Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Na zagranicznych portalach ogólnie wyniki jakby lepsze...nasi nie potrafią testować ?  :D

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-r9-rx-480-8gb-review,1.html

Wyniki są porównywalne.

 

Szkoda że rx 480 nie okazał się tym czego ludzie oczekiwali.

 

Nowe pascale są zdecydowanie źle wycenione. Rx 480 to wydajność karty którą aktualnie posiadam. Więc do volty nie ma na co się przesiadać.

Nadzieja jest jeszcze w topowcach od amd ale one prawdopodobnie cenowo zbliżą się do pascala.

 

Ten kto składa nowy komputer wybierze pewnie rx 480. Jeśli ktoś będzie chciał zaoszczędzić 100-200zł to kupi używanego gtx 970.

Link to post
Share on other sites

No ja np jestem na momencie wymiany karty i teraz nie wiem czy brać tego RX 480 czy czekac na GTX 1060 ale jak wiadomo (nvidia wywali cene dużą ) a ja chcę tylko 1080p60 grać ;p

Karta jest dobra więc dla Ciebie to na pewno świetny wybór.

Ludzie piszą o niej źle bo za bardzo uwieżyli w hype jaki był przed premierą.Prawda jest tak że jest trochę po niżej oczekiwań ale nie dużo.

Link to post
Share on other sites

Niestety brak informacji o zegarach, ale wiadomo, pierwsze info :)

 

 

Pytanie kiedy nie-referenty ? Bo jednak pomysł kupienia referenta mnie opuścił wraz z publikacją temperatur :P

Pamiętaj że te temperatury to także zasługa domyślnej konfiguracji, niestety po jej zmianie robi się głośno

 

 

No ja np jestem na momencie wymiany karty i teraz nie wiem czy brać tego RX 480 czy czekac na GTX 1060 ale jak wiadomo (nvidia wywali cene dużą ) a ja chcę tylko 1080p60 grać ;p

W ciemno polecił bym rx 480 4GB, będzie nieco gorszy niż 970 ale jak się sytuacja ustabilizuje (tydzień, dwa po tym jak się pokaże? takie moje spekulacje) powinien być poniżej 1000zł (więc w teorii bardziej opłacalny niż 970) a jeśli nie będziesz ustawiał wszystkiego ma full, max itp. to pograsz bez problemu w 1080p i 60fps, no chyba że koniecznie chcesz grać w super najnowsze premiery, tylko tylko głupi szuka karty do tego w tym przedziale cenowym

 

Ale jak zwykle SPEKULACJE, a nie że potem 100 mądrych "no i co, no i co?" fani zielonych, tfu!

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

No ok dzięki :D a ten sklep to pierwszy raz widzę :D mnie to referent nie przeszkadza miałem kiedyś GTX 275 który miał 94 stopnie :D i latał jak suszarka także git. 
No chyba że już naprawdę lepiej się wstrzymać na nie referencyjne :? tylko obawiam się że wtedy cena pójdzie w górę a nie w dół po tej " stabilizacji "

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

O i to jest cena taka jaka powinna być za ta kartę, a nie buraki wołają za nią po 1300

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem krzyków w tym temacie. ta karta to sukces amd. Za 240 dolarów to jest genialna karta. problemem są europejskie a zwłaszcza polskie ceny.

Nie jest.

Ma problemy z zasilaniem, chłodzeniem i OC.

Może będzie jak firmy trzecie wypuszczą swoje wersje.

Link to post
Share on other sites

RX 480 pobiera znacznie więcej Watt ale cały czas trzyma go PowerLimit ustawiony na 150W! 

Obejrzyjcie sobie prezentacje Liptona, karta cały czas ma zaniżone taktowanie co oznacza, że throttluje z powodu PowerLimit. 

Na redit napisali, że bez limitu pobór dobijał do 200W. Z 6Pin tyle nie pójdzie więc idzie z płyty głównej  :roll:

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...