Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, piąta edycja


Recommended Posts

Według mnie redakcja powinna wydzielic grupe uzytkownikow, na mozna glosowac - gr. aktywnych userow, bo takto znów jakaś mało znana/udzielająca się osoba wygra ;/

Jestem za ;) Trochę za dużo tutaj zamieszania będzie w niedługim czasie.

Link to post
Share on other sites

Mój laptop z zewnątrz:

 

http://img89.imageshack.us/img89/9456/21076948.jpg

 

http://img219.imageshack.us/img219/9245/28541010.jpg

 

http://img219.imageshack.us/img219/995/46298617.jpg

 

Chyba większość z was zauważyła, że staram się rozwijać serwis, czy to pisząc newsy(głównie) czy to na forum (mniej :D ). Kto nie wie - niech zajrzy na moją stronę. Nie jestem na 100% pewien czy moje zgłoszenie zostanie uwzględnione - bo redakcja chce zastosować Core i7 przy modernizacji, ale próbować warto. Mój laptop pozostawia jeszcze spore pole do modernizacji, na którą niestety mnie nie stać. Dlatego się zgłosiłem. Liczę, że wy forumowicze, docenicie moje starania i pośrednio zafundujecie mi upgrade, głosując na mnie ;) laptop służy mi głownie do pisania newsów dla Benchmark.pl, nauki i grania. Jako że karty włąściwie nie da się wymienić, więc chciałbym mieć lepszy procesor. Poza tym chętnie zobaczyłbym dysk SSD w akcji :)

 

PS. ktoś powie - laptop nie nadaje się go grania. Nadaje się. Dla mnie liczy sie grywalnosc glownie. Ale że wymagania rosna wiec i maly upgrade by sie przydal. Nie mam opcji uzywania PC bo jestem w rozjazdach (studia). Dlatego musze polegac na laptopie.

Link to post
Share on other sites

jestem na benchmarku od paru dni wiec nawet nie licze na wygrana;p zero recenzji, tylko na forum cos tam powypisywałem;p.

 

ale tak z drugiej strony 3000 PLN to nie jest duzo na modernizacje komputera ;p zwlaszcza jesli odlicza sobie proca i7 które do najtańszych nie należą. procesory i7 potrzebuja płyt głównych z scoket 1366 a takie ma malo osób. Napewno takiej nie ma osoba ktora wygra ten " konkurs"

 

wiec :

 

proc i7 najwolniejszy => 1249

mobo => 800 PLN

ram 2 x 2GB 1333 => 400 PLN

byc moze zasilka zeby to wszystko zasilic => 400 PLN

na grafe zostanie => ok. 200 hhehheee

 

za 3000 PLN mozna fajnie zmodernizowac komputer lecz nie z procem i7 ktory moze nie jest az tak bardzo drogi ...lecz plyta i pamieci to nadrabiaja;p ogółem konkurs pod publiczke bo i 7 :PP

Link to post
Share on other sites

Nie zaszkodzi jeszcze raz wystartować, a więc...

 

Link do mojej strony: Brandar

 

A tu zdjęcie mojego staruszka:

http://img44.imageshack.us/img44/3396/komputer.th.jpg

Klik aby powiększyć.

 

Jest to komputer już dość stary, który spełnił swoją rolę i zasłużył na emeryturę. Sponsoring oferowany przez Intela umożliwi mi kompletną restrukturyzację podzespołów, przez co znowu możliwe będzie granie w nowe tytuły oraz praca na nowoczesnych programach graficznych, a także odtwarzanie filmów HD (przy obecnym procku HD to marzenie). Kiedyś był dobry i spełniał wszystkie moje potrzeby, ale no właśnie... Kiedyś... Obecnie ten komp ogranicza moje możliwości do minimum, tj. net, jakieś stare gierki, filmy/seriale w SD, ew. jakaś amatorska grafika/animacja (zdarza się nawet, że FF3 przytnie ze względu na za wiele otwartych kart, a nawet Office07 potrafi stroić humory) , co jest dla mnie męczarnią. Co do tematu aktywności siedzę na benchmarku, bodajże 2-3 miesiące i nie udzielam się zbyt aktywnie (nie piszę newsów i mini-recek [narazie, mam 2 w planie]), zazwyczaj ograniczam się do paru komentów w to ciekawszych newsach, na forum nie wchodzę bez większej potrzeby. Za to newsy czytam prawie, że wszystkie, żeby być na dobrze poinformowany ;].

