Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 minutę temu, joker5513 napisał:

Ja po prostu zawsze kupowałem najmocniejszy/bardzo mocny dostepny w danym momencie procesor i jechałem na nim jak najdłużej zmieniający po drodze GPU. Niestety nadeszła chwila na zmiany najwyraźniej. 

 

Nie no to wiem nie pisałem personalnie do Ciebie, wiem że czekasz na sprzęt i się nie szczypiesz z wymiankami, zwyczajnie ludzie czasem myślą że karta załatwi temat, się utarła taka bajka że do 4k to nie potrzeba procesora, to już raczej nie aktualne.

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, joker5513 napisał:

Ja po prostu zawsze kupowałem najmocniejszy/bardzo mocny dostepny w danym momencie procesor i jechałem na nim jak najdłużej zmieniający po drodze GPU. Niestety nadeszła chwila na zmiany najwyraźniej. 

Ja tam się dalej twardo trzymam zasady zmiany procka co 3 lata.^^

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Ja tam się dalej twardo trzymam zasady zmiany procka co 3 lata.^^

Ja też próbuje się twardo trzymać takiej zasady... tyle że mi nie wychodzi :p Trzymam też 3080 nieprzerwanie od maja zeszłego roku i jak tak dalej pójdzie (premiera 4. Lowelasa na początku Q2 2023, dalsze wzrosty cen Ampera w sklepach) to sprzeda się go jeszcze przed premierą 4070 za całkiem dobry pieniądz :o

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

zwyczajnie ludzie czasem myślą że karta załatwi temat, się utarła taka bajka że do 4k to nie potrzeba procesora, to już raczej nie aktualne.

W zeszłej dekadzie podkręcony i7 2600k z ramem 2133 cl9 nie ustępował wiele o 6 lat młodszemu i7 7700 to ludzie się odzwyczaili procki zmieniać co chwilę ;) Wykresy w 4k wciąż są dosyć płaskie, chyba że ktoś celuje w więcej niż 60fps i ma monitor na którym zobaczy różnice.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Absurdalne ceny leżaków magazynowych mają niespecjalne przełożenie na rynek kart używanych. Też chciałbym, aby było inaczej. 

Rynek wtórny w Se jednakowoż idzie do góry. Pokoparkowy szrot bez gw schodzi za 7500-7800 Sek, gdzie jeszcze w grudniu takie karty nie dobijały do 7000, a w listopadzie były to wręcz kwoty rzędu 6000... 

 

https://www.tradera.com/en/item/341372/577395265/gigabyte-rtx-3080-gaming-oc-10gb

 

Poza tym wysokie ceny 3080 w sklepach wpływają na to po ile 4070 Ti lata. 

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rebelmind napisał:

Pokoparkowy szrot bez gw schodzi za 7500-7800 SEK

:o

W takim razie w Polsce w dalszym ciągu jest szwedzki listopad. Dziś rano 3080 Eagle bez gwarancji poszedł na licytacji za 2500 zł. 

8 minut temu, Rebelmind napisał:

Poza tym wysokie ceny 3080 w sklepach wpływają na to po ile 4070 Ti lata

Niedawno nasz x-kom rzucił dziesięć sztuk 3080 Gaming Gigabyte za 3999 zł. Dodałem sobie je do koszyka i myślałem, że będzie leżeć. Kto w ogóle rozważa 3080 w obliczu 4070 Ti? 

 

Na drugi dzień zostało tylko 8 egzemplarzy, a po kolejnym dniu w koszyku pojawił się komunikat, że wyprzedane :rudolph:

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Niedawno nasz x-kom rzucił dziesięć sztuk 3080 Gaming Gigabyte za 3999 zł. Dodałem sobie je do koszyka i myślałem, że będzie leżeć. Kto w ogóle rozważa 3080 w obliczu 4070 Ti? 

 

Na drugi dzień zostało tylko 8 egzemplarzy, a po kolejnym dniu w koszyku pojawił się komunikat, że wyprzedane :rudolph:

Jprdl cena powyżej MRSP 28 miesięcy po premierze i wciąż się sprzedaje, to jest dramat co się z rynkiem porobiło :/  No ale z drugiej strony nie przecenią za bardzo Amperów bo kto wtedy Adę kupi? A ja naiwny myślałem że jak kopanie się skończy to wszystko wróci do normy ehh.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Jprdl cena powyżej MRSP 28 miesięcy po premierze i wciąż się sprzedaje, to jest dramat co się z rynkiem porobiło :/  No ale z drugiej strony nie przecenią za bardzo Amperów bo kto wtedy Adę kupi? A ja naiwny myślałem że jak kopanie się skończy to wszystko wróci do normy ehh.


Ale MRSP z premiery, czy ważnym obecnie MRSP?

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, r1023 napisał:

dojonie frajerów i chcieli czekać do black friday

Ej no, moja "świeża używka" 3080 ma date zakupu 21/12/2021 na fuckturze, więc z tym czeJkaniem do Black Frajer day to sobie wypraszam! :rudolph:

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, zbiku90 napisał:

No tak, zapomniałem że podnosili ceny, zwracam honor ;) Pamiętam jak pierwszego dnia sprzedaży był TUF i chyba EVGA za 3299zł, nigdy więcej takiej ceny za 3080 nie widziałem.

Po tyle to był Ventus. Tuf drożej.

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Artok napisał:

Otóż wziąłem ją do siebie "na sapera". Po undervoltingu jest znośnie

Możesz puścić Time Spy albo jakiegoś innego benchmarka i pokazać wyniki? Jaka cena?

41 minut temu, janek20 napisał:

Tuf non oc był jak eagle  venus za 3299

Hmm czyli to faktycznie nie tylko moje urojenia ;)

36 minut temu, r1023 napisał:

mam Ci fakture wkleić ?

Panie my tu rozmawiamy o cenie z 17 września a ty z fakturą z 11 października wyskakujesz :rotfl: Pierwsze podwyżki cen zaczęły się jeszcze tego samego dnia, a na wysyłkę niektórzy czekali miesiącami. Ehh ta paniczna wyprzedaż 2080ti poniżej 2k pln :D Piękna to była premiera, nie zapomnę jej nigdy ^^

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Hmm czyli to faktycznie nie tylko moje urojenia ;)

 

cena z xkom.A kto dostal i kiedy to inna sprawa

 
 
@TechLipton
Przypięty przez twórcę TechLipton

Siemka! Mam nadzieję że nie jest jeszcze za późno na test pierwszej wersji "vendorskiej" RTX 3080. Co jednak z tymi cenami? Jak ma się sprawa z dostępnością? Niestety, ilość 3080-tek w sklepach nie powala. Przez kilka godzin, w sklepie x-kom można było nabyć TUF bez dopisku OC w kwocie 3279 złotych. Dobre się jednak szybko skończyło. Kiedy możecie liczyć na tak atrakcyjną wycenę tej szalenie dobrej karty? Być może dopiero w połowie października. Trzymam rękę na pulsie!
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...