Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak tam FeX Fidelio X2 przy twoich Somicach?

 

No co mogę napisać?

 

Posiadam te same odczucia w kwestii sceny, przestrzeni i holografii w X2. Jednak wciąż jestem zdumiony jak obronną ręką przy nich wychodzą Somici, mało tego, powiem nawet, że pod pewnymi aspektami bardziej mi się podobają: np. bas ma mocniejszego kica. To są niesamowite słuchawki, szczególnie, że kosztują ułamek ceny Fidelio X2.

 

Ciekawe co FeX ma w tej sprawie do powiedzenia.

 

Podzielam zdanie ;) X2 na AIMie SC808 grają nieco mułowato i mają bardziej miękki, taki nawet nieco rozlazły bas, to wszystko się poprawia na mniej dociążającym źródle. U znajomego w połączeniu z Bifrostem od Schiita i Objective O2 grało mi to znacznie lepiej niż na tej chińskiej karcie :D Jeśli chodzi o barwę dźwięku to tutaj bardziej mi chyba podchodzą SOMiCi, ale scenicznie są gorsze, co większość chyba zauważy, na szczęście dla mnie akurat to jeden z mniej znaczących czynników. Może nie pomijalny, ale mi po prostu wystarczy przeciętna scena na w miarę dobrym poziomie.

 

Co by dużo nie mówić SOMiCi to dla mnie cały czas best buy, dzięki któremu się wyleczyłem :D Podkreślam dla mnie, bo znam przynajmniej kilka osób, które za moją namową kupiły te słuchawki i nie potrafiły się z nimi odnaleźć ;)

@fex o somicach na tym forum i inny napisał już wszystko co się tylko dało. Zresztą to on nakręcał hypa na te słuchawki

 

Ten hajp to pozostałości z innego forum, ale w tym przypadku jest według mnie uzasadniony i nawet jeśli komuś te słuchawki nie będą pasować to czuję się wewnętrznie usprawiedliwiony ;)

Link to post
Share on other sites
Na szczęście dla mnie scena akurat to jeden z mniej znaczących czynników. Może nie pomijalny, ale mi po prostu wystarczy przeciętna scena na w miarę dobrym poziomie.

 

No to teraz w końcu już zrozumiałem czemu te Somici tak bardzo Ci przypasowały, że aż się wyleczyłeś z audiohobby :]

 

Dla mnie akurat na odwrót, scena jest bardzo ważna. Po niej określam wartość słuchawek, dlatego Somic to dla mnie półka niżej od Fidelio ;)

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

promka na newegu na Philips SHP9500S  + free ship

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16826138190

 

 

Tak z ciekawości zerknąłem bo zastanawiałem się, żeby osłuchać ten model.

Jaka promka, one praktycznie zawsze stoją tam w tej cenie.

 

Szkoda,że nie żyje w USA tam to ludzie mają luksusy z cenami. Człowiek z głową na karku kupi tam słuchawki za 179$, które mogą rywalizować ze słuchawkami na naszym rynku za ~3K.

 

Do tego mają najtańsze podzespoły do kompa. GTX1080 Ti kupisz za 634$ free shipping gdzie u nas grubo ponad 1K PLN drożej.

 

Najlepsze jest to że nich 1$ jest jak 1 PLN :P  ^^  635 zł za najlepszą kartę na rynku? 180 zł za planary? Czemu by nie ;)  Dodatkowy śmiech na sali ile oni godzin muszą na to zapracować, a ile my? To jest irracjonalizm w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Wykonanie słuchawek fajne, ale to nie jest moje brzmienie. W SHP9500 brakowało mi basu, dociążenia, bo to lekko grające słuchawki. Ja to chyba jestem chory na te moje SOMiCi :D

Miałeś porównanie z HD600?

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Ja być może będę ;)

 

to dawaj znaki, może przybijemy piątkę. 

Jaka promka, one praktycznie zawsze stoją tam w tej cenie.

 

Szkoda,że nie żyje w USA tam to ludzie mają luksusy z cenami. Człowiek z głową na karku kupi tam słuchawki za 179$, które mogą rywalizować ze słuchawkami na naszym rynku za ~3K.

 

Do tego mają najtańsze podzespoły do kompa. GTX1080 Ti kupisz za 634$ free shipping gdzie u nas grubo ponad 1K PLN drożej.

 

Niby tak, bo tam jest dużo większa konkurencja, ale zobacz też jaką tam masz służbę zdrowia i czynsze w większych miastach. Kupisz tanio kompa, ale domu i zdrowia już nie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jakbym miał udawać się na tamten kontynent to już prędzej do Kanady. 

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Popatrz na zachód, bardzo dobrze, publiczna służba zdrowia to nieporozumienie. Zobacz co się u nas dzieje. Strajkujący lekarze na dyżurze w pracy po 48h ostatnio jeden zmarł po 24h dyżurze na zawał serca, bo miał zostać na kolejne 24h. U nas też masz drogi czynsz w większych miastach.

Link to post
Share on other sites

Popatrz na zachód, bardzo dobrze, publiczna służba zdrowia to nieporozumienie. Zobacz co się u nas dzieje. Strajkujący lekarze na dyżurze w pracy po 48h ostatnio jeden zmarł po 24h dyżurze na zawał serca, bo miał zostać na kolejne 24h. U nas też masz drogi czynsz w większych miastach.

 

a w Kanadzie masz darmową służbę zdrowia.. da się? Da! Tylko trzeba mieć łeb na karku i nie sprzedać się korpo farmaceutycznym.

Link to post
Share on other sites

Macie jakieś systemy głośnikowe których zawsze chcieliście posłuchać, coś w stylu waszego świetego grala. Nie chodzi mi o zestawy extremalnie drogie, bardziej o legendy hi-fi.
Ja zawsze chcialem posłuchać focal point source 5.1/zoller imagination. Na ebay'u widze, że nawet jest coś podobnego, jak cena nie będzie zaporowa to może zalicytuje.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Podejrzewam, że będą się ciężko giąć, ale kurcze Amp i dac stoją przy sobie, a nie lubię plątaniny.

I teraz pytanie głupca - skoro bawię się w takie okablowanie. Czy nie powinienem mieć też jakiegoś lepszego kabelka od pc do DACa? Teraz mam vitalco niby.

I jeszcze muszę kupić zasilacz do SAP 8, bo ten dołączony to jakaś tragedią. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

W sensie kabla USB? Eeeee nie przepłacałbym w tym kierunku bo nie widzę co miałoby się zmienić. Byleby był solidny i dobrze łączył.

 

Co do wtyków RCA to polecam te Amphenole: https://muzyczny.pl/148561_Amphenol-ACPRRED-wtyk-RCA-na-kabel-czerwony.html bardzo solidne. Tylko nie upuść na stopę bo zaboli :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...