Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

 

 

I to jest błąd,. który taki test od razu przekreśla!

Uzasadnij.

 

 

 

Problem leży w tym, że w 95% portali 780 testowana była na referencyjnym taktowaniu 863Mhz+Boost (930Mhz) stąd takie różnice względem 970

No testowali to co dostali w pudelku czyli referent vs refernt plus czesto jakies firmowki. Nie widze tutaj bledu w metodologii.

Mieli podbijac takty bo gtx780 jest gorszy? Litosci...

 

 

 

Według mnie wydajność 780@1200 = 970@1500Mhz co piszę od samego początku.

Jak wykazalem w swietle testow przeprowadzonych na 3dguru ( nie metnalnych nasladowcow Macierewicza, ktorzy probuja zaklnac rzeczywistosc )

GTX970 @ 1500MHz = GTX 780TI @ 1200MHz co implikuje ze gtx780 bedzie troche gorszy.

Potwierdzaja to zreszta wyniki:

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_gtx_780_poseidon_platinum_review,25.html

Link to post
Share on other sites

@niuniek tak to jest jak sie zawierza ceneo bezmyślnie :P

 

@DjXbeat powtarzasz sie już 5 raz, troche niepokojące.

 

@arturo cieszymy się, że mieszkasz za granicą, ale my mieszkamy w Polsce i patrzymy na ceny tu więc...

No to przykro mi że musisz przepłacać.Bierz tego gtx 780 z mojego linku i oszczędzasz 500 zł względem 970.

Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedziałem na początku guzik mnie obchodzi ile prądu zużyje ta karta.Głównym i jedynym wyznacznikiem jest w wyborze wydajność.A co do innych pytań to ja również gram we wszystkie gry w słuchawkach także głośność ma tutaj znikome znaczenie.Cena jest identyczna między gtx 780ti a gtx 970.Jestem dorosłym człowiekiem mam 26 lat,pracuję w Szwajcarii i obecnie tutaj mieszkam.Płacę sam wszystkie rachunki.Prąd poza tym jest bardzo tan(W kuchni mam płytę indukcyjną a nie gazową i też jakoś żyję :D )Do karty również jest dorzucana gra co daje - ~100 zł na karcie.Jak dostanę ją w swoje łapy to wrzucę jakieś screeny z wydajnością jaką ma.

kup 2

 

a najlepiej radeona jak prąd tani

Edytowane przez mattax
Link to post
Share on other sites

Uzasadnij.

Odpal sobie benchmark a potem porównaj to z wydajnością podczas normalnej rozgrywki i zrozumiesz do czego się nadaje benchmark.

Jedyny benchmark, który w 99% oddaje to co dostajemy w grze to test z Metro:Last Light tyle, że ten wbudowany test jest procesorowo - graficzny więc aby wykazać wyższość jednej karty nad drugą trzeba testować na identycznej platformie bo różnice mogą być spowodowane procesorem. np 4.3Ghz a 4.7Ghz to u mnie średnio 4-5kl/s więcej.

 

No testowali to co dostali w pudelku czyli referent vs refernt plus czesto jakies firmowki. Nie widze tutaj bledu w metodologii.

Mieli podbijac takty bo gtx780 jest gorszy? Litosci...

863Mhz + boost wypada sporo poniżej stockowej 970 ale już 780@1020Mhz osiąga wydajność stockowego 970.

 

Jak wykazalem
Nic nie wykazałeś bo to nie jest Twoje! :>
Po raz kolejny powtarzam w zależności od miejsca testowego raz 780 jest wydajniejsza a raz 970 a wynika to z budowy architektury i z tego na co kładzie nacisk miejsce testowe. Jeśli w miejscu testowym przepustowość stanowi wyzwanie to 970 leży!
Chyba będę zmuszony nagrać wam materiał porównujący różne miejsca testowe.

Widzę, że nagle 780/780Ti ciągną miliony kWh, grzeją się do pierdyliona stopni, na dodatek są drogie, mało wydajne, hałasują i mają kiepski PPW. A miesiąc temu jeszcze się tak nad nimi zachwycano...

SId bo miesiąc temu pkt odniesienia był R9 290X 8-)

Link to post
Share on other sites

kup 2

 

a najlepiej radeona jak prąd tani

Powykręcaj żarówki i kup świece jak prąd za drogi.Ogólnie to nie włączaj komputera bo licznik przekręcisz.Napisałem to ponieważ wiele osób sprawdza zużycie prądu jako główny czynnik zakupu karty.Jeśli ktoś kupuje kartę za około 2k lub więcej i ma jednostkę wartą 6k to raczej nie przejmuje się zużyciem prądu.Ale gdy brakuje argumentów to każdy jest dobry,

 

Ile wychodzi z wysyłką do Polski (o ile wysyłają)?

