Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, piąta edycja


Recommended Posts

Ludzi a może chodzi Tu żeby komuś ułatwic prace i pomoc ulepszyc kompa... nie o ilość postów...Bo jakby było tak że wygra ten co ma wiecej postów to te forum by było jednym wielkim spamem. Ruszcie głową i nie badżcie chciwi...

właśnie nie chodzi tylko o posty, bo jak zauważył Pan Tomasz Stiller przy okazji rozwiewania wątpliwości, są różne formy aktywności, m.in.: newsy, poradnik, komentarze, mini-recenzje, posty na forum, dlatego też osobą aktywną nie jest tylko ta osoba, która ma np. 1743729 postów, ale i ta, która ma swoim koncie jakiegoś newsa / mini-reckę etc.

co do ulepszania kompa...żadna chciwość, tylko postawienie na troszkę większą uczciwość (może to złe słowo)

użytkownicy wolą (może nie wszyscy, przepraszam za uogólnienie), aby nagrodzić kogoś kto ma jakiś wkład w rozwój serwisu (tak jak np. w 3 edycji Kolega mICh@eL), a nie osobę, która założyła konto, bo się dowiedziała od znajomego o takiej akcji, a po wygranej usunie konto / więcej się nie zaloguje

 

przy okazji przypominam, że moja skromna osoba / mój skromny profil prosi o głosy w tym konkursie ;):lol:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się ze nigdzie nie jest napisane z jakim sprzętem można się zgłaszać.Ale czy nie lepiej żeby ktoś co ma PII 400MHz dostał i7,

niż ktoś kto ma Phenoma II...

 

W poprzednich edycjach wybrano jednak osoby, które miały bardzo słabe komputery a nie te za 4000zł +.Czemu??????

 

Nikogo nie chcę obrażać, chcę się dokładnie dowiedzieć cóż to za możliwości dostaje osoba która ma nowoczesny i szybki procesor E8400 i dostanie i7???? + 25% "możliwości"????

Osoba z PII ma wtedy + 8000% mozliwości....

Link to post
Share on other sites

Pitek_ ale nie ma przecież żadnych wymogów. Trzeba tylko móc się określać tą tajemniczą cechą "aktywny" :)

 

To, czy wybrana zostanie osoba z PII czy z E8400 to zależy chyba od tego jak się zaprezentuje. Niektórzy tutaj tylko zakładają konto i piszą wspaniałe zgłoszenie w jednym zdaniu podrzędnie złożonym, a inni ładnie przedstawiają swoją konfigurację, dają zdjęcia, tworzą prezentację w wersji pdf, a do tego mogą się pochwalić wysoką aktywnością w portalu (na przykład podsunę tutaj swoją skromną osobę klik) ;)

Taka osoba zasługuje według mnie na ulepszenie, która umie się zaprezentować :)

 

Pozdrawiam :lol:

Link to post
Share on other sites

Możliwe że masz rację TheSpeed, a przynajmniej podałeś konkretny argument co byś zrobił z nowym sprzętem.

Zagłosuję na Ciebie, bo widzę że warto.

 

"Mam dużo ale chcę mieć jeszcze więcej - głosuj na mnie!" dobrą metodę sobie niektórzy wymyślili :lol:

Link to post
Share on other sites

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Witam,

jak przyglądam się większości konfiguracji, to zdaje mi się, że pazerność od niektórych bije na kilometr ;]. Mając quada, z 3 Gb pamięci, nie najgorszą kartę, jeszcze zgłaszają sprzęt do modernizacji. Ciągle mało ;p

 

Zgłoszę i swój sprzęcik.

Komputer składany w roku 2004. Już 5 latek skończył ;]

Co zawiera zestaw:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/min_procesor0658.jpghttp://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/min_beztytulu64f5.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/9740/beztytuu3pqb.th.jpg

 

Procesor: Intel Pentium 4 530 3.0 Ghz

Płyta główna: MSI 915P Combo-FR (MS-7058)

Pamięć: 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) pamięci 2 x 256 marki Kingston

Grafika: NVIDIA GeForce PCX 5300 (128 MB)

Monitor: LG F700B [17" CRT]

Dysk twardy: WDC WD800JB-00JJA0 (74 GB, IDE) (WD , 80Gb, jeszcze na ATA)

Napęd DVD: LITE-ON DVDRW SOHW-1633S

Zasilacz wymieniałem w tym roku na ATX Qoltec SilentLine 400W

 

Jak widać, nie jest dobrze ;] Procesor ma już swoje latka, grzeje się dość konkretnie, co jest dość uciążliwe, pomimo wymiany pasty średnio raz na dwa miesiące jak i zmiany coolera na model pentagrama.

