Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

Nie odczuwam głodu.

Jak kiedyś moja żona miała więcej czasu to sama przygotowywała mi pełną dietę, pamiętam że przejeść tego nie mogłem a schudłem 12kg w 4 miesiące, także dieta nie oznacza głodzenia się a raczej bilans kalorii, będę musiał do tego wrócić bo jak po Coronie przybyło tak za cholerę nie chce sobie pójść...  do tego okres wakacyjny - grille, piwko i mam co mam. 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację, bo taki bieg ma bardziej prozdrowotne właściwości niż odchudzające. Jakby nie patrzeć sam to zauważyłeś, ale znam masę osób, które trochę się poruszają i nie mogą uwierzyć, że nie chudną, a często jest nawet odwrotnie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze z 2 lata temu biegałem po 12-15 km cztery razy w tygodniu do momentu w którym złapałem kontuzję achillesa, co wykluczyło mnie z tego hobby na ponad pół roku. Po takiej przerwie kondycja mi tak zleciała że jak przebiegłem 6-10 km to był sukces przy czym do dzisiaj czuję delikatny ból podczas biegu.

Link to post
Share on other sites

link dla ciekawych, niestety swoje kosztuje, mogłem dołożyć trochę i sobie już platformę zmienić niż to kupować, no trudno... https://pl.aliexpress.com/item/4000800378079.html

 

20200908-182254.jpg

 

20200908-182303.jpg

 

I wyniki 

 

 

 

 

u wpięty w switch w port PCI-e 2.0 x8 bezpośrednio w CPU

 

 

sw-itch-pod-CPU.png

 

tu wpięty w switch w port PCI-e 2.0 x4 przez chipset 

 

sw-itch-chipset-x4.jpg

 

tu wpięty bezpośrednio do PCI za pomocą adaptera PCI-e -> M.2 

 

bezpo-rednio-przez-chipet-po-x4.jpg

 

 

PCI-e 3.0 na 2600K 

 

pci-e-3-0.jpg

 

 

 

jedynie z temperaturami problem, dobija ponad 90 stopni w idle po 30 minutach pracy.

 

Prawdopodobnie podgrzewa przez ścieżki, więc trudno cokolwiek z tym zrobić... 

 

 

temperatura-sw-itch.jpg

 

 

 

 

 

 

Najciekawsze, że wyniki na PCI-e 2.0 x4 są lepsze, jak jest switch pomiędzy, niż jak SSD jest wpięte bezpośrednio w PCI-e przez adapter PCI-e -> M.2 

 

Oraz też bardzo ciekawe jest to, że zapis rośnie jak jest na PCI-e 2.0 x8, mimo że PCI-e 2.0 x4 nie powinno jeszcze ograniczać... 

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites
Dojechały skorupiaki w stanie żywym? :) Tak się zastanawiam jak te biedne rybki i krewetki dla akwarystów przeżywają transport.

Tak dojechały w idealnym stanie.

Jeśli chodzi o krewetki to niema z nimi najmniejszego problemu w transporcie na jeden worek do 15szt młodych i mogą jechać do 5 dni w transporcie bez strat. Ważeń aby temp i zapewnić w jesienne zimowe dni a do tego jest podgrzewacz heat pack. Całość zapakowana w styrobox i folie Alu.

Z rybami podobnie przecież większość ryb sprowadzana jest z Azji droga lotnicza.

Krewety już pływają w nowych domach.

 

@pendzel_3  żadna tajemnica.

 

Pod Tajwan IMHO najlepsze podłoże to glasgarten environment i takiego użyłem trzyma bdb parametry. Wode ro robię z mineralizatorem qualdrop gh+lc. Na 250 uS to jest ok 6gh.

Ale tragedii nie ma jak będzie 250-320us.

Podmiana wody co tydzień 5l o ww parametrach. Do wody raz na 1-2 tyg dodaje mirenecuton 1 łyżeczkę na zbiornik i to wszystko. Żadnych innych dodatków i cudów tylko pokarm foty na szybko:

 

Czerwone taiwan red ryby extreme,

Niebieskie bule bolt.

Jutro dojadą yellow King Kong.

Biało czarne to

pandy

 

 

Jak ktoś jest zainteresowany  bardziej to zapraszam na forum tematyczne ido mojego wątku  jak to całość powstawała i jak się będzie prowadzić :)

 

https://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&p=107060&sid=25fecd42ab60df841770631a6bf2a6cd#p107060

 

085aba92aedc92edea0ee01b4fdb125d.jpgb7d831292b5f81890176f5023033b853.jpg95896faa97cf4153317d9f32df7a1e44.jpgfc58252c44e0f5200f7e03f513ef155b.jpg

Edytowane przez raiders
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

masz rację, ale ruszać też się jakoś trzeba - szczególnie jak się ma pracę siedzącą. Przynajmniej się lepiej czuję.

Odstaw bieganie kup skakankę z pcv? z obciążnikami w rączkach.

3min skakania na 2min odpoczynku na początek po miesiącu zobaczysz efekt

Link to post
Share on other sites

~3 miesiące temu był plan żeby wymienić OCZ na jakiegoś seasonica, ale jak zwykle znalazły się jakieś ważniejsze wydatki. Tydzień temu OCZ odszedł z dymem po 9 latach pracy. Za niego wjechał SilentiumPC

 

poprzedni zasilacz jaki miałem to był OCZ..... i był on sprawca strat 60% komputera (poszedł z dymem dosłownie)..... od tamtej pory kupuje zasilacze droższe.... (bardziej znane - Corsair itp.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...