Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

8 godzin temu, rafal12322 napisał:

A niech się bawią, wprowadzą u nas to będziemy się żegnać bo i tak ostatnio niewiele tam oglądam....

Mnie już przekonali samym pierdololo raz o tym, potem drugi... ich problem. Na dłuższą metę się przejadą imo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja na razie zredukowałem koszt abo Netflix premium i przechodzę pod skrzydła operatora kablówki UPC/Play.
Przez rok 26 zł/miesiąc.

e43a5a033451f3a9f522886fef739a75.jpg

Przy okazji wymieniam stary dekoder z multirumu na nowy 4K. Teraz będę miał dwa dekodery 4K.
Dodatkowo za 10 zł wziąłem Viaplay.

Link to post
Share on other sites

Uwaga! Mikropłatności w patostreamingu Amazon Prime postępują. Na początku wyodrębnili "Channels" dodatkowo płatne, a teraz krzyczą sobie opłaty za większość filmów pełnometrażowych. Za chwilę pewnie też za każdy serial będą chcieli osobno opłaty, a może  i odcinek... Patologie trzeba tępić bo się rozprzestrzenia szybko zazwyczaj!

Link to post
Share on other sites



Uwaga! Mikropłatności w patostreamingu Amazon Prime postępują. Na początku wyodrębnili "Channels" dodatkowo płatne, a teraz krzyczą sobie opłaty za większość filmów pełnometrażowych.

A od kiedy tak? W weekend obejrzałem ze cztery filmy u nich i jedyne co zauważyłem, że pojawiły się jakieś reklamy innych filmów przed filmem.
Jakie tytuły masz osobno płatne? Jutro sprawdzę u siebie.
Link to post
Share on other sites



Hmm od marca/kwietnia ruszyły te kanały


Kurcze nie ma opcji. Właśnie sprawdziłem i jeszcze we wtorek oglądałem film "The sielencing", który dziś już kosztuje 35 złotych
Chyba ich mocno pogrzało.
W aplikacji na win 10 jakoś obrazu jest tragiczna, brak 4k, brak atmosa, albo chociaż 5.1 a oni chcą za jeden film 35zł.
Za to 49zł rocznie to akceptowałem ten tragizm, jednak jak tak dalej pójdzie, że filmy mają być osobno płatne to się z nimi pożegnam.
Link to post
Share on other sites

Film od 14 kwietnia jest na Netflix, więc pewnie amazon nie ma praw do udostępniania w ramach abonamentu, to "sprzedają".

Prime był praktycznie za free (3 x zakupy na amazonie i mi się w kosztach przesyłek zwraca koszt rocznego abo), więc prędzej czy później musieli coś wykombinować, żeby zacząć na tym vod zarabiać.

Mogli dowalić miesięczny abonament...

O darmowych grach już nawet nie wspominam.

 

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, marik81 napisał:

Ja mam nadal na prime.

Ale w PVoD (możesz zakupić) a nie SVoD (abonament).

 

Nie no jak Jacek napisał, Prime to śmieszny koszt. 5 dyszek na rok przy serwisie VOD, darmowych grach i darmowych wysyłkach (od 0,01PLN).

Link to post
Share on other sites

Ludzie czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? We wtorek to oglądałem. 02.05.2023.
Nie usunęli go w styczniu, nie wykupiłem, tylko było normalnie, a dziś już 35zł kosztuje.
Może takie szczęście miałem, że akurat ten film dodali ponownie do prime we wtorek, a wczoraj lub dziś wrzucili do dodatkowo płatnej subskrypcji?
Niemniej jeszcze przedwczoraj był do obejrzenia w ramach zwykłego prime.
Poza tym co to znaczy "sprzedają"?
Mogę go pobrać na dysk i obejrzeć nawet bez abonamentu prime?







Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, marik81 napisał:

Ludzie czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem?

Umiemy, tylko nie bardzo wiemy (przynajmniej ja) o co Ci chodzi.

Chcą w końcu zacząć zarabiać a Ty taki oburzony.

 

8 godzin temu, marik81 napisał:

Poza tym co to znaczy "sprzedają"?
Mogę go pobrać na dysk i obejrzeć nawet bez abonamentu prime?

