Skocz do zawartości

Recommended Posts

Godzinę temu, Karister napisał:

3080Ti tylko ~4% słabsza od 3090.

 

no to było do przewidzenia, póki VRAM nie przekroczy 12GB to tak będzie

 

 

 

 

 

Godzinę temu, Karister napisał:

Za MSRP byłaby świetna

 

to fikcyjna premiera, tutaj nie ma ceny MSRP, to co oni teraz robią to ja osobiście nazywam "oddawanie rynku gier dla konsol"

 

taki przeciętny kowalski co robi za 2500 zł na miecha (tzw. prawdziwa średnia krajowa)

nie będzie odkładał pół-roku ~8000 polskich cebulionów-kaczyńskich na porządnego kompa, 

tylko pójdzie do sklepu i kupi sobie PS5 Digital za ~2500 zł, albo jeszcze tańszego XBOX series S za ~1300 zł i po sprawie :D

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, mutissj napisał:

taki przeciętny kowalski co robi za 2500 zł na miecha (tzw. prawdziwa średnia krajowa)

nie będzie odkładał pół-roku ~8000 polskich cebulionów-kaczyńskich na porządnego kompa, 

tylko pójdzie do sklepu i kupi sobie PS5 Digital za ~2500 zł, albo jeszcze tańszego XBOX series S za ~1300 zł i po sprawie :D

 

Rozumiem i oczywiście masz rację. Tylko, że Ty należysz do mniejszości, która potrafi to przyznać. Większość woli pluć jadem na forum z bólu dupska, że nie może mieć, a ktoś inny może. Może konkretnie nie tutaj, ale na konkurencyjnym forum jest to bardzo widoczne. ;) 

Edytowane przez Karister
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, tokacz napisał:

na stronie nvidii na Polskę było całe 0 egzemplarzy


ale tak na serio czy sobie jaja robisz? xd (to, że jestem w stanie w to uwierzyć mówi sporo o rynku)

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, RaV1298 napisał:


ale tak na serio czy sobie jaja robisz? xd (to, że jestem w stanie w to uwierzyć mówi sporo o rynku)

tak mi donieśli znajomi

w media expert dodali pality i gainwardy ale nadal chwilowo niedostępne...

 

https://www.x-kom.pl/p/658146-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-12gb-gddr6x.html - już wyprzedane

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/657425-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3080-ti-sg-12gb-gddr6x.html - już brak

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gigabyte-RTX-3080-Ti-EAGLE-12GB-GDDR6X/17101

 

nie ma co szukać bo nikt nie wystawi po cenie msrp (jedynie były na evga ale strona padła)

 

https://foxkomputer.pl/pl/c/Karty-graficzne/53/1/default/1/f_at_393_1185/1/f_at_489_2335/1 - 8 modeli ... ceny przemilczmy

 

komputronik szykuje się do zrzutu (ceny takie jak u reszty) https://www.komputronik.pl/search/category/1?query=karta graficzna rtx 3080 ti

Edytowane przez tokacz
  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Nie no totalnie dziwacznie te RTXy 3080 Ti są , nawet MRSP lipne. O ile z cięć w CUDA / RT / TMU / Tensor zegar w zegar wydajność na 3080 Ti jest do około 4% niższa od RTX 3090, to 12 GB VRAM dla GA102-225 vs 24 GB VRAM dla GA102-300 jest słabizną w RTX 3080 Ti. Za niewiele więcej dodatkowa pamięć + zawsze te kilka kluczowych fps (mowa o maksowaniu w najwyższych rozdzielczościach i o realnym wykorzystaniu nie  alokacji) robi robotę. Jakby ten 3080 Ti miał 20 GB VRAM czy chociaż 16 to byłoby pięknie. Tak to karta która w zasadzie względem jej możliwości wydajnościowych zniechęca ilością VRAM na tle 3090. Dziwne ruchy ze strony NV generalnie. To co sklepidła robią to już jaja konkretnie, niemniej cena w dystrybucji też podbita kolosalnie bo najsłabsze modele po 10k można wyrwać... :hahaha::hahaha:

 

Plus taki, że na modelach z wysokim PT (biosy 450+) i po ustawieniu nawet na air tego należycie tak by nie throttlowało, te 15-18% odskoczy się od RTX 3080 i 2%-4% mniej od 3090 to już przy tych wydajnościach margines. No ale rynek wygląda jak wygląda. Kurde jak ja się cieszę, że moją sztukę 3090 STRIX dorwałem za 7990 zł z dystrybucji jeszcze w zeszłym roku :D Bo 15k to bym dał ale za RTX TITAN Ampere na pełnym rdzeniu GA102 gdyby takowy się pojawił, no ale teraz to już olewka i czekanie spokojnie na RTX 4090 czy jak tam go nazwą.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Polowalem dzis o 15 haha..... na RTX 3080TI na oficjalnych str nvidii w polsce jak i we wloszech i nie ma kart... klikam na zobacz wszystkie opcje zakupu i wyskakuja gotowe zestawy z rtx 3080... normalnie to ..... pies taki interes, karty pojawily sie we wloskich sklepach mi.in marek asus w cenach od 1900 do 2100 euro cale szczescie mam rezerwacje na asus rtx 3080 tuf za 1100 euro z tym ze nie wie czlowiek ile musi czekac

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...