Skocz do zawartości

Recommended Posts

E no, pewnie taki biedny 3070 będzie jeszcze mieć konkurencję ze strony AMD więc może za bardzo z cenami tutaj nie poszaleją... Chociaż z jednej strony jak NV dowali 4000,- za 3070 to czerwoni z 3749,- nadal będą tańsi :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie ma co sr**ć żarem, wyjdą to będziemy znać ceny.

 

 

Przecież to już jest oczywiste jak to będzie się mniej-więcej kształtować, Pc-Gaming właśnie strzela sobie z mentalnego shotguna w kolano.

 

 

MD ledwo dogoniło zielonych i to z poprzedniej generacji...

Chciałbym mieć nadzieję że AMD nie wypali w drugie, ale nadzieja matką głupich.

 

Kto o normalnych zmysłach zainwestuje 7-8k w "nie najlepiej ale jako-tako" PC do grania?... kiedy za 1/3 tej kwoty kupi nową konsolę?

 

PC do multimediów można złożyć za grosze czyt. np. 3450G.... za 2-2,5k robisz miodzio zestaw z nvme.

Że TV? no proszę was u każdego już prawie wisi 4k i marnuje się na ścianie.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Tylko plotka i należy podchodzić z dystansem ale............

 

https://www.purepc.pl/plotka-geforce-rtx-3090-moze-kosztowac-nawet-2000-dolarow

RTX 2080 TI KINGPIN czy RTX 2080 Ti HOF to koszt w okolicach 1800-1900$. I o topowych autorskich konstrukcjach RTX 3090 jest mowa w kontekście 2000$.

 

Świeże info odnośnie ceny topu Ampere - 1400$, także jeżeli to się potwierdzi (a, jest realne bardzo) to wzrost o 200$ względem RTX 2080 Ti przy spodziewanym wzroście wydajności, nie jest niczym nadzwyczajnym dla ludzi którzy FAKTYCZNIE w ten segment celują.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-flagship-graphics-card-rumored-cost-1399-us/

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobre zagranie zatem się zapowiada: poszedł fake news, że 3090 po $2000, nagle boom! "Tylko" $1400 i ludzie się rzucą... :/

Nie sądzę żeby się ludzie rzucili ;-) Segment topowy rządzi się swoimi prawami i ludzie którzy w niego faktycznie celują, zazwyczaj mają odpowiednie platformy do wykarmienia takich GPU, odpowiednie monitory żeby w pełni wykorzystać potencjał, a również patrzą na rynek przez zupełnie inny pryzmat niż większość. Różne segmenty, różne potrzeby - dla każdego coś się znajdzie.

E:

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-graphics-card-pictured

 

Ale bydle się zapowiada :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Mnie tylko zastanawia jak drugi wentylator (ten górny) wpłynie na cyrkulacje w obudowie...

 

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-graphics.jpg

 

Wydaje mi się że zaciąga on powietrze z boków (nie wiem czy od spodu płytka nie blokuje) by wyrzucić do góry. Ale czy takie dwa wentylki wystarczą by schłodzić potwora? 

Będzie ciepło, będzie głośno, będzie radośnie. 

 

Sam wygląd natomiast kozacki. 

Link to post
Share on other sites

No taki ruski czołg się szykuje ;-) Mam już kilka zamówień na kompy z RTX 3090 ale oczywiście najpierw karty i bloki wodne się muszą pojawić, ciekaw jestem jak to pod LC się zachowywać będzie. Dobrze, że u siebie rozbudowałem loopa dla GPU do chłodnic 480/60 + 480/45, będą miały co robić. O ile w wypadku LC o temperatury martwić się nie będzie trzeba, to w kontekście powietrza powtórka z Fermi się zapowiada poniekąd. Chociaż wszystko wyjdzie w praniu w czasie testów. Jedno jest pewne, wydajność będzie ogromna :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Jeżeli faktycznie będzie drugi chip z tyłu bądź na płytce zasilającej to szykuje się zabawa z dwustronnymi blokami... cena stonks x2. 

Do takiego 3080/3080Ti/3090 chyba warto będzie zrobić prostego i niezależnego loopa (tylko dla GPU):

 

x1 280 lub 360 rad (30mm lub 45mm, zależnie od FPI)

x1 małe pump-res combo, np. VPP755 z małym rezem (jakoś 70 euro?)

x1 blok (i tutaj ciekwawe co będzie... bo jak będzie potrzebny pełny blok na rewers to możemy się spodziewać nawet 200-250 euro za sam blok)

 

Zależnie od ceny bloku takie chłodzenie wyszło by jakoś €300+. 

