Skocz do zawartości

Recommended Posts

39 minut temu, Artok napisał:

@Rebelminddałeś reakcję ha ha za tekst o jednej z najlepszych wersji czy za deklarację sprawdzonego źródła?

 

W sumie ciężki wybór, powinna być możliwość podwójnego zareagowania :rudolph:

To jest flagowa i najlepsza wersja Palita. Mam jeszcze RTX3060ti Aorus czyli też najwyższy model Gigabyte i szczerze gdyby nie to że komp stoi na biurku i wyświetlacz fajnie się prezentuje to wolał bym wersję od Palita 8-)

23 minuty temu, gvarez napisał:

Przyznaj się – wcisnąłeś ten deal roku jakiemuś średnio zorientowanemu znajomemu :evil:

Osoby na takim forum komputerowym jak to, to malutki promil społeczeństwa. Szczerze, w swoim otoczeniu nie znam nikogo kto zna się na takim sprzęcie. Jest internet, są ceny, mają ludzie porównanie. Znajdź mi tego palita taniej w sklepie ? Co nie zmiana faktu że sprzedałem go w dobrej cenie dla mnie :D

Link to post
Share on other sites
Cytat

Znajdź mi tego palita taniej w sklepie ? Co nie zmiana faktu że sprzedałem go w dobrej cenie dla mnie :D

Tego nie znajdę, bo jest jeden i pewien szczęśliwiec już go kupił ;) A moje google-fu jest zbyt słabe, żeby znaleźć w sklepie takiego z roczną gwarancją z drugiej ręki (pomijając jakieś firmy na Allegro, które nawet nie pamiętają co im od miesięcy kwitnie w ofertach).

 

Jeżeli go sprzedałeś przez internet to jesteś godnym podziwu mistrzem marketingu, a jak znajomemu, to widziałbym to mimo wszystko bardziej w kategoriach lekkiego nadużycia zaufania. Ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez gvarez
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja za tego mojego zasuszeńca 3070 GamingPRO dałem 1600 zł... no i po wymianie pasty elegancko, temperatury, kultura pracy (macie zrzut wyżej), nawet po max. OC ciężko ją sprowokować do jakichś wyższych temperatur, ja się może i znam ale chłodzenie z GamingPRO wydaje się co najmniej przyzwoite. To zdaje się było na stock PL +200, 

 

MgMbIxe.png

 

Co nie zmienia faktu że 2400pln za 3060ti z 70 na rdzeniu i 100 na hotspocie znajomemu... no no, ktoś tu się będzie w piekle smażył. :->

 

A teraz tak serio, to moja też była od "znajomego znajomego" i miałem lekkie pretensje, bo o ile podejrzewałem, że może być pokoparkowa to miała być "sprawna" a w takim stanie jak ją dostałem nie można było jej tak nazwać. Poprzedni właściciel zaproponował żebym ją odesłał albo zwrot kosztów wymiany pasty i termopadów, ale gdybym mu jeszcze policzył moje roboczogodziny to nie wiem czy by na tym wyszedł, ja tani nie jestem :D Wiec lepiej nie lecieć w kulki tylko mówić jak jest, bo ja bym wziął to kartę ze te 1600zł nawet licząc się z tym, że muszę sobie wymienić tą pastę i termopady, ale miałbym przynajmniej tą świadomość, a nie że rozpakowałem paczkę i taki klops.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, pendzel_3 napisał:

Zwrot kosztów wymiany pasty i termopadów, ale gdybym mu jeszcze policzył moje roboczogodziny to nie wiem czy by na tym wyszedł, ja tani nie jestem :D

Policzyłbyś mu jak za zboże za te 30 minut podczas których się rozkręca kartę, wymienia co trzeba i skręca? Kto tu się ma smażyć w piekle? :evil:

12 minut temu, pendzel_3 napisał:

Wiec lepiej nie lecieć w kulki tylko mówić jak jest, bo ja bym wziął to kartę ze te 1600zł

Większość potencjalnie zainteresowanych raczej nie planuje niczego rozkręcać, więc ich zainteresowanie ogłoszeniem spadłoby momentalnie :X

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Artok napisał:

Policzyłbyś mu jak za zboże za te 30 minut podczas których się rozkręca kartę, wymienia co trzeba i skręca? Kto tu się ma smażyć w piekle?

