Skocz do zawartości

Recommended Posts

@up z drugiej strony już widzę ich skrzynki odbiorcze, ludzie codziennie się dopytują to już wolą pacnąć coś z automatu, aby nie musieć manualnie tych maili odklepywać, po części to ta sytuacja nieźle też wkurzyła same sklepy bo zamiast żenić towar to sztab ludzi siedzi odbiera telefony i odpisuje na maile. 

 

Choć tutaj konkurs na "Januszowy sklep roku" imo. wygrał proline który opchnął te kilka sztuk które mieli w cenach jeszcze lepszych niż "przedsiębiorcy bez nipu" z allegro

 

5,5k za ventusia  :rotfl:

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-gddr6x-pci-e-p6716011

 

Czy coś przeoczyłem i ktoś ich przebił?

Link to post
Share on other sites

Może załóżcie sobie osobny temat dotyczący terminów realizacji zamówień? :D

Tam każdy znajdzie swoje miejsce, żeby się wypłakać.

 

Ty się nie śmiej, bo móże wtedy do niektórych dotarła by skala problemu i by się wyleczyli z Ampere. 

Od razu zrobiłbym full strukturę i podział, dodałbym też temat "Handel Ampere - Dżanusz Trejding".  :->

Link to post
Share on other sites

A jednak ASUS nie pozwala na ściąganie plomb z RTX3080... Odpisał mi oficjalny support:

 

AxKtDHb.png

 

a pisali na innych grupach że można ściągać :D jak ktoś chce wodny blok założyć

 

być może kiedyś można było, a teraz już nie można bez utraty GW :P

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To nie jest osoba prywatna tylko PR Manager w ASUS Polska i stanowisko jest oficjalne. Tak to wygląda.

Plomba w kartach ASUSa to straszak na mniej doświadczonych użytkowników. W przeszłości nieraz wysyłałem GPU ASUSa na rma, czy robił to któryś z moich znajomych i NIGDY ale to NIGDY nie było problemu z gwarancją.

 

Gwarę tracisz jedynie w momencie kiedy fizycznie uwalisz pcb karty czy coś na pcb. Tak to wygląda.Gdyby było inaczej, to sam bym nie brał GPU ASUSa i ich nie wodował.

 

To jak się to ma do tego co pisał Gosu? Czyżby chodziło tutaj po prostu o znajomości i fakt, że Gosu to nie jest zwykły użytkownik?

Link to post
Share on other sites

A jednak ASUS nie pozwala na ściąganie plomb z RTX3080... Odpisał mi oficjalny support:

 

AxKtDHb.png

 

a pisali na innych grupach że można ściągać :D jak ktoś chce wodny blok założyć

 

być może kiedyś można było, a teraz już nie można bez utraty GW :P

Zaraz napiszę do ASUSa w tej sprawie bo odpowiedź jaką otrzymałeś jest niezgodna z prawdą. Chyba ktoś kto od niedawna tam działa Ci napisał albo klepie formułki niezgodne z rzeczywistością. Ewentualnie typowy "spychacz" żeby nie majstrować jak ktoś nie siedzi w temacie. Nie raz i nie dwa słałem GPU ASUSa na rma, znam sporo ludzi którzy również to robili (na przestrzeni ostatnich 10 lat) i NIGDY ale to NIGDY nie było problemu. Plomba na śrubce to straszak. Dopóki nie uszkodzisz fizycznie karty, wszystko jest ok.

To jak się to ma do tego co pisał Gosu? Czyżby chodziło tutaj po prostu o znajomości i fakt, że Gosu to nie jest zwykły użytkownik?

Napisałem co i jak :)

 

E:

 

Odpowiedź człeka z ASUS Polska na temat tej wiadomości (wkleiłem mu)

 

"nom też właśnie się za głowę złapałem 1f61b.png

 
byłem u chłopaków z supportu, mają to wyjaśnić"
Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

@up z drugiej strony już widzę ich skrzynki odbiorcze

 

Ludzie do nich piszą, bo sam sklep siedzi cicho.

