Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Ja mam akurat fabryczne xeony. Ale wydaje mi się że światła to zawsze kwestia poprawnej regulacji.. Oczywiście są przypadki że do bagażnika zapakuje się lodówkę, i wtedy bez autopoziomowania będzie świeciło wyżej, ale to raczej wyjątki..
Moje auto jest niskie, fabrycznie,  taki SUV z silnymi ledami zbliżająć się do mnie, ma prawo mnie trochę oślepić, ale też nie płaczę z tego powodu.
Kiedyś kierowcy zawierzyli producentom aut, względem emisyjności diesla.. a wyszło jak wyszło.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, joker5513 napisał:

druciarze

 

29 minut temu, mabrothrax napisał:

druciarzy

Wy źle do tego podchodzicie. Porządny retrofit LED (Osram/Philips/inny markowy) w większości reflektorów ze zwykłymi odbłyśnikami i pewnie w 99% tych z soczewkami nie będzie was oślepiał, jeżeli:

- reflektor będzie w dobrym stanie,

- reflektor będzie poprawnie ustawiony/wyregulowany

- reflektor będzie czysty

 

Wasze uwagi tyczą się raczej debili którzy wsadzali xenony do tradycyjnego odbłyśnika i jeszcze ustawiali go w góre coby lepiej i dalej świecił.

 

Natomiast u nas w tyle są przypisy prawa które stosowania takich 'żarówek' nie dopuszczają do użytku. To (jak widać po zachodzie) się zmienia. W DE są określone modele aut i 'żarówek' które mają homologacje i TUV i nikogo nie oślepiają. Wiadomo, że nikt nie będzie wydawał niemałych pieniędzy na testowanie starych gruzów. Natomiast nie oznacza to z automatu, że to jest coś złego.

 

Problem jest głównie prawny - dopuszczenie tego do ruchu i wzięcie odpowiedzialności ubezpieczycieli.

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites

Mrus przestań bo teraz to majaczysz.

 

Widziałeś diagnoste który będzie ci wyjmował żarówkę żeby ją sprawdzić? Jak masz soczewki to jej nie widać. W sporej ilości nowszych aut z halogenami nie ma też łatwego dojścia żeby to sprawdzić i nieraz trzeba wykręcać reflektor (i zdejmować/opuszczać zderzak bo ktoś wspaniałomyślnie zrobił śruby montażowe reflektora od spodu)/dostawać się od nadkola.

 

Pogrzebałem trochę i w PL można jeździć z retrofitami - żeby to zalegalizować trzeba:
- jechać na badania do ITSu w W-wie,

- uzyskać tam opinie rzeczoznawcy,

- przejść badanie techniczne na SKP.

 

Ogólnie dużo z tym zachodu, czy jest to opłacalne, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc jeśli odbłyśnik w reflektorze jest zmęczony, soczewka jest brudna lub klosz jest zmęczony to żaden LED czy xenon za bardzo tego światła nie poprawi (albo poprawi na chwilę). Zamiast wydawać pieniądze na hidy czy inne ledy warto pomyśleć na regeneracją lampy jeśli światło jest słabe.

Link to post
Share on other sites

W pracy ostatnio jadłem te klasyczne, czwartą zassałem razem z plombą. Brak słów :/.

 

E/to chyba była kara za bycie łasuchem pustych kalorii :wariat:

Edytowane przez ALF
  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Krzysko napisał:

Ogólnie rzecz biorąc jeśli odbłyśnik w reflektorze jest zmęczony, soczewka jest brudna lub klosz jest zmęczony to żaden LED czy xenon za bardzo tego światła nie poprawi (albo poprawi na chwilę). Zamiast wydawać pieniądze na hidy czy inne ledy warto pomyśleć na regeneracją lampy jeśli światło jest słabe.

 

Rozklejenie lampy jest równoznaczne z utratą homologacji, jedyną rzeczą jaką możesz zrobić to wypolerować reflektor z zewnątrz. Tym jakoś się nikt nie przejmuje, a to również jest nielegalne. 

 

4 godziny temu, kubbak napisał:

Wy źle do tego podchodzicie. Porządny retrofit LED (Osram/Philips/inny markowy) w większości reflektorów ze zwykłymi odbłyśnikami i pewnie w 99% tych z soczewkami nie będzie was oślepiał, jeżeli:

- reflektor będzie w dobrym stanie,

- reflektor będzie poprawnie ustawiony/wyregulowany

- reflektor będzie czysty

 

Wasze uwagi tyczą się raczej debili którzy wsadzali xenony do tradycyjnego odbłyśnika i jeszcze ustawiali go w góre coby lepiej i dalej świecił.

 

Natomiast u nas w tyle są przypisy prawa które stosowania takich 'żarówek' nie dopuszczają do użytku. To (jak widać po zachodzie) się zmienia. W DE są określone modele aut i 'żarówek' które mają homologacje i TUV i nikogo nie oślepiają. Wiadomo, że nikt nie będzie wydawał niemałych pieniędzy na testowanie starych gruzów. Natomiast nie oznacza to z automatu, że to jest coś złego.

 

Problem jest głównie prawny - dopuszczenie tego do ruchu i wzięcie odpowiedzialności ubezpieczycieli.

 

Kurde, nie wiem co powiedzieć bo bardzo ładnie napisałeś i nawet mnie tu nie karciłeś od dzbanów. Nie spodziewałem się kurde.

Każdy z tych punktów spełniam, właściwie reflektory mam w stanie wzorowym. Czyste, przejrzyste, do tego soczewka, a nie zwykły odbłyśnik. 

Ogólnie na jakość świateł nie narzekam, widzę w nocy bardzo dobrze, ale chciałem zrobić mały upgrade i stąd te LED'y. 