30min to ja z samą pastą walczyłem żeby rdzenia nie porysować :D

 

30 minut temu, Artok napisał:

więc ich zainteresowanie ogłoszeniem spadłoby momentalnie :X

To nie było ogłoszenie. Mam wrażenie że znajomy znajomego znajomego przytargał pół busa tego dobrodziejstwa gdzieś spod Monachium, co sugeruje sticker.;) No ale historii tego swetra nie poznam już nigdy do końca.

 

 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

za deklarację sprawdzonego źródła?

[x] no bo nie da się dać "półtora razy tak"  

 

2 godziny temu, Kawabonga napisał:

to wolał bym wersję od Palita 8-)

5 na 10 woli blondynki, 4 na 10 woli brunetki, 1 na 10 rude lub pozostałych dziewięciu - o gustach się nie rozmawia. 

 

2 godziny temu, Kawabonga napisał:

To jest flagowa i najlepsza wersja Palita.

No takie Dacia Logan segmentu średniego. KIEDYŚ Palit robił takie coś jak Super Jetstream i to była przyzwoita konstrukcja. Nie Top, ale okolice. 

2 godziny temu, Kawabonga napisał:

Osoby na takim forum komputerowym jak to, to malutki promil społeczeństwa. Szczerze, w swoim otoczeniu nie znam nikogo kto zna się na takim sprzęcie.

Mając zatem na uwadze ogar community takiego forum wiedz, iż "chwalenie" się iż wcisnąłeś laikowi coś o wiele powyżej rynkowej wartości raczej nie spotka się z aprobatą. Jasne, każdy orze tak jak może, ale ludzie są tu po to by sobie pomagać. A teraz sobie pomyśl, że owy klient kiedyś przypadkiem trafi na Twój wpis. Co to zmieni? Nic. Jeśli po takim ogoleniu jelenia możesz bez problemu spojrzeć w lustro to... pozostaje mi tylko współczuć. 

 

52 minuty temu, pendzel_3 napisał:

No ale historii tego swetra nie poznam już nigdy do końca.

Pamiętaj jak skończył Grucha, bo swetra akurat nie ogarnął ;)

  • Lubię to 3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panowie lepiej szukać 3080ti czy może pierwszych 3090 bez ti ?

Na Święta już sie nie uda kupić bo nie chce zarżnąć portfela ale po Nowym Roku spoko.

 

Granie 4K na ULTRA z RT na minimum mi wystarczy.

ULTRA bez AA oczywiście.

No i te 50fps akceptowane.

Jak bede chciał pograć w 100fps wyłączę RT.

Karty używki.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Sytuacja się zmienia więc po nowym roku może być ciut lepiej niż teraz. A teraz nie opłaca się dopłacać do 3090 względem 3080 Ti (moje zdanie). Poza tym 3090 będzie prawdopodobnie z kopary (co ma czasem plusy i minusy) podczas gdy 3080 Ti z wykokim prawdopodobieństwem nie kopało niczego. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli dopłata do 3090 jest dla Ciebie symboliczna a już obecne ceny pozostają akceptowalne - to bierz. Evga RTX 3090 lub daj Boże 3090 Ti w dobrej cenie to całkiem sensowny wybór. Szczególnie, gdy za te niecałe dwa tygodnie Jensen uraczy nas 4070, Ti za $899...:/

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Rebelmind napisał:

No takie Dacia Logan segmentu średniego. KIEDYŚ Palit robił takie coś jak Super Jetstream i to była przyzwoita konstrukcja. Nie Top, ale okolice. 

Jasne,  ale biorąc pod uwagę to, że konstrukcja "GaminPRO" jest tak sama czy to w 3060ti czy 3070 i chyba nawet w 3080 (tak mi się wydaje, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie)... w przypadku 3070 z TDP 220W daje to sobie radę całkiem nieźle a nawet bym powiedział, że ponadprzeciętnie, mówiąc na przykładzie ta Dacia logan odpycha się nieźle.

 

W przypadku 3080 może to być o zgoła inny obraz, wymiary radiatora są takie same.

Dla przykładu to co ostatecznie zostało u mnie....

 

UV 0,9V /1965Mhz TDP 90% chwila prostej matmy, mamy ~200W...(czyli stock 3060ti) efekt? Wiesiek na Ultra (nowy patch ale bez RT i bez DLSS) nie potrafi wentów uruchomić bo nie dobija do 60stopni. O ile mam rację i w 3080 jest to samo chłodzenie to już nie będzie wyglądało to tak różowo, imo patrząc na wersję karty trzeba na to patrzeć przez pryzmat konkretnego modelu, a konkretnie grzałki którą trzeba jakoś schłodzić. Bo tutaj Palit poleciał ctr+c ctr+v...

