Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

EH_Gosu@

Ta wypowiedz jest podyktowana tylko i wyłącznie jednym.Facet ma cholerny problem.Gier z RT brak,a 5700/XT okazały się lepsze niż przewidywali, w stosunku nawet do SUPER.Używa więc argumentu,którego tak naprawdę nie ma. 

Revenant@

Raczej spokojnie można podciągnąć to pod Lanham Act.Jest to niewątpliwie fałszywa reklama

Edytowane przez Dominik132
Link to post
Share on other sites

RT atm można porównać do perfekcyjnej implementacji dx12 z a-sync itp. Tylko, że dx12 zależy wyłącznie od deweloperów, GPU i win7-10 ze wsparciem vulkan/dx12 to chyba większość już ma....Z RT nie dość, że deweloprzy mają pewnie kupę roboty z tym to jeszcze zostaje problem co z pozostałymi bez wsparcia rt i konsolami. Trzeba póki co optymalizować grę pod to i to i tylko większy deweloper+kolesie oddelegowani z amd/nv muszą współpracować by działało to najlepiej jak to możliwe.

 

Tak czy siak następna generacja dopiero pokaże jaki progres nastąpi.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś miał jakieś przejścia z sklepem "BEP Technology Ltd"? Pytam bo to jeden z sprzedawców amazonu, który oferuję karty sporo taniej niż reszta. Taki oznaczony jako nowy rtx 2080 kosztuje 320 euro + 100 euro koszt wysyłki co daje bardzo dobrą cenę jak za takiego rtx, tylko pytanie czy on jest naprawdę nowy i czy to nie jakiś krzak.

Link to post
Share on other sites

Porównajmy zatem osiągnięcia CEO NVidii do osiągnięć typowych ludzi. Facet wie co mówi i zna się na rzeczy.

To jest czysty marketing! On Ci "gó**o" w papierku będzie próbował wcisnąć jako smaczny "cukierek" bo ma to po prostu sprzedać i tyle. 

 

 

 

Biorąc pod uwagę, że największe tytułu AAA które się zbliżają mają już implementację DXR oraz coraz więcej takich będzie ją miało, to trochę lipa kupować sprzęt który nie pozwoli tego nawet włączyć, gdzie propozycja drugiej firmy oferuje taką możliwość przy stosunkowo podobnej cenie jak karta konkurenta, mając przy tym znacznie lepszy system chłodzenia i podobną z naciskiem na większą, wydajność w standardowej rasteryzacji. 

Z tą implementacją będzie tak samo jak z pierwszymi grami z RT czyli update z obsługą RT pojawi się po kilku miesiącach od premiery.

Assetto Corsa była mocno promowana przez nV jaka jedna z pierwszych gier obsługujących raytracing. Gra dostępna jest od maja tego roku i RT nie obsługuje ba nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie obsługiwać bo twórcy gry stwierdzili, że nie będą poświęcać środków i czasu na implementację czegoś co jest niedopracowane i działa z bardzo niską płynnością. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Jedno narzędzie, z którego korzysta jakiś odsetek developerów. Faktycznie ogromny wkład w rozwój cywilizacji. :|

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem w końcu 3DSmarki Spy'e. Nie mogłem ich odpalić wiecie przez co? W Precision X musiałem wyłączyć hardware monitoring... -.- 

 

Time Spy 4K: https://www.3dmark.com/3dm/38641227

Time Spy: https://www.3dmark.com/spy/8194243

 

Ładnie leci Ci karcioszka, dałem w compare z samplem testowym RTX 2070 SUPER którego testowałem niedawno.

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/8194243/spy/7970165#

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/8195442/spy/7971815

 

Na ile Ci maksymalnie stabilnie lecą memki na tej karcie?

Link to post
Share on other sites

1990 przy długim teście i dużym obciążeniu vram. Max temperatura ramu to 77*c, na lewo od procesora (od strony śledzia).

Jak ja kocham mieć pakiet czujników. Gdyby trzeba było to wiedziałbym gdzie i co modować. :)

 

Wyniki GPU byłby jeszcze większe o ten 1 lub 1.5% gdybym miał lepszego cepa. 

O ile absolutnie nie można nazwać R5 2600 @ OC bottleneckiem to przy maxowaniu pkt w benchmarkach czuć różnicę (sporą, 1% to dość dużo).

 

Mam nadzieję że 3700X będzie dużo lepszy. 3900X raczej nic nie da prócz CPU score. Ale poczekam z tym do black friday, na pierwszy price-drop zen2.

