Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

8 godzin temu, zbiku90 napisał:

Panie my tu rozmawiamy o cenie z 17 września a ty z fakturą z 11 października wyskakujesz :rotfl: Pierwsze podwyżki cen zaczęły się jeszcze tego samego dnia, a na wysyłkę niektórzy czekali miesiącami. Ehh ta paniczna wyprzedaż 2080ti poniżej 2k pln :D Piękna to była premiera, nie zapomnę jej nigdy ^^

 

Przecież fakturę wystawiają z datą wysyłki sprzętu a nie zamówienia, do tego zamówione na płatność przy odbiorze. A kart nie było to czekałem około 2-3 tygodnie na realizacje zamówienia. 

Bez-nazwy-1.png.3cfd148ea786b8e3431955110acca22e.png

 

 

w cenie o której piszecie chyba były przez chwile zwykłe wersje bez dopisku OC, bo te oc to chyba była pierwsza dostawa jaka mieli z której kartę dostałem.

Wszystko się pewnie rozbija o ten dopisek OC

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Możesz puścić Time Spy albo jakiegoś innego benchmarka i pokazać wyniki? Jaka cena?

Hmm czyli to faktycznie nie tylko moje urojenia ;)

Panie my tu rozmawiamy o cenie z 17 września a ty z fakturą z 11 października wyskakujesz :rotfl: Pierwsze podwyżki cen zaczęły się jeszcze tego samego dnia, a na wysyłkę niektórzy czekali miesiącami. Ehh ta paniczna wyprzedaż 2080ti poniżej 2k pln :D Piękna to była premiera, nie zapomnę jej nigdy ^^

No ponad miesiąc polowałem na kartę. Setki poświęconych godzin na pilnowanie stron sklepów.

To były czasy a nie jak teraz kupuję dziś a jutro mam.;)

Godzinę temu, r1023 napisał:

 

 

Przecież fakturę wystawiają z datą wysyłki sprzętu a nie zamówienia, do tego zamówione na płatność przy odbiorze. A kart nie było to czekałem około 2-3 tygodnie na realizacje zamówienia. 

Bez-nazwy-1.png.3cfd148ea786b8e3431955110acca22e.png

 

 

w cenie o której piszecie chyba były przez chwile zwykłe wersje bez dopisku OC, bo te oc to chyba była pierwsza dostawa jaka mieli z której kartę dostałem.

Wszystko się pewnie rozbija o ten dopisek OC

Te bez Oc wyszły wogóle potem?

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wrobel_krk napisał:

Te bez OC dostały super recenzje, a potem praktycznie ich nie było, bo się Asusowi nie opłacało sprzedawać;)

Z tego co wiem prawei zero wogóle dostarczyli tufa bez oc
 

 

moze jest ktos kto dostał od razu ? Ja wiem ze w xkom skąd brałem chyba wcale ich nie mieli i to co dostałem to była pierwsza dostawa chyba.

 

ps. chce ktos kupic jednego z pierwszych tufów na polskiej ziemi  ;) hahahah

Edytowane przez r1023
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, wrobel_krk napisał:

Z tego co wiem prawei zero wogóle dostarczyli tufa bez oc

Tak było, xkom później proponował wymianę na modele innych producentów, np. Gigabyte albo Inno3D. 

15 minut temu, r1023 napisał:

moze jest ktos kto dostał od razu ?

Xkom to wszystkim na dzień dobry slał maila, że problem z dostępnością jest globalny i czekają na dostawy. 

11 godzin temu, zbiku90 napisał:

Możesz puścić Time Spy albo jakiegoś innego benchmarka i pokazać wyniki?

obraz.png

11 godzin temu, zbiku90 napisał:

Jaka cena?

1959 zł

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Artok napisał:

Jeżeli się państwo kiedyś zastanawialiście, czy warto brać tego 3060 Ti z pamięcią GDDR6X od Inno3D, który to był w poniedziałek na promocji .

