Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Tak jak napisałem wcześniej. Zdjęcie zrobione zostało w szkolnej sali. Drewniana podłoga ma już swoje lata, znając życie duże szpary między deskami. Kosz cyklinowania i lakierowania jest znaczny, a załatwi sprawę tylko na kilka kolejnych lat - dzieciaki, piach i krzesełka wytrą ją ponownie dość szybko. Poza tym, utrzymanie czystości jest dużo trudniejsze niż na płytkach. 

 

Logiczne, że szkoła robiąc remont postanowiła położyć płytki, ale pewnie rozpisali przetarg po łepkach, a najtańszy wpadł i zrobił jak zrobił. Pomijając to czy przetarg zakładał sposób wykonania, to każdy rozumny powinien moim zdaniem to z miejsca zakwestionować i wyrzucić ekipę za drzwi, bo o ile mi wiadomo jest to zupełnie niezgodne ze sztuką (ciekaw jestem co chudy na to). Gdyby przykręcili na podłogę płytę, albo dali fermacell i później kładli płytki to ok, ale nie na litą dechę tak jak leci na lakier bez żadnego przygotowania. Widziałem, że montuje się płytki na lite deski, ale zawsze były one surowe i zagruntowane. 

 

Nie wiem, może te kleje bardzo poszły do przodu, ale jak dla mnie lipa totalna. Naprawdę ciekaw jestem opinii fachowca.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Tak, znam to autko. Powiem Ci szczerze, że nigdy nie patrzyłem na japońskie auta przez pryzmat ich "ładnego wyglądu" (no rzecz gustu, choć jest kolka naprawdę świetnych wizualnie modeli), ale przez zupełnie inne walory - np praktyczność, a powyższy model jest niezwykle wręcz praktycznym autem z genialnie przemyślaną konfiguracją odpowiednio od potrzeb.


Takie tam :P

 

pe1Z6Q4.jpg

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Elegancko, wyprzedził, prawy pas - odpowiednia prędkość. Pewnie szukają, aby pochwalić za dobrą jazdę :P

 

Dziś w pracy pogadałem sobie z Rosjaninem pracującym u nas na temat "starych czasów" u nas i u nich - skwitowaliśmy to mniej więcej jednym obrazkiem (dla tych co nie kumają: po lewej CCCP, po prawej Rosja i na papierze pisze "czek")

 

tmlmEUt.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...