Skocz do zawartości

Recommended Posts

Godzinę temu, joker5513 napisał:

Kupić to TLOU czy nie kupić? nie ukrywam że ograłbym sobie komfortowo na PC. RTX 3090ti w 3440x1440 powinien sobie poradzić jako tako ~60FPS. Dobrze że ta karta przynajmniej problemu z niedoborem VRAM nie ma :D

 

 

Jak jesteś fanem gier fabularnych ze skopanym zakończeniem to tak;)

Tylko wtedy będziesz skazany na zagranie w Part 2 bo ona naprawia z nawiązką zakończenie Part 1.:cry:

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, joker5513 napisał:

Pierwsza część jest w mojej osobistej top 2 wszechczasów. 

Co jest top1 jeśli można spytać?

54 minuty temu, r1023 napisał:

nie chodzi tu o sprzęt i ilosc pamięci tylko zwyczajnie o niechlujnie przygotowany port.

Nie, wcale. 780ti jak wychodziło z 3GB VRAM to też wszyscy pisali że gry w 1080p NIGDY nie będą potrzebowały więcej. Kiedyś to były zoptymalizowane gry nie to co teraz :D

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

 

Nie, wcale. 780ti jak wychodziło z 3GB VRAM to też wszyscy pisali że gry w 1080p NIGDY nie będą potrzebowały więcej. Kiedyś to były zoptymalizowane gry nie to co teraz :D

 

Oczywiście że będą potrzebowały ale akurat ten tytuł jest przykładem braku kompetencji. NIe wiem co wiesz o optymalizacji gier ale wnoszę że siedzisz w gamedevie.

Link to post
Share on other sites

Ja nie siedzę w Gejmdewie, ale się otarłem. Można mieć dobrze działającą grę ujowo napisaną oraz ujowo działającą grę dobrze napisaną (wariantu skrajnego celowo nie biorę pod uwagę). Jedną i drugą można następnie przeportować na inną platformę i ponownie można uzyskać analogiczne efekty. Faktem pozostaje, że coraz mniej gier jest pisanych od podstaw (bez korzystania z gotowych, dużych modułów), a jeszcze mniej jest dobrze (czytaj. z poszanowania ogólnie przyjętych standardów) napisanych od początku. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

Oczywiście że będą potrzebowały ale akurat ten tytuł jest przykładem braku kompetencji.

IMO to bardziej przykład na dymanie klientów i hamowanie rozwoju branży przez NV. Ale to tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ja nie siedzę w Gejmdewie, ale się otarłem. Można mieć dobrze działającą grę ujowo napisaną oraz ujowo działającą grę dobrze napisaną (wariantu skrajnego celowo nie biorę pod uwagę). Jedną i drugą można następnie przeportować na inną platformę i ponownie można uzyskać analogiczne efekty. Faktem pozostaje, że coraz mniej gier jest pisanych od podstaw (bez korzystania z gotowych, dużych modułów), a jeszcze mniej jest dobrze (czytaj. z poszanowania ogólnie przyjętych standardów) napisanych od początku. 

 

Gra dobrze napisana wcale nie musi być dobrze zoptymalizowana, bo to nie tylko kod ale masa innych czynników które na optymalizację się składają.

 

1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

IMO to bardziej przykład na dymanie klientów i hamowanie rozwoju branży przez NV. Ale to tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać.

 

Bo jakaś firma olewa port znaczy ze jest to wina firmy robiącej sprzęt ? :D Jakby na stacji nalali Tobie zamiast paliwa wody do baku to miałbyś pretensje do stacji czy do auta że nie jedzie ? Jak juz nawet na steam refundują tego crapa jak leci to raczej nie jest to wina sprzętu. Niestety ten tytuł nie jest triumfem amd tylko porazką naughty dog.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale to przecież nie pierwsza gra w której 8GB jest problemem. A z czasem będzie jeszcze gorzej. U AMD najlepsza karta z takim VRAMem kosztuje 1300-1400zł, a u NV 2x tyle. Powtarzam się ale wystarczy spojrzeć na speckę konsol i wszystko staje się jasne. Porty na PC próbują się ratować swapowaniem z RAMem, ale to nie ten rząd prędkości i przepustowości. Podobnie granie z HDD odchodzi do lamusa, co parę lat temu jeszcze było nie do pomyślenia.

