Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Przydałoby się zwiększyć zdolności mobilne mojego komputera..  Może ktoś ma pomysł do jakiej obudowy go wpakować? Z budżetem nie jest za ciekawie, więc interesują mnie tańsze obudowy, mogą być używane. Chciałbym wpakować go do jakiejś obudowy thinkstation, albo dell, ale to może się nie udać..
IMG_20190917_120039.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo jak chcesz zestaw przenosić to bok ze szła jest proszeniem się o problemy. Uderzysz w coś i załatwione. Ogólnie pytanie zadane przez @@Biafra, jest dosyć istotne, bo jak to ma tylko stać w miejscu, ewentualnie być przenoszone z biurka na podłogę, z podłogi na biurko to nie ma wielkiego problemu, ale jak chcesz zestaw regularnie transportować pod różne adresy to nie polecam. Ogólnie nie polecam na dłuższa metę noszenia zestawu z chłodzeniami wieżowymi. 

Link to post
Share on other sites

Leto poszukaj na aukcji obudowy od serwerów z demobilu - można za kilkadziesiąt złotych już wielką budę z zatokami na kieszenie wyczaić - niestety w większości mają zasilacze redundantne, więc trzeba by lekko przerabiać (albo gdzieś indziej zasilacz upchnąć).

 

A gdyby nie, to:

https://allegro.pl/oferta/obudowa-cooler-master-cosmos-ii-wawa-8251578967

https://allegro.pl/oferta/obudowa-fractal-design-define-xl-r2-black-8452910871

https://allegro.pl/oferta/obudowa-komputera-codegen-300x-7975524238

 

coś dopasujesz ;)

Link to post
Share on other sites

Widziałem tego cosmosa jak patrzyłem co można w miarę ekonomicznie koledze zaproponować do EATX. Za 350zł super opcja biorąc pod uwagę ile kosztowała nowa i jaka jest funkcjonalna.

 

Niestety jest również gigantyczna i waży chyba 22kg na pusto, więc z tym przewożeniem to też średnio praktyczna. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Niestety jak mam coś nosić to bardzo to przeklinam.. cosmo 2 to jednak za ciężka obudowa. Podobno fractal design define r4 mieści moja plytę główną, może coś jeszcze ładniejszego jest o takich wymiarach z fractal design.. Musi to się jakoś prezentować żebym z optymizmem zasiadał do pracy. Po tylu latach roboty zawodowej z coraz większym trudem człowiek znajduje motywacje i wszystko mu przeszkadza..
Kompa bede targać tylko parę razy w roku.
Powiedzmy że budżet to około 500pln.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

 

 

racji mojej podwyższonej wrażliwości estetycznej

 

Marudzisz Leto jak panna na wydaniu. Zgadzam się z chłopakami, że przewożenie takiego ciężkiego dziada jest mocno poronionym pomysłem. Może warto przemyśleć sobie, aby na wyjazdy mieć stację roboczą w formie laptopa (ewentualnie małego itx w poręcznej obudowie), a w chacie mocną stację roboczą - tak się po prostu robi na świecie już od dawna.

 

a co do obudowy, może uderz w takie coś - KLIK

 

Możesz również szukać na aukcjach starego serwera, cz stację roboczą - wypruć bebechy i dostosować do swoich - wyjdzie Cię grosze, tylko trzeba trochę własnej inicjatywy.

Link to post
Share on other sites

Laptopa mam, ale to nie to samo.. Na coś nowszego nie ma hajsu, trzeba auto robić.. Już w takiej formie jaką przybrał mój komputer udało mi sie go przewieźć, chciałem sobie poprostu trochę życie ułatwić. Pracuje jako projektant muszę mieć coś ładnego, skrzywienie zawodowe.
Chyba wezmę fractal design, i będe z nim kombinować..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
Laptopa mam, ale to nie to samo..

 

No bo masz złego laptopa do swoich wymagań.

 

Na coś nowszego nie ma hajsu

 

To idź na kompromis - na wyjeździe możesz wykonywać swoją pracę wolniej, ewentualnie przygotować sobie coś wcześniej na stacji stacjonarnej jak się tak da - zawsze da się tak zoptymalizować sobie robotę, aby pogodzić kilka niedogodności.

 

 

Pracuje jako projektant muszę mieć coś ładnego

 

Ja się na wyglądzie sprzętu komputerowego nie znam - on ma dla mnie być dostosowany do wymagań wydajności, kompatybilności i być niezawodny - na resztę nie zwracam uwagi.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...