 

Najbardziej się cieszę z tego że jest bardzo dobrze z cewkami. Wiadomo, w menu np. wiedźmina przy 999fps w 4K czy 1080p nawet to słychać solidnie. Ale normalnie czy przy 200fps absolutnie nic. Już mój seasonic jest głośniejszy. Zastanawiam się czy nei nakleić na biurko pod obudową małej warstwy gąbki dźwiękochłonnej (idealne na wysoko tonowy dźwięk). Podobnie z tyłu PC na ścianie.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

1990 przy długim teście i dużym obciążeniu vram. Max temperatura ramu to 77*c, na lewo od procesora (od strony śledzia).

Jak ja kocham mieć pakiet czujników. Gdyby trzeba było to wiedziałbym gdzie i co modować. :)

 

Wyniki GPU byłby jeszcze większe o ten 1 lub 1.5% gdybym miał lepszego cepa. 

O ile absolutnie nie można nazwać R5 2600 @ OC bottleneckiem to przy maxowaniu pkt w benchmarkach czuć różnicę (sporą, 1% to dość dużo).

 

Mam nadzieję że 3700X będzie dużo lepszy. 3900X raczej nic nie da prócz CPU score. Ale poczekam z tym do black friday, na pierwszy price-drop zen2.

 

Najbardziej się cieszę z tego że jest bardzo dobrze z cewkami. Wiadomo, w menu np. wiedźmina przy 999fps w 4K czy 1080p nawet to słychać solidnie. Ale normalnie czy przy 200fps absolutnie nic. Już mój seasonic jest głośniejszy. Zastanawiam się czy nei nakleić na biurko pod obudową małej warstwy gąbki dźwiękochłonnej (idealne na wysoko tonowy dźwięk). Podobnie z tyłu PC na ścianie.

Ryzen 2600 jest bottleneckiem w grach (nie w benchach) dla Twojego GPU w 1080p oraz 1440p . Przekonasz się o tym bardzo konkretnie przy przesiadce na 3900X.

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałbym. Przy capie 60Hz w 4K absolutnie jest aż nadto. Przy FHD @ 72Hz raczej też bezproblematyczny.

 

W benchach odnoszę wrażenie że efekt "combined" jest trochę duszony oraz sterownik GPU.

 

Przy 75Hz+ i owszem. Słaby procek do takiej zabawy. Jack of all trades, master of none. Jak mi ostatnio przypasiło to sformułowanie. 

 

Od premiery Zenów robiłem dokładny research, 3900X ma sens tylko w zast. profesjonalnych. :/ 
A do Adobe nawet 2600 mi styka. :<

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Zaraz fani AMD się zlecą i będą mówić, że różnicy przecież nie ma i jest za ciemno. A 110C dla 5700xt to temperatura robocza.  

 

Cóż, z pewnego forum gdzie w czeluściach internetu malkontenci bez pojęcia o tematach w których się wypowiadają, uprawiają swą pasję - irracjonalne narzekanie. Dział Navi, głównie posiadacze Radeonów...

 

69281768_2430613750539730_24099237076119

 

68651888_2151093691854471_40349944459915

 

Choroba i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

w grach jak w grach ale jak się wyszuka jakikolwiek popularniejszy silnik renderujący, to już ma albo za chwilę będzie mieć wsparcie dla RTX :) i przy okazji sporego kopa wydajności np Octane Render itp. Do tego w UE4, Unity. Jak AMD szybko czegoś nie wymyśli to tylko ich fani im pozostaną, powtarzający jak mantrę  "RT a na co to komu".

 

np: https://www.pugetsystems.com/labs/articles/OctaneBench-2019-Preview-GeForce-RTX-Performance-Boost-1384/

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w grach jak w grach ale jak się wyszuka jakikolwiek popularniejszy silnik renderujący, to już ma albo za chwilę będzie mieć wsparcie dla RTX :) i przy okazji sporego kopa wydajności np Octane Render itp. Do tego w UE4, Unity. Jak AMD szybko czegoś nie wymyśli to tylko ich fani im pozostaną, powtarzający jak mantrę  "RT a na co to komu".

Jakiś czas temu starałem się tłumaczyć takowym malkontentom co i jak, obecnie szkoda mi na to czasu. W dyskusje wdaje się tylko z osobami które mają coś sensownego do powiedzenia, bo jak możesz zobaczyć na screenach które wrzuciłem z forum będącego zlewiskiem userów najgorszego sortu mentalnego, tam dyskutować nie ma sensu. Szkoda czasu i energii :)

 

W Octane RTX ON daje kopa konkret. W grach w tych których już jest, też przyjemnie to wygląda i śmiga zacnie zależnie od rozdzielczości, karty i jej segmentu. Zresztą sam wiesz jak jest :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...