Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Dobre wieści przed premierą rx'ów:

http://www.digitimes.com/news/a20160627PD207.html

czyli nvidia przyspiesza wyjście 1060 na lipiec i zamierza obniżyć ceny,niby oczywistość ale i tak miło słyszeć.Oby do sklepów dojechały :D

 

od kiedy August = LIPIEC  ?

 

1060 wyjdzie najwcześniej na wrzesień i nie będzie obniżki 1070 czy 1080 dopóki nie wyjdzie VEGA czyli przełom 2016/2017

Link to post
Share on other sites

Nikt tutaj nie bierze pod uwagę że AMD zdominowało rynek konsolowych bebechów, i jak pojawią się kolejne słabo optymalizowane porty konsolowe głodne minimum 6GB ram,to RX 480 będzie klękał tylko przed 980Ti i Pascalami  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

od kiedy August = LIPIEC  ?

 

1060 wyjdzie najwcześniej na wrzesień i nie będzie obniżki 1070 czy 1080 dopóki nie wyjdzie VEGA czyli przełom 2016/2017

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/referencyjny_geforce_gtx_1060_uchwycony_na_zdjeciu

Wspominają o lipcu,ciężko uwierzyć że oddadzą kawałek rynku amd na tyle miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Życie nauczyło mnie żeby nie ufać zielonym po ostatnich wydarzeniach, zarówno tych z serią 9xx i brakiem a-sync jak i z cenami 10xx . kupie rx 480 chodź by nie wiem co. ( jadę na wózku zwanym integrą ) Najwyżej później będę sobie pluł w brodę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Życie nauczyło mnie żeby nie ufać zielonym po ostatnich wydarzeniach, zarówno tych z serią 9xx i brakiem a-sync jak i z cenami 10xx . kupie rx 480 chodź by nie wiem co. ( jadę na wózku zwanym integrą ) Najwyżej później będę sobie pluł w brodę.

W teorii to powinna być dobra karta, w teorii :) , w praktyce dowiemy się za kilkanaście godzin

Nawet jeśli będzie to wydajność 970 to 4GB czy 8GB vramu wygląda bardziej przyszłościowo niż dziwactwo 3,5 + 0.5

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

W takim razie jesli RX 480 nie potrafi pokonac 970, to jest po prostu R9 290/390 z lepszym poborem energii i cena taka sama co uzywane R9 290.

 

2 dni temu pisałem juz o tym. RX 480 ma nie równą wydajność i czesto wypada gorzej od R9 390. Na jakies mega oc na referencie tez nie liczcie ;)

Jedyny plus to pobór prądu i cena ktora niestety na początku nie będzie taka atrakcyjna jak się wielu osobom wydaje.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że nie ma co patrzeć na benchmarki ze starych gier bo karta będzie pokazywała swoją realną moc w nowych tytułach z dx12 , praktycznie zawsze tak jest, czy to u nvidi czy Amd że nowa wersja dx i nowe karty pod ten dx lepiej sobie radzą z tą nowa architekturą jak że starszą i pomyłką jest robienie testów w Metro, Crysisa itd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...