 

Tego nie wiem ale raczej do PL nie wysyłają.A nadanie stąd paczki to około 24chf.A z wysyłką to musiałbym do nich maila napisać i się dowiedzieć.

Edytowane przez arturo99
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powykręcaj żarówki i kup świece jak prąd za drogi.Ogólnie to nie włączaj komputera bo licznik przekręcisz.Napisałem to ponieważ wiele osób sprawdza zużycie prądu jako główny czynnik zakupu karty.Jeśli ktoś kupuje kartę za około 2k lub więcej i ma jednostkę wartą 6k to raczej nie przejmuje się zużyciem prądu.Ale gdy brakuje argumentów to każdy jest dobry,

Tego nie wiem ale raczej do PL nie wysyłają.A nadanie stąd paczki to około 24chf.A z wysyłką to musiałbym do nich maila napisać i się dowiedzieć.

aha skoro kupie kompa za 5k to już stać mnie na wszystko i nie powinienem kontrolować wydatków? miałem bmw m3 i teraz przesiadłem się na skodę chcesz dalej kontynuować ten żenujący temat?

Link to post
Share on other sites

 

 

aha skoro kupie kompa za 5k to już stać mnie na wszystko i nie powinienem kontrolować wydatków? miałem bmw m3 i teraz przesiadłem się na skodę chcesz dalej kontynuować ten żenujący temat?
 

Z Tobą wolę nie.Szkoda języka strzępić.Nie interesuje mnie twoje zdanie.Ja po prostu nie zwracam uwagi na to czy w tym miesiącu zapłacę więcej za prąd 5zł czy też nie.W pierwszym poście napisałem że chodzi tylko i wyłącznie o wydajność.Przeczytaj cały teamat ze zrozumieniem to wtedy zrozumiesz.A co do samochodu to mam Pasata B7 i co z tego?A wcześniej miałem Audi A6.Jaki z tego wniosek?

Nie stawiaj roweru koło lodówki.

Motor Pany :rotfl: .

Ps.Niedaleko w Polsce od siebie mieszkamy.Pozdro dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie panowie, niedlugo wyjda nowe radeony i to na nich skupi sie ta propaganda nowego produktu , i wszystko z GTX-ami w testach wroci do normy. Radek moze wyjdzie z kompaktowym chlodzeniem wodnym i nagle stanie sie jeszcze chlodniejszy. Ja tam bardzo wdzieczny jestem Nvidi ze wypuscila nowe produkty, dzieki temu kupilem sobie swietna karte (780ti) za przyzwoite pieniadze. Patrze na te porownania i w wiekszosci nic to sie ma do rzeczywistosci.

Wrzucilem wczesniej moj wynik Fire Strike.

 

 http://www.3dmark.com/3dm/4361867?

 

Dajcie jakas wykrecona na max .gtx 970 do porownania wyniku  grafiki. 

Link to post
Share on other sites

Jak dokładnie punkt odniesienia wpływa na temperaturę układu, jego pobór prądu czy wydajność w danej grze, benchmarku?

Przed premierą  nowych mxwlli 780Ti jako dobry produkt był cichy, wydajny, chłodny i pobierał mało prądu bo zestawiano go z R9 290x. Teraz zmienił się punkt odniesienia i 780Ti jest porównywany z 980 dlatego ludzie z dnia na dzień doczepili mu metkę głośny, słabszy wydajnościowo, gorący i wciągający niestworzone ilości Watt a przecież to ten sam produkt który ponad miesiąc temu wychwalano pod niebiosa 8-)

Link to post
Share on other sites

Ale teraz jak piszesz zmienił się punkt odniesienia i teraz jest prądożerną suszarką - co zrobisz. Wypuścili wydajnego Maxwella (ten dźwięk co teraz słyszysz to wiatr przemian). Kto nie idzie do przodu ten się cofa.

Bez przesady pod niebiosa zaraz, pojawiła się grafika (z pakerami) w konfrontacji z 290x (try harder easy as fuk) i tyle.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Nie radząc sobie z zarządzaniem majątkiem ziemskim, po naradach z jednym z jej przyjaciół, do osób cieszących się większym szacunkiem zwracano się wzmocnionymi formami tytułu w linii równoległej do krawędzi taśmy. Tymczasem wojska rosyjskie w nocy do dzisiaj stanowią wielką zagadkę.

 

Mamy jakiś konkurs na pisanie niezrozumiałych zlepków wyrazów, czy o co chodzi w poście powyżej?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Kto nie idzie do przodu ten się cofa

Raczej, kto stoi w miejscu ten się cofa.