Chciałbym zmienić przede wszystkim procesor, płytę główną i pamięć. Kartę graficzną na średniaka za 500-600zł.

Używam komputera głównie do programów technicznych typu autocad, autocad architecture, gdzie potrzebna jest lepsza grafika, procesor i pamięć. Oczywiście na tej stacjonarce byłby problem z odpaleniem takich aplikacji, więc jestem zmuszony do używania dodatkowo trochę mocniejszego laptopa. Też już 3 latka praktycznie.

Oprócz programów, internet, czasami gry.

 

Zapraszam serdecznie do głosowania na mój zestaw i proszę o głosy ;]

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Link to post
Share on other sites

Możliwe że masz rację TheSpeed, a przynajmniej podałeś konkretny argument co byś zrobił z nowym sprzętem.

Zagłosuję na Ciebie, bo widzę że warto.

 

"Mam dużo ale chcę mieć jeszcze więcej - głosuj na mnie!" dobrą metodę sobie niektórzy wymyślili :lol:

A Ty nadal nie rozumiesz, kazdy AKTYWNY uzytkownik ma prawo wziecia udzialu w konkursie. Co z tego ze ktos z E8400 czy z PHII bierze udzial? Znajac naszych glosujacych to pewnie i tak wygra ktos z jakims zlomem - szczerze mowiac mam dosc ogladania upgradow zlomu. Ludzie! Prosze! zaglosujcie na kogos kto ma mocniejsza maszyne. W akcji chodzi pokazanie mozliwosci upgradu, a nie budowy kompa od nowa! Chcialbym zobaczyc jak rzeczywiscie robi sie upgrade sprzetu w tej edycji, badz w nastepnych...

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Pentium 4 530 3.0 Ghz

Płyta główna: MSI 915P Combo-FR (MS-7058)

Pamięć: 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) pamięci 2 x 256 marki Kingston

Grafika: NVIDIA GeForce PCX 5300 (128 MB)

Monitor: LG F700B [17" CRT]

Dysk twardy: WDC WD800JB-00JJA0 (74 GB, IDE) (WD , 80Gb, jeszcze na ATA)

Napęd DVD: LITE-ON DVDRW SOHW-1633S

Zasilacz wymieniałem w tym roku na ATX Qoltec SilentLine 400W

 

[/b]

Masz bardzo podobnego kompa do mojego ;]. Jedyne co się różni to zasilacz, mobo i GF masz o "setke" lepszego.

Link to post
Share on other sites

Z tej akcji pomału się robi coś w rodzaju: Wygrywa ten, kto ma najgorszy komputer albo ten, kto jest najbiedniejszy i nie stać go na modernizacje.:lol:

 

Dlatego popieram, że powinien wygrać jakiś Aktywny użytkownik tego serwisu, któremu można zmodernizować ze te 3 tyś. Komputer, a nie składać komputer od zera

Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym mieć lepszy sprzęt po to, żeby starczyło mi na kolejne 2-3 lata. Wiadomo, taki komputer to jest również do gier i o to mi chodzi. Chciałbym na poważnie zająć się również e-sportem, a w coraz to nowszych grach są coraz to większe wymagania. W gry gra się dobrze mając 50+ fps, tak że to nie jest mało.

 

Tak mowicie sobie ze aktywny wygra nawet jak ma maszyne... a niektorzy naprawde nie maja pieniedzy na to by choc troche zmodernizowac kompa... i jak moga pisac recenzje, newsy jak nie maja nawet na czym, i o czym?

nie ośmieszaj się.

Ostatnio napisałem recenzję o starej grze jaką jest Lineage 2. Zostałem wyróżniony w recenzji miesiąca i otrzymałem 25pkt za nią.

Była to moja pierwsza recenzja.

I dalej uważasz że nie ma o czym pisać ?

Druga sprawa- Jak to nie mają na czym ?

Jeżeli masz internet, czyli posiadasz konto na benchmarku, możesz już napisać recenzję. Nie wiem w czym jest problem.

 

@.edit

przepraszam za podwójny post.

