Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Od 2 dni pisałem, że RX 480 to poziom R9 390 z którym często przegrywa.

Karta jest mocno pocięta stąd słaba wydajność. 32ROP w takiej cenie to kpina ale gdyby zostawili 64ROP to karta zżerała by dużo więcej Watt i o poprawie efektywności performance/watt można było by zapomnieć. 

Niestety ale karta jest kolejnym niewypałem AMD takim jak FuryX. 

Ludzie za bardzo nakręcali się na te karty porównując je do 980, później do 980Ti a ostatecznie nawet do GTX1070  ;)

 

@down

A ja R9 290 :P

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

R9 290 ma ~2500 na stocku i 2976 na OC w firestrike, wiec nie spodziewajcie sie wedlug mnie, ze RX 480 skoczy nagle do poziomu 980ti, czyli az o 1300 punktow w Firestrike Ultra.

 

Poza tym, wyniki kart wydaja sie dokładne. 970 w Wiedzminie 3 na wysokich detalach wyciaga gdzies 40-45 fpsow.

W artykule CDA widzimy ze OC 970 wyciaga 52 fpsow w ich testach. Brzmi w porzadku.

 

W takim razie jesli RX 480 nie potrafi pokonac 970, to jest po prostu R9 290/390 z lepszym poborem energii i cena taka sama co uzywane R9 290.

 

Z temperatura to sami ocencie, bo ma 88°C na referencyjnej dmuchawie, a R9 290/R9 390 mialy 95°C, wiec malo sie zmienilo.

 

Dodatkowo, 970 w SLI lub R9 290 w Crossfire w wiekszosci wypadkow były lepsze od Titan X w grach, i benchmarkach.

A GTX 1070 to troche lepszy Titan X w grach.

 

Z tego co wynika, RX 480 nie jest to zaden wyczyn, bo bedzie u nas za 1000zł co najmniej(pewnie kolo 1100-1400zl znajac realia).

A bedzie na poziomie pomiedzy 1070 a 1080, w Crossfire ktory bedzie kosztowal w sumie 2200-2800zł, wiec juz lepiej kupic GTX 1070, bo jedna karta jest zawsze lepsza niz dwie gdy maja taka sama wydajnosc.

 

---

 

tl;dr: RX 480 to tanszy R9 290/390, na dzien dzisiejszy.

Niestety okazalo sie prawda.

Co w sumie planuja zrobic ci, co chcieli kupic RX 480? Kupic GTX 1060? R9 390/X?

 

Edytowane przez morrie
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście czekam na 1060 i 1060 ti jak będzie. Wydaje mi się ze to pewnie ta wersja z 6 gb vram. Ewentualnie czekam na spadek cen. Jestem prawie pewien ze teraz to nvidia zgniecie and wydając kartę rowna prawie 980 + oc przy rx480 takich nadzieji nie pokladalem bo znam juz dobrze ta firmę. Zreszta nawet jesli gtx 1060 wersja 6 gb by kosztował 1500 i wydajnosc bylaby 980 lub TROSZECZKĘ ponad to kupuje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale zobaczcie ze wszystkie testy z dx12 to  480 jest wyżej jak gtx97i0 a nawet gtx980, wychodzi na to że karta zrobiona typowo pod dx12 co jak by nie patrzył jest przyszłościowe. Fakt że pod dx11 nie grzeszy jakoś specjalnie wydajnością ale pod dx12 sytuacja się odwraca i wychodzi nad spodziewanie dobrze ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jestem trochę zawiedziony, spodziewałem sie ze wydajność będzie blisko GTX 980, a tu ledwie 970 przegania.Zobaczymy jak tam wydajność w CF jesli będzie powyżej 1080 w cenie 2200 to wezmę 2 radeony, jesli nie to wezmę GTX 1070.Liczylem na AMD w tym roku, sprzedałem r9 390x za niewiele więcej niż nowa 480...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Szczerze biorę to i kupuje ;D ! 1170 zł za wersje 8 gb i 1005 zł za 4 gb :D AMD Podało ceny  w Polsce także są przystępne jak dla mnie no i karta prowadziła o 10-20 fps w Hitmanie, Rise of the tomb raider, need for speed,the division ;o , jedyne gry co wypadły gorzej o 3 fps to gta 5, far cry czasami :D  Osobiście nie narzekam bo jeszcze do tego dx12 dojdzie i git :D

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Tragicznie nie jest w końcu to następca 380 podobnie wyceniony choć i tak u nas przy tym kursie szału nie ma, osobiście liczyłem na nieco niższy pobór prądu, zresztą trzeba zobaczyć jak wypadnie 1060. Sam mam zamiar wymienić na rx 470 jeśli będzie przynajmniej na poziomie 380x i poniżej 800 zł za nie-referenta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no wszystko jasne karta pod dx12. ogólna wydajność taka jak gtx970 w dx11 a cena sporo niższa dobry produkt. A im więcej gier będzie z dx12 tym ta różnica na plus względem 970 będzie się powiększać. Wygląda na to ze po 2 latach z Nvidia mogę w końcu rozważać powrót do AMD :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znowu amd zawiodło oczekiwania o poziomie gtx 980. W stanach za 200-250 dolców to jest może całkiem dobry interes. U nas za 1300 zł bardzo słaby. Podkręcone wersje niereferencyjne to będą pewnie głośne piekarniki patrząc po temp OC referenta.

Edytowane przez Sodium
Link to post
Share on other sites

Jakie 1170 ? Najtańsze kosztują 1350 zł !! AMD wzięło ceny z du*y i świrują że to "cena sugerowana".

Sama karta słaba, można tylko liczyć że wszystkie gry w przyszłości będą pod DX12 i będą wymagały >4GB ram.

Pobór mocy jest ok, ale tylko w porównaniu z Hawaii, a to jednak były grzałki.

Link to post
Share on other sites

Balonik pękł.....

W skrócie można napisać że to r9 390 z mniejszym poborem mocy.

Jedyna przewaga w hitmanie pod dx12. W każdej innej grze wypada niewiele słabiej. Do maksymalnie podkręconego gtx 970 w FHD się nie zbliża.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...