Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, piąta edycja


Recommended Posts

No i proszę... choć po części rozumiem tutejszy 'krąg'. Chcecie poporstu, żeby wygrał ktoś, kogo już bardziej zncie. Spodziewaliście się, że w poprzedniej edycji wygra Torture, a wygrał ktoś, kto faktycznie się nie udziela i to może być niesprawiedliwe.

 

Mimo, że zglosiłem swoją kandydaturę i nadal chętnie przyjmę wasze głosy, bo zależy mi na takim sprzęcie, to mój glos poleci na kogoś, kto, jako jeden z naprawdę niewielu stałych bywalców nie pluł się o to, że sam chcę wystartować po tak konkretny procesor.

 

I to się właśnie liczy - zabawa, Wy z tego robicie jakąś dramę.

Link to post
Share on other sites

a ja mam takie pytanie:

czy model procesora, który będzie wstawiony do "nowej" maszyny jest już ściśle określony?

Nie jest, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić że będzie to i7 920 D0 popędzony do przynajmniej 4.0GHz. Do tego zestawu chcemy dołożyć jeszcze jakąś fajną grafikę :) A jeśli kupimy i7 975 to kasy nie starczy :D

Czyli ja mogę sobie już odpuścić, bo nie potrzebuję 'fajnej grafiki'?

 

Potrzebne by były mi tylko trzy rzeczy:

 

Gigabyte GA-EX58-EXTREME

Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX

Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL7 Core i7

 

Ale mimo to, jakby ktoś był miły i oddał głos na mnie, to by było bardzo fajnie ;) :

 

http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... cja-5.html

Link to post
Share on other sites

Zebrałem najbarzdeij aktywnych użytkowników wg punktów ogólnych, za recki, newsy, wg ilości komentarzy i postów:

 

firespace760
Andrzej Michalski
Darodaredevil
TheSpeed
_nick_
Dark Forest
krzaq
Dragon
xpris
MisiekSe
Darkeners
y0ddh4
Botanix
cinek-ziom
MikiS93
Szymon331
krzaq
baran
Andy05
hunio
Tomasz Gruszka
MisiekSe
QszaQ
Botanix
Warrk
Lionelsq
torture
suntzu
19arek93
Loozak
Michael_17
Malcolm Feth
game4you
Czajnik
pershing6
MikiS93
danieloslaw1
sevae
Promilus
procek  	    	  
kubbak  	   	  
multijumper
Junior 	  
kopec23
Arcziy

Moim zdaniem z tych userów powinna zostać wybrana osoba, która wygra.

A gdzie pkty za poradnik? Tez chcialbym sie znalezc na takowej liscie.

Link to post
Share on other sites

Jak w każdej edycji naszego konkursu zgłaszam swoją kandydaturę. Tym razem postanowiłem zrobić mały filmik/prezentację, którego inspiracją była stara konsola/komputer jaką była AMIGA CD32, a jeszcze konkretniej to taki mały magazyn, coś na miarę obecnego CD ACTION.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Enx_9LXZ_Jw

 

Ktoś kto zna się na rzeczy pamięta jak to się kiedyś grywało, nie był potrzebny 4 rdzeniowy procesor wystarczyła mała 14,3 MHz motorolka i dzień zajęty :)

 

Dziś jak jest każdy wie wymagania rosną. Jeżeli spodoba Ci się filmik chociaż trochę i uważasz, że mój komputer nadaje się do modernizacji zagłosuj na użytkownika 'dybciu'.

 

Serdecznie pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Kurna mi by się przydał i7 do GTA IV bo e6300 już niestety nie wyrabia. Czas żeby wysłużony staruszek ustąpił miejsca młodzieży. Reasumując, jeśli znajdzie się jakiś dobry samarytanin wśród Was drodzy benchmarkowicze to będę bardzo wdzięczny za głos ;) .

Link to post
Share on other sites

Kurna mi by się przydał i7 do GTA IV bo e6300 już niestety nie wyrabia. Czas żeby wysłużony staruszek ustąpił miejsca młodzieży. Reasumując, jeśli znajdzie się jakiś dobry samarytanin wśród Was drodzy benchmarkowicze to będę bardzo wdzięczny za głos ;) .

ciesz sie ze gta 4 w ogole Ci chodzi ;D ja moge sobie jedynie pomażyc ;p btw jezeli twoj procek jest dziadkiem to moj jest z pra pra dziadkiem ktory zyl jeszcze za niemca ;p
Link to post
Share on other sites

Zebrałem najbarzdeij aktywnych użytkowników wg punktów ogólnych, za recki, newsy, wg ilości komentarzy i postów:

 

firespace760
Andrzej Michalski
Darodaredevil
TheSpeed
....
Junior 	  
kopec23
Arcziy

Moim zdaniem z tych userów powinna zostać wybrana osoba, która wygra.

A gdzie pkty za poradnik? Tez chcialbym sie znalezc na takowej liscie.

Nie ma nigdzie podsumowania poradnika, a szkoda. Jeśli jesteś w czołówce jesli chodzi o poradnik to też bym cię dodał ;)

Link to post
Share on other sites

rzeczywiście :oops:

 

w takim razie doszłyby pewnie ze 3-4 osoby do mojej listy.

 

Ale kryteria są inne wiec moja lista to tylko propozycja.