 

Zachęcam do głosowania na mnie. i7 + 3k + mój własny wkład, który miał iść na nowego kompa uczyni z tego zestawu rakiete ;). Z góry dzięki wszystkim, którzy na mnie zagłosują.

Link to post
Share on other sites

wiem ze modernizacja ...lecz kto ma w swoim kompie dzisiaj plyte zdolna obsluzyc i7?? nieliczni .. a pozatym myslisz ze konkurs wyga osoba ktora aktualnie posiada proca i7 ?? niesądze. DDR III tez raczej nikt nie ma.

 

wiec podejmujac sie modernizacji polegajace na zmiania proca na i7 trzeba liczyc sie z tym ze na 80% bedzie sie to wiązało z wymiana plyty głownej oraz ramu.

Link to post
Share on other sites

Zmienione zasady- więc ja się nie zgłaszam.

Nie, że protestuje, ale z moim dorobkiem na portalu to i tak nie ma sensu się zgłaszać.

Ech trzeba będzie nadal szaleć z Athlonem 1,6 ghz i radkiem 9250 :)

Powodzenia ;)

 

Głos poszedł dla Modok - podobne graty ma do moich (chociaż moje sporo słabsze :D)

Link to post
Share on other sites

Według mnie redakcja powinna wydzielic grupe uzytkownikow, na mozna glosowac - gr. aktywnych userow, bo takto znów jakaś mało znana/udzielająca się osoba wygra ;/

Lista aktywnych: :mrgreen:

http://img216.imageshack.us/img216/5629/glosy.jpg

;)

edit: specjalnie dla zbulwersowanego Juniora: :)

 

http://img229.imageshack.us/img229/6660/asdb.jpg

 

Teraz takie małe przedstawienie mojego komputera:

http://img150.imageshack.us/img150/3396/komputer.jpg

Jakiś czas temu wymieniłem to i owo: płytę główną, a co za tym idzie obudowę bo do starej nie wchodziła :) Była okazja na kartę graficzną to kupiłem :P RAMy kupiłem szybsze żeby kręcić procesor :) Mnie by się przydała płyta i procesor fajne - lubię OC - mam Karakorum ;) Głosując na mnie przyczyniasz się do zwiększenia kosztów redakcji, gdyż redakcja po modernizacji mojego komputerka byłaby zmuszona do zakupu kolejnych dysków do serverów, które byłby zalewane moimi recenzjami :D

Tak serio to wątpię w wygraną, zresztą mój wkład w vortal jest dość skromny, szczerze mówiąc chyba już wiem na kogo pójdzie mój głos :D

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

i tez chciał bym żeby ludzie którzy są aktywni wygrywali a nie TROLE!!

Tutaj jest mowa o ulepszaniu sprzętu benchmarkowców. Nie ma mowy, że ktoś musi być aktywny na forum ani nic z tych rzeczy. Ja np. czytam czytam arty, newsy prawie codziennie od około roku na benchmark.pl, a na forum się nie udzielam z braku czasu i chęci (mam inne rzeczy do roboty 8-) ) Jak ktoś się udziela na forum i poświęca dla strony tu to chwała mu za to. A, że ktoś wygrał zamiast Ciebie to nie jest powód do narzekania, może przyjdzie kolej i na Ciebie ;)
Link to post
Share on other sites

o cZym ty piszesz... to jest aktywność czy PKT za porady newsy i recenzje ?? więc popraw i wstaw wszystkie tabele!! jak już tak robisz...

A co za różnica ;) Jeżeli ktoś ma dużo punkcików, to jakoś musiał je nagromadzić, a im kto ma więcej, to bardziej aktywny jest w portalu (na to wychodzi) :mrgreen: No może oprócz forum, bo tutaj nie można kasować punktów.
Link to post
Share on other sites

Jeszcze lista osob ktore maja najwiecej rozwiązanych problemow :D

@dante2kx, gdyby byl konkurs na awatary to masz moj glos ;) ja wciaz nie moge przestac sie zbijac jak go widze :);):):D a tak na powaznie. @y0ddh4 wg mnie wyznaczył całkiem dobre granice dla głosujących.

 

PS. niespodziewam się wielkiego sukcesu ale z góry dziękuję wszystkich którzy na mnie zagłosują :P

 

IMARID - jest mowa. Przeczytaj pierwszą stronę i newsa.

Link to post
Share on other sites

Witam, zgłaszam mój komputer do konkursu w celu modernizacji (przydała by się zmiana grafiki, procesora i płyty głównej), ponieważ mam z nim ostatnio problemy.

