Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Ciekawy jestem jak wypadnie taki gtx980 1500/2000 vs referent gtx1080, czy 980ti podkręcony..

Tylko w niezależnych testach.

 

Pamiętam jak miałem gtx770 i nagle po pojawieniu się gtx970 i na nowych sterownikach miałem spadek o 10fps w farcry 4 na 770.

Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem jak wypadnie taki gtx980 1500/2000 vs referent gtx1080, czy 980ti podkręcony..

Tylko w niezależnych testach.

 

Pamiętam jak miałem gtx770 i nagle po pojawieniu się gtx970 i na nowych sterownikach miałem spadek o 10fps w farcry 4 na 770.

Raczej to niemozliwe zeby spadly fps bo juz kilka takich porownań było

Były spadki/wzrosty 1-2klatki, no raz tak dali dobre stery i troszke wiecej poszło do gory.

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

 

 

Pamiętam jak miałem gtx770 i nagle po pojawieniu się gtx970 i na nowych sterownikach miałem spadek o 10fps w farcry 4 na 770.

 

Bo przestali optymalizować sterowniki pod gry, specjalność zielonych  :)

AMD z kolei ma potężną "surową" moc obliczeniową tyle że nie potrafi sterowników pisać.

Link to post
Share on other sites

Jedyny niezależny test jaki znam to ten przeprowadzony na sobie. ;)

musisz miec cos skopane. Zieloni nie psuja wydajnosci w grach tylko nie wspieraja starych kart czyli np gtx970=390 az tu nagle 380x>970 w przyszłych grach (poczekasz zrozumiesz)

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

 

 

Trzeba pamiętać, że to jest wersja 1080 gdzie w późniejszym terminie wyjdzie 1080Ti ​

 

To jaka mniej więcej będzie specyfikacja 1080Ti względem 1080? inne rodzaj pamięci VRAM? Co  o tym sądzisz i  czego byś oczekiwał? :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Ja tam jestem ciekawe jakie jest te chłodzenie referencyjne. Czy głośno działa, czy jest półpasywne czy aktywne

 

Widziałeś w działaniu referencyjne od gtx980? To pewnie podobnie, tylko gp104 będzie się mniej grzał. Generalnie wygląda bardzo fajnie. ale jak już ostatnie lata pokazały lepiej będzie poczekać na jakieś niereferencyjne konstrukcje.

 

 

Kilka fotek kompa z zainstalowanymi gtx 1080.

Edytowane przez marek.murarz
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie widziałem

 

Generalnie turbinka na karcie bez oc jest w miarę spokojna. Przy typowym użytkowaniu i dobrej obudowie da się tego "słuchać". Dla fana ciszy i wysokich zegarów niestety nie do przyjęcia.

 

 

 

i tak jestem zmuszony poczekać miecha na grafikę a nie chciał bym dłużej (1070)

 

Łączę się w bólu - też czekam na 1070 :/  Mam nadzieję, że 10 czerwca nie będzie problemów z dostępnością w W-wie, oraz, że już będą do wyboru wersja niereferencyjne. Trzeba czekać i obserwować net. ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ceny innych GTX mocno poszły w dół w ciągu dnia 100-300 zł średnio na morelach ;)

niereferenty raczej nie

To jaka mniej więcej będzie specyfikacja 1080Ti względem 1080? inne rodzaj pamięci VRAM? Co  o tym sądzisz i  czego byś oczekiwał? :)

mozliwe ze hbm2 8-16gb i pełny pascal <marzenia>

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Panowie, czytałem na purepc, że procesory mogą ograniczać nowe GTXy.

Mam się czego obawiać posiadając 6600K i chcąc zakupić GTX 1070? :P

 

Zawsze jak widzę podobny post (nie ważne już ile generacji kart nv/amd wstecz) na forum pl, eng, czy ru to zastanawiam się, czy wybuchnie kłótnia na temat procesorów i tzw ograniczania, czy koleżka piszący zostanie wyśmiany, czy zignorowany.

Poprzeglądaj zagraniczne fora i zobacz jak się na takie wpisy reaguje, ja odpowiem po naszemu:

 

"Oczywiście, że masz się czego obawiać. 1070 będzie działało poprawnie i bez ograniczeń tylko wtedy, gdy w systemie komputerowym sterownik "upewni się", że ma do dyspozycji cpu z minimum 20 wątkami i ponad 20MB L3".  :facepalm:

Edytowane przez marek.murarz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że błędne jest poddawanie kwestii, że GPU jest ograniczane przez CPU. Wiele zależy od samych programistów. To oni mają za zadanie tak napisać grę aby obecny sprzęt mógł spełnić wymagania. Jeśli obecne procesory nie są w stanie zrealizować zadań, które zostały postawione przez programistów to siłą rzeczy muszą oni z czegoś zrezygnować.

@Keczu
Jeśli to nie fake to jest grubo :o

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Logiczne jest, że procesor w pewnym momencie nie jest w stanie wygenerować odpowiedniej ilości klatek na sekundę szczególnie w niskich trybach rozdzielczości,

Juz teraz w wielu grach GTX980Ti w 1080p jest dość mocno ograniczany ze względu na procesor więc nowe karty, które przyniosą dodatkowy wzrost wydajności w niskich rozdzielczościach również będą ograniczone przez CPU.

Im wyższa rozdzielczość tym mniejszy wpływ procesora na wydajność!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...