Nie to zebym sie chwalil, ale mam nr 1 jezeli chodzi o poradnik ;)

Podsumowanie poradnika, jest po prawej w dziale... PORADNIK! :)

Link to post
Share on other sites

99% nVidia. Intel nie zasponsoruje grafiki od AMD ;)

Zobaczymy, zobaczymy... zależy jak bardzo w ostatnim czasie, zaczął nie lubić nVidii :) AMD, Intel zawsze jako tako tolerował, bo bał się konsekwencji zostania monopolistą - co mu nie wyszło :D

 

EDIT: po prostu uważam, że AMD dla Intela było firmą pomagającą w stwarzaniu pozorów wolnego rynku, za to z nVidią walka ostatnio była na poważnie (o physX i Havoka, o to że CUDA zmarginalizuje CPU - dlatego AMD/ATI swoich rozwiązań tak bardzo nie promowała... bo AMD troszkę trzyma z Intelem - przykład to właśnie Havok) - no i obie firmy korzenie mają w Fairchild Semiconductor więc są trochę jak pokłóceni bracia :D

 

To moje zdanie ;)

 

Dlatego wnioskuję, że jeżeli wstawią i7 i oszczędzą na grafice, będzie to ATI :twisted:

Link to post
Share on other sites

SIEMA!

Mam nadzieje ze teraz sie nie spoznilem i prosilbym o glos na mnie ( jezeli chcecie bo to wasz wybor wkoncu) gdyz moj stary PC nie daje rady zagrac na minimalnych w zadne gry od ok. 3 lat:/ a kompa mam juz prawie 5 lat.

Specyfikację znajdziecie w moim profilu ;)

Jezeli chcecie moge dac jakies zdjecia ale nie wiem czy jest sens :)

POZDRAWIAM!

 

edit

SPRZĘCIOR!:

Procesor: AMD Sempron 3000+ 1,8Ghz

Płyta gł: AsRock

Pamięć: 512Mb RAM 333mhz

Karta graf. : Radeon 9550 128mb

Dysk:250GB (wypadla mi z glowy marka)<--- zmieniane bo sie spalil

Zasilacz: Modecom 400W <---zmieniane bo sie spalil

Link to post
Share on other sites

A mnie kurde pech nie opuszcza...

Dzien przed ogloszeniem kolejnej edycji postanowilem zmienic platforme z AMD na Intela. Podyktowane to bylo koniecznoscia, a nie checia - bo nie moglem sprzedac dobrze plyty, ktora kupilem okazjonalnie, a ktora byla w moim przekonaniu dobra.

No i wywalilem z obudowy Asusika M3N-HD/HDMI AI LifeStyle (nForce 750a), a wlozylem tez Asusa, tyle ze P5N-T Deluxe, tez AI Life Style, ale juz na nForce 780i :) Zachcialo mi sie SLI x16x16, psia m*c :-/

 

No i zaczelo sie - najpierw plyta nie wystartowala. Grzebalem do trzeciej chyba w nocy, co jest nie tak - okazalo sie, ze zakupione specjalnie na ta okazje chlodziwo (Arctic Cooling Xtreme, pseudonim Mini Czolg) przyslonilo mi podwojne gniazdo 4-pinowe zasilania :-/ A tyle sie naszukalem, gdzie te dodatkowe piny zasilajace moga byc - nie znalazlem... podobnie, jak nozek w procesorze (E6750) ;->

 

Potem plyta zaczela sie wieszac. No to zrobilem update BIOSa modlac sie, by sie nie wywalilo. Nie wywalilo sie i to byla w zasadzie najlepsza rzecz o tej plycie, jaka moge powiedziec ;)

 

Dalej nie moge zainstalowac Windowsa, bo.... system nie widzi RAIDa. Cos podobnego, a innych sterownikow (poza tymi opisanymi RAID-SATA) to znalezc nigdzie nie mozna, tylko jedyne sluszne, na stronie producenta (Support disk-a niestety nie mam).

Lipa, bo Linuks sie zainstalowal.

 

Ale potem znowu zaczelo sie wieszac, czasem nawet komputera odpalic nie mozna. W sumie sie nie dziwie, jakby mi mostek smazyl jajecznice, to tez bym pewnie nie wstawal ;-)

 

No i wychodzi, ze taka uroda tej plyty - grzejace sie badziewie. Tylko po co tyle heat-pipe'ow, skoro i tak SB parzy ?? A szkoda, bo chlodzenie, procesor i 2 nowe dyski sobie z tytulu przesiadki kupilem - a tu kupa. Szkoda mi teraz instalowac wszystkiego od nowa - masakra, 5 systemow operacyjnych :-/ Czytalem nieco opinii przed zakupem tej plyty, ale byly tez i pozytywne - szkoda, ze u mnie sie nie sprawdzily.

 

A tu sie teraz okazuje, ze i7 mozna wygrac, niech mnie ges kopnie :D Znowu sie nie zakwalifikuje, bo nie mam benchmarkow na tym badziewiu, bo sie nawet Windows nie da zainstalowac :0

 

Wiec chyba w te pedy, ale i z bolem serca pogodze sie ze stara plyta. Dobrze przynajmniej, ze w odroznieniu od dyskow, chociaz jej nie sprzedalem :-)

 

P.S.

Prosze o glosy wsparcia w piatej edycji na moj zestaw AMD, bedzie wiecej rozwiazanych problemow w Poradniku z moja skromna pomoca ;-)

Link to post
Share on other sites

a tak pozatym czy redakcja mogłaby udzielic odpowiedzi jaki procesor z rodziny i7 zostanie wmontowany w "zwycięskim" komputerze ?

Czytaj uważnie:

(...)z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić że będzie to i7 920 D0 popędzony do przynajmniej 4.0GHz. Do tego zestawu chcemy dołożyć jeszcze jakąś fajną grafikę ;) A jeśli kupimy i7 975 to kasy nie starczy :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...