OV w UK pisze do Klientów co chwilę z update, X-Kom nie potrafi odpowiedzieć czy karta będzie w 2020 czy w 2021 ani który jesteś na liście (choć wiedzą, muszą wiedzieć przy każdym sprzedanym przedmiocie, kto kiedy i co zamówił) 

Link to post
Share on other sites

Może załóżcie sobie osobny temat dotyczący terminów realizacji zamówień? :D

Tam każdy znajdzie swoje miejsce, żeby się wypłakać.

 

Drażni cię ten temat nie ma obowiązku go czytać. Na razie poza głupimi uwagami i szyderą i tak nic tu nie wnosisz więc płakać po tobie nie będziemy.

Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu

 

Dzięki, dobrze, że mamy chociaż kogoś z dobrymi dojściami :D

 

@joker5513

 

Czyli temat stworzony dla wszystkich ma być jednak skierowany do wybrańców? Ja wchodząc w ten temat znajduję już niewiele informacji od dawna. Temat w sumie ratuje Gosu.

 

Ale Was piecze :D

Link to post
Share on other sites

Ty się nie śmiej, bo móże wtedy do niektórych dotarła by skala problemu i by się wyleczyli z Ampere. 

Od razu zrobiłbym full strukturę i podział, dodałbym też temat "Handel Ampere - Dżanusz Trejding".  :->

Po co sie leczyć, Ty i tak byś nie kupił z turingiem też cyrki robiłeś. Poczeka się i będzie.

 

Link to post
Share on other sites

Jak 3 osoby mają fizycznie karty to jakiego zalewu informacji oczekujesz? O swojej starałem najlepiej jak potrafię się przez ostatnie kilka stron merytorycznie coś naskrobać. A że profesjonalnym testerem nie jestem ....

 

Ty za to wnosisz niesamowitą wiedze w temat nie da się ukryć. Panie "ekspert".

Link to post
Share on other sites

Już gościu z Twojej grupy, co pracuję w ASUSie poszedł ich tam wyjaśnić :D

No Marcin to mega pozytywny i rzeczowy gość. Też entuzjasta sprzętowy, mający pojęcie o hardware i realiach co wśród osób pracujących w PR danych firm, jest rzadkością :) Na grupie - Extreme Hardware - Bastion Pasjonatów PC, niedawno pisał co i jak odnośnie gwary ASUSa, bo ktoś już pytał o to.

 

Generalnie ASUS od dawna plomby jako straszaki traktuje. Pozwala to uniknąć odrzucanych rma gdzie ktoś rozbierając kartę do czyszczenia, uwalił fizycznie. A, jak ktoś ogarnięty to problemu nie ma :) Tylko zbędnie przeterminowaną formułkę czasem komuś puszczają, konfudujące to jest.

Link to post
Share on other sites

Po co sie leczyć, Ty i tak byś nie kupił z turingiem też cyrki robiłeś. Poczeka się i będzie.

 

 

Wut? Przecież chciałem brać 3080  :roll: dwa dni temu hajs na lokatę wrzuciłem pod Hoppera. I jakie cyrki robiłem? Bo coś bajdurzysz.

Może pomieszało ci się z tym żę oryginalnie czekałem na 5700XT i zrezygnowałem po tym jak AMD zawaloło sprawę z AIB (ale jaki tutaj cyrk)? Jak ja wtedy zamówiłem w pre-orderze (w pre-orderze powtórzę jeszcze raz, a nie po premierze) i dostałem po tygodniu poślizgu (ale miałem konkretne daty od sklepu).  :>

 

Z resztą to twoje poczeka się i będzie też można do śmietnika wrzucić. Zamrozić pieniądze na miesiące i czekać? 

https://videocardz.com/newz/nvidia-expects-geforce-rtx-3090-and-rtx-3080-shortages-to-last-until-2021

Link to post
Share on other sites

Na grupie - Extreme Hardware - Bastion Pasjonatów PC,

 

no przyznam że udała Ci się ta grupa, rzeczywiście jest sporo pasjonatów, i ludzie dostają fachowe odpowiedzi

 

jest to na pewno lepsza alternatywa zamiast grupy blacka... Ostatnio u Blacka siedzi tam za dużo "g*wnarzerii" czyli ludzi którzy kupują dany sprzęt nie dlatego że jest dobry ale dlatego że jest POPULARNY, tam to normalnie markę SilentiumPC uznają za jakiś wyznacznik jakości i dumę narodową :D

 

 

 

 

niedawno pisał co i jak odnośnie gwary ASUSa, bo ktoś już pytał o to.

