Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety, przy NV to już jedzie innym torem. Ludzie dali sobie wmówić, że tj "produkt premium", za który należy więcej zapłacić. Co i rusz czytam komentarze w stylu "(...) a biedne Polaczki znowu płaczą nad cenami" lub "to nie jest produkt dla Ciebie, bo Cię nie stać (nie jesteś Ętuzjastą).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie śmieszne jest to, że parę lat temu za 5000-6000 można było złożyć cały porządny sprzęt do gierek, a teraz tyle kosztue same GPU.

 

Cały czas mam cichą nadzieję że 3080 będzie kosztować tak z 3500 zł za dobry model.

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites

No a jak? Przecież masz na półkach jeszcze sterty 2080 Ti na stanie, w cenach 5000+. To jak, wychodzi produkt z lepszym wsparciem RT, bardziej energooszczędny (oby!) i o podobnej wydajności (do tego nie mający konkurencji u AMD) to ile ma kosztować?

Link to post
Share on other sites

Patrząc na przeciętne zarobki u mnie w mieście (~2500 zł), jednocześnie płacąc samemu all rachunki.

 

to wychodzi że miesięcznie mógłbym odkładać te 1000 cebulionów, czyli za nie cały rok pracy mogę kupić RTX3080Ti :D

Link to post
Share on other sites

Kurcze i znow paczke trzeba bedzie zmienic by mieć Obsługę PCI-Express 4.0 :( Ahh

 

Po co? Nawet w 4K nie będzie sensu. Przy serii 4000 pewnie już będzie wypadało (przy topowym modelu). Jak 3080Ti/3090 wykorzysta w pełni PCI-e 3.0 x16 to będzie cud.

 

Ploty plotami, tym razem ciężko coś przewidzieć w szklanej kuli. Ciekawi mnie jak wypadnie Big Navi na tle RTX'ów. I ciekawi mnie to chłodzenie referencyjne. 

 

Wychodzą next geny. Na nowe gry przyjdzie nam poczekać rok-dwa, by realnie skorzystać na "lepsiejszej" grafice. Więc nachodzą mnie myśli, czy by nie olać RTX'y 3000 (i Big Navi), a potem przeskoczyć na przyszłoroczne GPU. 

 

Powody:

1) Ciągle problemy z zaopatrzeniem wśród firm

2) Problemy gospodarcze wielu krajów

3) Problemy z importem/eksportem (to wiem z własnego doświadczenia)

Może to skutkować:

1) Przekierowywaniem większości produktów na największe i najważniejsze rynki (a nie do takiej PL). Niska podaż, wysoki popyt... dalej nie trzeba mówić.

2) Wysokimi cenami u NV, w hurtowniach i w rezultacie sklepach (które dodatkowo mogą dowalać ceny premium bo będą potrzebować hajsu, a karty i tak się sprzedadzą)

3) Nieregularne dostawy (spekulacje cenowe?)

 

Imo trochę "taki se" moment na zakup nowego GPU (mam na myśli Q3-Q4 2020). 

 

Spodziewałbym się początkowo +30% względem RTX'ów 2000 (realnie w sklepach). 

Przykładowo 2080Ti STRIX to jakoś 6,5 koła obecnie (13 miesięcy po premierze...)... 

6,5 * 1,30 = +- 8500pln brutto

 

Przyjmijmy że typowy 2070 Super to obecnie 2400-2500zł (nie mówię o największych bieda wersjach ani wypasach). 

2450 * 1,3 = +- 3200pln brutto

 

I tutaj wkracza AMD z Big Navi. I widzę tu tylko dwie opcje:

1) AMD powalczy ceną i będzie mega alternatywą dla 3070/3080

2) AMD zrobi z siebie klauna i się ośmieszy chorą ceną

Link to post
Share on other sites

@Revenanciuku kolorowy, Ty siedzisz na dobrym 2070S... Tak jak ludzie do teraz w 1080p potrafią siedzieć na 970 tak i Ty spokojnie jeszcze wytrzymasz z Turingiem. Czujesz potrzebę wymiany? Aż tak bardzo ciśnie Cię na CP2077? 

Link to post
Share on other sites

To bardzo optymistyczna wizja a będzie na start 5500+23%

Moim zdaniem mocno przesadzasz. Wystarczy że 3070 będzie miał wydajność 2080S w cenie powiedzmy obecnych 2070S i to na pewno będzie to lepszy interes dla nvidi niż 3070 za cenę 5500zł na którego mało kto będzie mógł sobie pozwolić (tak jak obecnie na 2080ti). 3080 może mieć wydajność 2080ti powiedzmy w cenie  4-4.5tyś zł.

Link to post
Share on other sites

@Revenanciuku kolorowy, Ty siedzisz na dobrym 2070S... Tak jak ludzie do teraz w 1080p potrafią siedzieć na 970 tak i Ty spokojnie jeszcze wytrzymasz z Turingiem. Czujesz potrzebę wymiany? Aż tak bardzo ciśnie Cię na CP2077? 

 

Z CP2077 dałem sobie siana po ostatniej przekładce premiery, anulowałem pre-order. Mam wątpliwości co do jakości tego tytułu i wolę poczekać na premierę, stracili kredyt zaufania.

 

De-facto nie potrzebuje atm mocniejszego GPU nawet w 4K. W to co gram teraz, śmiga mi na tym (głównie World of Warships i doszło Phantasy Star Online 2). 

 

Co do 3090 - od początku traktowałem ją jako Titana, tylko nazwanego "cywilnie". Cena by mnie nie zdziwiła, tym bardziej patrząc na ceny 2080Ti i potencjalne ceny 3080Ti. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem mocno przesadzasz. Wystarczy że 3070 będzie miał wydajność 2080S w cenie powiedzmy obecnych 2070S i to na pewno będzie to lepszy interes dla nvidi niż 3070 za cenę 5500zł na którego mało kto będzie mógł sobie pozwolić (tak jak obecnie na 2080ti). 3080 może mieć wydajność 2080ti powiedzmy w cenie  4-4.5tyś zł.

 

Może i przesadzam ale mnie nic nie zdziwi. 

Link to post
Share on other sites

Raczej ceny Ampera wszyscy dobrze strzelaliśmy (drożej niż Turing + skok o wiele większy niż +100 pln). Zasadnicze pytanie pozostaje: jakie będzie Big Navi i ile będzie tańsze (bo w wersje "mocniejsza więc droższa" nie wierzę)?

Link to post
Share on other sites

Skoro chiński szrot ma kosztować tyle... to ja już widzę topki wm... 10k+++ no ale dobra 3090 to ma być taki Titan gaming edition w wersji dla fra... entuzjastów. Więc jak na razie wszystko "w normie"...  wózek jedzie dalej.


chciałbym zrewidować już to co  napisałem o domniemanych cenach 3070 ~3,5k za bieda edition, no ale słowo się rzekło...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...