Link to post
Share on other sites

crash wszystkich jedzie ze sa nie aktywni a sam 4 posty... no dalej mądruj sie... ja nie jestem aktywny a z benchmarkiem 'zwiazany' jestem od roku

Jakbys nie zauwazyl to ma napisana recenzje, ktora juz zostala wyrozniona. Moim zdaniem wklad w serwis wystarczajacy ma. Napewno wiekszy niz osoba 12 postami.

Link to post
Share on other sites

@aleks128

20-25 fps do cyber-sportu to zdecydowanie za mało

co do "rzucania w sobie w oczy"...użytkownicy chcieli, aby wygrał ktoś bardziej aktywny zanim jeszcze było wiadomo kto będzie sponsorem następnej serii (piątej, "bunt" miał miejsce po 4.)

skoro więc nie wiadomo było kto będzie sponsorem to tym bardziej nie było wiadome jaki będzie budżet na upg.

sorki za lekki offtop

pozdrawiam

 

EDIT:

 

crash wszystkich jedzie ze sa nie aktywni a sam 4 posty... no dalej mądruj sie... ja nie jestem aktywny a z benchmarkiem 'zwiazany' jestem od roku

Jakbys nie zauwazyl to ma napisana recenzje, ktora juz zostala wyrozniona. Moim zdaniem wklad w serwis wystarczajacy ma. Napewno wiekszy niz osoba 12 postami.

popieram, nie raz było już tutaj mówione, że nie tylko posty są miarą aktywności, tak to by wyszło, że aktywny w serwisie jest tylko Kolega _nick_

Link to post
Share on other sites

A mi możecie pomóc, gdyż mam dylemat:

 

Czy za zarobione w te wakacje pieniądze dokupić coś do kompa czy złożyć jakiś rower. trudna decyzja a jak mi ulepszycie kompa to decyzja będzie prosta :lol:;)

 

PS do "cybersportu" powinno być zawsze powyżej 45fps a najlepiej jak 60< wie bo sam nałogowo gram w COD 4

 

pozdrowienia dla marzycieli hahah ;p

Link to post
Share on other sites

Wiesz... Ja tam lubię rower i można połączyć przyjemne z pożytecznym: dokupić mniej części do komputera i złożyć mniej 'wypasiony' rower :lol:

Do bardzo wygodnej gry wystarczy 35FPS, jeżeli masz powyżej 45 to masz bardzo dobrze, a 25FPS też się zalicza jako płynność :) Zobacz filmy - mają właśnie po 25FPS, 'nawet' Mission Impossible III ;)

Link to post
Share on other sites

Jak czasem wchodzę w dym i mam 35 fps to czuje wyraźny spadek szybkości i operowanie bronią już nie jest tak precyzyjne więc nie gadaj (zależy też jaka gra) ale przez cyber sport rozumiem granie na jakiś zawodach lub w klanach więc 35fps nie wystarczy.

 

Co do filmów to czy ruszasz myszką jak oglądasz film albo próbujesz zaj...ć "heda" ze snajperki ?? chyba nie więc 25fps wystarczy mój hancock ma 29fps haha jest leszy ;p

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Mam maly problem techniczny i w zwiazku z nim pytanie do redakcji -

przy probie oddania glosu w ankiecie otrzymuje nastepujacy komunikat:

 

Brałeś już udział w tej ankiecie.

Komputer którego z użytkowników serwisu benchmark.pl powinien zostać zmodyfikowany ? Podaj nick.

 

* Pytanie otwarte.

 

Uzasadnij dlaczego uważasz, że komputer tego użytkownika powinien zostać zmodernizowany ?

 

* Pytanie otwarte.

 

Strone z anketa otworzylem ale przez dluzszy czas nie moglem sie zdecydowac na kogo oddac glos, w koncu wypytowalem trzech kandydatow i stwierdzilem ze siegne do obrad G.R.U.P.E. aby potwierdzic ktoras z kandydatur, potwierdzilem ale glosu oddac juz nie moge...

NIe wiem czy to cokolwiek jeszcze da ale chcialem poprzec kandydature uzytkownika Torture.

Link to post
Share on other sites

@copper2

co do płynności to owszem, zależy jaka gra

na ogół 25-30 fps starcza, ale tak jak pisałem powyżej - do cybersportu znacznie za mało, ponieważ tam musi być nawet przy spadku wydajności absolutna płynność, więc tak jak pisaliśmy - 50fps

co do roweru / kompa - zależy jakie masz fundusze

ja bym wybrał kompa, mimo że lubię jeździć na rowerze, ale mój "mercedes" jeszcze jakoś się trzyma

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...