Skocz do zawartości

Recommended Posts

Te Amphenole fajne, też na nich robiłem IC.

 

Kabelki to np:

- Cordial

- Canare

- Van Damme

 

Możesz też kupić gotowca fabrycznego np. Cordial CFU CC.

edit/ Dobra w Polsce, jak w lesie... Ja te kable brałem z Thomann.de.

 

Do USB zawsze miałem kabel od starej drukarki HP z poprzedniego tysiąclecia.

Link to post
Share on other sites

Kurde ale głupoty plotę. Z przyzwyczajenia napisałem o kabli RCA Jack :D. Fakt FX jest na USB.

Zasilacz będę musiał do sapa tylko jakiś lepszy dokupić. Trzeba będzie poszperać.

https://muzyczny.pl/108735_Klotz-MY206-kabel-mikrofonowy-czarny.html

czy

https://muzyczny.pl/151161_Cordial-CMK-222-White-kabel-mikrofonowy-bialy.html

Czy coś zupełnie innego?

Wtyki wezmę te co cooger polecił, chyba, że jest jakaś alternatywa tańsza. Dbam o kable więc pancerniaków nie muszę mieć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Udało mi się kupić za 20 złoty połamane bluedio turbine h+ za piwo kolega wydrukowałem nowy pałąk całość po kwadransie dłubaniny wygląda tak :D Do oglądania filmów w pracy w zupełności wystarczy haha :D Słuchawki grają raczej średnio a nawet wręcz dramatycznie  w czasie ciszy słuchać zakłócenia.  o dźwięku nic nie można powiedzieć poza bas bas bas wszędzie widzę bas scena dramat stereofoniczne dramat góra z średnicą chowają się gdzieś głęboko za basem wokale strasznie cofniete. Słuchawki grają bardzo z dołu w sensie jak byśmy byli umieszczenie wysoko nad scena. Elektronikę się jeszcze jakoś na tym przełknie od biedy ale rock to istny masochizm. 75de7352f97300cdbde437a4fc6e8517.jpg0eae8c0ca67ff8959dedf7621889ee57.jpgbc1d02f487b50309b05868e0d58cc1b9.jpg20a670f03bcd4d8d50325ff7caed4274.jpg

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

W tej cenie kupisz coś lepszego, zbyt małe przetworniki niskotonowe, nawet specyfikacja mówi o zakresie od 110Hz, więc szału nie będzie. Chyba nie ma sensu patrzeć na monitory z 3" niskotonowcem. 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie kupisz coś lepszego, zbyt małe przetworniki niskotonowe, nawet specyfikacja mówi o zakresie od 110Hz, więc szału nie będzie. Chyba nie ma sensu patrzeć na monitory z 3" niskotonowcem. 

 

no to czekam dalej na używki eris5

W tej cenie kupisz coś lepszego, zbyt małe przetworniki niskotonowe, nawet specyfikacja mówi o zakresie od 110Hz, więc szału nie będzie. Chyba nie ma sensu patrzeć na monitory z 3" niskotonowcem. 

 

 a co powiesz o tych? 

Samson Resolv RXA 5

 

Monitory aktywne w tej cenie? Podejrzana sprawa.

Link to post
Share on other sites

Pytanko do was mam. Czy zauważyliście jakie czynniki wpływają na to jak i ile słyszymy niskich tonów w słuchawkach? Na pewno choroba, zmęczenie fizyczne przebywanie w głośnym otoczeniu. Macie jakieś swoje odczucia?

Link to post
Share on other sites

 a co powiesz o tych? 

Samson Resolv RXA 5

 

Nic nie powiem, bo nie słuchałem :D Wcześniej tak generalizowałem, ale z moich odsłuchów monitorów studyjnych wynika, że jest zasadnicza różnica pomiędzy 3", 5" i 8" przetwornikiem niskich tonów i tutaj nie ma bata, przy takich różnicach wielkości zejście i ilość basu potrafi mocno się zmienić.

 

@Pepis

Jeśli chodzi o niskie tony to ciężko mi powiedzieć, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Wiem jedno, po wizycie u fryzjera, gdy ścinam czuprynę basu przybywa :D Lepsza izolacja nausznic do łba, pewnie też przetwornik bliżej ucha bez włosów ;)

 

Co do ogólnego odbioru dźwięku dorzuciłbym stres, alkohol i inne używki oraz zwyczajnie samopoczucie :D

Link to post
Share on other sites

Sorki, że tak się wtrącę po za tematem. Zauważyłem ostatnio problem ze swoimi dt770pro 80 ohm. Prawa słuchawka przy niskich tonach popierduje sobie, po przeszperaniu neta wychodziłoby że coś tam ma wpaść (włos czy coś podobnego). Rozebrałem je, ale nic nie zauważyłem żeby tam siedziało. Natomiast zaobserwowałem, że delikatne zassanie nausznicy na wysokości przetwornika usuwa problem

Link to post
Share on other sites

Pare dni temu wyczyściłem w środku wzmacniacz, to co zobaczyłem mnie przerosło. Wszystko pokryte wykładziną z kurzu. Jeszcze troche i byłoby jakieś zwarcie.

Teraz nawet z zewnątrz widać że jest czysty w środku.

 

 

CGd1rRO.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...