 

Będzie śmiesznie jeżeli big navi okaże się być chłodne w porównaniu z Ampere...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli faktycznie będzie drugi chip z tyłu bądź na płytce zasilającej to szykuje się zabawa z dwustronnymi blokami... cena stonks x2. 

Do takiego 3080/3080Ti/3090 chyba warto będzie zrobić prostego i niezależnego loopa (tylko dla GPU):

 

x1 280 lub 360 rad (30mm lub 45mm, zależnie od FPI)

x1 małe pump-res combo, np. VPP755 z małym rezem (jakoś 70 euro?)

x1 blok (i tutaj ciekwawe co będzie... bo jak będzie potrzebny pełny blok na rewers to możemy się spodziewać nawet 200-250 euro za sam blok)

 

Zależnie od ceny bloku takie chłodzenie wyszło by jakoś €300+. 

 

Będzie śmiesznie jeżeli big navi okaże się być chłodne w porównaniu z Ampere...

Generalnie do mocarnych PC zawsze zalecam dual loopa. Osobny na CPU i osobny na GPU / 2x GPU. Tak jak mam u siebie chociażby 1x D5 + 480/60 + 280/60 dla proca oraz 1x D5 + 480/60 + 480/45 dla loopa GPU. Co do bloków to również przeszło mi przez myśl, że mogą być dwustronne. Jeżeli zaś chodzi o koszty to te są akurat najmniej istotne w niszy którą się zajmuje czy to jeśli chodzi o mój prywatny sprzęt czy też sprzęty jakie zamawiają u mnie ludzie, koszty po prostu nie mają generalnie żadnego znaczenia.

 

W kwestii Big Navi osobiście za wiele się nie spodziewam. Dział R&D AMD w kontekście CPU to zupełnie inna liga niż GPU, od lat w segmencie topowym AMD nie ma absolutnie niczego co może jakkolwiek konkurować z topami NV i nie sądzę by Big Navi cokolwiek tutaj zmieniło. Jeżeli wydajnościowo przeskoczą RTX 2080 Ti, dobiją do RTX 3080 to będzie już naprawdę nieźle. No ale pozostaje jeszcze sprawa sterów które do dziś przy RDNA1 pozostawiają wiele do życzenia no i nie można zapomnieć, że NV już Turingami przetarła szlaki Ray Tracingu oraz AI w postaci DLSS, a AMD dopiero na te tereny będzie wkraczać.

 

W kwestii bloków jeszcze, to wiele rozchodzić się będzie o to jak będą wyglądały konstrukcje autorskie. Do tej pory zawsze pod LC wybierałem głównie referenty ale jeśli tutaj NV przekombinuje to bardziej pragmatyczne mogą być nierefy. Jak wyjdzie, dopiero się niebawem okaże.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Przy przejściu NV na 7nm to mnie ciekawi jeszcze jedna sprawa: jaką powierzchnię będzie miał rdzeń. U Amd zejście 12-7 nm poskutkowało sporym wzrostem temperatur (większe zagęszczenie przy nie zmienionej powierzchni chipa), a z tego co zapowiadają plotki to raczej zieloni nie poszli w dół z poborem energii...

Link to post
Share on other sites

AMD nie w karty graficzne ;) zejscie z procesem a gorąco i wydajnosc NV sprzed 4 lat . Mnie interesuje tylko wydajność i dostępność.

 

!

Wydajność, akustyka chłodzenia & temperatury (bo klimatyzator w domu nie wyrobi!  :-> przypomnij sobie że były kiedyś oboy, które miały podkręcone FX'y oraz dwa 290X w CF! :rotfl: ) oraz dostępność! 

Link to post
Share on other sites

AMD nie umie w karty graficzne ;) zejscie z procesem a gorąco i wydajnosc NV sprzed 4 lat . Mnie interesuje tylko wydajność i dostępność.

 

 

 

*edit połknąłem wyraz :D

Pisałam o Cpu, bo Rvii w 7nm to inna kwestia.

Link to post
Share on other sites

I jednak ma zostać zastosowana ta debilna wiązka 12 pin do zasilania. Szczerze to wolałbym 3 x 8 pin. Tak to czeka potencjalnego nabywcę jeszcze wymiana PSU...

 

Na szczęście według plotek ma być to zastosowane jedynie w Founders'ach. Niereferenty najprawdopodobniej zostaną przy 8 pin.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...