 

3 godziny temu, Mrozinho napisał:

Nie majaczę, tylko jade Czesia 

 

Poluzuj te rurki bo krew do mózgu nie dociera. 

3 godziny temu, kubbak napisał:

Pogrzebałem trochę i w PL można jeździć z retrofitami - żeby to zalegalizować trzeba:
- jechać na badania do ITSu w W-wie,

- uzyskać tam opinie rzeczoznawcy,

- przejść badanie techniczne na SKP

 

Próbowałem to załatwić ale ITS odpisuje teraz, że czekają na zmiany w polskim ustawodawstwie. 

image.thumb.png.69935e454f1a151aafc65c9d6fe166a7.png

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites




Ja to nie mogę trafić na moje ulubione, takie ciągnące się twardsze...


Spróbuj tofflairs, toffino lub dumle. Tyle, że są z czekoladą. Ale pasuje. Tofflairs najbardziej ciągutkowe.

e//
bywały też w biedrze krówki marki biedronka, pakowane po 300g. Ale raz trafiałem na ciągnące, a innym razem na kruche 🫤
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Andrew napisał:

 

Rozklejenie lampy jest równoznaczne z utratą homologacji/ciach

 

To jest bzdura.

 

A teraz przypomnij gdzie w Polsce się przemieszczasz autem, akurat planuje zmianę auta żonie a Ty z tym badziewiem w lampach będziesz idealnym sponsorem :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Wstyd się przyznać, ale odkąd żona zaczęła jeździć moim autem włożyłem Ledy osram do cofania.
Na ori żarówkach nic nie widać.
Pamiętam po Audi nie mogłem się przyzwyczaić i kilka razy wychodziłem z auta żeby sprawdzić czy świecą.
Jakoś tam na czuja cofam, ale żonie nie pozwolę. Przykro bardzo, i w pewnym sensie też mam w tym momencie przepis gdzieś.

742acb619b01a84fac0274869cf30a05.jpg

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Andrew napisał:

 

Rozklejenie lampy jest równoznaczne z utratą homologacji, jedyną rzeczą jaką możesz zrobić to wypolerować reflektor z zewnątrz. Tym jakoś się nikt nie przejmuje, a to również jest nielegalne. 

 

 

Kurde, nie wiem co powiedzieć bo bardzo ładnie napisałeś i nawet mnie tu nie karciłeś od dzbanów. Nie spodziewałem się kurde.

Każdy z tych punktów spełniam, właściwie reflektory mam w stanie wzorowym. Czyste, przejrzyste, do tego soczewka, a nie zwykły odbłyśnik. 

Ogólnie na jakość świateł nie narzekam, widzę w nocy bardzo dobrze, ale chciałem zrobić mały upgrade i stąd te LED'y. 

 

 

Poluzuj te rurki bo krew do mózgu nie dociera. 

 

Próbowałem to załatwić ale ITS odpisuje teraz, że czekają na zmiany w polskim ustawodawstwie. 

image.thumb.png.69935e454f1a151aafc65c9d6fe166a7.png

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wracałem dzisiaj z młodym z turnieju piłkarskiego i w drodze powrotnej trafiłem na kontrole drogową :).

Jak mi się micha uśmiała jak policjant pierwsze co zaczął kontrolować to ... światła.

Aż się nie zapytał co mnie tak rozbawiło, to powiedziałem ze przypomniał mi się jeden temat na forum z ostatnich dniach o retrofitach  :rotfl:.

 

Facet się też się uśmiechnął i przytaknął, że jest to duży problem na drogach.

Link to post
Share on other sites

Sami zrobili sobie problem, brak regulacji prawnych = samowolka, oraz bardzo dobra dostępność do produktów wątpliwej jakości. 

Do tego kierowcy nie są świadomi co kupują, więc po prostu znajdą sobie coś i wybiorą co tańsze, a grunt to wybrać dobry produkt i sprawdzić czy w połączeniu z danym reflektorem będzie to pracowało poprawnie. 

Traktują retrofity jako coś złego przez pryzmat chińskiego szajsu, który zalał polskie drogi i po prostu swoją niedołężność zrzucają na kierowców.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czesław jak by był  Niemcem to nawet by to mógł na legalu zrobić w peżocie 

https://www.philips.pl/c-e/au/lampy-samochodowe/oswietlenie-glowne/zarowki-led#check_led_compatibility_list

 

Sam jeździłem kiedyś na retrofitach led  jeśli lampa nie oślepiała  , lub zmieniałem lampy na xenonowe  .  Także to tylko na plus dla bezpieczeństwa . 

W dniu 4.11.2022 o 13:58, kubbak napisał:

Wy źle do tego podchodzicie. Porządny retrofit LED (Osram/Philips/inny markowy) w większości reflektorów ze zwykłymi odbłyśnikami i pewnie w 99% tych z soczewkami nie będzie was oślepiał, jeżeli:

- reflektor będzie w dobrym stanie,

- reflektor będzie poprawnie ustawiony/wyregulowany

- reflektor będzie czysty

 

Właściwie podsumowane . 

 

Aktualnie mam jedno auto na zwykłych H7 i nie wkładam tam ledu bo wiem , że nie da rady .

A teraz nawet ze względu na możliwość dostania wysokiego mandatu bym już nie ryzykował .

 

Przypomniało mi się - raz auto przeglądu mi przejść nie chciało bo miałem nówki reflektory ksenonowe , ale bez spryskiwaczy  . 

Spryskiwacz to akurat bzdura , nic praktycznie to nie daje . No może w śnieżycy , żeby śnieg  zmyć z lampy bo się nie rozpuści .

 

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...