 

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Panowie lepiej szukać 3080ti czy może pierwszych 3090 bez ti ?

Na Święta już sie nie uda kupić bo nie chce zarżnąć portfela ale po Nowym Roku spoko.

 

Granie 4K na ULTRA z RT na minimum mi wystarczy.

Tu masz ściągę:

 

 

eLoWWWjGYiQcP5Tit9gNEn-970-80.png

4 minuty temu, pendzel_3 napisał:

ale biorąc pod uwagę to, że konstrukcja "GaminPRO" jest tak sama czy to w 3060ti czy 3070 i chyba nawet w 3080 (tak mi się wydaje, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie)

Mocno w to wątpię.

5 minut temu, pendzel_3 napisał:

UV 0,9V /1965Mhz TDP 90%

Powiem tak, w Mercedesach nie trzeba fabryki poprawiać, natomiast Logan po lekkim tuningu może zadowolić tych mniej wybrednych ;)

Tak czy siak 3070 za 1600 szarpałbym jak Reksio szynkę. I to nie zważając na stan chłodzenia.

3 godziny temu, Kawabonga napisał:

To jest flagowa i najlepsza wersja Palita.

Kurła, brzmi jak Polonez Caro - flagowy i najlepszy model FSO :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, zbiku90 napisał:

Powiem tak, w Mercedesach nie trzeba fabryki poprawiać, natomiast Logan po lekkim tuningu może zadowolić tych mniej wybrednych ;)

Tak czy siak 3070 za 1600 szarpałbym jak Reksio szynkę. I to nie zważając na stan chłodzenia.

Kurła, brzmi jak Polonez Caro - flagowy i najlepszy model FSO :D

No już nie przesadzaj że Palit to takie FSO , to powiedz w czym ta konstrukcja Palita jest gorsza od mojego Aorusa Master ? Bo jeśli dla ciebie tan palit to FSO to Aorus to taki Matiz chyba :D

BTW TDP tego Palita to 240W

Edit

Sprawdziłem teraz tego Aorusa ,pokazuje 270W ale wiecej niż 240W nie widziałem żeby pobierał.

c6g.png

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Znaczy Panowie ja nie chcę się między wódkę a zakąskę, ale mam takie wrażenie, że znaczna część starych wyjadaczy kojarzy napis "GamingPRO" z tym:

 

08877a3c3f5facaf756981c47ee6f434.jpg

 

No to w Ampere imo jest progres... i nie chodzi tylko o trzecie śmigło.

 

cover.jpg

 

N4MKFXB.png

 

A jak się tam pozycjonuje sama marka "Palit" to już mnie to lotto, podobnie jak inni producenci, miałem różne karciochy w łapskach i napisy to mnie najmniej interesują. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Kawabonga napisał:

Sprawdziłem teraz tego Aorusa ,pokazuje 270W ale wiecej niż 240W nie widziałem żeby pobierał.

Maks 270 to znaczy że ręcznie możesz podnieść maks do 270w np w afterburnerze. 240w ma domyślni to taki pobór widzisz maks:)

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Rebelmind napisał:

@Artokzaraz wyciągnie różnice w konfiguracji Heat-pipe'ow ;)

 

Czekamy™

IMG_20201129_180717-1536x1152.jpg.webp

Na powyższym zdjęciu radiator 3070 GamingPRO - klasyczne cztery ciepłowody po lewej i dwa po prawej stronie. Można rzec - standard w tej klasie.

 

Natomiast w przypadku 3080 wymyślili coś innego - mianowicie też są cztery/dwa ciepłowody, aczkolwiek oni je pozwijali po całym radiatorze. Niemalże zrobili okrąg za pomocą rurki cieplnej. Niby jest osiem, ale nie do końca. Taki ciepłowód z hypertreadingiem. 

cooler2.jpg

img-20200913-120222-3.jpg

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

zaraz wyciągnie różnice w konfiguracji Heat-pipe'ow ;)

No i jest odpowiedni człowiek, w odpowiednim temacie.

 

Czyli ok wymiary bloku chłodzącego te same, ale jednak inaczej skonstruowane ciepłowody... cała reszta zgadza się z obrazem jaki miałem przed oczami..

Zastanawiają mnie tylko te porwane termopady, bo nawet w tym moim (zwanym dalej, "zasuszeńcu") to tak nie wyglądało.... i owszem termopady ciut podsuszone ale bez jakichkolwiek pęknięć. Tutaj nawet na vram zauważcie że nacisk był nierównomierny.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...