Znalezienie regulaminu i zasad na jakich "sprzedają" filmy zajęło mi  mniej niż minutę... Dla Ciebie to najwidoczniej za trudne, lepiej sobie ponarzekać.

 

Cytat

Zakupione pliki wideo

  • Sposoby oglądania: Przy zakupie wideo do oglądania na żądanie, udostępnimy je do oglądania strumieniowego oraz, w większości przypadków, do pobrania, w następujący sposób:
    • Streaming: Zakupione pliki wideo można oglądać online za pośrednictwem przeglądarki internetowej i kompatybilnych podłączonych do Internetu telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray, dekoderów STB, tabletów Fire i innych kompatybilnych urządzeń. Listę urządzeń kompatybilnych z naszą usługą można znaleźć na stronie Urządzenia kompatybilne w witrynie używanej do uzyskania dostępu do usługi Amazon Prime Video pod następującymi łączami: PrimeVideo.com, Amazon.com, Amazon.co.uk, Amazon.de lub Amazon.co.jp (kompatybilność urządzeń może się różnić w zależności od lokalizacji). Przy użyciu tego samego konta Amazon można oglądać strumieniowo do trzech plików wideo w tym samym czasie. Ten sam plik wideo można oglądać równocześnie na nie więcej niż dwóch urządzeniach.
    • Pobieranie: Jeśli opcja pobierania jest dostępna, użytkownik może pobrać zakupione pliki wideo na cztery kompatybilne urządzenia, takie jak tablety Fire (inne niż Kindle Fire 1 Generacji) oraz urządzenia z systemem Android i iOS. Listę urządzeń kompatybilnych umożliwiających pobieranie można znaleźć na stronie Urządzenia kompatybilne w witrynie używanej do uzyskania dostępu do usługi Amazon Prime Video pod następującymi łączami: PrimeVideo.com, Amazon.com, Amazon.co.uk, Amazon.de lub Amazon.co.jp (kompatybilność urządzeń może się różnić w zależności od lokalizacji). Po pobraniu zakupionego pliku wideo można również oglądać dany plik wideo strumieniowo w sposób opisany powyżej.
  • Okres oglądania: Nieograniczony -- użytkownik może oglądać pliki wideo tak często i tak długo, jak zechce (z zastrzeżeniem ograniczeń opisanych w Warunkach korzystania z Amazon Prime Video).

 

Link to post
Share on other sites
 Umiemy, tylko nie bardzo wiemy (przynajmniej ja) o co Ci chodzi.

Pytałem od kiedy tak jest, bo oglądałem w długi weekend i nie miałem jeszcze sklepu.
We wtorek oglądałem film, którego już w prime rzekomo nie ma od stycznia i odniosłem się do tego:
Jeżeli wierzyć upflixowi to The Silencing usunęli z Prime'a w styczniu, ostatnio dodali do Netflixa.

Co do straty praw i sprzedaży. Wg ich regulaminu to nie można oglądać bez aktywnej subskrypcji prime wideo, więc jakieś prawa posiadają do treści udostępnianych.
 Znalezienie regulaminu i zasad na jakich "sprzedają" filmy zajęło mi  mniej niż minutę... Dla Ciebie to najwidoczniej za trudne, lepiej sobie ponarzekać.

Dzięki. Pisałem posta zbierając się do pracy. Gdybym wiedział, że tak szybko znajdę to bym nie pytał.
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2023 o 09:34, rafal12322 napisał:

Może być niezłe ;)

 

Wyszedł średniak. Założenia fabularne dobre ale realizacja przeciętna. Na plus świat i ładne plenery. 6 odcinków to od biedy można obejrzeć,jednak serialowi daleko do innych azjatyckich produkcji na Netflixie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wczoraj skończyłem. Dobrze, że to było tylko 6 odcinków więc aż tak strasznie nie bolało :P Ogólnie pomysł był niezły, serial miał też swój klimat ale wykonanie to już inna bajka. Szkoda bo mogło wyjść coś fajnego a tak to jest to chyba najgorszy koreański serial jakie oglądałem tam ostatnimi czasy...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...