 

tak wiem, bo to ja pytałem

 

 

 

 

Generalnie ASUS od dawna plomby jako straszaki traktuje. Pozwala to uniknąć odrzucanych

rma gdzie ktoś rozbierając kartę do czyszczenia,

uwalił fizycznie. A, jak ktoś ogarnięty to problemu nie ma  :)

Tylko zbędnie przeterminowaną formułkę czasem komuś puszczają, konfudujące to jest.

Wiesz...

 

Z mojego punktu widzenia nawet gorzej jak konfundujące, bo wywalam 4500 zł na grafikę z blokiem

 

fajnie by było gdyby oficjalny support mi odpisał przykładowo "nie robimy problemu, jeśli nie porysowałeś płytki PCB (itp)"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co za różnica, czy pieniądze są u Ciebie na koncie czy na koncie sklepu? 

 

Przynajmniej ciągle są u mnie i w razie rezygnacji nie muszę łaskawie czekać na zwrot środków. Nawet można sobie je wrzucić na bezsensowna lokatę by nie traciły aż tak na inflacji (chociaż i tak stopy teraz liżą podłogę). 

 

Druga kwestia że nikt sobie nie obraca moim pieniędzmi i sobie wtedy na nich nie zarabia. 

Link to post
Share on other sites

 

no przyznam że udała Ci się ta grupa, rzeczywiście jest sporo pasjonatów, i ludzie dostają fachowe odpowiedzi

 

jest to na pewno lepsza alternatywa zamiast grupy blacka... Ostatnio u Blacka siedzi tam za dużo "g*wnarzerii" czyli ludzi którzy kupują dany sprzęt nie dlatego że jest dobry ale dlatego że jest POPULARNY, tam to normalnie markę SilentiumPC uznają za jakiś wyznacznik jakości i dumę narodową :D

 

 

 

 

 

tak wiem, bo to ja pytałem

 

 

 

 

Wiesz...

 

Z mojego punktu widzenia nawet gorzej jak konfundujące, bo wywalam 4500 zł na grafikę z blokiem

 

fajnie by było gdyby oficjalny support mi odpisał przykładowo "nie robimy problemu, jeśli nie porysowałeś płytki PCB (itp)"

No niestety na grupach gdzie przyjmuje się każdego jak leci i nie prowadzi selekcji ludzi odnośnie tego co swoimi postami reprezentują - zawsze robi się śmietnik. Także to jest nie do uniknięcia jeśli się wcześniej nie działa prewencyjnie.

 

Co do konfuzji odnośnie odpowiedzi z supportu, zgadzam się.

 

Z innej beczki, odnośnie sprzedaży RTX 2080 Ti za grosze w szale sprzedażowym :)

 

https://www.purepc.pl/geforce-rtx-3080-i-rtx-3090-ze-slaba-dostepnoscia-do-2021-roku

 

120925094_704610677067165_13869983572636

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

łaskawie czekać na zwrot środków.

 

2 dni, jak tak czy inaczej chcesz kupić to po co zwrot.

 

 

 

Nawet można sobie je wrzucić na bezsensowna lokatę

 

Taką kwotę? Daj spokój

 

 

 

Druga kwestia że nikt sobie nie obraca moim pieniędzmi i sobie wtedy na nich nie zarabia. 

 

Myślę, że Twoje 3k to nie jest być albo nie być dla tych firm. Nawet jeśli, co z tego, że zarabiają?

Link to post
Share on other sites

 

 

Po prostu dla zasady. Czasami lepiej nie mieć związanych rąk. Szczególnie gdy np. GPU pojawi się na stanie w innym sklepie a ktoś nie będzie miał wolnej gotówki by równolegle dokonać zakupu. Czasami warto cierpliwie zaczekać, szczególnie jeżeli sytuacja jest klarowna. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...