Żeby nie było problemów podam link do mojego zestawu(nie wiem po co bo chyba wystarczy na profil kliknąć, no ale...)

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/Monos23-382.html

Link to post
Share on other sites

Według mnie redakcja powinna wydzielic grupe uzytkownikow, na mozna glosowac - gr. aktywnych userow, bo takto znów jakaś mało znana/udzielająca się osoba wygra ;/

Jestem za ;) Trochę za dużo tutaj zamieszania będzie w niedługim czasie.

Fakt, taka opcja byłaby mile widziana :)
Link to post
Share on other sites

 

i tez chciał bym żeby ludzie którzy są aktywni wygrywali a nie TROLE!!

Tutaj jest mowa o ulepszaniu sprzętu benchmarkowców. Nie ma mowy, że ktoś musi być aktywny na forum ani nic z tych rzeczy. Ja np. czytam czytam arty, newsy prawie codziennie od około roku na benchmark.pl, a na forum się nie udzielam z braku czasu i chęci (mam inne rzeczy do roboty 8-) ) Jak ktoś się udziela na forum i poświęca dla strony tu to chwała mu za to. A, że ktoś wygrał zamiast Ciebie to nie jest powód do narzekania, może przyjdzie kolej i na Ciebie ;)

z tego co Ty nie zauważyłeś to wygrany miał ma być wybierany z pośród użytkowników udzielających się na benchmarku :)

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich po raz drugi w tym konkursie :D Również tym razem zgłaszam mojego kompa.

 

CPU:

AMD Sempron 2400+ 1,67 GHz @2800+ 2,0GHz Scythe Katana Cu

karta graficzna:

ATI Radeon 9 9550 XT Chłodzenie Zalman 80D-HP Pasywne

dyski twarde:

Seagate Barracuda 7200.10 320 GB

Via SATA RAID 0 2 x 7200.7 120GB 8MB Cache

płyta główna:

Asus A7V880 Via KT 880

pamięć RAM:

DDR 400 1 GB Dual Channel DDR Geil One S 2x512MB/400 CL1,5-5-2-2

Zasilacz:

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

http://img13.imageshack.us/img13/1208/mojkonfig.th.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/1208/mojkonfig.th.jpg

Trzy tysiące na upgrade to bardzo spora sumka. Jak widać mój komputer jest już dość leciwy. Jeżeli ktoś miał do czynienia z aplikacjami które potrzebują mocnej platformy to zna ten ból :) min. np. obróbka plików RAW w programie Photoshop Lightroom to istne zmaganie z niedogodnościami platformowymi. Zważywszy na coraz większe objętości RAW-ów w nowych lustrzankach cyfrowych, a o innych aplikacjach nie wspominając, szczególnie tych projektowych...Wymiana procesora to chyba w moim przypadku podstawa, niestety pociąga to za sobą wymianę także płyty głównej, pamięci i karty graficznej ;). Jak już można było przeczytać modernizowany komputer zostanie wyposażony w procesor Intel Core i7 , dla mnie marzenie bo to głównie od niego zależy efektywność w zasobożernych aplikacjach.Czekam na komentarze i może jakieś głosy :D Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dziękówka Daro a tak poza tym to może i wziął bym udział w tym konkursie lecz od jakiś 9 lat jestem fanboyem amd-ati(pierwszy komp. celeron 300+MX400 nv i nie byłem z tego zestawu zbytnio zadowolony..;)

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy, nie uważacie, że nie ma co już się udzielać? Przecież jasne jest to, kto wygra. Szczęśliwcem tym na 100% będzie kolega @Monos23, który ma 0 punktów i jednego posta na forum, zgłaszającego jego kandydaturę. Na szczęście bardzo dużo udziela się w komentarzach, gdyż skomentował różne rzeczy już 4 razy! Gratuluję mu! ;)

 

edit: @Monos23, teraz już masz dwa posty :D Nie czepiam się, tylko chciałem się pośmiać ;)

Witam wszystkich serdecznie.

Warto zaznaczyć, że w tej edycji akcji jako zwycięzców bierzemy pod uwagę tylko osoby, które udzielają się w naszym serwisie. W jaki sposób? W zasadzie dowolny. Komentarze pod artykułami, posty na forum czy mini-recenzje - wszystko się liczy. Zapraszam zatem do zgłaszania swoich kandydatur. Jak zawsze głosować można w otwartej ankiecie.

Czytanie ze zrozumieniem :D Oczywiście nie mam nic przeciwko Twojej kandydaturze, choć ja mam troszkę większy wkład w vortal, a i tak nie mam szans wygrać :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...