Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak myślicie czy 3080 do grania w 3440x1440 wystarczy te 10 GB VRAM?? Dotychczas w 2080ti nie widziałem za często użycia pamięci większego niż 9 GB więc chyba styknie i nie będzie trzeba czekać i przepłacać za wariant 20Gb?

 

Jak ktoś gra w 4k to chyba lepiej szarpnąć się na 3090...

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie czy 3080 do grania w 3440x1440 wystarczy te 10 GB VRAM?? Dotychczas w 2080ti nie widziałem za często użycia pamięci większego niż 9 GB więc chyba styknie i nie będzie trzeba czekać i przepłacać za wariant 20Gb?

 

Jak ktoś gra w 4k to chyba lepiej szarpnąć się na 3090...

 

Da radę z palcem w nosie.

W 4K nie narzekam na 8GB VRAM. Weź pod uwagę że w większości przypadków gry buforują tekstury na "zapas", np. w The Division 2 ponad połowa zajętego VRAMU to nieużywane w danym momencie tekstury. 

 

3080 będzie jak najbardziej kartą nawet do 4K. Lajtem - tym bardziej że nvidia ma DLSS (kolejny mega plus względem AMD).

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się. Nawet RTX 2060 jest do 4k. 40-50 FPs w low detail ale jak najbardziej gry wyświetli :)

 

RTX 2080Ti był na styku styków do 4k i miejscami trzeba było iść na mniejsze lub większe kompromisy z detalami. Amperki przynajmniej na chwilę po premierze powinny dawać radę. Oczywiście do momentu jak wyjdzie kolejna wypasiona gra której leniwi twórcy nie będą uważali za słuszne zoptymalizować i jakby to powiedzieli towarzysze ze wschodu apiać nazad!

 

Czekam na wycenę i testy o ile jest 3080 10GB wydajniejsza od 2080Ti. Jak będzie lipa w którymkolwiek z aspektów to sprzedaje całego kompa w cholerę!

Link to post
Share on other sites

nie ma kart do 4k i nigdy nie bedzie :P

 

To samo mówiono o 720p i 1080p...  %-)

 

No tak, nigdy nie ma kart do 4K. Bo to dedykowana musi być. Czyli ja chyba jadę na iGPU w Ryzenie, bo dziś skończyłem Wieśka 3 w 4K na Ultra bez hairworksa, mając przez większość czasu solid 60fps z okazjonalnymi (i nieodczuwalnymi przez Freesync) dropami do 50-52fps.  ;)

A gry z DLSS to wymysł syjonistycznie sterowanego rządu masonów!

 

Jutro premiera chyba, nie?

 

Raczej oficjalna zapowiedź lub alternatywa w postaci papierowej premiery. Realnie pewnie pod koniec miesiąca sprzedaż. A ciekawe co będzie z niereferentami.

Link to post
Share on other sites

O 18:00 to raczej na zachód - chyba że ciemno to widzisz :D Ale czarodziej zawsze przybywa ma czas ;)

 

@Jokero jestem niemalże pewien, że Amper będzie jeszcze bardziej kompresował/przepychał szybciej tekstury do pamięci więc ilość VRam już nie będzie tak istotna.

 

Ja szczerze powiedziawszy czekam tylko na potwierdzenie cen tak właściwie, chociaż kart i tak nie zamierzam kupować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To od razu poczekajmy na serię 8 bo to oznacza że będzie miała tyle pary że hoho! Pewnie do 4K 165Hz styknie.  :D

 

I np. w takim salonie Audi zaczną też sprzedawać karty graficzne. I będzie:
"Dzień dobry, jest Pan zainteresowany najnowszym model A5 z silnikiem e-tfsi 55 czy może RTX'em 8060? A... 8070? To niestety musi Pan się udać do salonu Porsche, w przypadku 8080 oraz 8090 będzie to salon Bentleya."

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To będzie dobra beka, jak powiedzmy RTX 4080 pociągnie już na luzaku 3440x1400 w 200Hz w większości gier na ultra ale monitory NADAL nie będą oferowane z kompatybilnym złączem, po którym wystarczy pasma dla sygnału o takich parametrach... :/

Link to post
Share on other sites

Jezeli czyjś czas jest wart więcej niż cena „premium” to nie widzę sensu nazywania go idiota

Wiesz tak sobie śmieszkujemy ;)  Ja tam nie mam zwyczaju zaglądać komuś do portfela i go oceniać na co wydaje kase i czy to jest jakoś logicznie uzasadnione. JA wiem jedno jak zapowiadane karty od Nvidi i AMD osiągną absurdalne ceny to posiedzę na moim RX 5700xt aż się mocno zestarzeje i gry będą chodzić poniżej 60 FPS to wtedy oddam go dla dzieci albo sprzedam, a w miejsce kompa kupię sobie jakiś laptop a do grania konsole . Bo serio 6 tyś płacić za samą kartę graficzną to już przegięcie. nawet 2 tyś to za dużo za samą grafikę (a gdzie jeszcze Ram, płyta główna , Procesor itd) jeśli patrzymy że konsola ma kosztować okolice 2500 zł, przyzwoity TV 4k to 1500 zł więc za 4 tyś będzie to bardzo fajny zestaw do grania i nadal tańszy od grafiki dla ętuzjastuuufffff ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...