Link to post
Share on other sites

To jest bardzo zle zrobiona gra, a pisanie ze NV hamuje rozwój branży to są totalne kocopoły - RT,DLSS itd, w takim wypadku AMD by tą branże cofało bo co najwyżej próbuje kopiować rozwiązania NV i to przeważnie z marnym skutkiem albo są dwie gen do tyłu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozwiązania AMD są gorsze ale przynajmniej otwartoźródłowe (póki co) i nie wymagają dopłacania do własnościowego sprzętu. Gdyby nie to właściciele np. Pascali nie mogliby korzystać z Freesync czy FSR, bo NV się na nich wypięła na zasadzie kupcie nowszą kartę biedaki.

Link to post
Share on other sites

Te ich rozwiązania zwyczajnie nie sa na tyle dobre, albo amd nie ma takiej pozycji na rynku żeby za to kroić kase, i tak jak pisałem tylko kopiują pomysły za chwile będzie FG od AMD ;).  Więc nie wiem gdzie Ty widzisz hamowanie branży. 

Link to post
Share on other sites

NVidia imho nie hamuje rozwoju branży, ale hermetyzuje: jeśli chcesz nowe technologie to musisz kupić ich produkt. A, że są to zamknięte rozwiązanie, ZAZWYCZAJ nie działające lub źle działające na ich starszych produktach... 

 

Gdy AMD odpowiada porównywalnie dobrą, otwartą alternatywą to i Nv zaczyna wspierać tę alternatywę (patrz Freesync). 

Link to post
Share on other sites

W końcu i AMD i NVDIA to korpo, NVIDIA ładuje miliardy zielonych w rozwój to nie będzie za darmo AMD udostępniać, chce wyeliminować konkurencje - wiadomo. Płacisz - wymagasz, masz. Jeśli chcesz najlepszego rozwiązania dopłacasz
 

W AMD znów dział gpu nie ma wielkiej kasy - otwarte rozwiązania - kod poprawiany przez wszystkich - dobrze wygląda marketingowo ale jak by były tak dobre jak nvidia to by wszyscy tego używali.
Jakby zamienić miejscami AMD i NVDIA, AMD robiłoby to samo wiec nie ma co sobie dorabiać do tego ideologii:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Rebelmind napisał:

NVidia imho nie hamuje rozwoju branży, ale hermetyzuje: jeśli chcesz nowe technologie to musisz kupić ich produkt. A, że są to zamknięte rozwiązanie, ZAZWYCZAJ nie działające lub źle działające na ich starszych produktach... 

 

Gdy AMD odpowiada porównywalnie dobrą, otwartą alternatywą to i Nv zaczyna wspierać tę alternatywę (patrz Freesync). 

 

 

Amd robiłoby to samo gdyby mogło, zobacz w procesorach trochę odrobili i jak ładnie skorygowali ceny procek/płyta, w kartach jedyna nowość jaka zaprezentowali to dipsplay port 2.0 do 8k, reszta czyli fsr itp to kopiowanie i próba gonienia konkurencji.

 

Freesync jest ok ale nikt kto miał Gsync raczej się nim zainteresuje, tak samo jak mam wybór DLSS a FSR to wybiore DLSS bo jest lepsze, moze to nie hermetyzacja a poprostu próby robienia czegoś pod konkretny sprzęt a nie pod wszystko co jest na rynku.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

jeśli chcesz nowe technologie to musisz kupić ich produkt

Najlepiej z najnowszej serii...

3 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Jeśli chcesz najlepszego rozwiązania dopłacasz

...I z wyższej półki żeby mieć choćby te 12GB VRAM. Nie zapominajmy że chcieli wciskać 4070ti jako 4080 ;)

15 godzin temu, r1023 napisał:

pisanie ze NV hamuje rozwój branży to są totalne kocopoły - RT,DLSS itd

Masz rację, źle się wyraziłem.

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

NVidia imho nie hamuje rozwoju branży, ale hermetyzuje: jeśli chcesz nowe technologie to musisz kupić ich produkt. A, że są to zamknięte rozwiązanie, ZAZWYCZAJ nie działające lub źle działające na ich starszych produktach... 

 

Gdy AMD odpowiada porównywalnie dobrą, otwartą alternatywą to i Nv zaczyna wspierać tę alternatywę (patrz Freesync). 

Jedyne co hamuje rozwój branży to konsole. Ubisoft kiedyś powiedział wprost że ich gry wyglądają wszędzie tak samo żeby konsolowcy nie płakali że u nich jest brzydziej.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...