobie wkleić odpowiedź (w stylu kopiuj wklei) której udzielił mi XKOM gdy po raz kolejny dziś pytałem o dostępność kart do moich zamówień:

 

Dzień dobry,

 

dziękuje za wiadomość. Uprzejmie informuję, iż zgodnie z informacjami na stronie, produkt cieszy się dużym zainteresowaniem a także ze względu na początkowo małe ilości dostaw jakie producenci przewidują dostarczyć w najbliższym czasie, ciężko jest nam sprecyzować termin dostaw.

 

Sytuacja z dostępnością kart graficznych może potrwać nawet do kilkunastu tygodni i dotyczy wszystkich producentów.

W przypadku zamówienia, będzie ono realizowane chronologicznie, jak tylko będziemy znali przybliżony termin realizacji będziemy informować na bieżąco. Prosimy o wyrozumiałość.  

 

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiam

Michał Kubik 

 

34 377 00 00  |  x-kom@x-kom.pl 

 x-kom  |  Bojemskiego 25  |  42-202 Częstochowa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...