 

Ale pykasz na niej w jakieś mainstreamowe giery? Jak to jest z tą wydajnością? Serio blisko 3070? Bo różne widziałem recenzje..

Link to post
Share on other sites

Według 3D Marka 50 miejsce na świecie wśród wszystkich 3060 Ti GDDR6X :D

https://www.3dmark.com/spy/34906671

12 minut temu, emilstw napisał:

Bo różne widziałem recenzje..

Też widziałem różne, w jednych traci 5% do 3070, w innych jest niewiele szybsza od zwykłej 3060 Ti.

Edytowane przez Artok
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Według 3D Marka 50 miejsce na świecie wśród wszystkich 3060 Ti GDDR6X :D

Źle odczytujesz rankingi ;) Graphics score 28. a overall 9. miejsce bo procek zawyża :P W search mode trzeba wybrać Leadrerboard żeby nie dublowało wyników od poszczególnych userów. 

Jeśli podstawić graphics score do "zwykłej" 3060ti to nie łapałbyś się nawet do top100. Czyli spokojnie da się wyciągnąć więcej po OC wersji GDDR6.

Pytanie bonusowe: o ile możesz podnieść power limit?

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, zbiku90 napisał:

Pytanie bonusowe: o ile możesz podnieść power limit?

O okrągłe 0%. W 3D Mark muszę balansować krzywą napięcia tak, aby trzymać stosunkowo wysoki zegar i jednocześnie nie odbijać się od limitu 225W.

Link to post
Share on other sites

Tak jak podejrzewałem. Dodali GDDR6X który jest dość prądożerny, sekcja zasilania prawdopodobnie ta sama, a rdzeń lepiej się kręci na zwykłej wersji gdzie ma większy zapas prądu. Czyli out-of-the-box nowa wersja jest lepsza o parę procent, a po OC mamy mniej więcej remis.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

Dodali GDDR6X który jest dość prądożerny, sekcja zasilania prawdopodobnie ta sama, a rdzeń lepiej się kręci na zwykłej wersji gdzie ma większy zapas prądu

Konstrukcja chłodzenia została w całości przeniesiona z modelu 3070 Ti. Nawet zostawili dwie wtyczki zasilające 8 pin. Po prostu w fabryce zamiast GA104-400-A1 lutują rdzeń GA104-202-A1. 

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumieliśmy się :wariat: Inno3D wybrało tanią opcję wykorzystania projektu karty 3070 Ti, która ma już w standardzie pamięć GDDR6X. Podmienili tylko rdzeń na 3060 Ti. Nic innego się nie zmieniło, jak weźmiesz oba modele do ręki to są jak dwie krople wody. 

No i oczywiście wygrali odpowiedni BIOS, który ma ograniczenie do 225W (mimo że dwie wtyczki 8 pin pozwalają na dużo więcej). 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ten Benchmarkowy w Hogwarts Legacy test jest jakiś dziwny (albo to gra została niedorobiona). 

image.png

 

Widzicie? Raz RTX 3070 jest najlepszy, raz najgorszy. A innym razem karty o różnej wydajności oferują tyle samo klatek na sekundę. 

Link to post
Share on other sites

Po prostu w 4k albo z RT 8GB VRAM jest za mało, stąd takie wyrównane wyniki RTXów. Na wysokich ustawieniach podobnie jest z 16GB RAM, momentami jest pokaz slajdów.

PS. Jak już przy pamięci jesteśmy to warto zwrócić uwagę że 4070ti wypada porównywalnie do 3080ti, a momentami nawet gorzej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, nie wiem czy to dobry dział spróbuję tu zapytać. 

 

Kupiłem nowy zasilacz na zapas, firmy corsair ten model - Corsair RM1200x Shift 1200W 80+ Gold ATX 3.0

 

mogę bez problemu podłonczyć do niego kartę msi geforce rtx 3090 ? jest kompatybilna?

zasilacz posiada nową wtyczkę 600w pod przyszłe karty grafiki. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...