 

 

 

Bez przesady pod niebiosa zaraz, pojawiła się grafika (z pakerami) w konfrontacji z 290x (try harder easy as fuk) i tyle.

Biorąc pod uwagę referencyjnego radeona r9 290(x), to fabryczne chłodzenie nie sprawdziło się i słusznie karta ma łatkę "suszarki". Jednak konstrukcje autorskie to zupełnie inna bajka.

Jednak jak czytam że 780ti jest kategoryzowana na równi z referentem radeona to mi ręce opadają.

 

P.s Leon, nie byłeś przypadkiem przez jakiś czas "woźnym" w kopalni kryptowalut gdzie trzymali same referenty(tak z 30szt) r9 290x? Może stąd te Twoje skrzywienie?

 

Dobra to ja może zapytam.

Jakimi kryteriami kierujecie się przy wyborze karty graficznej?

- Wydajność

- Cena

- Kultura pracy (hałas jaką karta generuje).

- Temperatura

- Zużycie energii

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

O, ankieta, ankieta!

1. Cena/wydajność (stosunek jednego do drugiego, nie żadne z osobna)

2. Kultura pracy i temperatury (raczej na równi, bo lubię mieć końputer który ani nie ociepla pomieszczenia ani nie da się go wyróżnić spośród dźwięków otoczenia)

3. Zużycie energii (z pewnością nie zapakowałbym ekwiwalentu małej pralki do kompa, ale różnica kilkudziesięciu W nie jest taka straszna)

Link to post
Share on other sites

 

 

Odpal sobie benchmark a potem porównaj to z wydajnością podczas normalnej rozgrywki i zrozumiesz do czego się nadaje benchmark.

No odpalalem sobie cos takiego w sniper elite 2.

I przy tak dobranej metodologii pomiar jest bardzo dokladny.

Bo kazdy tester ma dokladnie to samo do wygenerowania. Kazda gra ma miliony miejsc testowych wiec to dopiero bylby rozjazd

jakby kazdy sobie wybieral miejsciowke do testow.

 

 

863Mhz + boost wypada sporo poniżej stockowej 970 ale już 780@1020Mhz osiąga wydajność stockowego 970.

No czyli potwierdzasz ze bez OC GTX780 jest w tyle za 970 - ciesze sie ze fakty zaczynaja docierac.

 

 

Nic nie wykazałeś bo to nie jest Twoje! :> Po raz kolejny powtarzam w zależności od miejsca testowego raz 780 jest wydajniejsza a raz 970 a wynika to z budowy architektury i z tego na co kładzie nacisk miejsce testowe. Jeśli w miejscu testowym przepustowość stanowi wyzwanie to 970 leży!

3dguru to profesjonalny portal. Do testow maja taki sprzet jak FCAT czy kamere termowizyjna.

Wyniki uzyskane w benchmarku potwierdzaja to co jest oczywiste. Dodam ze miejsca testowe w benchmarku sa identyczne dla wszystkich takze nie ma mowy o manipulacji, ktorej probujesz sie doszukac.

Link to post
Share on other sites

Funkie-->Nie no właśnie "kto nie idzie do przodu ten się cofa". To jest parafraza - tak ma być. Ja wiem, ze fantazjujesz i obsadzasz mnie w różnych rolach ale powiem Ci szczerze , że ja nawet dobrze nie wiem co to są te bitcoiny. Znaczy niby wiem ale temat kryptowalut i koparek jest mi bardzo obcy. Uważaj trochę też na uwagi personalne typu skrzywienie itp. bo starasz się być fajny a wychodzi trochę słabo. Twoja ankieta do poprawy, trzy ostatnie pozycje są ze sobą zbyt ściśle związane (jedno wynika z drugiego). W ogóle siadaj 2.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

W sumie sam na ankietę nie odpowiedzialem.

1. cena do wydajności. Najwazniejszy aspekt którym się kieruje. Zawsze staram się wybrać kartę najmocniejszą w zakładanym budżecie. Jak mnie nie stać to nie kupie. Jednak nie wybiore czegoś co nie spełnia moich oczekiwań względem wydajności.

2. Kultura pracy. Trochę bardziej istotny aspekt niż temperatury i koszty utrzymania. To ze karta szumi mi nie przeszkadza. Nawet cewki są nieistotne. Jednak nie może buczec ani terkotac.

3. Koszty utrzymania - niezauważalne. Sam się kiedyś o to martwilem. Jednak po analizie kilku rachunków, nie jestem w stanie stwierdzić czy wyższy rachunek o kilka-kilkanascie zł jest wynikiem grania.

Poza tym jak odpuszczenie sobie 2 piwka w miesiącu to wyjdą na zero;)

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...